PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση από το μηδέν



paako1
10-07-07, 15:47
Πήρα τηλέφωνο στην Forthnet και ρώτησα για να κάνω νέα σύνδεση στα Πατήσια που έχουν κάλυψη στο ιδιόκτητο δίκτυο, αλλά δεν υπάρχει τηλέφωνο στον χώρο... αρα τους ζήτησα νέα νέα σύνδεση από το μηδέν και με ενημέρωσαν ότι πρώτα πρέπει να κάνω εγώ αίτηση στον ΟΤΕ να μου φέρουν την γραμμή και μετά να κάνω αίτηση σε αυτούς για να μπω σε 2play! Τι σόι ιδιοκτητο δίκτυο είναι αυτό? Τι σόι αποδέσμευση από τον ΟΤΕ είναι αυτή?

Εχει ακούσει κανείς σας αν ισχύει το παραπάνω ή αν έπεσα σε κανένα ξουράφι πωλητή?

nrg_polini
10-07-07, 15:49
Ισχυει δυστυχως.

dvm
10-07-07, 15:51
Ναι δυστηχώς ισχύει. Αλλά απ'ότι έχω καταλάβει όλοι οι πάροχοι νοικιάζουν το χαλκό του ΟΤΕ. Τουλάχιστον μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο. Απλά η forthnet δεν έχει τεχνικούς που θα έρθουν να σε συνδέσουν, οπότε σου ζητάει πρώτα σύνδεση ΟΤΕ. Απ'ότι έχω διαβάσει μέσα στο φόρουμ πάντως μπορείς, αν θες, να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ και να τους πας την αίτηση. Απλά θα πληρώσεις το 1ο πάγιο του ΟΤΕ.
Πάντως κατά τη γνώμη μου αξίζει η Forthnet αρκεί να μην πάθει καμιά βλάβη ο χαλκός γιατί μετά παρ'τ'αυγό και κούρευτο για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.

paako1
10-07-07, 15:56
Ασε να τρέχω και με τον ΟΤΕ...Μου φτάνει η ταλαιπωρία που πέρασα με την Vivodi, μετά με την NetOne και τώρα είπα να ταλαιπωρηθώ λίγο και με την Forthnet. Πάντως καλή εξυπηρέτηση να τους βγάλουμε από τον κόπο :rofl: μην κουραστούν τα παιδιά

maik
10-07-07, 15:56
Τι σόι ιδιοκτητο δίκτυο είναι αυτό? Τι σόι αποδέσμευση από τον ΟΤΕ είναι αυτή?



:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Μα πωωωωως αφου το λεει ετσι ειναι.:evil::evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.