PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεες τιμές ADSL και νέο πακέτο από Tellas...



Σελίδες : [1] 2

ermis333
06-12-04, 14:04
Προς mods ναι υπάρχει θέμα ανοικτό το IZI by Tellas αλλά με τον τίτλο που έχει δεν γίνεται εύκολα αντιλιπτό περί τίνος πρόκειται.






ΥΓ. ΟΙ ίδιες τιμές ισχύουν και για τους παλιούς και νέους συνδρομητές που έχουν ADSL μέσω ΟΤΕ...αλλά δεν ισχύει η αυτόματη αναβάθμηση σε 512 η 1024 το δευτερο χρόνο

ΥΓ2. Το modem που παρέχεται είναι το Crypto F200


ΥΓ3. Oι τιμές θα αναπροσαρμόζονται προς τα κάτω ανάλογα με τα υπάρχουσα τιμολόγια ΟΤΕ και Tellas

ΥΓ4. Οι λογαριασμοί του ΙΖΙ ΔΕΝ προπληρώνονται

aesir
06-12-04, 14:07
ermis333, γιατί δεν ποστάριζες στο ήδη υπάρχον thread; Οποιος το άνοιξε μπορεί να κάνει αλλαγή subject.

ermis333
06-12-04, 14:08
και

ermis333
06-12-04, 14:09
ermis333, γιατί δεν ποστάριζες στο ήδη υπάρχον thread; Οποιος το άνοιξε μπορεί να κάνει αλλαγή subject.

Λόγω του ότι έβαλα εικόνες και γίνομαι πιο αναλυτικός...δεν πιστεύω να πειράζει

moralas
06-12-04, 14:28
αντε να δουμε καμια μειωση και απο τους αλλους...

No_MeRcY
06-12-04, 14:35
Φερνει η Tellas Γραμμή aDSL ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ του πΟΤΕ? αν ναι εχει καλως .. αν οχι τοτε ....

ermis333
06-12-04, 14:46
Όχι η Γραμμή είναι του ΟΤΕ....είναι ΄΄οπως είναι και στο εξωτερικό όπου ο ISP παίρνει από τους εκεί ΟΤΕ χονδρικής την τιμή και την πουλαέι στους χρήστες με κάποιο συμβόλαιο γι αυτό και γλιτώνεις τόσο τα έξοδα ενεργοποίησης και εγκατάστασεις, το modem, splitter και το μηνιαίο παγιο πρόσβασης είναι 18.9€ αντί για 19.9 του ΟΤΕ.

Έγώ το βρίσκω το ποιο συμφέρον πακέτο αυτή τη στιγμή. Ποιος άλλος σου εγγυάται πως του χρόνου θα είσαι standar στα 512Kbps χωρίς επιπλέον επιβάρυνση.

No_MeRcY
06-12-04, 14:53
εχω κανει αιτηση εδω και ενα μηνα στον πΟΤΕ αλλα ακομα τιποτα :(

JediMasterMANIAC
06-12-04, 15:09
γουσταρω &^_^

ermis333
06-12-04, 15:17
εχω κανει αιτηση εδω και ενα μηνα στον πΟΤΕ αλλα ακομα τιποτα :(

τσέκαρε τη διαθεσιμότητα στο www.oteshop.gr μήπως δεν υπάρχουν θύρες, και πάρε και τηλέφωνο στον ΟΤΕ μπας και έχει χαθεί η αίτησή σου σε κανά συρτάρι.

Βέβαια παίζει και το ενδεχόμενο να είσαι σε siemens2 DSLAM και να μη σε ενεργοποιούν λόγω των γνωστών προβλημάτων (20 Δεκ θα λυθεί λένε)

Αν σε συμφαίρει το πακέτο και υπάρχει διαθεσιμότητα μπορείς να διακόψεις την αίτηση στον ΟΤΕ και να κάνεις στο Tellas IZI

Salvador
06-12-04, 15:48
Εχω TELLAS απο τον περσινο Οκτωμβριο
Τοσο καιρο βλεπω ολους τους αλλους να εχουν μπει για τα καλα στο παιχνιδι με τις μειωσεις ,
και η ΤΕλλας να πεταει αετο...
επιτέλους μειώσεις! :D


υ.γ. Το 18.95 ισχυει και για τους παλιους χρηστες ..έτσι? :roll:
Απ'οτι ειδα γράφει πως οι τιμες θα εφαρμοστουν απο Δεκεμβριο 2004,αρα αυτος ο μηνας πρεπει να μου ερθει μειωμενος.

ermis333
06-12-04, 15:50
Το 18.95 είναι η πρόσβαση και το έχουν μόνο όσοι πάρουν τη γραμμή από την Τellas

To ίντερνετ είναι στα 24.95€

PALADIN
06-12-04, 15:58
τελικά το back-up δεν το έχει αλλάξει ακόμα;
Free Internet με αστική χρονοχρέωση;
δηλαδή 2.6 λεπτά ανά ωρολογιακό λεπτό;
καί όχι ΕΠΑΚ;
Πλάκα μας κάνετε;

Πάντως τό ότι ρίχνουν τις τιμές καλό φαίνεται γιατί καί οι άλλοι ISPs α ακολουθήσουνε σύντομα, ελπίζω.

PALADIN
06-12-04, 16:06
πάντως το 43.70+ΦΠΑ= 51.80 την φέρνει απλώς κατά ένα ευρώ φθηνότερη από την Φορθνετ.
Δεν νομίζω ότι είναι καί η super προσφορά.

ermis333
06-12-04, 16:08
τελικά το back-up δεν το έχει αλλάξει ακόμα;
Free Internet με αστική χρονοχρέωση;
δηλαδή 2.6 λεπτά ανά ωρολογιακό λεπτό;
καί όχι ΕΠΑΚ;
Πλάκα μας κάνετε;

Πάντως τό ότι ρίχνουν τις τιμές καλό φαίνεται γιατί καί οι άλλοι ISPs α ακολουθήσουνε σύντομα, ελπίζω.

ΜΗ φοβάσαι το ΕΠΑΚ δεν θα είναι φτηνό για πολύ....

ermis333
06-12-04, 16:12
πάντως το 43.70+ΦΠΑ= 51.80 την φέρνει απλώς κατά ένα ευρώ φθηνότερη από την Φορθνετ.
Δεν νομίζω ότι είναι καί η super προσφορά.


1.Εγγύηση ότι η Γραμμή το 2ον χρόνο γίνεται αυτόματα 512 χωρίς να πληρώνεις παραπάνω λεφτά (τόσο για πρόσβαση όσο και για Internet ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)

2.SMS

3. 3 e-mail

4.Δωρεάν 4 ώρες αστικά τηλεφωνήματα αξίας 5.52€ (με τιμές Tellas)

5.Δηλαδή σύνολο 46.28€

GP
06-12-04, 16:17
Η τιμή στην 384 δεν με ενθουσίασε. Άργησε να ακολουθήσει τις υπόλοιπες οπότε περίμενα μια τιμή χαμηλότερη εκείνων. Όπως έκανε με την 512. Εκεί έβαλε πολύ καλή τιμή αν και ΑΚΟΜΑ είναι ακριβότερη της 384 αναλογικά με το bandwidth (μεγαλύτερο €/bit ratio).

To backup το αφήνω ασχολίαστο....

Salvador
06-12-04, 16:20
Το 18.95 είναι η πρόσβαση και το έχουν μόνο όσοι πάρουν τη γραμμή από την Τellas

To ίντερνετ είναι στα 24.95€

Δικιο εχεις.
Τωρα που το παρατηρησα ειδα πως ειναι το αντιθετο.
Νομιζα 24 η γραμμη,19 το Ιντερνετ .
Οποτε για μενα,τον παλιο,δεν παιζει τπτ ε?
Ολα καλα,αλλα ας γινω μιζερος και καχυποπτος.
Αν τωρα με την προσφορα που κανει τιγκαρει το δικτυο της,επωφελειθουνε οι καινουριοι χρηστες της ΤΕλλας και εγω που πληρωνω ακομα τα ιδια λεφτα και της τα σκαω 14 μηνες παρω τα @@ μου τους μάμησα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει μειωσεις στο Ιντερνετ,απο περσι ετσι ειναι.

PALADIN
06-12-04, 16:21
ΜΗ φοβάσαι το ΕΠΑΚ δεν θα είναι φτηνό για πολύ....


πάντως θα είναι πάντα πολύ φθηνότερο από την αστική χρέωση πού χρεώνει η Τελλάς.
Αν καθίσεις στο Ιντερνετ για 1 Ωρα με ΕΠΑΚ πληρώνεις περίπου 140 δραχμές ή 0.41 ευρώ
Αν καθίσεις στο ιντερνετ για 1 Ωρα με αστική χρονοχρέωση πληρώνεις 627 δραχμές ή 1.84 ευρώ

καί πόσο θα αυξηθεί το ΕΠΑΚ; καί 100% πάνω να πάει ακόμα θα είναι πολύ πιό φθυνό από αστική χρονοχρέωση.

PALADIN
06-12-04, 16:24
Πόσα SMS μπορώ να στείλω δωρεάν ημερησίως;

ermis333
06-12-04, 16:24
Το 18.95 είναι η πρόσβαση και το έχουν μόνο όσοι πάρουν τη γραμμή από την Τellas

To ίντερνετ είναι στα 24.95€

Δικιο εχεις.
Τωρα που το παρατηρησα ειδα πως ειναι το αντιθετο.
Νομιζα 24 η γραμμη,19 το Ιντερνετ .
Οποτε για μενα,τον παλιο,δεν παιζει τπτ ε?
Ολα καλα,αλλα ας γινω μιζερος και καχυποπτος.
Αν τωρα με την προσφορα που κανει τιγκαρει το δικτυο της,επωφελειθουνε οι καινουριοι χρηστες της ΤΕλλας και εγω που πληρωνω ακομα τα ιδια λεφτα και της τα σκαω 14 μηνες παρω τα @@ μου τους μάμησα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει μειωσεις στο Ιντερνετ,απο περσι ετσι ειναι.

Κάτι τέτοιο αποκλείεται να γίνει ;)

Πάντως άλλαξε κάτι και για σένα οι χρεώσεις της Tellas από 29.90 πέσαν στα 24.9€

ermis333
06-12-04, 16:25
Πόσα SMS μπορώ να στείλω δωρεάν ημερησίως;

Μέχρι πριν ΄1 μήνα ήταν 5 τώρα δεν ξέρω με την καινούργια προσφορά αν άλλαξε.

Salvador
06-12-04, 16:31
Βασικα τωρα που αρχισα να το σκεφτομαι εγω και οσοι γενικα ειμαστε σε ΤΕλλας θα εχουμε ενα μεγαλο ρισκο.
Εφοσον πλεον μπορει να τα κανει ολα η ΤΕλλας ,σε εναν λογαριασμο,και το βασικοτερο..ποιο φθηνα,γιατι να πληρωνουμε και τον ΟΤΕ σαν μεσολαβητη της γραμμης aDSL?
Τι κανουμε?
Βασικα επειδη ουτε καν ασχολουμε με τους υπολογισμους κτλπ,αξιζει τον κοπο να κανουμε τετοια αλλαγή ή οχι?
Τελος...ειναι εφικτό?
Πολλα ειναι τα πλεονεκτηματα παντως.
π.χ. αν κανω την αλλαγη ,του χρονου τετοια εποχη θα ειμαι με 512 και θα πληρωνω για 384(οχι μονο την συνδεση ,και την γραμμη)

ermis333
06-12-04, 16:39
Salvador25, Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα...θα ρωτήσω αν μπορώ να τους μεταβιβάσω την υπάρχουσα γραμμή μου από το όνομά μου στην Τελλάς...Αλλά ακόμα είναι νωρίς, βλέπεις έχω μέχρι τον Απρίλη δωρέαν εθελοντική ADSL από Forthnet και μέχρι τότε πολλά μπορούν να αλλάξουν.

Salvador25, Αυτό που λέει οτι δεν υπάρχει προπληρωμή το πρόσεξες; Πάρε τους τηλέφωνο να δεις αν μπορείς να τους μεταβιβάσεις τη κυριότητα της ADSL γραμμής σου χωρίς να σου κοπεί η σύνδεση.

Salvador
06-12-04, 16:46
ermis333, αυτο ακριβως φοβαμαι και εγω.
Τι γινετε μεχρι τον Απριλη.
Μπορει η Τελλας για καποιο λογο να μην της βγει σε καλο και να το ξαναγυρισει σε provider μονο .
Ετσι "σε κρεμαει" και μπενεις παλι στο αρχικο τριπ,με αιτησεις στον ΟΤΕ κτλπ κτλπ.
Θα παρω τηλ να μαθω περισοτερα στην ΤΕλλας.
Αν εγω δεν ανακαταφευθω καθολου και τα κανουν όλα αυτοι μαλον θα το επιχειρησω.

con
06-12-04, 23:46
Μιλώντας πριν από λίγο με το 13800 μου είπαν οτι η μείωση της μηνιαίας συνδρομής (στα 24,95€ για 384) ισχύει ΚΑΙ για τους παλιούς συνδρομητές από σήμερα 6-12 παραμένοντας στο πρόγραμμα αορίστου χρόνου.

Papashark
06-12-04, 23:58
Βέβαια παίζει και το ενδεχόμενο να είσαι σε siemens2 DSLAM και να μη σε ενεργοποιούν λόγω των γνωστών προβλημάτων (20 Δεκ θα λυθεί λένε)

20 Δεκ ?

Θα τους φέρει ο Άγιος Βασίλης το καινούργιο image για τα dslam ? :lol:

sdikr
07-12-04, 02:47
ΜΗ φοβάσαι το ΕΠΑΚ δεν θα είναι φτηνό για πολύ....
1.Εγγύηση ότι η Γραμμή το 2ον χρόνο γίνεται αυτόματα 512 χωρίς να πληρώνεις παραπάνω λεφτά (τόσο για πρόσβαση όσο και για Internet ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)

2.SMS

3. 3 e-mail

για το ΕΠΑΚ ακόμα δεν ξέρουμε πιά θα είναι η χρέωση όπως δεν ξέρουμε αν άυριο βγεί κάποιος και πεί "ναι το flat rate είναι εδω"¨

για το 1, δεν το βλέπω σαν κάτι τρομέρο, μπορεί άυριο να βγούν και οι υπολοιποί και να κάνουν το ίδιο, ή να που κάτω οι τιμές.

τα sms τα δίνουν και άλλοι (20)
τα 3 email τα δίνουν και άλλοι (+20 sms για κάθε email)

Μέχρι να υπάρχουν πόρτες που να μπορούν να μπούν την επόμενη ώρα, τα πακέτα τύπου ΑΡΥΣ, in a box, conx, izi είναι να τα αποφέυγεις (εκτός αν δεν σε πειράζει να περιμένεις απο 2 βδομάδες μέχρι 3 μήνες να ξαναδείς adsl)

μήπως πχ η διάφορες εταιρίες που έχουν τα δικά τους πακέτα σου δίνουν κάποια εγγύηση ταχύτητας; (ΟΧΙ)
λοιπόν γιατί να τους επιλέξω;

καναν ασφαλιστικά μέτρα στον οτε για το conx γιατί θέλαν να βγάλουν τα δικά τους all in one, με το συμπάθειο αλλά να βάλουν τα κουτιά εκεί που δεν βλέπει ο ήλιος.

ipo
07-12-04, 03:10
Θα διαφωνίσω με τον sdikr (μην παρεξηγηθείς :) ):

Και μόνο για το "Εγγύηση ότι η Γραμμή το 2ον χρόνο γίνεται αυτόματα 512 χωρίς να πληρώνεις παραπάνω λεφτά (τόσο για πρόσβαση όσο και για Internet ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)" μου φαίνεται πολύ καλή η προσφορά, η οποία μάλιστα είναι η μόνη διαθέσιμη στην αγορά αυτή τη στιγμή.

Δεν πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα υπάρχει πακέτο (εκτός Vivodi που καλύπτει λίγες περιοχές), το οποίο με 51,8 ευρώ (με τον Φ.Π.Α.) θα σου δίνει γραμμή ADSL 512/128 kbps και ίδια πρόσβαση στο διαδίκτυο. Οπότε, μάλλον αξίζει τον κόπο η 2ετής δέσμευση. Να δούμε...

Ένα μπράβο στην Tellas που επιτέλους κινείται ανταγωνιστικά.

BoGe
07-12-04, 03:55
...........
4.Δωρεάν 4 ώρες αστικά τηλεφωνήματα αξίας 5.52€ (με τιμές Tellas)
...........



Εφόσον υποχρεωτικά έχει κάνει ο ενδιαφερόμενος προεπιλογή απο Tellas σε κάποιο από τα προγράμματά της. Αλλιώς ΔΕΝ ισχύει.
Οι 4 ώρες είναι το δίμηνο.

blizard
07-12-04, 04:30
Αν θες να διακόψεις το συμβόλαιο των 2 ετών για κάποιο λόγο, πότε μπορείς? και πρέπει να πληρώσεις τίποτα extra?
(γιατί πολύ τους φοβάμαι στα μικρά γράμματα)

Επίσης, αν σου δίνουν 512 αντί 384 τον δεύτερο χρόνο, πιθανότατα θα δίνουν τα περισσότερα λεφτά στο Οτε για την γραμμη και αυτοί θα κρατάνε ελάχιστα ...
(Σίγουρα μιλάμε για αναπροσαρμοζόμενες τιμές ?)

ΥΓ
Αν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τα παραπάνω, φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα προσφορά.

DRaPeTiS
07-12-04, 09:53
Aν και παρεις αυτο το πακετο... και θες ποτε να αλλαξεις ΙΣΠ για τον α ή β λογο τοτε την πατησες... Θα πρεπει να ξυλωσεις την γραμμη και να κανεις ξανα αιτηση απο την αρχη για να παρεις adsl.Οποτε αν εισαι σιγουρος οτι θες να εισαι τελλας για παντα τοτε καντο... Τετοια πακετα φαινονται οικονομικα και συμφερουσα... αλλα δεν ειναι καθολου ευελικτα

frap
07-12-04, 10:40
Αυτό είναι το λιγότερο φίλε μου...

Δεν σου χαρίζουν το κόστος σύνδεσης και το μοντεμ για να τους την κάνεις μετά από 6 μήνες γιατί βρήκες φτηνότερα... Συμβόλαιο υπογράφεις, προκειμένου να το σπάσεις υπάρχουν ρήτρες... συνήθως να εξωφλήσεις μέρος του κόστους που απομένει. Να πληρώσεις 4-5 μήνες κερατιάτικα δεν είναι και λίγο.

Και ποιός είπε πως θα αναπροσαρμόζονται οι τιμές του συμβολαίου σας όταν πέφτουν οι τιμές για νέους συνδρομητές; Αρχίστε καλύτερα με την προϋπόθεση πως αυτό θα γίνει μόνο σε εξαιρετική περίπτωση...

-Κ.

ermis333
07-12-04, 13:25
Aν και παρεις αυτο το πακετο... και θες ποτε να αλλαξεις ΙΣΠ για τον α ή β λογο τοτε την πατησες... Θα πρεπει να ξυλωσεις την γραμμη και να κανεις ξανα αιτηση απο την αρχη για να παρεις adsl.Οποτε αν εισαι σιγουρος οτι θες να εισαι τελλας για παντα τοτε καντο... Τετοια πακετα φαινονται οικονομικα και συμφερουσα... αλλα δεν ειναι καθολου ευελικτα


Όλες οι εταιρίες στο εξωτερικό κάνουν αυτό ακριβώς το πράγμα, δεν υπάρχει εταιρεία που να μη σε δεσμεύει με τουλάχιστον 12μηνο συμβόλαιο, αυτά τα 3-μηνα κτλ που προπληρώνονται είναι ελληνική πατέντα.



Και ποιός είπε πως θα αναπροσαρμόζονται οι τιμές του συμβολαίου σας όταν πέφτουν οι τιμές για νέους συνδρομητές; Αρχίστε καλύτερα με την προϋπόθεση πως αυτό θα γίνει μόνο σε εξαιρετική περίπτωση...

1. Μου το είπαν οι υπεύθυνοι επί του θέματος ότι οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται στα τιμολόγια θα ισχύει αυτόματα σε παλιούς και νέους συνδρομητές.

fatalus
07-12-04, 14:23
Έχετε παρατηρήσει ότι στην on-line εγγραφή,παρόλο που υπάρχει επιλογή να δώσεις αριθμό πιστωτικής κάρτας για την πληρωμή, η σύνδεση δεν είναι SSL secured; Απαράδεκτη παράλειψη της Tellas......

alefgr
08-12-04, 00:27
Έχετε παρατηρήσει ότι στην on-line εγγραφή,παρόλο που υπάρχει επιλογή να δώσεις αριθμό πιστωτικής κάρτας για την πληρωμή, η σύνδεση δεν είναι SSL secured; Απαράδεκτη παράλειψη της Tellas......

Γιατί. Το ότι έστειλα την αίτηση με όλα τα προσωπικά μου δεδομένα της κάρτας μέσω του απλού ταχυδρομείου ήταν καλύτερο... :?:

frap
08-12-04, 01:11
Μου το είπαν οι υπεύθυνοι επί του θέματος ότι οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται στα τιμολόγια θα ισχύει αυτόματα σε παλιούς και νέους συνδρομητές.

Να με συμπαθάς, αλλά στη θέση σου θα ζητούσα κάτι εγγράφως. Και μην ξεχνάμε το κόλπο των προσφορών.

Τέλος πάντων, είμαι δύσπιστος αυτό είναι όλο ;)

Πύρρος
08-12-04, 01:40
Έχετε παρατηρήσει ότι στην on-line εγγραφή,παρόλο που υπάρχει επιλογή να δώσεις αριθμό πιστωτικής κάρτας για την πληρωμή, η σύνδεση δεν είναι SSL secured; Απαράδεκτη παράλειψη της Tellas......

Γιατί. Το ότι έστειλα την αίτηση με όλα τα προσωπικά μου δεδομένα της κάρτας μέσω του απλού ταχυδρομείου ήταν καλύτερο... :?:

Το θέμα είναι ότι ενώ το ταχυδρομείο δεν είναι στο χέρι τους, το SLL είναι.

(Και γρίνιαζα γιατί δεν έχει SSL το webmail τους, υπαρχουν και χειρώτερα τελικά)

ipo
08-12-04, 01:46
Μου το είπαν οι υπεύθυνοι επί του θέματος ότι οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται στα τιμολόγια θα ισχύει αυτόματα σε παλιούς και νέους συνδρομητές.

Να με συμπαθάς, αλλά στη θέση σου θα ζητούσα κάτι εγγράφως. Και μην ξεχνάμε το κόλπο των προσφορών.

Τέλος πάντων, είμαι δύσπιστος αυτό είναι όλο ;)

Κι εγώ είμαι δύπιστος. Άλλωστε το νόημα του συμβολαίου είναι να σε δεσμεύσει προσφέροντάς σου κάτι που τώρα φαίνεται ότι θα σε συμφέρει, ενώ μετά από 1-2 χρόνια, είναι αβέβαιο το κατά πόσο θα είσαι κερδισμένος.

Προσωπικά πιστεύω (έχω διαβάσει κάποια συμβόλαια εταιριών) ότι ούτε δυνατότητα υπαναχώρησης θα υπάρχει χωρίς να ζημιωθείς (διαφορετικά δεν είναι συμβόλαιο, είναι συνδρομή αορίστου χρόνου), ούτε αναπροσαρμογή των τιμών με βάση τα καινούργια τιμολόγια (αν και απ' ό,τι λένε τα παιδιά στο forum, η Tellas αναπροσαρμόζει τα τιμολόγια σε χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του έτους, οπότε δεν έχει νόημα). Μην τα θέλουμε και όλα: Δηλαδή γραμμή και internet access 1Mbit με την τιμή που θα έχει του χρόνου η 512!

Πάντως, το πακέτο σε κάθε περίπτωση είναι καλό. Ειδικά για την περίπτωση της 24μηνης 512 που γίνεται 1Mbit μετά από ένα χρόνο. Διότι πιστεύω ότι σε ένα χρόνο δεν θα υπάρχει πακέτο που με 88 ευρώ με τον Φ.Π.Α. να σου δίνει γραμμή και πρόσβαση διαδικτύου 1024/256.

xakasou
08-12-04, 02:47
Αυτό είναι το λιγότερο φίλε μου...

Δεν σου χαρίζουν το κόστος σύνδεσης και το μοντεμ για να τους την κάνεις μετά από 6 μήνες γιατί βρήκες φτηνότερα... Συμβόλαιο υπογράφεις, προκειμένου να το σπάσεις υπάρχουν ρήτρες... συνήθως να εξωφλήσεις μέρος του κόστους που απομένει. Να πληρώσεις 4-5 μήνες κερατιάτικα δεν είναι και λίγο.

Και ποιός είπε πως θα αναπροσαρμόζονται οι τιμές του συμβολαίου σας όταν πέφτουν οι τιμές για νέους συνδρομητές; Αρχίστε καλύτερα με την προϋπόθεση πως αυτό θα γίνει μόνο σε εξαιρετική περίπτωση...

-Κ.

Αυτονόητο δεν ειναι; αν δεν ειχε ελαχιστο 12 μήνες θα έπαιρναν όλοι το δωρεαν μοντεμ και θα γινονταν καπνος.

επίσης αυτονόητο θεωρώ οτι οι νέες τιμές ισχυουν και για τους παλιούς. διαφορετικά θα έφευγαν όλοι!

ThReSh
08-12-04, 02:51
σωστός :)

έχει μήπως κανέις ιδέα πόσο πάει πλέον η 384κ με το μειωμένο τιμολόγιο που έχουν οι υπάλληλοι/συνταξιούχοι της ΔΕΗ? :roll:

ipo
08-12-04, 02:53
επίσης αυτονόητο θεωρώ οτι οι νέες τιμές ισχυουν και για τους παλιούς. διαφορετικά θα έφευγαν όλοι!

Αυτό φυσικά και θα γίνεται για τους παλιούς που έχουν συνδρομή αορίστου χρόνου, ώστε να μη φύγουν. Όσοι όμως δεσμευτούν με το πραγματικά προνομιακό 24μηνο ή 12μηνο συμβόλαιο, δεν νομίζω ότι θα απολαύσουν μελλοντικές μειώσεις.

billpeppas
08-12-04, 03:03
επίσης αυτονόητο θεωρώ οτι οι νέες τιμές ισχυουν και για τους παλιούς. διαφορετικά θα έφευγαν όλοι!

Αυτό φυσικά και θα γίνεται για τους παλιούς που έχουν συνδρομή αορίστου χρόνου, ώστε να μη φύγουν. Όσοι όμως δεσμευτούν με το πραγματικά προνομιακό 24μηνο ή 12μηνο συμβόλαιο, δεν νομίζω ότι θα απολαύσουν μελλοντικές μειώσεις.


Δεν παίζει κάτι τέτοιο ipo.
Οι μειώσεις , όποτε και αν αυτές γίνουν , θα ισχύουν πάντα για παλιούς και νέους συνδρομητές.

ipo
08-12-04, 03:10
επίσης αυτονόητο θεωρώ οτι οι νέες τιμές ισχυουν και για τους παλιούς. διαφορετικά θα έφευγαν όλοι!

Αυτό φυσικά και θα γίνεται για τους παλιούς που έχουν συνδρομή αορίστου χρόνου, ώστε να μη φύγουν. Όσοι όμως δεσμευτούν με το πραγματικά προνομιακό 24μηνο ή 12μηνο συμβόλαιο, δεν νομίζω ότι θα απολαύσουν μελλοντικές μειώσεις.


Δεν παίζει κάτι τέτοιο ipo.
Οι μειώσεις , όποτε και αν αυτές γίνουν , θα ισχύουν πάντα για παλιούς και νέους συνδρομητές.

Δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι η Tellas, όταν σε δεσμεύει για 2 χρόνια (την 24μηνη βρίσκω ενδιαφέρουσα), σου εγγυάται ότι θα έχεις 1024/256 σε ένα χρόνο στην τιμή που θα δίνει μετά από 12 μήνες το πακέτο γραμμή + παροχή internet για 512/128. Αυτό θέλω να το δω γραμμένο σε συμβόλαιο... (χωρίς παρεξήγηση)

xakasou
08-12-04, 03:11
επίσης αυτονόητο θεωρώ οτι οι νέες τιμές ισχυουν και για τους παλιούς. διαφορετικά θα έφευγαν όλοι!

Αυτό φυσικά και θα γίνεται για τους παλιούς που έχουν συνδρομή αορίστου χρόνου, ώστε να μη φύγουν. Όσοι όμως δεσμευτούν με το πραγματικά προνομιακό 24μηνο ή 12μηνο συμβόλαιο, δεν νομίζω ότι θα απολαύσουν μελλοντικές μειώσεις.

αυτό που λές έχει κάποιο νόημα αλλά εγώ νομίζω οτι το 12μηνο/24 μηνο μπαίνει για να αποσβεστεί η αξία του μοντεμ και της ενεργοποίησης της γραμμής, σύνολο περίπου 80 ευρώ +ΦΠΑ που γλυτώνεις!

xakasou
08-12-04, 03:14
σωστός :)

έχει μήπως κανέις ιδέα πόσο πάει πλέον η 384κ με το μειωμένο τιμολόγιο που έχουν οι υπάλληλοι/συνταξιούχοι της ΔΕΗ? :roll:

αν κράτησαν την στανταρ έκπτωση 10%, τότε το 384 θα έχει 39.51 +ΦΠΑ (καθόλου άσχημα ε;)

είσαι στη ΔΕΗ τυχερε; ή έχεις κανενα μπαρμπα συνταξιούχο;

ThReSh
08-12-04, 03:16
χεχεχεχε μάνα :wink: :mrgreen:

xakasou
08-12-04, 03:32
χεχεχεχε μάνα :wink: :mrgreen:

αυτα ειναι τα ωραια.....

ermis333
08-12-04, 04:11
χεχεχεχε μάνα :wink: :mrgreen:

Άστα φίλε ακόμα δεν έχουν βγάλει διαφορετική τιμή για Υπαλλήλους-Συνταξιούχους ΔΕΗ...συνήθως οι μειωμένες αυτές τιμές βγαίνουν μετά από κανα δυο μήνες από όταν βγάλει η Τελλάς ένα καινούργιο πακέτο.

SuddenStrike
08-12-04, 05:05
Τζάμι το νεο τιμολόγιο σε σχέση με τα pings κλπ
Βγαίνει το ιδιο με vivodi αν πάρεις "in a box" tellas.

@ ADSLgr.com All rights reserved.