PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα χάλια του greek DSL



gpan
05-12-04, 14:44
Πρόσφατα αγόρασα μια συνδρομή adsl in-a-box η οποία μου ενεργοποιήθηκε την πέμπτη 2-12.Με πήραν δηλαδή από τη forthnet,μου γνωστοποίησαν το όνομα και τον κωδικό πρόσβασης αλλά από εκεί και πέρα άρχισαν τα προβλήματα.Προσπαθούσα να κάνω connect και μου εμφάνιζε το μήνυμα error 651: the modem (or other connected device) has reported an error.Κάλεσα την forthnet,δεν μπορούσαν να μου βρουν λύση στο πρόβλημα,τους είχα πει να με ενημερώσουν για οποιαδήποτε ενέργεια κάνουν,όπως είναι φυσικό δεν με πήρε κανένας τους και έπρεπε εγώ να τους κυνηγάω από πίσω.Μετά παίρνω τον ΟΤΕ μου απαντά ότι το πρόβλημα συγχρονισμού παρουσιάζεται σχεδόν σε όλες τις νέες συνδέσεις dsl και ότι στην περιοχή μου(Αμπελόκηποι) είναι η intracom υπεύθυνη γι' αυτού του είδους τα προβλήματα.Όπως καταλαβαίνετε ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλον και αφού έχεις πρώτα δόσει τα ωραία σου τα χρήματα μετά σε γράφουν.Και το ωραίο είναι ότι η συνδρομή τρέχει,οι ημέρες περνάνε και εγώ ακόμα δεν έχω internet.Αντε να δούμε τι θα γίνει....

sdikr
05-12-04, 17:42
Εδώ μιας και έχεις το adsl in a box υπευθηνη για να σου φιάξει την γραμμή είναι η forthnet.

pelasgian
05-12-04, 20:06
Τι έβγαζε μήνυμα error 651 (ποια εφαρμογή;) Σε τι λειτουργικό; (οκ windows, το ξέρουμε, αλλά ποια έκδοση;)

pelasgian
05-12-04, 20:10
λοιπόν, αυτό με το ; + ) -> wink kai και το 8 + ) -> cool είναι πολύ ενοχλητικά.
Υπάρχουν πολλές χρήσεις που θέλεις να γράψεις κάτι και σου πετάγεται (όπως παραπάνω, που είναι παρενθετική ερώτηση και όχι ... wink. Κάποιος να αντικαταστήσει όλες τις φατσούλες με :fatsoula:

xabikos
05-12-04, 20:24
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την forthnet πριν μια βδομάδα οχι μe σύνδεση in a box Να ξέρεις οτι το πρόβλημα το έχεις με τις ρυθμίσεις στο modem Κανε ένα search στο forum και να είσαι σιγουρος οτι θα βρεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις γιατί τα παιδιά που γράφουν εδώ είναι πολύ ανώτεροι απο τους ειδικούς των εταιρειών

Bayern7
06-12-04, 03:00
del

SuddenStrike
06-12-04, 03:19
Μετά παίρνω τον ΟΤΕ μου απαντά ότι το πρόβλημα συγχρονισμού παρουσιάζεται σχεδόν σε όλες τις νέες συνδέσεις dsl και ότι στην περιοχή μου(Αμπελόκηποι) είναι η intracom υπεύθυνη γι' αυτού του είδους τα προβλήματα.

AAAAAXXAXAXAXAXAXA
Μετα το Siemens II έχουμε και Intracom II :P

gpan
08-12-04, 14:56
Τι έβγαζε μήνυμα error 651 (ποια εφαρμογή;) Σε τι λειτουργικό; (οκ windows, το ξέρουμε, αλλά ποια έκδοση;)


Χρησιμοποιώ Windows Xp home edition english version.Πάντως τους drivers τους έχω απεγκαταστήσει και ξαναεγκαταστήσει ουκ ολίγες φορές, αλλά συνέχεια εμφανίζεται το ίδιο σφάλμα(651).Επίσης μου γράφει στο accessrouter αν θυμάμαι καλά attempting to activate line και μετά line down.Στα properties του crypto (ALP+P) το Receive και το Transmit μου εμφανίζονται με κόκκινο χρώμα ενώ τα υπόλοιπα με πράσινο.Παρακαλώ για βοήθεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.