PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά ποιο antivirus είναι αρκετά αξιόπιστο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180

peragialos
20-01-24, 12:46
Κάποια πρόταση av για έφηβη που θα μπαίνει σίγουρα για να βλέπει ταινίες ονλάιν και ότι άλλες βλακείες υπάρχουν συν ότι θα είναι με default ρυθμίσεις γιατί δεν θα έχω πρόσβαση; το laptop αντέχει w11 pro, ryzen pro , 16G ram.

deniSun
20-01-24, 13:47
Κάποια πρόταση av για έφηβη που θα μπαίνει σίγουρα για να βλέπει ταινίες ονλάιν και ότι άλλες βλακείες υπάρχουν συν ότι θα είναι με default ρυθμίσεις γιατί δεν θα έχω πρόσβαση; το laptop αντέχει w11 pro, ryzen pro , 16G ram.

ff + private mode + ublock
+ To βασικότερο. Να μάθει από κάποιον τους κινδύνους του διαδικτύου και πως να προφυλάσσεται. Δεν υπάρχουν βιβλία. Δεν διδάσκεται στα Πανεπιστήμια. Είναι εμπειρικός τρόπος μάθησης. Μην εμπιστεύεσαι τον κάθε έναν που πουλάει μούρη ότι ξέρει κλπ.

peragialos
20-01-24, 13:59
Έχεις απόλυτο δίκιο και θα έπρεπε να τους τα μαθαίνουν στα σχολεία , όπως και για τα ναρκωτικά. Αλλά εγώ απλώς κάνω μία φιλική εξυπηρέτηση και δεν μπορώ να κάνω αυτά που λες . Στην καλύτερη αν της μπλοκάρει κάποιες σελίδες επικίνδυνες να με ενοχλήσουν για να τους πω κάτι. Υπάρχει και ο κίνδυνος να τους βάλω κάτι και μετά να τους μπλοκάρει και να με ρωτάνε συνέχεια, κάτι που δεν θα το ήθελα. Βρήακ το kaspersky Internet security (https://www.gamers-outlet.net/index.php?route=product/search) στα ~9 € για 1 χρόνο και το total ~10. Τι προτείνετε, να πάω κατευθείαν total ;

jim_p
20-01-24, 14:07
Σε εφηβη με αυστηρους γονεις, πριν αρκετα χρονια, εβαλα custom dns που εκοβαν σελιδες με πορνογραφικο υλικο, τζογο, κλπ. Αυτο βεβαια γινοταν μονο στο pc της, στο κινητο της δεν ξερω τι μπορει να εκανε.

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

deniSun
20-01-24, 14:14
Σε εφηβη με αυστηρους γονεις, πριν αρκετα χρονια, εβαλα custom dns που εκοβαν σελιδες με πορνογραφικο υλικο, τζογο, κλπ.

Μαθηματικά βέβαιο και αποδεδειγμένο ότι μετά από μια αυστηρή απαγόρευση
το παιδί απλά θα ψάξει να βρει τρόπους να παρακάμψει τους περιορισμούς.
Και ας μην ξέρει τι είναι αυτό που του απαγόρεψαν.
Είναι απλά έμφυτο στον άνθρωπο να αντιδρά σε οποιαδήποτε περιορισμό.
Ασυνείδητα γίνεται αυτό.
Οπότε ναι σε όλους τους περιορισμούς, αν θέλεις να κάνει το παιδί σου hacker.

peragialos
20-01-24, 14:17
Σε εφηβη με αυστηρους γονεις, πριν αρκετα χρονια, εβαλα custom dns που εκοβαν σελιδες με πορνογραφικο υλικο, τζογο, κλπ. Αυτο βεβαια γινοταν μονο στο pc της, στο κινητο της δεν ξερω τι μπορει να εκανε.

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

Οι γονεις είναι άσχετοι με το σπορ. Επίσης βλέπω και το bitdefender total security.

Zus
20-01-24, 18:50
Επικίνδυνοι γονεις.

jim_p
22-01-24, 17:06
Σε εφηβη με αυστηρους γονεις, πριν αρκετα χρονια, εβαλα custom dns που εκοβαν σελιδες με πορνογραφικο υλικο, τζογο, κλπ. Αυτο βεβαια γινοταν μονο στο pc της, στο κινητο της δεν ξερω τι μπορει να εκανε.

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

Να που σημερα μου ζητηθηκε το αναποδο, να κοψω την προσβαση στις παραπανω σελιδες στο android κινητο ενος ηλικιωμενου, απο το παιδι του. Εβαλα τον family dns της adguard και ολα μια χαρα! Το περιεργο βεβαια ειναι πως σε ορισμενες σελιδες λεει ξερα "κοπηκε απο το adguard" ενω σε αλλες απλα γυρναει το https σε http και δεν συνδεεται με σφαλμα "net::err_cer_common_name_invalid". Επισης, δεν φαινεται να κοβει σελιδες για τζογο :/

sktheo
23-01-24, 15:22
Να που σημερα μου ζητηθηκε το αναποδο, να κοψω την προσβαση στις παραπανω σελιδες στο android κινητο ενος ηλικιωμενου, απο το παιδι του. Εβαλα τον family dns της adguard και ολα μια χαρα! Το περιεργο βεβαια ειναι πως σε ορισμενες σελιδες λεει ξερα "κοπηκε απο το adguard" ενω σε αλλες απλα γυρναει το https σε http και δεν συνδεεται με σφαλμα "net::err_cer_common_name_invalid". Επισης, δεν φαινεται να κοβει σελιδες για τζογο :/

ΕΛΕΟC. Άσε τον παππού να χαρεί!

deniSun
23-01-24, 17:49
https://www.youtube.com/watch?v=n4oYOmwkXx8

iJohnnyCash
28-01-24, 13:29
Νομίζω ότι NextDNS είναι πιο καλή επιλογή για λογοκρίσια.
Έχει panel με κάποια settings.

jim_p
29-01-24, 15:59
Σε ενα συστημα με w10, ο χρηστης χρησιμοποιει chrome και ff καθημερινα, αλλα κυριως chrome. Για αυτο το λογο στον chrome εχει πχ ubo, adblock plus, downloadhelper και ακομα 5+ ασχετα προσθετα και στον ff μονο ubo και downloadhelper.
Μεσα στα 5+ ασχετα προσθετα του chrome ειναι και αυτο του mcafee, το οποιο εχει αλλαξει και τον default search engine σε κατι δικο του που ειναι yahoo based. Βγαζοντας στην ακρη οτι αυτο ειναι συμπεριφορα malware, παω στο περιεργο.

Στον ff δεν υπαρχει αντιστοιχο προσθετο και το search engine εινια ακομα της google. Γιατι δεν κολλησε κατι ο ff?

Περιττο να πω πως βγαζοντας την σαπια εφαρμογη του mcafee απο το add remove programs δεν επανηλθε το google σαν search engine στον chrome και χρειαστηκε να το επαναφερω με το χερι.
Το παραπανω ΔΕΝ ειναι απο λαπτοπ που αναμεσα στην προεγκατεστημενη σαβουρα του κατασκευαστη εχει και τη σαβουρα του mcafee, εινια απο desktop με 100% legit και retail αδεια των windows.

sktheo
31-01-24, 07:54
Σε ενα συστημα με w10, ο χρηστης χρησιμοποιει chrome και ff καθημερινα, αλλα κυριως chrome. Για αυτο το λογο στον chrome εχει πχ ubo, adblock plus, downloadhelper και ακομα 5+ ασχετα προσθετα και στον ff μονο ubo και downloadhelper.
Μεσα στα 5+ ασχετα προσθετα του chrome ειναι και αυτο του mcafee, το οποιο εχει αλλαξει και τον default search engine σε κατι δικο του που ειναι yahoo based. Βγαζοντας στην ακρη οτι αυτο ειναι συμπεριφορα malware, παω στο περιεργο.

Στον ff δεν υπαρχει αντιστοιχο προσθετο και το search engine εινια ακομα της google. Γιατι δεν κολλησε κατι ο ff?

Περιττο να πω πως βγαζοντας την σαπια εφαρμογη του mcafee απο το add remove programs δεν επανηλθε το google σαν search engine στον chrome και χρειαστηκε να το επαναφερω με το χερι.
Το παραπανω ΔΕΝ ειναι απο λαπτοπ που αναμεσα στην προεγκατεστημενη σαβουρα του κατασκευαστη εχει και τη σαβουρα του mcafee, εινια απο desktop με 100% legit και retail αδεια των windows.

Η "φλεγόμενη αλεπουδίτσα" έχει built-in malware protection και "φυλάγεται". Το chrome είναι ένα malware- phishing από τη μανούλα του.

deniSun
31-01-24, 08:48
Η "φλεγόμενη αλεπουδίτσα" έχει built-in malware protection

Όχι ακριβώς built-in.
Έχει επιλογή για να στέλνει την κίνηση σε υπηρεσίες της Mozilla και έλεγχο data.

jim_p
12-02-24, 14:30
Semi-offtopic το ξερω, αλλα δεν εχουμε σχετικο θεμα πχ για mini pcs.

AceMagic mini PCs are inexpensive and look tempting but come with shady software
https://www.windowscentral.com/hardware/computers-desktops/stay-away-from-this-mini-pc-brand

deniSun
12-02-24, 14:37
Semi-offtopic το ξερω, αλλα δεν εχουμε σχετικο θεμα πχ για mini pcs.

AceMagic mini PCs are inexpensive and look tempting but come with shady software
https://www.windowscentral.com/hardware/computers-desktops/stay-away-from-this-mini-pc-brand

To on-topic ψάχνω να βρω.

psolord
12-02-24, 14:46
Το άρθρο έχει μέσα τη λέξη virus!

Άμα του βάλεις μέσα kaspersky θα κάνει....

https://images2.imgbox.com/8e/c4/qnpSdGlt_o.gif (https://imgbox.com/qnpSdGlt)

jim_p
12-02-24, 16:48
Προεγκατεστημενο malware απο την εταιρια εχει, και καπου ακουσα και για keylogger. Θα τα επιανε αραγε το οποιοδηποτε av? Για μενα ειναι εφαμιλλο της μπουρδας που ακουσα καποτε πως "ο miner που περιεχει το norton ειναι καλοβουλο λογισμικο επειδη τον εφτιαξε η norton".

- - - Updated - - -

Ας πω κατι ontopic τοτε να σας τη χαλασω λιγο.

Ειδα το avast να κοβει legit παιχνιδι, βαλμενο απο το steam, επειδη βρισκει το εκτελεσιμο του σαν ιο. Παταγε ο χρηστης launch και ελεγε το steam δεν βρεθηκε το c:/steam/blablabla/paixnidi.exe. Εκανε verify τα περιεχομενα του απο τη λειτουργια του steam, ξανα εκκινηση, ξανα τα ιδια. Εβαλε το avast να κλεισει για 10 λεπτα, ξαναεκανε verify και ξεκινησε αμεσως.

Proof
https://steamcommunity.com/app/513710/discussions/5/4205868123788606792/

deniSun
12-02-24, 17:09
Προεγκατεστημενο malware απο την εταιρια εχει, και καπου ακουσα και για keylogger. Θα τα επιανε αραγε το οποιοδηποτε av? Για μενα ειναι εφαμιλλο της μπουρδας που ακουσα καποτε πως "ο miner που περιεχει το norton ειναι καλοβουλο λογισμικο επειδη τον εφτιαξε η norton".

- - - Updated - - -

Ας πω κατι ontopic τοτε να σας τη χαλασω λιγο.

Ειδα το avast να κοβει legit παιχνιδι, βαλμενο απο το steam, επειδη βρισκει το εκτελεσιμο του σαν ιο. Παταγε ο χρηστης launch και ελεγε το steam δεν βρεθηκε το c:/steam/blablabla/paixnidi.exe. Εκανε verify τα περιεχομενα του απο τη λειτουργια του steam, ξανα εκκινηση, ξανα τα ιδια. Εβαλε το avast να κλεισει για 10 λεπτα, ξαναεκανε verify και ξεκινησε αμεσως.

Proof
https://steamcommunity.com/app/513710/discussions/5/4205868123788606792/

Ανάλογα προβλήματα έχουν όλα τα av με κάποιες εφαρμογές.
Πρόσφατα σε εγκατάσταση γνωστής εφαρμογής (δεν την θυμάμαι αυτή την στιγμή)
είχε οδηγίες για απενεργοποίηση συγκεκριμένων av για την εγκατάστασή του.

Iris07
25-02-24, 10:16
Σας φορτώνει το Kaspersky Extension στον FF στην έκδοση 123.0 ??

Παρατήρησα ότι είναι γκρι σε μένα..
Δοκίμασα On/Off - Uninstall & Install στον FF
Reboot PC.. τα ίδια..

Η εφαρμογή τρέχει κανονικά στο PC.

jim_p
25-02-24, 14:43
Μηπως θελει νεα permissions? Πας about:addons > extensions > kaspersky ταδε > permissions και βλεπεις αν λειπει κατι.

Iris07
25-02-24, 18:22
Το κοίταξα, όλα τσεκαρισμένα είναι εκεί. (Kaspersky -> Manage -> Permissions)

psolord
26-02-24, 16:15
Σας φορτώνει το Kaspersky Extension στον FF στην έκδοση 123.0 ??

Παρατήρησα ότι είναι γκρι σε μένα..
Δοκίμασα On/Off - Uninstall & Install στον FF
Reboot PC.. τα ίδια..

Η εφαρμογή τρέχει κανονικά στο PC.

Κάτι με ρώτησε εμένα προχτές...

Πρέπει λέει να στέλνονται τα δεδομένα του browser στην εφαρμογή και αν συμφωνώ. Και του είπα ναι δε γτ. :p

fantasma_tis_nixtas
27-02-24, 12:47
Καλησπέρα, αποφάσισα να αγοράσω το kaspersky internet security και το βρίσκω εδώ (https://www.bcom.gr/kaspersky-internet-security-2023-1-licence-1-year-key/) στα 10€ με έκπτωση και εδώ (https://softworld.gr/product/kaspersky-internet-security-2023-3-licences-2-year-%ce%ba%cf%89%ce%b4%ce%b9%ce%ba%cf%8c%cf%82-%ce%bc%cf%8c%ce%bd%ce%bf/) στα 22€

Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν πάρω του 2023 αντί για 2024?

Iris07
27-02-24, 14:06
Δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά..
Τις ίδιες αναβαθμίσεις θα παίρνεις.

Εγώ που έχω το Total Security εδώ και χρόνια βλέπω ότι έχει "κολλήσει" στην έκδοση 21.3.10.391 ..
και συνεχίζει κανονικά τις όποιες αναβαθμίσεις.

Πρόσφατα που πηγα να δω τι Install.exe δίνουν τώρα πάλι την ίδια έκδοση είδα.
kts21.3.10.391en_26204.exe

tzotol
01-03-24, 13:15
Καλημέρα, αγόρασα άδεια μέσω ίντερνετ και μου την έστειλαν με email! Kaspersky total security, ενώ φαίνεται η άδεια στο my Kaspersky όταν μπαίνοντας στην εφαρμογή πάω να πατήσω τον κωδικό μου λέει ότι έχω υπερβεί το όριο των επιτρεπόμενων ενεργοποίησεων, τι κάνω λάθος;

tsigarid
01-03-24, 13:26
Καλημέρα, αγόρασα άδεια μέσω ίντερνετ και μου την έστειλαν με email! Kaspersky total security, ενώ φαίνεται η άδεια στο my Kaspersky όταν μπαίνοντας στην εφαρμογή πάω να πατήσω τον κωδικό μου λέει ότι έχω υπερβεί το όριο των επιτρεπόμενων ενεργοποίησεων, τι κάνω λάθος;

Αγόρασες την άδεια απευθείας από την kaspersky, ή από τρίτο κατάστημα;

villasg
01-03-24, 13:26
Καλημέρα, αγόρασα άδεια μέσω ίντερνετ και μου την έστειλαν με email! Kaspersky total security, ενώ φαίνεται η άδεια στο my Kaspersky όταν μπαίνοντας στην εφαρμογή πάω να πατήσω τον κωδικό μου λέει ότι έχω υπερβεί το όριο των επιτρεπόμενων ενεργοποίησεων, τι κάνω λάθος;

Δεν κανεις λαθος απλα την πουλησε σε παρα πολλους , μιλα με τον πωλητη

D_G
01-03-24, 15:18
Η Kaspersky έχει έναν ορισμένο αριθμό ενεργοποιήσεων στα πληρωμένα.
Το έπαθα όταν δοκίμαζα πριν 2 περίπου χρόνια διάφορα AVs, τους πήρα τηλέφωνο, μου ζήτησαν κάποια στοιχεία για επιβεβαίωση, και το ενεργοποίησαν ξανά.

jim_p
01-03-24, 21:37
Μπορει το κλειδι απο μια υπαρχουσα εγκατασταση eset (σκετο, οχι σουιτα) να μπει σε νεα εγκατασταση στο ιδιο hw, επειδη εγινε αλλαγη δισκου, και απλα να δουλεψει οπως πριν? Αγοραστηκε νεα αδεια πριν 2-3 μηνες και αυτη θελω να χρησιμοποιηθει.

BlueChris
01-03-24, 22:22
Μπορει το κλειδι απο μια υπαρχουσα εγκατασταση eset (σκετο, οχι σουιτα) να μπει σε νεα εγκατασταση στο ιδιο hw, επειδη εγινε αλλαγη δισκου, και απλα να δουλεψει οπως πριν? Αγοραστηκε νεα αδεια πριν 2-3 μηνες και αυτη θελω να χρησιμοποιηθει.

Έχεις πρόσβαση στο λογαριασμό της eset?

jim_p
01-03-24, 22:34
Εγω οχι, για το χρηστη/κατοχο θα μαθω αυριο.

BlueChris
01-03-24, 23:24
Εγω οχι, για το χρηστη/κατοχο θα μαθω αυριο.

Απλά θα μπεις online στο λογαριασμό του και θα ακυρώσεις λογικά το licence για τον υπολογιστή και θα το ξαναπεράσεις στην νέα εγκατάσταση.
Βέβαια ο άλλος μπορεί να μην θυμάται καν με τι credentials έκανε το register αλλά λογικά θα την βρείτε την άκρη.

tzotol
02-03-24, 00:02
Αγόρασες την άδεια απευθείας από την kaspersky, ή από τρίτο κατάστημα;

Από τρίτο κατάστημα!

- - - Updated - - -


Δεν κανεις λαθος απλα την πουλησε σε παρα πολλους , μιλα με τον πωλητη

Μίλησα κ του αναφέραμε αυτό που λες κ το αρνήθηκε. Ζηταγε anydesk για να δει τι έχω κάνει. Σιγά μην έδινα πρόσβαση στον υπολογιστή μου στον καθένα!

- - - Updated - - -


Η Kaspersky έχει έναν ορισμένο αριθμό ενεργοποιήσεων στα πληρωμένα.
Το έπαθα όταν δοκίμαζα πριν 2 περίπου χρόνια διάφορα AVs, τους πήρα τηλέφωνο, μου ζήτησαν κάποια στοιχεία για επιβεβαίωση, και το ενεργοποίησαν ξανά.

Ποιους πήρες τηλέφωνο; Στην Kaspersky; Το avs τι είναι;

tsigarid
02-03-24, 00:15
Από τρίτο κατάστημα!

- - - Updated - - -



Μίλησα κ του αναφέραμε αυτό που λες κ το αρνήθηκε. Ζηταγε anydesk για να δει τι έχω κάνει. Σιγά μην έδινα πρόσβαση στον υπολογιστή μου στον καθένα!

- - - Updated - - -



Ποιους πήρες τηλέφωνο; Στην Kaspersky; Το avs τι είναι;

Σίγουρα το έχει κάνει λοιπόν, και προφανώς το αρνείται, ή δεν το έχει κάνει αλλά είναι κωδικός που έχει διαρρεύσει και το έχει κάνει άλλος. Εγώ θα προσπαθούσα να πάρω τα λεφτά μου πίσω, το οποίο λογικά αποκλείεται να γίνει αλλά ίσως αν ο πωλητής είναι τίμιος και λέει αλήθεια ότι δεν το έχει κάνει, και μετά θα αγόραζα από έμπιστα μέρη (τα οποία προφανώς έχουν την αληθινή τιμή, και όχι κάτι φθηνό που λογικά πλήρωσες).

AVs: antiviruses.

tzotol
02-03-24, 00:22
Σίγουρα το έχει κάνει λοιπόν, και προφανώς το αρνείται, ή δεν το έχει κάνει αλλά είναι κωδικός που έχει διαρρεύσει και το έχει κάνει άλλος. Εγώ θα προσπαθούσα να πάρω τα λεφτά μου πίσω, το οποίο λογικά αποκλείεται να γίνει αλλά ίσως αν ο πωλητής είναι τίμιος και λέει αλήθεια ότι δεν το έχει κάνει, και μετά θα αγόραζα από έμπιστα μέρη (τα οποία προφανώς έχουν την αληθινή τιμή, και όχι κάτι φθηνό που λογικά πλήρωσες).

AVs: antiviruses.

27 ευρώ το πλήρωσα, το 1 ευρώ ήταν χρέωση του PayPal. Αυτός δεν παραδέχεται κ επιμένει ότι δεν μπορεί να κάνει τπτ άλλο πέρα από το να μπει με anydesk να δει.

Iris07
02-03-24, 01:04
Βγάλε ένα βιντεάκι όταν κάνεις την διαδικασία και στείλτο του να το δει.
Ελληνικό κατάστημα είναι ?

Παλιά προτιμούσα να μου στέλνουν το πακετάκι σφραγισμένο στο σπίτι.

Το τελευταίο το πήρα με E-Mail και είχα ένα μικρό φόβο.. (Ήταν και μεγάλο πακέτο - 2 χρόνια - 5 συσκευές)
αλλά τελικά ήταν πολύ σωστό το κατάστημα (Ελληνικό) μου έστειλε και φωτογραφία από το πακέτο που άνοιξε με τον κωδικό..
Το έχω 1 χρόνο και.. τώρα..

- - - Updated - - -

Για πόσες συσκευές ήταν αυτό που πήρες ?

tzotol
02-03-24, 01:28
Βγάλε ένα βιντεάκι όταν κάνεις την διαδικασία και στείλτο του να το δει.
Ελληνικό κατάστημα είναι ?

Παλιά προτιμούσα να μου στέλνουν το πακετάκι σφραγισμένο στο σπίτι.

Το τελευταίο το πήρα με E-Mail και είχα ένα μικρό φόβο.. (Ήταν και μεγάλο πακέτο - 2 χρόνια - 5 συσκευές)
αλλά τελικά ήταν πολύ σωστό το κατάστημα (Ελληνικό) μου έστειλε και φωτογραφία από το πακέτο που άνοιξε με τον κωδικό..
Το έχω 1 χρόνο και.. τώρα..

- - - Updated - - -

Για πόσες συσκευές ήταν αυτό που πήρες ?

Για μια συσκευή 1 χρόνο παραγγειλα κ αυτό είδα ότι γράφει 3 συσκευές! Του το είπα κ είπε ε δεν θα είχα με μια κ έστειλα με 3! Ελληνικό ναι. Ενώ περνάω την άδεια στο my Kaspersky κ έδειχνε ότι απομένουν 366 μέρες κ κάθε μέρα λιγοστεύουν δεν συνδέεται με την συσκευή, δλδ το pc!

Iris07
02-03-24, 01:33
Χμμ.. άμα αυτός έστειλε και σε άλλον το κλειδί με πρoϋπόθεση για 1 άδεια.. ίσως ο άλλος δοκίμασε να το βάλει και αλλού.. :hmm:
Αλλά πάντως για να σου λέει 366 ότι έγινε θα έγινε τώρα.. :hmm:

Αν ήταν τόσο κουβαρντάς θα σου έλεγε δεν είχα με 1 και σου κάνω δώρο με 3, για να του πεις και ευχαριστώ! :cool:

Zus
02-03-24, 10:45
27 ευρώ το πλήρωσα, το 1 ευρώ ήταν χρέωση του PayPal. Αυτός δεν παραδέχεται κ επιμένει ότι δεν μπορεί να κάνει τπτ άλλο πέρα από το να μπει με anydesk να δει.

Εχω μπερδευτεί λιγο με αυτα που γραφεις αλλα αν σε έριξε ξεκινα ηδη διαδικασία με το PayPal για επιστροφη χρημάτων.

tsigarid
02-03-24, 10:53
27 ευρώ το πλήρωσα, το 1 ευρώ ήταν χρέωση του PayPal. Αυτός δεν παραδέχεται κ επιμένει ότι δεν μπορεί να κάνει τπτ άλλο πέρα από το να μπει με anydesk να δει.

AnyDesk, προφανώς απατεώνας! Screenshot στείλε του στην καλύτερη, ή απλά dispute charge.

Zus
02-03-24, 10:57
Πες μας και το κατάστημα που το αγόρασες γιατί πολλά μου φαίνονται τα 27 ευρώ από τρίτο.

Εδώ τσιμπάω με λίγα ευρώ και είχα καλύτερη εξυπηρέτηση.

Iris07
02-03-24, 11:19
Όντως τα 27 είναι πολλά για αυτό.
60 ευρώ κάνει το 5 συσκευές - 2 χρόνια, με πακετάκι από εκεί που είχα πάρει εγώ.

Zus
02-03-24, 11:27
Ρίξε μια ματιά εδώ (https://www.allkeyshop.com/blog/) ΑΝ δεν βγάλεις άκρη.

- - - Updated - - -

Θα επέλεγα μόνο ότι αφήνει PayPal.

tzotol
02-03-24, 16:54
AnyDesk, προφανώς απατεώνας! Screenshot στείλε του στην καλύτερη, ή απλά dispute charge.

Του έχω στείλει τόσα screenshots, αυτός επιμένει ότι μόνο με anydesk μπορεί!

- - - Updated - - -


Εχω μπερδευτεί λιγο με αυτα που γραφεις αλλα αν σε έριξε ξεκινα ηδη διαδικασία με το PayPal για επιστροφη χρημάτων.

Κοίτα πέρασα την άδεια στο my Kaspersky! Εκεί έδειχνε 366 μέρες υπόλοιπο κ μειώνεται κάθε μέρα! Όταν πατήσω κ μπω στο Kaspersky μου λέει ότι έχει λήξει κ να ανανεώσω. Συνδέω την συσκευή στο my Kaspersky παω να βάλω τον κωδικό κ μου λέει ότι έχω υπερβεί το μέγιστο αριθμό ενεργοποίησεων που επιτρέπονται για το καταχωρημένο κωδικό ενεργοποίησης! Με το paypal πως το κάνω;

Zus
02-03-24, 19:06
Του έχω στείλει τόσα screenshots, αυτός επιμένει ότι μόνο με anydesk μπορεί!

- - - Updated - - -



Κοίτα πέρασα την άδεια στο my Kaspersky! Εκεί έδειχνε 366 μέρες υπόλοιπο κ μειώνεται κάθε μέρα! Όταν πατήσω κ μπω στο Kaspersky μου λέει ότι έχει λήξει κ να ανανεώσω. Συνδέω την συσκευή στο my Kaspersky παω να βάλω τον κωδικό κ μου λέει ότι έχω υπερβεί το μέγιστο αριθμό ενεργοποίησεων που επιτρέπονται για το καταχωρημένο κωδικό ενεργοποίησης! Με το paypal πως το κάνω;

Για να μπήκε στο my Kaspersky σημαίνει ότι η άδεια που σου έστειλε δουλεύει κανονικά για τουλάχιστον μία συσκευή. Εγώ τουλάχιστον, έτσι το αντιλαμβάνομαι.

Πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν έχεις "κουμπώσει" την άδεια, σε κάποια άλλη συνδεδεμένη συσκευή στο λογαριασμό του my Kaspersky?

psolord
02-03-24, 19:55
27 ευρώ το πλήρωσα, το 1 ευρώ ήταν χρέωση του PayPal. Αυτός δεν παραδέχεται κ επιμένει ότι δεν μπορεί να κάνει τπτ άλλο πέρα από το να μπει με anydesk να δει.

Στο my kaspersky (στο site) στα devices, φαινεται ποιες συσκευες ειναι ενεργοποιημενες. Εκει μπορεις να διαγραψεις ποιες συσκευες δε θες και το κλειδι μενει ελευθερο.

Αν εχεις παρει ενα κλειδι για 6 συσκευες πχ, και εχεις ενεργοποιησει τις 5, μπορεις να τις διαγραψεις και ενεργοποιησεις αλλες, αμα θες.

tzotol
02-03-24, 20:34
Για να μπήκε στο my Kaspersky σημαίνει ότι η άδεια που σου έστειλε δουλεύει κανονικά για τουλάχιστον μία συσκευή. Εγώ τουλάχιστον, έτσι το αντιλαμβάνομαι.

Πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν έχεις "κουμπώσει" την άδεια, σε κάποια άλλη συνδεδεμένη συσκευή στο λογαριασμό του my Kaspersky?

Παραγγειλα για 1 συσκευή. Όταν το πέρασα έλεγε για 3 συσκευές! Μόνο τον υπολογιστή έβαλα γιατί δεν χρησιμοποιώ άλλες συσκευές με antivirus! Ενώ φαίνεται περασμένη η συσκευή στο my Kaspersky δεν δέχεται τον κωδικό!

tsigarid
02-03-24, 20:38
Γιατί το ψάχνετε ακόμα; Καταγγελία στο PayPal είναι η μόνη κίνηση που πρέπει να γίνει, ο πωλητής προώθησε σκάρτο πράμα, είτε εν γνώσει του (σχεδόν σίγουρα) είτε όχι.

Zus
02-03-24, 20:40
Παραγγειλα για 1 συσκευή. Όταν το πέρασα έλεγε για 3 συσκευές! Μόνο τον υπολογιστή έβαλα γιατί δεν χρησιμοποιώ άλλες συσκευές με antivirus! Ενώ φαίνεται περασμένη η συσκευή στο my Kaspersky δεν δέχεται τον κωδικό!

Αν κρίνω από μια δική μου εμπειρία στο myKaspersky, που είχα χάσει την μπάλα με τις επιλογές, δεν το λες και το πιο απλό στη χρήση του.

Θα σου πρότεινα να έχεις και μια επικοινωνία με την τεχνική υπσοτήριξη. https://support.kaspersky.com/el/b2c/gr

- - - Updated - - -


Γιατί το ψάχνετε ακόμα; Καταγγελία στο PayPal είναι η μόνη κίνηση που πρέπει να γίνει, ο πωλητής προώθησε σκάρτο πράμα, είτε εν γνώσει του (σχεδόν σίγουρα) είτε όχι.

Με παραξενεύει αυτό που αναφέρει ότι μετρά αντίστροφα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.