PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα γραμμή τηλεφώνου και adsl



maxcp
11-07-07, 00:25
Καλησπέρα!!! Προσεχώς μετακομίζω.Οταν πάω στο νέο σπίτι θα κάνω αίτηση για νέο τηλέφωνο.Όμως για adsl θέλω να βάλω adsl on the kit,γίνεται? η πρεπει να περιμένω να έρθει ο πρώτος λογαριασμός του οτε?γιατι απο οτι θυμάμαι ζητουσαν και αποδειξη πληρωμής λογαριασμού οτε?δεν θελω να βαλω adsl γραμμή και να πληρωσω το τέλος ενεργοποίησης,αφου τα πακέτα τα έχουν τζάμπα..

sdikr
11-07-07, 10:05
Θα ζητήσεις απο τον ΟΤΕ να σου δώσει ενα χαρτί που να λέει οτι η γραμμή υπάρχει και είναι στο όνομα σου, μετά με αυτό θα κάνεις την αίτηση

elakbar
11-07-07, 10:32
για ποια εταιρεια σκεφτεσαι να βαλεις?

maxcp
11-07-07, 11:11
ευχαρτιστώ sdikr
elakbar δεν ξέρω ακόμα,δεν εχω σκεφτει,γιατι αρχες αυγουστου θα μου παραδοθεί απο τον ιδιοκτήτη το σπίτι.τι προτείνεις?λετε να βάλω πχ φορθνετ και να μην μπλέξω με το δίκτυο του οτε?μαλλον μπορώ γιατι κοιτάω δυτικα προαστια κ εκει οι εταιρίες νομίζω οτι με καλύπτουν με αυτόνομο δίκτυο

player74
13-07-07, 01:43
βαλε φορτηνετ αν μπορεις. αξειζει

simonthd
13-07-07, 11:54
Θα ζητήσεις απο τον ΟΤΕ να σου δώσει ενα χαρτί που να λέει οτι η γραμμή υπάρχει και είναι στο όνομα σου, μετά με αυτό θα κάνεις την αίτηση

Καλημερα απο εναν νεο στο forum.
Αυτο ακριβως εκανα και εγω. Πηρα μια βεβαιωση απο τον ΟΤΕ οτι μου ανηκει η γραμμη.
Αυτο που ακουσα ομως ισχυει? Οτι δηλαδη ο ΟΤΕ σε υποχρεωνει να παραμεινεις στο δικτυο
του τουλαχιστον για δυο μηνες η ειναι ραδιο αρβυλα?

Αν ισχυει εγω που εβαλα νεα γραμμη στις 8/07/07 θα πρεπει να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη
για να προχωρησει η αιτηση μου στη Forthnet?

nnn
13-07-07, 19:07
Καλημερα απο εναν νεο στο forum.
Αυτο ακριβως εκανα και εγω. Πηρα μια βεβαιωση απο τον ΟΤΕ οτι μου ανηκει η γραμμη.
Αυτο που ακουσα ομως ισχυει? Οτι δηλαδη ο ΟΤΕ σε υποχρεωνει να παραμεινεις στο δικτυο
του τουλαχιστον για δυο μηνες η ειναι ραδιο αρβυλα?

Αν ισχυει εγω που εβαλα νεα γραμμη στις 8/07/07 θα πρεπει να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη
για να προχωρησει η αιτηση μου στη Forthnet?
Επίσημα έτσι είναι αλλά στην πράξη προχωράει η αίτηση.

simonthd
13-07-07, 19:53
Thanx για την ενημερωση. Αρα λοιπον υπομονη και προσευχες χρειαζονται απ΄οτι καταλαβα
απο εδω και στο εξης.

beman
14-07-07, 13:33
κανε και εναν αγιασμο καλυτερα !!!!!!!....
μερικες φορες κλεινουν και εταιριες ξερεις....(sparknet)

@ ADSLgr.com All rights reserved.