PDA

Επιστροφή στο Forum : bbras...



harisfr
03-12-04, 05:47
τελικα αφου γνωρισα απο τηλεφώνου όλους τους ασχετους/ανεκπαιδευτους τηλεφωνητες που εχει προσλαβει ο οτε στο 121 και το 1242 :twisted: , εφτασα να διαβασω το μισο adslgr :) για να ανακαλυψω οτι το προβλημα που μου παρουσιαζεται συνοδευεται σε ολα τα post απο μια λεξη...bbras... αυτα τα παλικαρια που δουλευουν εκει εχουν καποιο τηλεφωνο στο οποιο μπορω να τους παρω και να ρωτησω με τη μια, ή πρεπει να συνεχισω να περνω στο 121 μεχρι να πετυχω καποιον που να ξερει;

yiapap
03-12-04, 14:09
Απευθείας, απ' ότι ξέρω, είναι μη κοινοποιήσιμα.
Δοκίμασε να απευθυνθείς στον Provider σου και να επικοινωνήσουν αυτοί με του;ς BBRASάδες.

Bororo
03-12-04, 14:59
Εμεός στο 134 τους λέμε BBrades και αυτή ειναι η official ονομασία τους. Δεν Δέχομαι τίποτα άλλο :wink: [quote]

yiapap
03-12-04, 15:08
Εμεός στο 134 τους λέμε BBrades και αυτή ειναι η official ονομασία τους. Δεν Δέχομαι τίποτα άλλο :wink:
Ακούγεται σαν BigBroth(er)-άδες με επικίνδυνες παραπομπές (ΟΧΙ στο reality).
Να ανησυχώ; :lol:

Amigo
05-12-04, 00:38
...για να ανακαλυψω οτι το προβλημα που μου παρουσιαζεται συνοδευεται σε ολα τα post απο μια λεξη...bbras... αυτα τα παλικαρια που δουλευουν εκει εχουν καποιο τηλεφωνο στο οποιο μπορω να τους παρω και να ρωτησω με τη μια, ή πρεπει να συνεχισω να περνω στο 121 μεχρι να πετυχω καποιον που να ξερει;

Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε

Διάβασε το παρακάτω link και θα καταλάβεις στο μεγάλο posting μου το πακέτο που τράβηξα και τραβάω ακόμη. Εκεί θα βρείς και το τηλέφωνο που θέλεις (και που πολύ λίγοι το ξέρουν).

http://www.adslgr.com/forum/pagethread10547-15.html

Φιλικά

Amigo

pelasgian
05-12-04, 02:02
Για να μη σας πιάνουν Κώτσους με αυτό το overhead που κατεβάζει τα 48 θεωρητικά σε 24 για το 384, να τους λέτε ότι κάνατε τις μετρήσεις σας με το adsltest.forthnet.gr, μιλήσατε με το το technical support και σας είπαν ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με overbooked dslam's.

Σε αυτή τη περίπτωση βέβαια, δεν υπάρχει άμεση λύση, καθότι δεν θα βάλουν dslam για εσάς (αν ήταν πρόβλημα καλωδίου θα το κοιτάγαν).

Η καλύτερη ρυθμιστική αρχή είναι να προσέχεται που δίνετε τα λεφτά σας. Δε σου αρέσει η ποιότητα αυτού που παίρνεις; σε κοροΐδεύει και πιάνει Κώτσο; αλλάζεις σύνδεση. Αυτοί νομίζουν ότι μας κάνουν και χάρη να μας δώσουν αυτά που πληρώσαμε. Σε λίγο καιρό που θα γίνουν μία προβληματική εταιρία όπως η Ολυμπιακή και μετά θα απολυθούν βέβαια, δεν το σκέφτονται. Θα έρθει η ώρα, και θα το βρουν μπροστά τους όμως.

Πύρρος
05-12-04, 03:30
pelasgian, Με την κάλυψη που έχουν η Vivodi και η Telepassport, πράγματι μας κάνουν χάρη. Ανάμεσα σε ΕΠΑΚ, DSL και μετακόμιση, εσύ τι διαλέγεις; Βέβαια, με το που θα υπάρξει εναλακτική, θα το πληρώσουν μια και το "customer loyalty" του μέσου χρήστη DSL εχει πιάσει πάτο και σκάβει.

pelasgian
05-12-04, 13:50
Εγώ έχω κάλυψη Vivodi, αλλά με χαλάει το 100 ευρώ κόστος μεταφοράς, όπως και το ότι δεν μιλάει με forthnet, όπως και ότι κόβει κάποιες πόρτες. Για αυτό και σε άλλο thread λέω το σκεπτικό ότι; «αφού δεν δουλεύει η σύνδεση 384 με 384 πρόσβαση, γιατί δεν πάμε σε 256 πάνω από 384 ή 384 πάνω από 512;»

Πύρρος
05-12-04, 14:39
Πλάκα-πλάκα από κάτι νούμερα με contention ratios που είχε κάνει post κάποιος αρκετούς μήνες πριν, τα 512 θα πρέπει να έχουν γερή διαφορά με τα 384, ειδικά για 384 over 512. Το θέμα είναι ότι η τιμολογιση του οτέ για το 512, σε σχέση με το 384 είναι απίστευτη:

+33% Down, 0% UP για 80% αυξηση στην τιμή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.