PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση χωρίς HiBox



TechManiac
10-07-07, 15:53
Θα 'θελα να μάθω αν μπορώ να ενεργοποιήσω σύνδεση στην HOL χωρίς να αγοράσω το HiBox, δηλαδή πληρωμή απο τον επόμενο μήνα.

tolisp
10-07-07, 16:37
Μονο αν είσαι ήδη συνδρομητής... όχι μονο ενεργοποίησαι χωρίς αγορά hibox αλλα σου χαρίζει και το αρχικό ποσο του "κουτιού" αρχίζεις να πληρώνεις δηλαδή μετά τους δωρεάν μήνες!

apthan
11-07-07, 02:44
Κάτσε γιατί δεν το 'πιασα καλά αυτό..

Εγώ είμαι συνδρομητής της HellasOnLine πρόσφατα έβαλα το HiBox στην επαρχία στο πατρικό μου σπίτι (θα το επισκέπτομαι συχνά πλέον, έτσι λέω τουλάχιστον). Εδώ στην Αθήνα έχω ακόμα AltecTelecoms, με μηνιαία χρέωση εδώ και πολύ καιρό (είμαι αρκετά ευχαριστημένος).

Σύμφωνα με αυτά που λες εγώ μπορώ να διακόψω τη συνδρομή μου στην Altecnet και να βάλω δωρεάν για τους αρχικούς x μήνες HOL σε y ταχύτητα κι απλώς να αρχίσω να πληρώνω μηνιαίο λογαριασμό τους υπόλοιπους 12-x μήνες; Ή μήπως δεν κατάλαβα καλά;

tolisp
11-07-07, 13:27
Κάτσε γιατί δεν το 'πιασα καλά αυτό..

Εγώ είμαι συνδρομητής της HellasOnLine πρόσφατα έβαλα το HiBox στην επαρχία στο πατρικό μου σπίτι (θα το επισκέπτομαι συχνά πλέον, έτσι λέω τουλάχιστον). Εδώ στην Αθήνα έχω ακόμα AltecTelecoms, με μηνιαία χρέωση εδώ και πολύ καιρό (είμαι αρκετά ευχαριστημένος).

Σύμφωνα με αυτά που λες εγώ μπορώ να διακόψω τη συνδρομή μου στην Altecnet και να βάλω δωρεάν για τους αρχικούς x μήνες HOL σε y ταχύτητα κι απλώς να αρχίσω να πληρώνω μηνιαίο λογαριασμό τους υπόλοιπους 12-x μήνες; Ή μήπως δεν κατάλαβα καλά;


Όχι δεν κατάλαβες καλά!
Αν κάποιος είναι συνδρομητής HOL κάποια χρονια σε παλιά προγράμματα πχ σε Broadband pack κλπ και ζητήσει αναβάθμιση σε hibox ισχύουν όσα γράφω πιο πάνω!
Εγώ πχ είχα ADSL συνδρομή με δίκια μου AΡYΣ στο 1M και ζήτησα hibox με shared LLU στα 8M - μου χάρισαν τα 99e και τους δωρεάν μήνες (αν θυμάμαι καλά 3) και άρχισε η χρέωση με τον μηνα από τον τέταρτο ;)

Είναι κάτι σαν "προνόμιο" για τους παλιούς συνδρομητές - δεν ξέρω βεβαια σε ποίες περιπτώσεις ισχύει γιατί δεν υπάρχει στους τιμοκαταλόγους, στο "δίνει" η πωλήτρια όταν κανεις την καινούρια συνδρομή...
Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν είσαι υποχρεωμένος να αγοράσεις το κίτρινο κουτί του hibox από κατάστημα... ισα ισα είναι πιο γρήγορο και εύκολο να κανεις hibox συνδρομή από τις direct πωλήσεις (υπάρχει και τμήμα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.