PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης στο internet vigor 130 ...



SpirosHarley
16-11-19, 15:48
Καλησπέρα στην παρέα. Χρησιμοποιώ εδώ και κάνα δεκάμηνο το μόντεμ της DRAYTEK VIGOR 130 ANNEX A μαζί με το ρούτερ ASUS RT AC2900 ... μέχρι προχτές όλα δούλευαν ρολόι μέχρι που ξαφνικά το μόντεμ σταμάτησε να συγχρονίζει και να περνά το δίκτυο πρός το ρούτερ (αναβοσβήνει η ένδειξη DSL). Προσπάθησα και το έκανα reboot του ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις του αλλά τίποτα ... στο 13888 του ΟΤΕ μου είπαν η γραμμή δεν έχει κάποιο θέμα (ΟΤΕ VDSL 50) ... έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει ? ... Τώρα χρησιμοποιώ το speedport 2i του ΟΤΕ το οποίο συνδέεται μέν αλλά βλέπω και αυτό αργεί κάπως (αναβοσβήνει αρκετά το DSL) μέχρι να συνδεθέι ... μπορεί να βοηθήσει κάποιος καθόσον οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες στα δίκτυα .. Ευχαριστώ πολύ .

sdikr
16-11-19, 16:14
Μπορεί να χρειάζεται να δοκιμάσεις με άλλο firmware για το vigor,

SpirosHarley
16-11-19, 16:24
Μπορεί να χρειάζεται να δοκιμάσεις με άλλο firmware για το vigor,

η έκδοσή του είναι 3.8.4 ... την ξαναπέρασα χωρίς αποτέλεσμα ... εκτός και εννοείς κάτι άλλο ..

- - - Updated - - -


Μπορεί να χρειάζεται να δοκιμάσεις με άλλο firmware για το vigor,

σύμφωνα με την Draytek η firmware 3.8.4 STD κάνει για VDSL2 548006 ... αυτήν έχω εγώ ...

- - - Updated - - -


Μπορεί να χρειάζεται να δοκιμάσεις με άλλο firmware για το vigor,

208723

sdikr
16-11-19, 16:27
Θα πρέπει να δοκιμάσεις αυτά με το G.vectoring support

SpirosHarley
16-11-19, 16:29
Θα πρέπει να δοκιμάσεις αυτά με το G.vectoring support

χμμμ ΟΚ θα τα δοκιμάσω και θα σου πώ ... γιατί όμως θέλει αυτά τώρα ενώ πριν από 3 - 4 μέρες δούλευε κανονικά με την STD έκδοση ? άλλαξε κάτι στην γραμμή του ΟΤΕ ? Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου ...

sdikr
16-11-19, 17:00
χμμμ ΟΚ θα τα δοκιμάσω και θα σου πώ ... γιατί όμως θέλει αυτά τώρα ενώ πριν από 3 - 4 μέρες δούλευε κανονικά με την STD έκδοση ? άλλαξε κάτι στην γραμμή του ΟΤΕ ? Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου ...

Μπορεί να ενεργοποιήσε το vectoring

@ ADSLgr.com All rights reserved.