PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέγας Αλέξανδρος (και ο καταραμένος όφις)



gassim
03-12-04, 20:17
Νομίζω οτι μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει στις αίθουσες η πολυαναμενόμενη ταινία του Όλιβερ Στόουνς.
Άντε οσοι την δείτε ελάτε μετά εδω να πείτε την γνώμη σας....

moralas
03-12-04, 20:18
σημερα βγηκε. δεν την ειδα, αλλα ειμαι περιεργος

WAntilles
04-12-04, 13:56
Βρέ τον Αλέκο με τα κυδώνια.

dantouan
04-12-04, 14:24
Εχει βγει εδω και μερες στο net... :mrgreen:

snips
04-12-04, 15:24
η ταινία είναι αποτυχία.....

Ο oliver stone είπε στο CNN ότι "Οι έλληνες παραποιούν την ιστορία"
...μάλιστα τώρα δέσαμε.....
Μπορεί τελικά να είμαστε μακεδόνες αλλά είμαστε και ΠΟΥ*ΤΗΔΕΣ βέβαια... :evil:

Κλασσικά θέλει να περάσει τα μυνήματα που κάποιοι θέλουν....

Μην πάτε...τζάμπα λεφτά...πάτε προς ΜΑΝΤΖΟΥΡΙΑ καλύτερα ή ακόμα το SHREK 2...αξίζουν... :wink:

profitis
04-12-04, 16:05
Tουλάχιστον,απο ότι άκουσα, αναφέρει τον Αλέξανδρο ως ΕΛΛΗΝΑ.Πάλι καλά δηλαδή...Η ομοφυλοφιλία στην αρχαιότητα ήταν κάτι συνηθίσμενο.Οπως επίσης και η παιδεραστία.Οπότε κανείς δεν μπορει να πει οτι σίγουρα ο Αλέξανδρος δεν είχε σχέση με άντρες.

Το μόνο σίγουρο ομως είναι οτι ο Μ.Αλέξανδρος ήταν άντρας με @@@@.Είναι δυνατόν ένας "gay" να βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης και να πολεμάει σαν το σκυλί;Ξέρετε πόσες φορές είχε κινδυνέψει η ζωή του;

snips
04-12-04, 16:22
α καλά......Ορίστε ....οι γνωστές απόψεις
Και μετα φταiei ο STONE... δεν ασχολούμαι άλλο με τέτοια θέματα..βαρέθηκα.

ReDeeMeR
04-12-04, 16:47
Μια λέξη σχόλιο ΒΑΡΕΘΗΚΑ.Εχασα 3 ώρες απο τη ζωή μου για κάτι που δεν άξιζε να δώσεις 7 Ευρω.Κριμα

no_logo
04-12-04, 17:12
Tουλάχιστον,απο ότι άκουσα, αναφέρει τον Αλέξανδρο ως ΕΛΛΗΝΑ.Πάλι καλά δηλαδή...Η ομοφυλοφιλία στην αρχαιότητα ήταν κάτι συνηθίσμενο.Οπως επίσης και η παιδεραστία.Οπότε κανείς δεν μπορει να πει οτι σίγουρα ο Αλέξανδρος δεν είχε σχέση με άντρες.

Το μόνο σίγουρο ομως είναι οτι ο Μ.Αλέξανδρος ήταν άντρας με @@@@.Είναι δυνατόν ένας "gay" να βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης και να πολεμάει σαν το σκυλί;Ξέρετε πόσες φορές είχε κινδυνέψει η ζωή του;

τι σχέση έχει ο τρόπος που τον δίνεις ή τον παίρνεις με την αντρεία στην μάχη;
profitis πέφτεις σε κλισέ "λογική" που μόνο μπερδεμένα συμπεράσματα μπορεί να αποδώσει.
οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους, έχεις την εντύπωση πως τους θέλανε μόνο για την καθαριότητα στις μονάδες τους;

PARADOX
04-12-04, 17:19
εχθές πήγα τελικά με την γυναίκα μου και είδα την ταινια.η δικιά μου άποψη είναι ότι ο oliver stoone δίνει παραπάνω σημασία στην φίλια του Αλέξανδρου με τον Ηφαιστίωνα, οποία και εάν είναι αυτή, δεν με ενόχλησε και ιδιαίτερα με αυτό που βλέπεις άλλωστε δεν έχει καπια ερωτική σκηνή μέσα ώστε να σε προκαταβάλει και να τα πάρεις στο κρανίο εκτός από ένα φιλί στο στόμα που του δινει.Στην τελική βλέπεις πιο πολλές μαλακίες στην τηλεοραση σε σχέση με την συγκεκριμένη ταινίαΠιο πολύ για μένα έπρεπε να δώσει έμφαση στις κατάκτησης του Αλέξανδρου όπως και στις μαχες.Δυστηχως έχει μια μάχη μέσα σε όλη την ταινία στην αρχή της ταινίας και μια μάχη διάρκειας 10 λεπτών όταν φτάνει στην ινδια.απο θέμα δράσης δυσατηχως τζίφος.
κατά την γνώμη μου το μόνο πράγμα που με πείραξε ήταν η λάθος τοποθετήσει του oliver στο πρόσωπο του φίλιππου που τον παρομοιάζει για μεγάλο μεθυσο.

gassim
04-12-04, 18:10
Το μόνο σίγουρο ομως είναι οτι ο Μ.Αλέξανδρος ήταν άντρας με @@@@.Είναι δυνατόν ένας "gay" να βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης και να πολεμάει σαν το σκυλί;


ναι είναι.

profitis
04-12-04, 19:02
xtouloyp™,

πές οτι ήταν ομοφυλόφιλος...Τι σημασία έχει εν τέλει ;Ο Μ.Αλέξανδρος ήταν ο μεγαλύτερος στρατηλάτης όλων των εποχών,ενας πραγματικός ηγέτης που εκπολίτισε όλη την Άσια.Κατάφερε μέσα στην πολυ σύντομη ζωή του να κατακτήσει ολο τον τότε γνωστό κόσμο.

no_logo
04-12-04, 19:09
xtouloyp™,

πές οτι ήταν ομοφυλόφιλος...Τι σημασία έχει εν τέλει ;Ο Μ.Αλέξανδρος ήταν ο μεγαλύτερος στρατηλάτης όλων των εποχών,ενας πραγματικός ηγέτης που εκπολίτισε όλη την Άσια.Κατάφερε μέσα στην πολυ σύντομη ζωή του να κατακτήσει ολο τον τότε γνωστό κόσμο.

μα συγνώμη.... αλλά δεν το έκανα εγώ θέμα, εσύ αφιερωσες αρκετές λέξεις στο post σου.
νομίζω πάντως πως είναι αρκετά αστείο να προσπαθεί κάποιος να "υπερασπιστεί" την σεξουαλικότητα ενος ατόμου που δεν έζησε σε κοντινούς ιστορικούς χρόνους.
εμένα με ενόχλησε το κλισέ φίλε μου, ομοφυλόφιλος->τσαλιμάκι στο χέρι αλά καλομοίρα.
σε αυτό επικεντρώνω γιατί το θεωρώ αρκετά κοντόφθαλμο σαν εξήγηση.
οι κοινωνικές συμπεριφορές μαθαίνονται.

morfeas-dsl-
04-12-04, 19:11
Λοιπον κλοπιραιτ απο flash.gr
ΚΡΙΤΙΚΗ - Δημήτρης Χαλιώτης


Καταρχάς, θέλω να κάνω γνωστά τα εξής. Η ταινία δεν έκανε δημοσιογραφική προβολή, κάτι το οποίο θεωρώ απαράδεκτο και αντιδεολογικό. Η εταιρεία που τη διανέμει (Σπέντζος Φιλμ) επικαλέστηκε τους παρακάτω λόγους γι' αυτή της την τακτική: Πρώτον, η κόπια έφτασε στη χώρα μας, για λόγους ασφαλείας, σε τμήματα και με μεγάλη καθυστέρηση. Δεύτερον, υπήρχαν νομικά κωλύματα εξαιτίας των ασφαλιστικών μέτρων που είχαν καταθέσει κατά της ταινίας δέκα Ελληνες δικηγόροι και τρίτον υπήρχαν και κάποια τεχνικά προβλήματα. Η απάντησή μου σε όλους αυτούς τους ισχυρισμούς απλή. Θα μπορούσαν να αναθεωρήσουν τον προγραμματισμό τους, όπως το έχουν κάνει άπειρες φορές, και να βγάλουν την ταινία με μία βδομάδα καθυστέρηση ακολουθώντας όλες τις τυπικές διαδικασίες. Εγώ πάντως, για να μην παρεξηγούμαστε, είδα την ταινία την Πέμπτη το βράδυ στην avant premiere για τους χορηγούς.

Οσον αφορά την ταινία τώρα, θα ξεπεράσω τις όποιες ιστορικές ανακρίβειες, διότι στο κάτω κάτω δεν περιμένω να μάθω ιστορία από ένα μπλοκμπάστερ. Θα αφήσω ασχολίαστη την εμμονή του Χόλλυγουντ να θεοποιεί τον κεντρικό πρωταγωνιστή στις ιστορικές υπερπαραγωγές του, διότι το έχουμε πάρει πια απόφαση. Θα αδιαφορήσω παντελώς για τις σεξουαλικές προτιμήσεις του Αλέξανδρου, διότι όλοι αυτοί που διαμαρτύρονται είναι ζήτημα αν έχουν δει τρεις φορές σινεμά στη ζωή τους...

Δε μπορώ όμως να μην σταθώ στην ουσία του πράγματος. Και η ουσία είναι ότι ο «Αλέξανδρος» του Στόουν είναι μια ταινία βαρετή, άνευρη και τραγικά φλύαρη. Το σενάριο στερείται ουσιαστικών κορυφώσεων και αναλώνεται σε μακρόσυρτους λόγους του Αλέξανδρου περί ηθικής, δικαιοσύνης και ελευθερίας. Οι χρονικές ανακολουθίες - θεμιτές όταν εξυπηρετούν το δραματουργικό αποτέλεσμα - εδώ γίνονται για να γίνονται. Διότι δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί εκεί που είμαστε στις Ινδίες γυρνάμε ξαφνικά 8 χρόνια πίσω και βλέπουμε τη δολοφονία του Φιλίππου.

Ο Στόουν βάζει τους ηθοποιούς του να μιλάει ο καθένας σχεδόν με διαφορετική προφορά θέλοντας έτσι, λέει, να δείξει την πολυπολιτισμική τους καταγωγή. Τώρα πώς το καταφέρνει αυτό βάζοντας τον έναν να μιλάει αγγλικά, τον άλλον σκωτσέζικα, τον τρίτο αμερικάνικα και τον τέταρτο σαν Πακιστανό μετανάστη στο Λονδίνο, είναι άλλη ιστορία! Επιπλέον η ταινία δεν διακρίνεται ούτε για την πλούσια δράση της. Δύο όλες κι όλες μάχες λαμβάνουν χώρα μέσα σε μία ταινία τριών ωρών που αποκαλεί εαυτόν ιστορική υπερπαραγωγή. Η ταινία μοιάζει να ήθελε να πει πολλά, αλλά τελικά καταλήγει σε φιλοσοφίες της κακιάς ώρας διανθισμένες με μπόλικο μελό.

Τα κοστούμια στην πλειοψηφία τους αποθεώνουν το κιτς. Η μουσική του Βαγγέλη Παπαθανασίου είναι εξαιρετικά πομπώδης και τετριμμένη. Επιπλέον ο Στόουν για άγνωστους λόγους τη χρησιμοποιεί στα 2/3 της ταινίας ως χαλί. Προσπαθείς να συγκεντρωθείς σε μία μάχη κι έχεις τη μουσική να σε αποσυντονίζει. Μία σκηνή υπάρχει όλη κι όλη μέσα στην ταινία που αξίζει τον κόπο. Η μάχη στα Γαυγάμηλα. Εκεί ο Στόουν αποδεικνύει ότι έχει τα κότσια να σκηνοθετήσει με περισσή δεξιοτεχνία και ένταση μία μεγαλειώδη μάχη, πολύ καλύτερα απ' ότι ο Πέτερσεν ας πούμε στην «Τροία». Είναι όμως μία σκηνή 15 λεπτών σε μια ταινία τριών ωρών. Από εκεί και πέρα, η ταινία λειτουργεί και ως υπνωτικό χάπι.

Δεν έφταναν όλα τα μειονεκτήματά της, έχεις και τις ερμηνείες των ηθοποιών να είναι η μία χειρότερη από την άλλη. Ο Κόλιν Φάρελ, ίσως, στη χειρότερη στιγμή της καριέρας του. Βγάζει άναρθρες κραυγές, μουγκρίζει, κάνει γκριμάτσες, τρέμει - όταν υποτίθεται ότι συγκινείται ή ταράζεται - σα να έχει Πάρκινσον. Ο ορισμός της γκροτέσκο ερμηνείας. Η Αντζελίνα Τζολί είναι αδίστακτη και το δείχνει με κάθε τρόπο. Σουφρώνει τα χείλη, μισοκλείνει τα μάτια και κοιτάζει με βλέμμα φιδιού. Δε βρέθηκε κάποιος να της εξηγήσει ότι αυτό είναι υποκριτική επιπέδου «Λάμψης». Ο Βάλ Κίλμερ, που υποδύεται τον Φίλιππο, είναι πάνω απ' όλα αγροίκος και άξεστος. Είτε του είπαν να παίξει τον Νεάντερταλ είτε τον βασιλιά της Μακεδονίας, το ίδιο και το αυτό.

Αν αυτή η ταινία θεωρείται φαβορί για τα Οσκαρ, τότε το Χόλλυγουντ σίγουρα περνάει κρίση. Είναι από τις ελάχιστες φορές που συμφωνώ απόλυτα με τους Αμερικανούς σινεφίλ, οι οποίοι της γύρισαν επιδεικτικά την πλάτη θάβοντάς την κυριολεκτικά στο box office..

lazar
04-12-04, 19:56
οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους, έχεις την εντύπωση πως τους θέλανε μόνο για την καθαριότητα στις μονάδες τους;


Αμιγώς; Τι εννοείς, ότι δεν έμπαινες σε αυτά εάν δεν ήσουν ομοφυλόφιλος; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ποιά ήταν αυτά τα σώματα;

crimson
04-12-04, 20:07
ες ες όπως σίσις; :mrgreen:

παρεπιπτόντως, το Ποντίκι είχε ένα άρθρο, για δηλώσεις του Όλιβερ Στόουν
στο NBC όπου παρομοίαζε σε κάποια σημεία τον Μπου ς με τον Μεγάλο Αλέξανδρο...

edit:
http://209.157.64.200/focus/f-news/1287756/posts
[αυτοί λένε ότι ήταν στο cnn...
και σχολίασε κάποιος: ξέρω που το πάνε
ο μπους είναι γκέη ]

http://www.ugo.com/channels/filmtv/features/alexander/oliver.asp

και φαντάζομαι θα λέει παρόμοια σε όλες ή σε πολλές
συνεντεύξεις του

no_logo
04-12-04, 20:11
οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους, έχεις την εντύπωση πως τους θέλανε μόνο για την καθαριότητα στις μονάδες τους;


Αμιγώς; Τι εννοείς, ότι δεν έμπαινες σε αυτά εάν δεν ήσουν ομοφυλόφιλος; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ποιά ήταν αυτά τα σώματα;

gay ναζί τμήματα είχε η SA {Stormtroopers} που ήταν κάτω από την ηγεσία του Roehm. οι περισσότεροι από αυτούς σφαγιαστηκαν την "νύχτα των μεγάλως μαχαιριών" οταν πλέον το καθεστώς δεν τους θεωρούσε χρήσιμους

KyR-X
04-12-04, 21:02
Νομίζω οτι μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει στις αίθουσες η πολυαναμενόμενη ταινία του Όλιβερ Στόουνς.
Άντε οσοι την δείτε ελάτε μετά εδω να πείτε την γνώμη σας....

Κι άλλο διχασμό θα σπείρεις πρακτοράκο? Μην ξεχάσεις να ετοιμάσεις και ειδικό αφιέρωμα για τη γιορτή των Χριστουγέννων, κάτι θα σε φωτήσει πάλι ο Ιός της Ελευθεροτυπίας να ποστάρεις. :lol:

WAntilles
04-12-04, 21:37
gay τμήματα είχε η SA {Stormtroopers}

Οι Imperial Stormtroopers gay; :shock:

Τώρα εξηγείται.

Γι' αυτό βαράγανε τις μπλαστεριές τους πάντα στο γάμο του Καραγκιόζη. :shock:

Gothic
04-12-04, 22:16
οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους, έχεις την εντύπωση πως τους θέλανε μόνο για την καθαριότητα στις μονάδες τους;


Αμιγώς; Τι εννοείς, ότι δεν έμπαινες σε αυτά εάν δεν ήσουν ομοφυλόφιλος; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ποιά ήταν αυτά τα σώματα;
Επιτέλους, βρήκα ιστορική εξήγηση γιατί ο Καρατζαφέρης περηφανευόταν τόσο πολύ οτι είχε πρώτο υποψήφιο στο ψηφοδέλτιο του ομοφυλόφιλο :twisted: :twisted: :twisted:
Για τον Αλέξανδρό ο Αζούρεας να είναι καλά...

gassim
04-12-04, 22:27
Νομίζω οτι μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει στις αίθουσες η πολυαναμενόμενη ταινία του Όλιβερ Στόουνς.
Άντε οσοι την δείτε ελάτε μετά εδω να πείτε την γνώμη σας....

Κι άλλο διχασμό θα σπείρεις πρακτοράκο? Μην ξεχάσεις να ετοιμάσεις και ειδικό αφιέρωμα για τη γιορτή των Χριστουγέννων, κάτι θα σε φωτήσει πάλι ο Ιός της Ελευθεροτυπίας να ποστάρεις. :lol:

οχι και πρακτοράκος, 100 τετραγωνικά πρακτορείο προπο έχω.

KyR-X
05-12-04, 02:24
Νομίζω οτι μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει στις αίθουσες η πολυαναμενόμενη ταινία του Όλιβερ Στόουνς.
Άντε οσοι την δείτε ελάτε μετά εδω να πείτε την γνώμη σας....

Κι άλλο διχασμό θα σπείρεις πρακτοράκο? Μην ξεχάσεις να ετοιμάσεις και ειδικό αφιέρωμα για τη γιορτή των Χριστουγέννων, κάτι θα σε φωτήσει πάλι ο Ιός της Ελευθεροτυπίας να ποστάρεις. :lol:

οχι και πρακτοράκος, 100 τετραγωνικά πρακτορείο προπο έχω.

Αχα οι βολεμένοι του ΚΚΕ, δηλαδή χόντρυνε η κωλάρα μας, λιγδώσαμε το άντερο κάτσε τώρα να ασχοληθούμε αν ήταν γκέυ ο Αλέξανδρος ε? "Αντιστασιακή" η άδεια? :lol: Καλά που υπάρχετε κι εσείς κι έτσι έριξε πέτρα πίσω του πολύς κόσμος να δει πραγματική προκοπή στην Αμερική. Γι αυτό δε γουστάρω να την ποιάνουν την ομογένεια και την Αμερική γενικότερα στο στόμα τους κάτι κυφήνες σαν και τη φάρα σου. Εκεί ο κοσμάκης δουλεύει, τεμπελχανάδες κρατικοδίαιτοι. Κρατικοδίαιτοι γιατί αυτό το κράτος σας έφτιαξε μοιράζωντας τα στους "δικούς του". Υπήρχαν και υπάρχουν άτομα με πραγματικές ανάγκες και τη θέση τους την έφαγαν ρουφιάνοι σαν και του λόγου σας, ο κόσμος όμως αλλάζει. ;)

McAli
05-12-04, 03:36
*****Εκτός θέματος*****



gay ναζί τμήματα είχε η SA {Stormtroopers} που ήταν κάτω από την ηγεσία του Roehm. οι περισσότεροι από αυτούς σφαγιαστηκαν την "νύχτα των μεγάλως μαχαιριών" οταν πλέον το καθεστώς δεν τους θεωρούσε χρήσιμους


Το ότι ο αρχηγός των SA ήθελε να κάνει παρέα με αγόρια μερικά από τα οποία ανήκαν και στα SA, δεν σημαίνει ότι "οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους".

Αυθαίρετο συμπέρασμα.

no_logo
05-12-04, 04:00
*****Εκτός θέματος*****



gay ναζί τμήματα είχε η SA {Stormtroopers} που ήταν κάτω από την ηγεσία του Roehm. οι περισσότεροι από αυτούς σφαγιαστηκαν την "νύχτα των μεγάλως μαχαιριών" οταν πλέον το καθεστώς δεν τους θεωρούσε χρήσιμους


Το ότι ο αρχηγός των SA ήθελε να κάνει παρέα με αγόρια μερικά από τα οποία ανήκαν και στα SA, δεν σημαίνει ότι "οι ναζί στην γερμανία είχαν στρατιωτικά τμηματα αμιγώς με ομοφυλόφιλους".

Αυθαίρετο συμπέρασμα.

τα SA ήταν τα ταγματα εφόδου, ε λοιπόν υπήρχαν στρατιωτικά τμήματα τους που τα μαζικοποιούσαν ομοφυλόφιλοι. ολοι αυτοί ξεπαστρευτικαν από το ναζιστικό καθεστώς το 34-35 την λεγόμενη νύχτα των μεγάλων μαχαιριών.

EvilHawk
05-12-04, 13:30
Νομίζω οτι μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει στις αίθουσες η πολυαναμενόμενη ταινία του Όλιβερ Στόουνς.
Άντε οσοι την δείτε ελάτε μετά εδω να πείτε την γνώμη σας....

Κι άλλο διχασμό θα σπείρεις πρακτοράκο? Μην ξεχάσεις να ετοιμάσεις και ειδικό αφιέρωμα για τη γιορτή των Χριστουγέννων, κάτι θα σε φωτήσει πάλι ο Ιός της Ελευθεροτυπίας να ποστάρεις. :lol:

οχι και πρακτοράκος, 100 τετραγωνικά πρακτορείο προπο έχω.

Αχα οι βολεμένοι του ΚΚΕ, δηλαδή χόντρυνε η κωλάρα μας, λιγδώσαμε το άντερο κάτσε τώρα να ασχοληθούμε αν ήταν γκέυ ο Αλέξανδρος ε? "Αντιστασιακή" η άδεια? :lol: Καλά που υπάρχετε κι εσείς κι έτσι έριξε πέτρα πίσω του πολύς κόσμος να δει πραγματική προκοπή στην Αμερική. Γι αυτό δε γουστάρω να την ποιάνουν την ομογένεια και την Αμερική γενικότερα στο στόμα τους κάτι κυφήνες σαν και τη φάρα σου. Εκεί ο κοσμάκης δουλεύει, τεμπελχανάδες κρατικοδίαιτοι. Κρατικοδίαιτοι γιατί αυτό το κράτος σας έφτιαξε μοιράζωντας τα στους "δικούς του". Υπήρχαν και υπάρχουν άτομα με πραγματικές ανάγκες και τη θέση τους την έφαγαν ρουφιάνοι σαν και του λόγου σας, ο κόσμος όμως αλλάζει. ;)

KyR-X, Δεν σου πέρασε κάν απο το μυαλό ότι μπορεί να σε ειρωνεύτηκε έτσι? Μπορείς να βγάλεις το αγκίστρι τώρα!

gassim
05-12-04, 22:56
μόλις γύρισα απο το σινεμά....
Πολύ κουραστικό το έργο, με κάποιες λιγοστές εξαιρέσεις ενα μεγάλο χασμουρητό.

(kyr-X τώρα το θυμήθηκα....περίπτερο έχω)

no_logo
05-12-04, 23:05
μόλις γύρισα απο το σινεμά....
Πολύ κουραστικό το έργο, με κάποιες λιγοστές εξαιρέσεις ενα μεγάλο χασμουρητό.

(kyr-X τώρα το θυμήθηκα....περίπτερο έχω)
α να λοιπόν, όλα στο φως. να τι κάνει η κλαδική :lol:

gassim
06-12-04, 00:02
μόλις γύρισα απο το σινεμά....
Πολύ κουραστικό το έργο, με κάποιες λιγοστές εξαιρέσεις ενα μεγάλο χασμουρητό.

(kyr-X τώρα το θυμήθηκα....περίπτερο έχω)
α να λοιπόν, όλα στο φως. να τι κάνει η κλαδική :lol:

έχεις το θράσος και γελάς παλιοκηφήνα; θα αλλάξουν οι καιροί και θα σου κοπούν τα γέλια :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.