PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote Ρυθμισεις για ΤP Link Archer



ManolisPiraeus
26-11-19, 23:54
Καλησπέρα σε ολους.
Υπαρχει καποιος που να ξερει ή να εχει βαλει τις ρυθμισεις για Cosmote,ετσι ώστε να τις εισάγω στο ΤP Link Archer μου.Μεχρι και πριν λιγες μέρες δούλευα το μοντεμ με Wind και απ[ο χθές πήγα στην Cosmote.
Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά!

sweet dreams
27-11-19, 00:45
H γραμμή σου είναι VoIP;;

ManolisPiraeus
27-11-19, 11:31
Καλημέρα,αυτο δεν το ξερω.Πως το ελέγχω;

sweet dreams
27-11-19, 16:37
To τηλέφωνο το συνδέεις στο ρούτερ ή στις πρίζες;; έχεις κάνει επιστροφή τηλεφωνικού σήματος;; βγαίνει κάποιο καλώδιο από την έξοδο PHONE του ρούτερ;;

manospcistas
27-11-19, 16:38
Είσαι VoIP λογικά. Αν σε ενδιαφέρει λοιπόν η σταθερή τηλεφωνία, χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις και το ρούτερ της Cosmote.

Τώρα στο TP-LINK, υπάρχει κάπου Quick Setup οδηγός και εκεί θα βάλεις τα κλασσικά:

VPI 8
VCI 35
PPPoE
και τα στοιχεία της γραμμής σου (username/password), τα οποία σου τα χουν δώσει σε ένα χαρτί μαζί με την σύμβαση, αλλιώς θα βάλεις τα γενικά (username: otenet@otenet.gr και password: otenet)

ManolisPiraeus
01-12-19, 20:21
Είσαι VoIP λογικά. Αν σε ενδιαφέρει λοιπόν η σταθερή τηλεφωνία, χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις και το ρούτερ της Cosmote.

Τώρα στο TP-LINK, υπάρχει κάπου Quick Setup οδηγός και εκεί θα βάλεις τα κλασσικά:

VPI 8
VCI 35
PPPoE
και τα στοιχεία της γραμμής σου (username/password), τα οποία σου τα χουν δώσει σε ένα χαρτί μαζί με την σύμβαση, αλλιώς θα βάλεις τα γενικά (username: otenet@otenet.gr και password: otenet)

Στις μπριζες.Αν και οι Βλακες της κοσμοτε αντι να με βοηθησουν μου ειπα ν ακριβως τα αντιθετα!ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!
Αυτα τα στοιχεια έβαλα και επιτελους δούλεψε!

manospcistas
01-12-19, 20:29
Αν έχεις κρατήσει το γενικό username otenet, άλλαξε το κάποια στιγμή με το δικό σου, για αποφυγή μελλοντικών προβλημάτων

ManolisPiraeus
01-12-19, 22:00
Είσαι VoIP λογικά. Αν σε ενδιαφέρει λοιπόν η σταθερή τηλεφωνία, χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις και το ρούτερ της Cosmote.

Τώρα στο TP-LINK, υπάρχει κάπου Quick Setup οδηγός και εκεί θα βάλεις τα κλασσικά:

VPI 8
VCI 35
PPPoE
και τα στοιχεία της γραμμής σου (username/password), τα οποία σου τα χουν δώσει σε ένα χαρτί μαζί με την σύμβαση, αλλιώς θα βάλεις τα γενικά (username: otenet@otenet.gr και password: otenet)

Το otenet@otenet.gr και password: otenet Δέν μου δούλεψε ποτε.Μολις μου εστειλαν με sms και τα εβαλα !Βοοm δούλεψε καρφί!

@ ADSLgr.com All rights reserved.