PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΖΙΣΤΟ ADSL



kasi
12-07-07, 01:23
γεια σας παιδιά... έχω το πρώτο μου πρόβλημα με το ζηστο.....μετά από ένα dissconnect (από τα αρκετά καθημερινά) το ρουτερ συγχρόνισε στα 2426000bits/sec !! (αλήθεια πόσο είναι σε mbps?:hmm:) σε όλα τα speedtest αλλά και σε καθαρό download πιάνω την μισή ταχύτητα... 150-210kb/sec ...... κέντρο Αιγάλεω... κανένας άλλος "τυχερός" :hmm: ??

οσο αναφορα το σταθερο...νεκρο...

nikosuoa
12-07-07, 04:51
2426000bits/s=2.3Mbits/s, αυτό σου δίνει μέγιστη (θεωρητική) ταχύτητα γύρω στα 290Kb/s οπότε εξηγούνται τα 210Kb...

Εφόσον έχεις γραμμή 4Mbit και συνεχίσει να κλειδώνει στα 2 πάρε τους τηλέφωνο...

kasi
12-07-07, 11:19
γεια σας. ντρέπομαι για αυτό που θα πω αλλά τελικά δεν έφταιγε η τελλας..... απλά ο κούνελος μου ΜΆΣΗΣΕ το καλώδιο του τηλεφώνου!!!! που να παει το μυαλό μου εκεί.... το αλλαξα και ολα οκ :oops: :lock:

tzampaman
12-07-07, 12:16
γεια σας. ντρέπομαι για αυτό που θα πω αλλά τελικά δεν έφταιγε η τελλας..... απλά ο κούνελος μου ΜΆΣΗΣΕ το καλώδιο του τηλεφώνου!!!! που να παει το μυαλό μου εκεί.... το αλλαξα και ολα οκ :oops: :lock:

χεχεχε.. και μένα ο δικός μου την έκανε έτσι μια φορά και δεν είχαμε ούτε τηλέφωνο :lol:

harry79
12-07-07, 14:56
απλά ο κούνελος μου ΜΆΣΗΣΕ το καλώδιο του τηλεφώνου!!!!

δε τον παίρνουν για τεχνικό στην Tellas; Αυτός τουλάχιστον το παλεύει :)

namygd
12-07-07, 17:56
μμμ !!!Λέτε να εκτρέφουν κουνέλια στη τελλας και να τους τρώνε τα καλώδια και τα φαξ γι αυτό να μη δουλεύει τίποτα!!! Τώρα λοιπον εξηγούνται όλα χεχε!!!!:rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.