PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμια συμβουλη απο παθοντες????



nemesis
11-07-07, 00:14
Καλησπερα σε ολους

απο τη στιγμη που εκανα αιτηση για την υπηρεσια 2play στη forthnet ,ανακαλυψα (δυστυχως εκ των υστερων!) το συγκεκριμενο forum και η αληθεια ειναι πως με οσα εχω διαβασει ως τωρα εχω τρομοκρατηθει με τα παθηματα των υποψηφιων κατατρεγμενων!

Επειδη παρατηρησα πως πολλοι απο σας εχετε πιο εξειδικευμενες γνωσεις απο εμενα στον τομεα του internet και πως χρησιμοποιωντας τες εχετε τη δυνατοτητα να αντεπεξελθετε στις γενικολογιες-δικαιολογιες των,καλα δασκαλεμενων, αρμοδιων να που εχουν την ατυχια να ακουνε τα παραπονα των πελατων,σκεφτηκα μηπως με την οποια συνδρομη σας μπορω,εγω και πιθανοτατα και αλλοι που βρισκονται στη θεση μου,να προλαβω το κακο και την ταλαιπωρια που ισως με περιμενει...!

Τα στοιχεια για οποιον θελησει να βοηθησει ειναι:

-Η αιτηση εγινε για 2play στο ιδιοκτητο δικτυο της forhtnet(η περιοχη μου ειναι αθηνα-κεντρο και καλυπτεται)

-Η κατασταση της αιτησης μου ειναι εως και σημερα η εξης: "29/06/2007:παραλαβη και καταχωρηση της αιτησης απο τη forthnet".

Τι μπορω να κανω σε αυτην τη φαση?να παρω ισως τηλεφωνο να ρωτησω τι γινεται...?

:help:

DaveMurray
11-07-07, 00:18
καλό θα είναι να περιμένεις λίγο ακόμα,απο τις 29 δεν είναι δα και μεγάλο διάστημα. όταν δεις και διαπιστώσεις πως πέρασε χρόνος αρκετός και δεν έχει γίνει τίποτα, άρχισε τα αυστηρά τηλέφωνα, και αν πάλι τίποτα, καταγγελία :)

Maximvs
11-07-07, 00:23
....και δε θα γινει και παλι τιποτα....μαλλον το παλικαρι εχει πεσει σε ελλειψη απο πορτες...οποτε....μπανακι...διακοπες...και απο σεπτεμβρη εδω ειμαστε παλι παιδια!

29gk
11-07-07, 00:24
Ενταξει θα πρεπει να το εχεις ακουσει.

20 εργασιμες ητοι 30 ημερολογιακες.

Απο τις 29/6 εως σημερα ποσες ειναι οι εργασιμες ?

nemesis
11-07-07, 00:27
Σ' ευχαριστω DaveMurray για την αμεση ανταποκριση!Κανονικα ομως,αν θεωρητικα,η ενεργοποιηση γινει μετα τις προβλεπομενες 25 μερες,δηλαδη στις 24/07,δεν θα επρεπε ως τωρα η αιτηση να εχει αποσταλει στον ΟΤΕ???:hmm:

nemesis
11-07-07, 00:29
α ναι, αυτο δεν το ανεφερα... στο τηλεφωνο μου ειχαν πει πως ειναι 25 ημερες ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ!!!!

thanasis38
11-07-07, 00:29
Σ' ευχαριστω DaveMurray για την αμεση ανταποκριση!Κανονικα ομως,αν θεωρητικα,η ενεργοποιηση γινει μετα τις προβλεπομενες 25 μερες,δηλαδη στις 24/07,δεν θα επρεπε ως τωρα η αιτηση να εχει αποσταλει στον ΟΤΕ???:hmm:
καμμια φορα αργουν να ανημερωσουν το wizard τους

Maximvs
11-07-07, 00:33
εγω σημερα που μιλησα μαζι τους...μου ειπανε οτι η αιτηση προχωρα..και οταν τους ρωτησα γιατι δεν την στελνετε στον ΟΤΕ μου τα μασαγε...μολις δε του ειπα οτι ξερω πως δεν υπαρχουν πορτες...εκει σιωπη...και μου λεει...''ειστε ακομα στις 10 μερες....καντε λιγο υπομονη''...

DaveMurray
11-07-07, 00:58
Σ' ευχαριστω DaveMurray για την αμεση ανταποκριση!Κανονικα ομως,αν θεωρητικα,η ενεργοποιηση γινει μετα τις προβλεπομενες 25 μερες,δηλαδη στις 24/07,δεν θα επρεπε ως τωρα η αιτηση να εχει αποσταλει στον ΟΤΕ???

τίποτα, καλοσώρισες στην κοινότητα μας εδώ :)

nemesis
11-07-07, 02:34
εγω σημερα που μιλησα μαζι τους...μου ειπανε οτι η αιτηση προχωρα..και οταν τους ρωτησα γιατι δεν την στελνετε στον ΟΤΕ μου τα μασαγε...μολις δε του ειπα οτι ξερω πως δεν υπαρχουν πορτες...εκει σιωπη...και μου λεει...''ειστε ακομα στις 10 μερες....καντε λιγο υπομονη''...

Μαλιστα...καταλαβα...ζησε μαη μου να φας τριφυλλι:p

nemesis
11-07-07, 02:37
τίποτα, καλοσώρισες στην κοινότητα μας εδώ :)

καλως σας βρηκα Dave!:)

chao
11-07-07, 02:44
1. Καλωσήρθες nemesis !

2. Σε κάποιες περιπτώσεις η αναμονή ξεπερνά το δίμηνο,
αν το κέντρο της περιοχής είναι φορτωμένο.

3. Υπάρχουν κάποια προβλήματα, (μικρά ή μεγάλα), αλλά εμείς (ή ο χρόνος) τα λύνουμε! :)

4. Πέρα από πλάκα, δεν συντρέχει λόγος πανικού, καθότι:

τα συστήματα ενημέρωσης των εταιριών, δεν είναι σε πραγματικό χρόνο,
οι δεσμεύσεις τον παρόχων είναι λίγο αισιόδοξες
και ο ΟΤΕ έχει κάτι από τη μακαριότητα του Βούδα,

την οποία και σου συνιστώ για να μη συγχίζεσαι.

Master_Maker
11-07-07, 02:47
Καλησπερα σε ολους

απο τη στιγμη που εκανα αιτηση για την υπηρεσια 2play στη forthnet ,ανακαλυψα (δυστυχως εκ των υστερων!) το συγκεκριμενο forum και η αληθεια ειναι πως με οσα εχω διαβασει ως τωρα εχω τρομοκρατηθει με τα παθηματα των υποψηφιων κατατρεγμενων!

Επειδη παρατηρησα πως πολλοι απο σας εχετε πιο εξειδικευμενες γνωσεις απο εμενα στον τομεα του internet και πως χρησιμοποιωντας τες εχετε τη δυνατοτητα να αντεπεξελθετε στις γενικολογιες-δικαιολογιες των,καλα δασκαλεμενων, αρμοδιων να που εχουν την ατυχια να ακουνε τα παραπονα των πελατων,σκεφτηκα μηπως με την οποια συνδρομη σας μπορω,εγω και πιθανοτατα και αλλοι που βρισκονται στη θεση μου,να προλαβω το κακο και την ταλαιπωρια που ισως με περιμενει...!

Τα στοιχεια για οποιον θελησει να βοηθησει ειναι:

-Η αιτηση εγινε για 2play στο ιδιοκτητο δικτυο της forhtnet(η περιοχη μου ειναι αθηνα-κεντρο και καλυπτεται)

-Η κατασταση της αιτησης μου ειναι εως και σημερα η εξης: "29/06/2007:παραλαβη και καταχωρηση της αιτησης απο τη forthnet".

Τι μπορω να κανω σε αυτην τη φαση?να παρω ισως τηλεφωνο να ρωτησω τι γινεται...?

:help:

Και τηλεφωνο να παρεις θα περιμενεις κανα μισαωρο μεχρι να σου απαντησουν βλεπεις ουτε οι κυριες προηγουνται δεν ισχυει για αυτους:p:p καλο θα ειναι να πεταγοσουν μεχρι τα κεντρικα εκτος και αν τελικα επιμεινεις στο τηλ οποτε θα χρειαστει να περιμενεις λιγακι εως πολυ....

DaveMurray
11-07-07, 03:35
"είστε σε γραμμή προτεραιότητας, παρακαλώ περιμένετε..." :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.