PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΗΣ



Σελίδες : [1] 2

ΑΒΡΑΜΗΣ Δημήτριος
12-07-07, 08:59
Η εταρεία μου χρεώνει αναγνώρισης κλήσης η οποία δεν λειτουργεί .
Έχετε αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα και αν ναι πως το λύσατε;:mad:

lefteris
12-07-07, 09:09
οχι εμενα επαιξε απο την πρωτη μερα κανονικα...

lowbap
12-07-07, 10:15
ρε παιδια ποσο πληρωνεται για την αναγνωριση κλησης 4 Ευρω επιπλεον με ΦΠΑ ?

cnp5
12-07-07, 10:30
οχι εμενα επαιξε απο την πρωτη μερα κανονικα...

Προφανώς δεν είσαι μόνος στο πρόβλημα αναγνώρισης κλήσεων. Η Ontelecoms έβγαλε νέο έγγραφο υποστήριξης (http://www.ontelecoms.com/on/DownloadServlet?p1=CwsDocumentsMultilingual&p2=document&p3=docName&p4=Cli_gr.pdf&p5=String&p6=Cli_gr.pdf), που αναφέρεται ακριβώς σε αυτό το θέμα. Η αναγνώριση σε μένα παίζει μια χαρά... μάλλον είναι η συσκευή σου που δεν υποστηρίζει τη μέθοδο FSK για αναγνώριση της OnTelecoms

thanasis38
12-07-07, 10:43
καλα πληρωνετε αναγνωριση κλησεων ? αυτα νομιζα οτι τα εκανε μονο ο οτε.

cnp5
12-07-07, 11:22
καλα πληρωνετε αναγνωριση κλησεων ? αυτα νομιζα οτι τα εκανε μονο ο οτε.

Ναι, thanasis38, με επιπλέον 4€ το μήνα έχουμε τα παρακάτω:


Φραγή κλήσεων, η οποία σας επιτρέπει να εμποδίζετε συγκεκριμένες εξερχόμενες κλήσεις.
3-way calling, για να μιλάτε ταυτόχρονα με 2 διαφορετικούς συνομιλητές.
Αναγνώριση κλήσεων, η οποία σας επιτρέπει να βλέπετε τον αριθμό που σας καλεί.

Agya
12-07-07, 11:59
Για να μιλας με 2 διαφορετικους συνομιλητες ταυτοχρονα πως το κανεις?

cnp5
12-07-07, 12:10
Για να μιλας με 2 διαφορετικους συνομιλητες ταυτοχρονα πως το κανεις?

Οδηγίες στο site της ontelecoms εδώ (http://www.ontelecoms.com/on/DownloadServlet?p1=CwsDocumentsMultilingual&p2=document&p3=docName&p4=ON_RES_CallingFeat_gr.pdf&p5=String&p6=ON_RES_CallingFeat_gr.pdf)

lefteris
12-07-07, 12:15
Απαντας στον πρωτο , τον βαζεις αναμονη και μετα η καλεις τον δευτερο ή καποιος σε καλει και με το 3 και εντερ κανεις τριημερους συνδιαλεξει

lalistati
16-07-07, 18:55
Το γεγονός ότι πληρώνουμε την αναγνώρηση είναι επιεικώς απαράδεκτο... Αλλά θα κάνω μια άλλη ερώτηση... με την απόκρυψη τι γίνεται? γίνεται μόνο ανά κλήση?

makiro3
16-07-07, 19:18
Σε μένα έκανε καμιά δεκαριά μέρες να έρθει η αναγνώριση.......μετά δουλεύει κανονικά.

beatnick
19-07-07, 10:35
Αναγνώριση μην ζητήσετε πριν σιγουρευτείτε οτί η συσκευή σας υποστηρίζει fsk, αλλιώς τζάμπα τα λευτά.
Για απόκρυψη θα ζητήσεις στο 13801 να σου βάλουν μόνιμη. Νομίζω πως γίνεται.

eNeRGy
16-12-07, 18:54
Προφανώς δεν είσαι μόνος στο πρόβλημα αναγνώρισης κλήσεων. Η Ontelecoms έβγαλε νέο έγγραφο υποστήριξης (http://www.ontelecoms.com/on/DownloadServlet?p1=CwsDocumentsMultilingual&p2=document&p3=docName&p4=Cli_gr.pdf&p5=String&p6=Cli_gr.pdf), που αναφέρεται ακριβώς σε αυτό το θέμα. Η αναγνώριση σε μένα παίζει μια χαρά... μάλλον είναι η συσκευή σου που δεν υποστηρίζει τη μέθοδο FSK για αναγνώριση της OnTelecoms

Η αναγνωρηση της ΟΝ ειναι ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ...
Προχθες αγορασα ασυρματο siemens A150 που υποστηριζει την μεθοδο FSK και βλεπω για αριθμο κλησης "<<<>>>" μετα βαζω ενα αλλο παλαιοτερο (αλλα χαλασμενο για ομιλια) siemens και δειχνει κανονικα...
Να παω να τους το τριψω τωρα στη μουρη που με εβαλαν και αγορασα κατι αχρηστο με τις μπουρδο ανακοινωσεις για σωστη αναγνωριση???
Κατι αλλο φταιει... που δεν ειναι το FSK...

mpanas
16-12-07, 19:12
Γι αυτο πρεπει να σημειωνεις το όνομα του τεχνικού που σου προτείνει τέτοιες ακριβές λύσεις. Πριν κλεισεις το τηλ ρωτα τον: Μου ξαναλέτε πως λέγεστε παρακαλω?

cnp5
16-12-07, 21:26
Η αναγνωρηση της ΟΝ ειναι ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ...
Προχθες αγορασα ασυρματο siemens A150 που υποστηριζει την μεθοδο FSK και βλεπω για αριθμο κλησης "<<<>>>" μετα βαζω ενα αλλο παλαιοτερο (αλλα χαλασμενο για ομιλια) siemens και δειχνει κανονικα...
Να παω να τους το τριψω τωρα στη μουρη που με εβαλαν και αγορασα κατι αχρηστο με τις μπουρδο ανακοινωσεις για σωστη αναγνωριση???
Κατι αλλο φταιει... που δεν ειναι το FSK...

12/7... που το ξέθαψες... :)
Μάλλον κάτι τρέχει με το τηλέφωνό σου... (δεν άλλαξε η απάντηση). Αν το παλιό σου παίζει... τότε και το καινούργιο (με τις σωστές ρυθμίσεις) θα πρέπει να παίζει... Αν δε παίζει και η On έχει ενεργοποιήσει την αναγνώριση (όπως λες) τότε φταίει το τηλέφωνό σου.

grphoto
16-12-07, 21:53
Επειδη εχω δοκιμασει καμια δεκαρια τηλεφωνα αγορασμενα σε διαφορες χρονικες στιγμες εχω να πω οτι σχεδον ολα τα τηλεφωνα παιζουν κανονικα στην ΟΝ, το σπανιο ειναι να βρειτε τηλεφωνο που δεν δουλευει και οχι το αντιθετο.
Αυτο που γινεται αρκετες φορες ειναι να μην σας την εχουνε ενεργοποιησει ακομα και αν την εχετε ζητησει και την χρεωνεστε, γι αυτο προωτα απο ολα τηλεφωνο σε τεχνικο.
Επισης τσεκαρετε το βιβλιο οδηγιων σας, καποια τηλεφωνα θελουν πατημα καποιου κωδικου γιατι υποστηριζουν περισσοτερες απο μια δυνατοτητες αναγνωρισης.

Avesael
17-12-07, 02:09
Πιστεύω ότι την αναγνώριση κλήσεων θα πρέπει να αρχίσουν να τη δίνουν δωρεάν...
Σιγά το κόστος να την παρέχουν!

erateinos
17-12-07, 02:12
30.000 χρήστες επί 4 ευρώ τον μήνα, είναι για την ΟΝ 120.000 ευρώ :whistle:

Avesael
17-12-07, 02:20
Τόσα είναι αυτά που ΘΑ έβγαζε αν όλοι είχαν αναγνώριση και θα έσκαγαν τα 4 ευρά...
Το θέμα είναι πόσο της κοστίζει να παρέχει την υπηρεσία...

........Auto merged post: UltraCG7 added 3 Minutes and 46 Seconds later........

4 Ευρώ για αναγνώριση συν κάτι επίσης χαζές υπηρεσίες, είναι απαράδεκτο...
Επίσης μη ξεχνάμε το ληστρικό και ελεεινό 5 ευρώ για τον αναλυτικό λογαριασμό!!!
Για κάτσε ρε φίλε! Ο παππούς μου και η γιαγιά μου που έχουν το πακέτο Τηλεφωνία/TV, και δε μπορούν να δουν online τον αναλύτικό λογαριασμό, θα πληρώνουν αυτά τα γαμ...τικα 5 ευρώ;;;
Το λιγότερο αίσχος και απαράδεκτο!

dimitrispm
17-12-07, 02:22
Έχω την εντυπώση ότι είναι ένα κόλπο της ΟΝ για να ''πουλάει'' το 35άρι ως την καλύτερη τιμή στην αγορά.. Δεν γνωρίζω αν οι άλλες εταιρείες χρεώνουν επιπλέον την αναγνώριση ή όχι.. Νομιζω η vivodi στο πακέτο cable tv το δίνει δωρεάν με 45 ευρώ (κι όχι μόνο αναγνώριση).

erateinos
17-12-07, 02:27
4 Ευρώ για αναγνώριση συν κάτι επίσης χαζές υπηρεσίες, είναι απαράδεκτο...
Επίσης μη ξεχνάμε το ληστρικό και ελεεινό 5 ευρώ για τον αναλυτικό λογαριασμό!!!
Για κάτσε ρε φίλε! Ο παππούς μου και η γιαγιά μου που έχουν το πακέτο Τηλεφωνία/TV, και δε μπορούν να δουν online τον αναλύτικό λογαριασμό, θα πληρώνουν αυτά τα γαμ...τικα 5 ευρώ;;;
Το λιγότερο αίσχος και απαράδεκτο!

καλώς όρισες στην πραγματικότητα :p
γραφεί πουθενά ότι είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η ΟΝ ? :hmm:
γιαυτό τα έχει σαν έξτρα από την αρχή ;)

ο παππούς και η γιαγιά έχουν τον εγγονό που τους έβαλε στην ΟΝ
ας κάνει και αυτός κάτι κάθε μήνα για να πάρει το εξοχικό μεθαύριο :twisted:

εάν δεν κάνουν κλήσεις σε κινητά δεν τους χρειάζεται ο αναλυτικός

Avesael
17-12-07, 02:55
Κι αν κάνουν; Κι αν νοικιάζουν ταινίες; Κι αν, Κι αν...
Ασε ρε Μάρκο, γελοίες τακτικές που θα πάνε περίπατο από το Γενάρη και μετά αν θέλουν να επιβιώσουν...

erateinos
17-12-07, 03:01
Κι αν κάνουν; Κι αν νοικιάζουν ταινίες; Κι αν, Κι αν...
Ασε ρε Μάρκο, γελοίες τακτικές που θα πάνε περίπατο από το Γενάρη και μετά αν θέλουν να επιβιώσουν...

δεν διαφωνούμε Χρήστο,
πες μου έναν πάροχο που προσφέρει 2 play & 3 play και είναι σωστός σε όλα :rolleyes:
:)

atheos71
17-12-07, 20:26
Tα επιπλέον 4 φράγκα(εκεί ξέπεσε το ευρόπουλο) είναι το λιγότερο μπροστά στα προβλήματα
που έχει στις υπηρεσίες της η ΟΝ.Χ... για την αναγνώριση κλήσης αν τη δώσει δωρεάν ή όχι.
Να δίνει σωστή υπηρεσία θέλω.

darax
18-12-07, 00:20
κοροιδια και η αναγνωριση κλ. και ο αναλυτ. .λογαρ. παιδια.

pstadex
18-12-07, 00:47
Η αναγνωρηση της ΟΝ ειναι ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ...
Προχθες αγορασα ασυρματο siemens A150 που υποστηριζει την μεθοδο FSK και βλεπω για αριθμο κλησης "<<<>>>" μετα βαζω ενα αλλο παλαιοτερο (αλλα χαλασμενο για ομιλια) siemens και δειχνει κανονικα...
Να παω να τους το τριψω τωρα στη μουρη που με εβαλαν και αγορασα κατι αχρηστο με τις μπουρδο ανακοινωσεις για σωστη αναγνωριση???
Κατι αλλο φταιει... που δεν ειναι το FSK...

λοιπον εχεισ δικιο ,αυτα που λεει για fsk einai μπουρδεσ, ολα τα Πανασονικ εχουν ακομα και αυτο που εχω εδω και 4 χρονια, μην αγορασετε τιποτα αλλο εκτος απο αυτο που ειχατε αναγνωριση με τον ΟΤΕ;):oneup:

goddesszoi
18-12-07, 00:59
λοιπον εχεισ δικιο ,αυτα που λεει για fsk einai μπουρδεσ, ολα τα Πανασονικ εχουν ακομα και αυτο που εχω εδω και 4 χρονια, μην αγορασετε τιποτα αλλο εκτος απο αυτο που ειχατε αναγνωριση με τον ΟΤΕ;):oneup:

+1:oneup:

Avesael
18-12-07, 14:45
Κοινώς καταλαβαίνω ότι μια χαρά είμαι που δεν έχω αναγνώριση...

atheos71
18-12-07, 15:02
Κοινώς καταλαβαίνω ότι μια χαρά είμαι που δεν έχω αναγνώριση...

Kι εγώ.Τί να την κάνεις άλλωστε;
Αυτοί που τη θέλουν όμως γιατί να μην την έχουν;

Avesael
18-12-07, 15:05
Σε αυτό έχεις δίκιο

goddesszoi
18-12-07, 15:15
Εγώ δεν είχα ζητήσει να μου βάλουν αναγνώριση...
Αλλά έχω!!!
Δεν με χαλάει βέβαια...

atheos71
18-12-07, 16:09
Εγώ δεν είχα ζητήσει να μου βάλουν αναγνώριση...
Αλλά έχω!!!
Δεν με χαλάει βέβαια...

Στη χρεώνουν;
(Αφού δεν τη ζήτησες μπορεί να στην έκαναν και δώρο):whistle:

Avesael
18-12-07, 16:11
Αλήθεια, στη χρεώνουν ή στην έκαναν δώρο για τα όμορφα σου μάτια; :)

goddesszoi
18-12-07, 16:37
Αλήθεια, στη χρεώνουν ή στην έκαναν δώρο για τα όμορφα σου μάτια; :)

:rofl::rofl::rofl::rofl:

Την πλερώνω φυσικά!!!!:p:p:p:p

eNeRGy
30-12-07, 18:16
12/7... που το ξέθαψες... :)
Μάλλον κάτι τρέχει με το τηλέφωνό σου... (δεν άλλαξε η απάντηση). Αν το παλιό σου παίζει... τότε και το καινούργιο (με τις σωστές ρυθμίσεις) θα πρέπει να παίζει... Αν δε παίζει και η On έχει ενεργοποιήσει την αναγνώριση (όπως λες) τότε φταίει το τηλέφωνό σου.

οκ... αφου φταιει το νεο τηλεφωνο... γιατι δουλευει στον ΟΤΕ...?
Αμα λεω εγω οτι η αναγνωριση ειναι οτι να'ναι...

stef128
30-12-07, 18:23
H αναγνωριση κλησης ειναι διαφορετικη απο τον οτε
Χρειαζεται να εχετε τηλ που να εχει την μεθοδο fsk , τωρα πια τα general elektric εχουν και τις 2 μεθοδους dtmf kai fsk /!! Αλλα και πολλα αλλα τηλεφωνα

eNeRGy
31-12-07, 21:01
H αναγνωριση κλησης ειναι διαφορετικη απο τον οτε
Χρειαζεται να εχετε τηλ που να εχει την μεθοδο fsk , τωρα πια τα general elektric εχουν και τις 2 μεθοδους dtmf kai fsk /!! Αλλα και πολλα αλλα τηλεφωνα

κανεις λαθος... εχω τηλεφωνο με FSK που αρνειτε να δουλεψει με ΟΝ...

panos_tg
31-12-07, 21:49
Μέχρι και τα τηλέφωνα τους πήραν χαμπάρι!!!:twisted::twisted::twisted:

mouxritsas
24-02-08, 18:30
Παραθέτω την λύση στην περίπτωσή μου μπας και βοηθήσω κανέναν με το ίδιο πρόβλημα.Από την ημέρα της ενεργοποίησης και για 5 μέρες είχα κανονικά αναγνώριση.Την 6η μέρα τίποτα.Επικοινώνησα με το cc και η συμβουλή που μου έδωσε ο τεχνικός αποδείχτηκε η λύση του προβλήματος.Αφού μου είπε πως σ'αυτόν φαίνονται όλα οκ και πως η αναγνώριση είναι ενεργοποιημένη μου πρότεινε να βγάλω το φίλτρο από την τηλεφωνική πρίζα και να δοκιμάσω να δω αν έχω αναγνώριση.Εκνευρίστηκα όταν το άκουσα αυτό γιάτί το θεώρησα μ#%&*ία.:mad:Κι όμως παιδιά,αποδείχτηκε πως βραχυκύκλωσε το φιλτράκι μέσα σε 5 μέρες χρήσης και μου έκανε τη ζημιά.Τώρα χωρίς το φίλτρο η αναγνώριση επανήλθε κανονικά.Να και μια φορά μέχρι στιγμής που έμεινα ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση του cc της On.Ασχετα αν είμαι μόλις 6 μέρες On και έχω ήδη πολλά παράπονα.Τα σωστά να λέγονται.;)

George_v
24-02-08, 22:38
[QUOTE=mouxritsas;1833978]Παραθέτω την λύση στην περίπτωσή μου μπας και βοηθήσω κανέναν με το ίδιο πρόβλημα.Από την ημέρα της ενεργοποίησης και για 5 μέρες είχα κανονικά αναγνώριση.Την 6η μέρα τίποτα.Επικοινώνησα με το cc και η συμβουλή που μου έδωσε ο τεχνικός αποδείχτηκε η λύση του προβλήματος.Αφού μου είπε πως σ'αυτόν φαίνονται όλα οκ και πως η αναγνώριση είναι ενεργοποιημένη μου πρότεινε να βγάλω το φίλτρο από την τηλεφωνική πρίζα και να δοκιμάσω να δω αν έχω αναγνώριση.Εκνευρίστηκα όταν το άκουσα αυτό γιάτί το θεώρησα μ#%&*ία.:mad:Κι όμως παιδιά,αποδείχτηκε πως βραχυκύκλωσε το φιλτράκι μέσα σε 5 μέρες χρήσης και μου έκανε τη ζημιά.Τώρα χωρίς το φίλτρο η αναγνώριση επανήλθε κανονικά.Να και μια φορά μέχρι στιγμής που έμεινα ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση του cc της On.Ασχετα αν είμαι μόλις 6 μέρες On και έχω ήδη πολλά παράπονα.Τα σωστά να λέγονται.;)[/QUOTE

Απο οτι φαινεται επεσες σε καποιον απο τους λιγους τεχνικους που γνωριζουν καποια πραγματα
πολυ τυχερος θα ελεγα!!!

con
24-02-08, 23:52
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά είναι η καραμέλα που λένε πάντα για το θέμα. Με ανάγκασαν και πέρασα 2 φορές από τα γραφεία τους να πάρω άλλο splitter και παρόλαυτα η αναγνώριση κλήσης δε δουλεύει αν βάλω το τηλέφωνο (ένα siemens gigaset με fsk) κατευθείαν στην έξοδο τηλεφώνου του splitter.
Αν πάλι βάλω κατευθείαν το τηλέφωνο πάνω στην γραμμή (χωρίς splitter) η αναγνώριση δουλεύει, αλλά φυσικά δεν έχω internet. Δε θεωρώ πολύ πιθανό να έπασα σπάνω σε 3 χαλασμένα splitter...

CMS
24-02-08, 23:58
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά είναι η καραμέλα που λένε πάντα για το θέμα. Με ανάγκασαν και πέρασα 2 φορές από τα γραφεία τους να πάρω άλλο splitter και παρόλαυτα η αναγνώριση κλήσης δε δουλεύει αν βάλω το τηλέφωνο (ένα siemens gigaset με fsk) κατευθείαν στην έξοδο τηλεφώνου του splitter.
Αν πάλι βάλω κατευθείαν το τηλέφωνο πάνω στην γραμμή (χωρίς splitter) η αναγνώριση δουλεύει, αλλά φυσικά δεν έχω internet. Δε θεωρώ πολύ πιθανό να έπασα σπάνω σε 3 χαλασμένα splitter...

δοκίμασες με άλλο splitter ? ποτέ δεν χρησιμοποίησα το splitter της ΟΝ αφού δεν το εμπιστεύτηκα από την αρχή ..και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το splitter που χρησιμοποιώ ...για να σου πω αν φταίει αυτό ... πάντως η αναγνώριση λειτουργεί κανονικά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αυτήν ... τηλέφωνο ασύρματο ERICSSON ...

con
25-02-08, 00:06
δοκίμασες με άλλο splitter ? ποτέ δεν χρησιμοποίησα το splitter της ΟΝ αφού δεν το εμπιστεύτηκα από την αρχή ..και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το splitter που χρησιμοποιώ ...για να σου πω αν φταίει αυτό ... πάντως η αναγνώριση λειτουργεί κανονικά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αυτήν ... τηλέφωνο ασύρματο ERICSSON ...Έχω δοκιμάσει και άλλο splitter, ένα crypto από το Γερμανό. Άρα δε φταίει το splitter.
Η αναγνώριση δουλεύει μόνο αν βάλω το τηλ κατευθείαν στη γραμμή. Στο ίδιο τηλέφωνο δουλεύει η αναγνώριση κλήσης κανονικά αν το βάλω μετά το splitter σε tellas και connx που έχω δοκιμάσει, άρα δε φταίει το τηλέφωνο.
Δια της ατόπου φταίει η γραμμή της ΟΝ. Για κάποιο λόγο δεν περνάει το σήμα της αναγνώρισης στο siemens S675IP. Οι τεχνικοί μου λένε συνέχεια να αλλάζω το splitter. Ο τελευταίος θεώρησε φυσικό να δοκιμάζω άλλο splitter καθημερινά μέχρι να δουλέψει η αναγνώριση... Το σημειώνουν πάντα για να το λύσουν, αλλά 3 μήνες τώρα τίποτε.

CMS
25-02-08, 00:09
Έχω δοκιμάσει και άλλο splitter, ένα crypto από το Γερμανό. Άρα δε φταίει το splitter.
Η αναγνώριση δουλεύει μόνο αν βάλω το τηλ κατευθείαν στη γραμμή. Στο ίδιο τηλέφωνο δουλεύει η αναγνώριση κλήσης κανονικά αν το βάλω μετά το splitter σε tellas και connx που έχω δοκιμάσει, άρα δε φταίει το τηλέφωνο.
Δια της ατόπου φταίει η γραμμή της ΟΝ. Για κάποιο λόγο δεν περνάει το σήμα της αναγνώρισης στο siemens. Περιτό να σας πω το τι έχω ακούσει από τους τεχνικούς. Το σημειώνουν πάντα για να το λύσουν, αλλά 3 μήνες τώρα τίποτε.

Ναι ...εκεί καταλήγω και εγώ ..αφού και σε φίλο μου μία λειτουργεί η αναγνώριση μία όχι ... κάτι παίζει με την γραμμή της ΟΝ ενδεχομένως σε συνδυασμό με ορισμένους τύπους τηλεφώνων τεχνολογίας fsk ...

con
25-02-08, 00:12
Ναι ...εκεί καταλήγω και εγώ ..αφού και σε φίλο μου μία λειτουργεί η αναγνώριση μία όχι ... κάτι παίζει με την γραμμή της ΟΝ ενδεχομένως σε συνδυασμό με ορισμένους τύπους τηλεφώνων τεχνολογίας fsk ...Αν ενδιαφέρει κανέναν μπορώ να περιγράψω ακόμα πιο αναλυτικά: Μετά το splitter η αναγνώριση δουλεύει μόνο την 1η φορά από τότε που θα βάλω στην πρίζα το siemens. Μετά χάνεται. Αν το βγάλω από την πρίζα και το ξαναβάλω, τότε πάλι βλέπω για μια φορά την αναγνώριση και μετά ξαναχάνεται... Το splitter που λένε οι "τεχνικοί" οτι φταίει είναι αστείο!!

mouxritsas
25-02-08, 00:48
Πάντως παιδιά στη δική μου περίπτωση αυτό που μου είπε και έβγαλα ήταν το φίλτρο και όχι το splitter μιας και δεν το χρησιμοποιώ αφού έχω συνδέσει απευθείας το router με την τηλεφωνική πρίζα.

jim68
16-04-08, 01:37
Ξεθάβω το θέμα για να μην ανοίγω καινούργιο.
Έχω μια ερώτηση σχετικά με την αναγνώριση κλήσης.
Να διευκρινίσω ότι η αναγνώριση λειτουργεί κανονικά αλλά όταν συνομιλώ και με πάρει κάποιος τηλέφωνο ακούω μόνο τον ήχο ότι με καλεί κάποιος χωρίς να βλέπω τον αριθμό που με καλεί.
Έχω τηλέφωνο Siemens sl740 (ασύρματο)
Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται αυτό :hmm:

Takerman
16-04-08, 08:45
Ξεθάβω το θέμα για να μην ανοίγω καινούργιο.
Έχω μια ερώτηση σχετικά με την αναγνώριση κλήσης.
Να διευκρινίσω ότι η αναγνώριση λειτουργεί κανονικά αλλά όταν συνομιλώ και με πάρει κάποιος τηλέφωνο ακούω μόνο τον ήχο ότι με καλεί κάποιος χωρίς να βλέπω τον αριθμό που με καλεί.
Έχω τηλέφωνο Siemens sl740 (ασύρματο)
Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται αυτό :hmm:

Στην αρχή λειτουργούσε αλλά μετά είπαν οτι έχει κάποια προβλήματα η αναγνώριση του αριθμού αυτού που είναι στην αναμονή και την έκοψαν.

jim68
16-04-08, 16:10
Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. :oneup:

evfotis
31-05-08, 14:20
Καλησπέρα σε όλους,
ευτύχως που υπάρχει και αυτο το portal!

Απο τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η ΟΝ, τέρμα η αναγνώριση κλήσης.
Ούτε η ώρα δεν εμφανίζεται στο LCD της συσκευης όπως επι ΟΤΕ.
Η συσκευή μου είναι η GE CE2953GE2-A και υποστηρίζει FSK & DTMF και δέν έχει κάποια ρύθμιση για αναγνώριση.

Μετά απο επανηλειμένες επαφές με το τεχνικό τμήμα της ΟΝ καμία απο τις υποδείξεις δέν δούλεψε.

Δοκίμασα και τις συμβουλές εδώ (χωρίς φίλτρο, σε άλλη πρίζα, κοκ) και πάλι τίποτα.
Να αγοράσω νέα συσκευή;
Το Πλάισιο έχει μιά συσκευή G.E. 2-9375 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978080&product=947865) (μοντέλο που υπάρχει κατα γράμμα στο pdf της ΟΝ), παραπλήσια όμως με τη δική μου που βασικά υποστηρίζει τα ίδια..
Η και αυτή δέν πρόκειται να δουλέυει;
Σημειωτέον χρειάζομαι οπωσδήποτε την αναγνώριση (που πληρώνω κιόλας) για missed calls κλπ επαγγελματικής φύσης.
Υπάρχει λύση;
Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.