PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με επανεκκινηση υπολογιστη



dmal
11-07-07, 10:42
Τις τελευταίες δύο ημέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν κάνω επανεκκίνηση του υπολογιστή αυτός κολλάει, δηλαδή ενώ τερματίζει τα windows και σβήνει η οθόνη, το pc παραμένει ανοιχτό χωρίς να ξεκινάει ξανά.
Το κουμπί του reset δεν λειτουργεί, και αναγκάζομαι να τον σβήνω απο το κουμπί του power on-off και ανοίγωντας τον πάλι τότε ξεκινά κανονικά.
Έχεις κάποιος ιδέα για το πού οφείλεται το αυτό το πρόβλημα και ενα ξέρετε τυχόν λύση του ???

minos197
11-07-07, 10:55
Υποψιάζομαι ότι έχεις MSI και SATA.Αν ναι τότε απλά άλλαξε θέση στην μητρική που κάθεται ο σκληρός σε κάποιο άλλο Sata Channel

dmal
11-07-07, 12:08
Υποψιάζομαι ότι έχεις MSI και SATA.Αν ναι τότε απλά άλλαξε θέση στην μητρική που κάθεται ο σκληρός σε κάποιο άλλο Sata Channel

gigabyte και sata

minos197
11-07-07, 12:25
Δεν ξέρω για Gigabyte δεν έχω ακούσει για προβλήματα.Μπορέις όμως να δοκιμάσεις γιατί καποιες γενιές ενσωματωμένων Sata controllers τους έτρωγε η μαμακία.Απλά άλλαξε προσωρινά θέση το καλώδιο στην μητρηκή και δες αν το κάνει..

Dark Dominion
11-07-07, 14:10
To reset κουμπι λειτουργούσε παλιότερα δηλαδή;

dmal
11-07-07, 15:21
To reset κουμπι λειτουργούσε παλιότερα δηλαδή;

και τώρα λειτουργεί φίλε, δεν λειτουργεί μόνο όταν μου κολλάει το pc στην επανεκκίνηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.