PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά ποιο antivirus είναι αρκετά αξιόπιστο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180

deniSun
29-09-23, 07:56
καλημέρα σας,

αγοράσαμε καινούργιο πακέτο (σε φυσική μορφή) Antivirus από επώνυμο μαγαζί αλλά δεν δουλεύει το key και δεν μπορεί να γίνει ενεργοποίηση,
τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

Επικοινωνείς με το μαγαζί, αναφέρεις το πρόβλημα και ζητάς αλλαγή.

Iris07
29-09-23, 10:54
Αν θες πες μας ποιο antivirus πήρατε..

Σε περίπτωση του Kaspersky, πιθανόν το πρόβλημα να είναι η χώρα εγκατάστασης.. (?)
αν και δεν μου έχει τύχει κάτι έως τώρα.

macro
29-09-23, 19:18
Αυτο με το εμπιστη μεσα σε εισαγωγικα....... αλλου πηγε το νου μου.

Ρέα
30-09-23, 21:25
παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,
το eset είναι,
τελικά με τις πολλές προσπάθειες το καταφέραμε και έγινε activation,
αλλά γιατί μας παίδεψε;
υπάρχει κάποια εξήγηση;
συνβαίνει συχνά;

deniSun
30-09-23, 21:33
τελικά με τις πολλές προσπάθειες το καταφέραμε και έγινε activation,

Πώς έγινε αυτό;
Άρα δεν υπήρχε πρόβλημα με τον κωδικό activation.

Zus
01-10-23, 09:06
παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,
το eset είναι,
τελικά με τις πολλές προσπάθειες το καταφέραμε και έγινε activation,
αλλά γιατί μας παίδεψε;
υπάρχει κάποια εξήγηση;
συνβαίνει συχνά;

Κάτι θα έκανες λάθος.

D_G
01-10-23, 14:24
Πριν χρόνια και σε εμένα το είχε κάνει, πήρα την εξυπηρέτηση πελατείας Eset και μου το έλυσαν και ήταν πολύ εξυπηρετικός ο υπάλληλος!
(Αν και τώρα νομίζω ότι ανοίγεις ένα λογαριασμό στο My Eset και το περνάς πολύ πιο εύκολα)

villasg
02-10-23, 22:20
αμα δειτε πουθενα καμια προσφορα bitdefender μιλατε

deniSun
02-10-23, 22:26
Έχω ένα BitDefender Total Security για 1 Συσκευή και 2 Έτη Χρήσης (Ηλεκτρονική Άδεια)
εδώ και 2 χρόνια, από τότε που έδινε το υπουργείο τα laptop στους καθηγητές.
Δεν το έχω ενεργοποιήσει.
Έχουν ημερομηνία λήξης αυτές οι άδειες; Δεν γράφουν κάτι επάνω.
Απλά από περιέργεια.
Δεν σκοπεύω να την χρησιμοποιήσω.

dslsub
03-10-23, 09:20
Έχω ένα BitDefender Total Security για 1 Συσκευή και 2 Έτη Χρήσης (Ηλεκτρονική Άδεια)


Έχουν ημερομηνία λήξης αυτές οι άδειες;

Για ημερομηνία λήξης δεν γνωρίζω.

Αφού είναι τόταλ μπορείς να βάλεις την άδεια σε οποιαδήποτε συσκευή, όχι μόνο υπολογιστή.
Με την ευκαιρία να πω ότι όταν δοκίμασα bitdefender σε κινητό android, έκανε εμπλοκή με την ασφάλεια του ίδιου του κινητού γιατί τα κινητά έχουν ήδη ενσωματωμένη κάποια ασφάλεια πχ από την avast, το γράφει κιόλας powered by avast ή κάτι τέτοιο. Και μου έβγαζε συνέχεια ότι είμαι σε κίνδυνο γιατί το bitdefender απενεργοποιούταν.

D_G
03-10-23, 15:25
Για ημερομηνία λήξης δεν γνωρίζω.

Αφού είναι τόταλ μπορείς να βάλεις την άδεια σε οποιαδήποτε συσκευή, όχι μόνο υπολογιστή.
Με την ευκαιρία να πω ότι όταν δοκίμασα bitdefender σε κινητό android, έκανε εμπλοκή με την ασφάλεια του ίδιου του κινητού γιατί τα κινητά έχουν ήδη ενσωματωμένη κάποια ασφάλεια πχ από την avast, το γράφει κιόλας powered by avast ή κάτι τέτοιο. Και μου έβγαζε συνέχεια ότι είμαι σε κίνδυνο γιατί το bitdefender απενεργοποιούταν.

Πρέπει να ρυθμίσεις την μπαταρία να μην κάνει στη συγκεκριμένη εφαρμογή (bitdefender) εξοικονόμηση, γι αυτό την απενεργοποιεί.

Zus
12-10-23, 20:24
Έχω ένα BitDefender Total Security για 1 Συσκευή και 2 Έτη Χρήσης (Ηλεκτρονική Άδεια)
εδώ και 2 χρόνια, από τότε που έδινε το υπουργείο τα laptop στους καθηγητές.
Δεν το έχω ενεργοποιήσει.
Έχουν ημερομηνία λήξης αυτές οι άδειες; Δεν γράφουν κάτι επάνω.
Απλά από περιέργεια.
Δεν σκοπεύω να την χρησιμοποιήσω.

Ε, δώστη στο παλικάρι μην πάει χαμένη. :p

- - - Updated - - -

Θα σου έλεγα να τη δώσεις σε μένα, αλλά προτιμώ kaspersky.

jim_p
14-10-23, 15:56
Φιλος μου πηρε αυτη τη βδομαδα ενα refurbished και ηρθε με προεγκατεστημενο το norton! Και με συνδρομη για 1 χρονο ακομα, συνολικα 2!
Ειναι το ιδιο norton που περυσι πιασανε να κανει coin mining και ο μονος τροπος να μην κανει ηταν να απεγκατασταθει εντελως?

- - - Updated - - -

Να πω και το κορυφαιο που ακουσα απο fanboy πριν λιγο. Οτι επειδη ο κωδικας του miner εινια γραμμενος απο τη norton, δεν εινια κακοβουλος! Συν το οτι το συγκεκριμενο pc δεν ειναι αρκετα δυνατο για να κανει αξιοπρεπες mining!

jim_p
19-10-23, 16:36
Ειδα σημερα απο κοντα το norton στο refurbished που λεω. Να το πω με απλα λογια, δεν αφηνει το χρηστη ουτε να κλασει χωρις να πεταχτει!
- Συνδεθηκε η συσκευη (στικακι) mitsos (για Ν φορα σημερα), θελετε να τη σκαναρω?
- Το wifi που συνδεθηκατε δεν εχει πολυπλοκο κλειδι, αρα ισως εινια ανασφαλες, θελετε να ενεργοποιησετε το vpn?
- Η Χ εφαρμογη (opensource standalone μικροεφαρμογη γραμμενη σε go που σχετιζεται με dlna, αρα απαιτει συνδεσιμοτητα στο τοπικο δικτυο για να δουλεψει) φαινεται υποπτη. Την εκοψε απο το να συνδεεται οπουδηποτε!
Και οταν τα πηρα με τα παραπανω και ενεργοποιησα το do not disturb mode (δεν θυμαμαι πως το λεει ακριβως), εβγαλε Χ στο εικονιδιο του στο tray επειδη ειναι ενεργοποιημενο το do not disturb mode! Ουτε η χειροτερη πεθερα να ηταν!

Αν θεωρει κανεις οτι υπερβαλω και οτι τα παραπανω ειναι απολυτως λογικα, ας μου πει τι θα εκανε ενας απλος χρηστης (= απο αυτους που οι εφαρμογες και τα λειτουργικα τους αντιμετωπιζουν σαν τερμα ηλιθιους) αν το av τον σπαμμαρε με ολα αυτα καθε φορα που πηγαινε να κανει κατι.

deniSun
19-10-23, 16:55
Σε κάποιους αρέσει αυτή η υπέρμετρη προστασία.

BlueChris
19-10-23, 22:10
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει η Norton ακόμα, νόμιζα πως είχε εξαφανιστεί χρόνια τώρα.

deniSun
19-10-23, 22:14
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει η Norton ακόμα, νόμιζα πως είχε εξαφανιστεί χρόνια τώρα.

Είναι τεράστια εταιρεία.

BlueChris
19-10-23, 22:25
Είναι τεράστια εταιρεία.

? Αλήθεια το λες τώρα ή με δουλεύεις? Δεν θυμάμαι στη ζωή μου από τότε που βγήκε να μην ήταν ότι χειρότερο προγραμματιστικά σαν software. Πραγματικά όπου το βάλεις χάνεις 50% της απόδοσης του υπολογιστή. Δεν κοιτάω καν αν είναι καλό antivirus.

deniSun
19-10-23, 23:02
όπου το βάλεις χάνεις 50% της απόδοσης του υπολογιστή. Δεν κοιτάω καν αν είναι καλό antivirus.

Το ότι είναι πολύ βαρύ ισχύει.
Αλλά στην αρχή ήταν σχεδόν μονόδρομος.
Μέχρι και τα win95 το χρησιμοποιούσα.

Έβγαζε και εξαιρετικά προϊόντα όπως το ghost, norton commander, Norton Utilities γενικά.
Οπότε βάζαμε και av.
Μετά άρχισε να βαραίνει πάρα πολύ.
Επίσης είχε εξαιρετικά βιβλία για win. Θυμάμαι το norton για windows nt. Ήταν η βίβλος τότε για τα ΝΤ.

BlueChris
19-10-23, 23:04
Το ότι είναι πολύ βαρύ ισχύει.
Αλλά στην αρχή ήταν σχεδόν μονόδρομος.
Μέχρι και τα win95 το χρησιμοποιούσα.

Έβγαζε και εξαιρετικά προϊόντα όπως το ghost, norton commander, Norton Utilities γενικά.
Οπότε βάζαμε και av.
Μετά άρχισε να βαραίνει πάρα πολύ.
Επίσης είχε εξαιρετικά βιβλία για win. Θυμάμαι το norton για windows nt. Ήταν η βίβλος τότε για τα ΝΤ.

Ναι σε όλα τα άλλα μαζί σου εκτός του AV και η πλάκα είναι πως τώρα που το ψάχνω είναι το Νο1 στην παγκόσμια αγορά .. έχω μείνει χαζός. Μάλλον όλη η Αμερική είναι με Norton?

deniSun
19-10-23, 23:08
Ναι σε όλα τα άλλα μαζί σου εκτός του AV και η πλάκα είναι πως τώρα που το ψάχνω είναι το Νο1 στην παγκόσμια αγορά .. έχω μείνει χαζός. Μάλλον όλη η Αμερική είναι με Norton?

Έχει πλατφόρμα server/client και είναι πολύ βολική.
Σε συστήματα με κλειδωμένο λειτουργικό πχ deepfreeze είναι πολύ καλή λύση.

BlueChris
19-10-23, 23:11
Έχει πλατφόρμα server/client και είναι πολύ βολική.
Σε συστήματα με κλειδωμένο λειτουργικό πχ deepfreeze είναι πολύ καλή λύση.

Ναι τα είχα δοκιμάσει αυτά. Αγορασμενα επίσημα στο μαγαζί πριν χρόνια αλλά εκλ@νε το σύμπαν λολ... Γύρισα σε eset και τέλος στη δουλειά με console φυσικά και εκεί και κάνει και παπάδες (κάνω Windows update στις υπολογιστές και πολλά άλλα)

deniSun
19-10-23, 23:15
Ναι τα είχα δοκιμάσει αυτά. Αγορασμενα επίσημα στο μαγαζί πριν χρόνια αλλά εκλ@νε το σύμπαν λολ... Γύρισα σε eset και τέλος στη δουλειά με console φυσικά και εκεί και κάνει και παπάδες (κάνω Windows update στις υπολογιστές και πολλά άλλα)

Κάπου λίγο μετά το 2005 το είχα βρει εγκατεστημένο. Το κράτησα για λίγο και το άλλαξα και εγώ σε eset.
Ήταν εξίσου καλό και ασύγκριτα γρηγορότερο.

macro
20-10-23, 18:49
Το ghost δουλευει ακομη να ξερετε, μεσα στο strelec εχει το 12 το οποιο κανει clone και σε gpt....... απιστευτο.

deniSun
20-10-23, 18:55
Το ghost δουλευει ακομη να ξερετε, μεσα στο strelec εχει το 12 το οποιο κανει clone και σε gpt....... απιστευτο.

Πλέον χρησιμοποιώ το clonezilla.

molivos
21-10-23, 14:20
Καθ οτι "παμπαλαιος" χρηστης PC χρησιμοποιω εναλλαξ εδω και >30 χρονια το Νοrton & > 25 χρονια το Kaspersky ...Συνηθως αγοραζω συνδρομες -κλειδια απ sites εξωτερικου και δεν μπορω να πω οτι υπαρχουν τεραστιες διαφορες μεταξυ του ενος ή του αλλου. Και τα δυο και κατα καιρους . υπερτερουν η υστερουν ειτε στην ταχυτητα φορτωσης ειτε στο κατα ποσο ειναι βαρια για το pc η ακομα για την αξιπιστια τους στην προστασια ...κλπ κλπ ...Θεωρω και τα δυο ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ...ισως απ τα 2 καλυτερα Exω ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ κατα καιρους Eset (καλο) Bitdefender(καλο) Αvast ,Avira κλπ ...Τωρα το να κανει το Norton coin mining απο μονο του κλπ δεν παρατηρησα ουτε ενοιωσα ποτε κατι τετοιο...Ουτε καν ειδα να υπαρχει καπου ενδεικτικο menu η καποια πρασινη ενδειξη λειτουργιας ενεργοποιησης η απενεργοποιησης του coin mining κλπ.. Απ το https://store.pcpro.co.uk/ Στα τελευταια 4-5 χρονια αγοραζω με 22€ περιπου 2ετη συνδρομη του Norton Premium με Password Manager , Απεριοριστο VPN, Cloud Backup 75Gb κλπ χωρις να αντιμετωπισω ποτε καποιο προβλημα ...ουτε να δυσκολευτω καπου .... Βεβαια θα συμφωνησω οτι το Kaspersky εχει κανει τεραστια προοδο στην τελευταια δεκαετια (το χρησιμοποιω σε ενα λαπτοπ) και ειναι απ τις καλυτερες σουιτες ....αλλα οχι ομως και να αναρωτιομαστε αν ακομα υπαρχει η Norton ?? :-) :-)

jim_p
22-10-23, 15:15
Πως με εσωσε ετσι το norton στο refurbished του φιλου μου σημερα! Για αρχη, εκοψε και εσβησε τον installer του utorrent με το που τον κατεβασε το chocolatey, χωρις καν να μου δωσει τη δυνατοτητα να πατησω allow! To chocolatey δεν βρηκε καν αρχειο για να τρεξει!
Ευτυχως δεν εκανε το ιδιο και για το qbittorrent, που εβαλα και αυτο μεσω του chocolatey. Μαλλον ηθελε να το προωθησει σαν opensource εναλλακτικο, τι να πω.
Επισης παραλιγο να κοψει και το υπερεπικινδυνο wget.exe που ειχα σε ενα φακελο με ενα σκριπτακι δικο μου. Το τσεκαρε και ηταν ευτυχως καθαρο. Σε λιγο θα δω τι θα κανει και με το yt-dlp.exe.

Αυτη εινια προστασια!

Zus
22-10-23, 15:19
Ίσως θεωρεί adware το utorrent

deniSun
22-10-23, 15:35
false alarm κλπ έχουν όλα τ α av.

BlueChris
22-10-23, 15:38
Και το eset θέλει να το στείλει το utorrent και δίνω μάχη κάθε φορά :)

famous-walker
23-10-23, 02:11
Εδω που τα λεμε δεν εχει δωσει και λιγα δικαιωματα.
https://torrentfreak.com/utorrent-continues-to-be-flagged-as-severe-threat-and-its-not-alone-210318/

jim_p
09-11-23, 20:52
Ξεκινησα πριν κανα 20λεπτο να βγαλω το mcafee livesafe απο ενα λαπτοπ που το εχει προεγκατεστημενο. Πατωντας το απο το add remove programs πεταχτηκε μονο ενα εντελως αδειο παραθυρο, χωρις καν window controls (πχ κλεισιμο ή ελαχιστοποιηση) που ελεγε οτι δεν εχει συνδεση στο ιντερνετ! Προφανως το συστημα εχει κανονικα συνδεση στο ιντερνετ, οποτε καποια αναπηρια της εφαμρογης ειναι.

Κατεβασα το removal tool απο την mcafee. Τρεχει εδω και 20 λεπτα και το progress bar ειναι ακομα στο ~1/8! Πρωτη φορα βλεπω removal tool που σερνεται τοσο! Εκτος αν σκαναρει τιποτα στο background και δεν το λεει. Ο κανονικος uninstaller θα ειχε τελειωσει μεσα σε μισο λεπτο, οπως και ενα σοβαρο removal tool αλλου av.
What a great... piece of trash!

- - - Updated - - -

Αναπηριας συνεχεια. Πριν λιγο εκλεισε μια ωρα ακουνητο απο το 1/8, οποτε το εκοψα απο το task manager και μπηκα να το τρεξω απο safe mode. Αφου εκανα 4-5 φορες το verification που ζηταει στην αρχη με το κειμενο, γιατι δεν του αρεσε κανενα, εβγαλε σφαλμα πως δεν μπορει να κανει τιποτα λογω permissions και ενα κουμπακι κατω κατω για να δω το log. Πατωντας το κουμπακι, ανοιγει το notepad και λεει οτι δεν μπορει να ανοιχτει το αρχειο επειδη το χρησιμοποιει καποια αλλη εφαρμογη! Και η εφαρμογαρα δεν εχει καν close button πανω της για να την κλεισω εντελως, οποτε την σκοτωσα απο το task manager. Ποιοι ανικανοι devs φτιαχνουν τετοιες εφαρμογες ηθελα να ξερα.

tripkaos
09-11-23, 21:30
2 laptop asus preintalled mcafee
remove first day
no problem
τι μαρκα λαπτοπ ειναι;
εβαλα kaspersky δεν το εκανε remove μονο του το mcafee και επρεπε να βαλω χειροκινητα και στο πρωτο κιολλας laptop το εκανα 3 φορες οταν εκανa reset win11home so mcafee not a problem for me sorry αν και πιατευα οτι την κατσαμε οταν το εδα
κατι αλλο παιζει νομιζω.

jim_p
10-11-23, 12:21
Asus. Αυτο συγκεκριμενα.
https://www.skroutz.gr/s/17498892/Asus-X570ZD-DM174T-2700U-8GB-256GB-GeForce-GTX-1050-FHD-W10.html

- - - Updated - - -

For the record, το εργαλειο καταφερε να τελειωσει οταν το ξαναετρεξα στην επομενη, κανονικη εκκινηση του λειτουργικου

papaleole
21-11-23, 14:37
Καλησπέρα.

Χρήστης kaspersky premium.
Βασικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Προσπαθώ να μπω π.χ. Bet 365 απο mozzilla και chrome δεν μπαίνει καθόλου (μπαίνει αλλά γυρίζει ο κύκλος της bet365 σαν να μην φορτώνει την σελίδα), απο Opera ανοίγει κανονικά.
Κλείνω το kaspersky μπαίνει απο παντού κανονικά.... Γενικά μου κάνει πάρα πολλά κουλά και σε όλα τα pc που το έχω (3 pc).
Βασικά το επέλεξα γιατί είχε και το VPN πακέτο.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Norton 360 Standard για ένα pc απο το site που υποδεικνύει ο φίλος molivos ποιο πάνω https://store.pcpro.co.uk/.
Ποιά η γνώμη σας? Υπάρχει καμιά λύση στο πρόβλημα μου ή να το πετάξω και να βάλω το Norton?
Σε περίεργα Site δεν μπαίνω και ούτε κατεβάζω περίεργα πράγματα.
Καθε πρόταση - βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

BlueChris
21-11-23, 15:01
Καλησπέρα.

Χρήστης kaspersky premium.
Βασικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Προσπαθώ να μπω π.χ. Bet 365 απο mozzilla και chrome δεν μπαίνει καθόλου (μπαίνει αλλά γυρίζει ο κύκλος της bet365 σαν να μην φορτώνει την σελίδα), απο Opera ανοίγει κανονικά.
Κλείνω το kaspersky μπαίνει απο παντού κανονικά.... Γενικά μου κάνει πάρα πολλά κουλά και σε όλα τα pc που το έχω (3 pc).
Βασικά το επέλεξα γιατί είχε και το VPN πακέτο.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Norton 360 Standard για ένα pc απο το site που υποδεικνύει ο φίλος molivos ποιο πάνω https://store.pcpro.co.uk/.
Ποιά η γνώμη σας? Υπάρχει καμιά λύση στο πρόβλημα μου ή να το πετάξω και να βάλω το Norton?
Σε περίεργα Site δεν μπαίνω και ούτε κατεβάζω περίεργα πράγματα.
Καθε πρόταση - βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

Δεν το έχω δουλέψει ποτέ αλλά αποκλείεται να μην έχει ρυθμίσεις ρε συ... θα το πετάξεις χωρίς καν να έχεις πειράξει κάτι?

papaleole
21-11-23, 15:06
Δεν το έχω δουλέψει ποτέ αλλά αποκλείεται να μην έχει ρυθμίσεις ρε συ... θα το πετάξεις χωρίς καν να έχεις πειράξει κάτι?

Έχω ψάξει τα πάντα απο ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό και σε συγκεκριμένους browsers (εχω ψάξει πρόσθετα, απεγκατάσταση ξανα εγκατάσταση browser)...
Δεν λέει να στανιάρει.
Δεν θα το πετάξω απο όλους... Θα το πετάξω μόνο απο τον προσωπικό μου υπολογιστή που παίζω bet κτλ.
Με έχει κατα απογοητεύσει το kasper..

iJohnnyCash
21-11-23, 15:07
Καλησπέρα.

Χρήστης kaspersky premium.
Βασικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Προσπαθώ να μπω π.χ. Bet 365 απο mozzilla και chrome δεν μπαίνει καθόλου (μπαίνει αλλά γυρίζει ο κύκλος της bet365 σαν να μην φορτώνει την σελίδα), απο Opera ανοίγει κανονικά.
Κλείνω το kaspersky μπαίνει απο παντού κανονικά.... Γενικά μου κάνει πάρα πολλά κουλά και σε όλα τα pc που το έχω (3 pc).
Βασικά το επέλεξα γιατί είχε και το VPN πακέτο.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Norton 360 Standard για ένα pc απο το site που υποδεικνύει ο φίλος molivos ποιο πάνω https://store.pcpro.co.uk/.
Ποιά η γνώμη σας? Υπάρχει καμιά λύση στο πρόβλημα μου ή να το πετάξω και να βάλω το Norton?
Σε περίεργα Site δεν μπαίνω και ούτε κατεβάζω περίεργα πράγματα.
Καθε πρόταση - βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.
1. Έχει ρυθμίσεις.
2. Παρόλο που ειδικά το "Browser Security" τα έχω όλα στο full με βάζει κανονικά στο bet365. Μάλλον έχεις κάποιο plugin που κολλάει την διαδικασία αλλαγής του SSL Certification (ποτέ δεν κατάλαβα τι είδους ασφάλειας είναι όταν τα Security Suites αλλάζουν με δικά τους τα SSL)

jim_p
21-11-23, 15:13
Μαλλον πεφτεις στο γνωστο προβλημα "το av μου χωνει τη μυτη του στα ssl certificates και οι σελιδες τα παιζουν". Αν εχει επιλογη για απενεργοποιηση, απενεργοποιησε το. Η opera εχει και built in vpn, οποτε σιγουρεψου οτι δεν ειναι ενεργο οταν προσπαθεις να αναπαραγεις το προβλημα με αυτη.

Iris07
21-11-23, 15:58
Μπήκα και εγώ στο bet365 κανονικά αμέσως με FF.

Έχω Kaspersky Total Security.
Επίσης, Win 10 και στον FF έχω και το No Script.

Μου τυχαίνει και μένα σε κάποια site να μην φορτώνει καλά κάποια σελίδα,
αλλά νομίζω συνήθως είναι από το No Script που κόβει κάτι..

papaleole
21-11-23, 16:05
Αυτο εννοείται να απενεργοποιήσω?
252193

EDIT.
Τα απενεργοποιησα αλλα και πάλι τίποτα.... Πάει για κουβά να ησυχάσω... Σιγά Norton με 13€ και VPN και ησυχία στο κεφάλι μου.

Zus
21-11-23, 20:45
Αυτο εννοείται να απενεργοποιήσω?
252193

EDIT.
Τα απενεργοποιησα αλλα και πάλι τίποτα.... Πάει για κουβά να ησυχάσω... Σιγά Norton με 13€ και VPN και ησυχία στο κεφάλι μου.

Μήπως ήσουν με κανένα VPN και δε σε άφηνε λόγω χώρας?

posy
21-11-23, 20:51
Δες και το bitdefender που ειναι επίσης πολυ καλο.Τρεχει και αυτη η προσφορά:
https://www.kotsovolos.gr/computing/software/antivirus/203480-bitdefender-total-security-(5-devices-1-year)-card

macro
21-11-23, 22:32
Μπορεις ακομη να μη βαλεις και τπτ, μιας και το ενσωματωμενο ειναι πολυ καλο

papaleole
21-11-23, 23:15
Μήπως ήσουν με κανένα VPN και δε σε άφηνε λόγω χώρας?

Όχι το VPN το έχω κλειστό σίγουρα. Έχει 2 μήνες που γίνετε αυτό.


Δες και το bitdefender που ειναι επίσης πολυ καλο.Τρεχει και αυτη η προσφορά:
https://www.kotsovolos.gr/computing/software/antivirus/203480-bitdefender-total-security-(5-devices-1-year)-card

Ευχαριστώ. Θα το τσεκάρω.


Μπορεις ακομη να μη βαλεις και τπτ, μιας και το ενσωματωμενο ειναι πολυ καλο

Ναι το ξέρω αλλά μιας και ψάχνω για γρήγορο VPN το NORTON βολεύει.

deniSun
09-12-23, 17:32
Microsoft Defender is found to be one of the worst performers in AV-Comparatives test suite which measured performance impact by anti-malware apps. AV-TEST also found similar results. (https://www.neowin.net/news/av-comparatives-av-test-show-how-defender-mcafee-norton-avg-hog-your-windows-11-10-pcs/)

jim_p
12-12-23, 07:53
If your Windows PC freezes, Avira security software may be the culprit
https://www.ghacks.net/2023/12/11/if-your-windows-pc-freezes-avira-security-software-may-be-the-culprit/

Μπραβο σε οποιον σκεφτηκε τον συγκεκριμενο τροπο επιλυσης! :D

deniSun
12-12-23, 08:23
Ποτέ με τους ομπρελίστες.

G.F.D
20-01-24, 01:17
''Σας παρακολουθούν.Βρηκαμε ενα cookie εντοπισμου στον υπολογιστή σας ''

Αυτο το μήνυμα μου πέταξε το avast συνοδευόμενο με μια χαριτωμένη εικόνα που δείχνει εναν τυπο σε laptop και κατι κάμερες να τον παρακολουθούν.

Ωραίες πρακτικές για να πουλήσουν software.Αμα είχα και camera θα μου έλεγαν ''σε βλέπουν να παίζεις το πουλάκι σου'':rofl:

deniSun
20-01-24, 09:22
''Σας παρακολουθούν.Βρηκαμε ενα cookie εντοπισμου στον υπολογιστή σας ''

Αυτο το μήνυμα μου πέταξε το avast συνοδευόμενο με μια χαριτωμένη εικόνα που δείχνει εναν τυπο σε laptop και κατι κάμερες να τον παρακολουθούν.

Ωραίες πρακτικές για να πουλήσουν software.Αμα είχα και camera θα μου έλεγαν ''σε βλέπουν να παίζεις το πουλάκι σου'':rofl:

Αν είναι μόνο για ένα cookie μην ανησυχείς. Δεν παχαίνει. :lol:

ΥΓ
Πάντως ισχύει αυτό που λες.
Εχθές ήμουν σε ένα γραφείο... ότι μπορούσε να κάνει on στο av/internet security το είχε ανοίξει
με αποτέλεσμα να μην μπορεί να μπαίνει στον τοπικό server.

@ ADSLgr.com All rights reserved.