PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειναι φυσιολογικες αυτες οι ταχύτητες;



CankiTz
06-11-19, 14:20
- - - Updated - - -

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να μάθω αν είναι φυσιολογικές αυτες οι ταχύτητες και τα στοιχεια κλπ; Και τωρα που λήγει σε 1.5 μήνα η σύμβαση τι λετε να κάνω;

jkoukos
06-11-19, 14:40
Εξαρτάται την περίπτωση:
α. Αν είσαι στα 2,2 χλμ απόσταση από το αστικό κέντρο του ΟΤΕ είναι καλές.
β. Αν είσαι σε απόσταση μεγαλύτερη από τα 2,2 χλμ, είναι άριστες.
γ. Αν είσαι σε απόσταση μικρότερη από τα 2,2 χλμ, είναι κακές.
δ. Αν είσαι σε απόσταση κάτω από χιλιόμετρο, είναι οικτρές.

GregoirX23
06-11-19, 16:43
Η γραμμή δείχνει να είναι αρκετά καλή παρά την απόσταση..2245 Μέτρα.
Σε interleaved θα πήγαινες κανα 1~1,5Μ παραπάνω αν δεν θες fastpath για online games..
Πόσες ώρες uptime έχεις; Το γράφει στο.. Internet->DSL Connection Status->Connection Name ATM_DSL->IPv4 Online Duration.
Σε πάροχο με snr6 θα άγγιζες τα 14-14,5 νομίζω.. +Κάπως χαμηλότερο πάγιο..ίσως;..:whistle:

sweet dreams
06-11-19, 17:15
- - - Updated - - -

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να μάθω αν είναι φυσιολογικές αυτες οι ταχύτητες και τα στοιχεια κλπ; Και τωρα που λήγει σε 1.5 μήνα η σύμβαση τι λετε να κάνω;

Τα στοιχεία είναι μετά από επανεκκίνηση;; αν όχι κάνε επανεκκίνηση από το ρεύμα και ανέβασε τα πάλι, μπορεί να υπήρξε κάποια στιγμή πρόβλημα και να έχει ανέβει το SNR Margin.

GregoirX23
06-11-19, 17:24
Τα στοιχεία είναι μετά από επανεκκίνηση;; αν όχι κάνε επανεκκίνηση από το ρεύμα και ανέβασε τα πάλι, μπορεί να υπήρξε κάποια στιγμή πρόβλημα και να έχει ανέβει το SNR Margin.

Για άλλη μια φορά έχεις δίκιο με το ρεστάρτ.. :OOPS:
Αν και φαίνεται από το σνρ που έχει ανέβει η έχει πέσει.. 11 η 9 να έχει στο down άραγε; :hmm:
Πάλι δεν το σκέφτηκα να το πω.. :p
Αν κ όπως έχω πει δεν νομίζω να αλλάξουν άρδην.. Αλλά ένα rr επιβάλλεται νομίζω για να έρθουν τα στατιστικά ολίγον στα ίσα τους..
Αν είναι 11 πάντως το σνρ θα πάει λίγο ακόμα πιο πάνω απ'ότι υπολόγιζα..

CankiTz
07-11-19, 17:21
Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23

Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23 πως θα το πάω σε σνρ6 για να ανέβω λίγο; και αυτό είναι το uptime που έχω 208453

GregoirX23
07-11-19, 17:42
Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23

Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23 πως θα το πάω σε σνρ6 για να ανέβω λίγο

Το έγραψες 2 φορές.. :p

Στον οτε που είσαι..απλά δεν.. Ίσως αν τους ζητήσεις να στο πάνε 8.. Ίσως...αλλά πρώτα θα σου βγει το λάδι..
Έπειτα μόνο με "ειδικό" ρούτερ γίνεται...αλλά μετά αν έχεις voip θα έχεις ιστορίες.. Λύνονται βέβαια..αλλά είναι βαβούρα..αρκετή..
Αυτό που λέμε γίνεται μόνο αν αλλάξεις πάροχο που να στο βάλει ο ίδιος στο 6.. Θέλει λίγη πίεση βέβαια.. Η μόνη που το δίνει από την αρχή εύκολα είναι η νοβα..

- - - Updated - - -

Α...δεν μου είπες πόσο uptime είχες επάνω στη πρώτη φωτό...
Και επίσης μετά το πάνω..κάνε ρεστάρτ το ρούτερ και ξαναβάλε στατιστικά..

- - - Updated - - -


Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23

Καλησπέρα φίλε μου, gregoirX23 πως θα το πάω σε σνρ6 για να ανέβω λίγο; και αυτό είναι το uptime που έχω 208453
30ώρες βλέπω.. τα στατιστικά ακόμα +- ίδια με τη πρώτη φωτό ε;

sweet dreams
07-11-19, 18:11
Για άλλη μια φορά έχεις δίκιο με το ρεστάρτ.. :OOPS:
Αν και φαίνεται από το σνρ που έχει ανέβει η έχει πέσει.. 11 η 9 να έχει στο down άραγε; :hmm:
Πάλι δεν το σκέφτηκα να το πω.. :p
Αν κ όπως έχω πει δεν νομίζω να αλλάξουν άρδην.. Αλλά ένα rr επιβάλλεται νομίζω για να έρθουν τα στατιστικά ολίγον στα ίσα τους..
Αν είναι 11 πάντως το σνρ θα πάει λίγο ακόμα πιο πάνω απ'ότι υπολόγιζα..

Το 10 με το 8 που έχει ο ΟΤΕ είναι αρκετή διαφορά, βέβαια ο συμφορουμίτης δεν γουστάρει να κάνει επανεκκίνηση, διαβάζει επιλεκτικά, οπότε ας ασχοληθεί κανένας άλλος εκτός από μένα.

CankiTz
07-11-19, 21:04
Συγγνώμη για την καθυστέρηση παιδιά???? ήμουν στον δρόμο προς Θεσσαλονίκη, μόλις έκανα το ρουτερ ρεσταρτ, αυτα είναι τα στατιστικά.

- - - Updated - - -

GregoirX23, φίλε πως το ζητάμε το σνρ6; να πάρω τηλ στα κεντρικά γραφεία και να τους πω οτι θέλω να με βάλετε στον παροχο 6 σνρ6;

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

GregoirX23
08-11-19, 00:00
Συγγνώμη για την καθυστέρηση παιδιά???? ήμουν στον δρόμο προς Θεσσαλονίκη, μόλις έκανα το ρουτερ ρεσταρτ, αυτα είναι τα στατιστικά.

208461

- - - Updated - - -

GregoirX23, φίλε πως το ζητάμε το σνρ6; να πάρω τηλ στα κεντρικά γραφεία και να τους πω οτι θέλω να με βάλετε στον παροχο 6 σνρ6;

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Να το ξαναπώ.. Και διάβασε προσεκτικά..
1) Στον οτε αυτό δεν γίνεται..δεν βάζει σνρ6.. Ίσως και λέω ίσως αν τους παρακαλέσεις να σου βάλουν σνρ7 η 8.. Η έστω 9.. 9 Θα το βάλουν.. Αλλά μην περιμένεις πολλά..
2) Αν δεν παίζεις online games..μπορείς να ζητήσεις προφίλ interleaved 24αρι.. Αυτό θα το κάνουν.. Θα σε ανεβάσει λίγο..
Το σνρ6 μόνο σε άλλο πάροχο..αν κ όποτε πας.. Τα είπαμε κ πριν.. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.