PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet για κλάματα και ο λόγος που ακούγεται όλο και περισσότερο η αξιοπιστία του ΟΤΕ



RAGG
12-07-07, 09:26
Είχα σκεφτεί και στο παρελθόν να βάλω Forthnet αλλά για διαφόρους λόγους προτιμούσα άλλες εταιρίες. Είχα ξεκινήσει από PSTN Οτενετ, προχώρησα σε ISDN Οτενετ. Όταν απέκτησα τη δυνατότητα λόγω περιοχής να βάλω DSL ήμουν από τους πρώτους που έτρεξα. Έχωντας γραμμή από τον OTE και providing από την Tellas. Κατά καιρούς αντιμετώπισα προβληματάκια αλλά πότέ μα ποτέ δεν είχα τόσο ΑΘΛΙΑ και ΜΙΖΕΡΗ αντιμετώπιση από εταιρία.


Η περιπέτεια μου ξεκινάει από Αρχές Μαρτίου. Mετακόμισα και βρήκα την ευκαιρία να περάσω σε Tellas Zisto ή Forthnet Double Play, οι μόνες προσφορές που παίζανε εκείνη την εποχή. Το μεγάλο μου πρόβλημα με την Tellas ήταν η άθλια τηλεφωνική εξυπηρέτηση τους. Είχα φτάσει στο σημείο να περιμένω πάνω από μιάμιση ώρα στην αναμονή. Απόφάσισα να κινηθώ προς Forthnet γι'αυτό το λόγο.


Και αρχίζει η περιπέτεια και η κοροϊδία. Μετά από ενημέρωση μου λένε ότι πρέπει να διακόψω την παλιά σύνδεση και μόλις γίνει αυτό να κάνω αίτηση για Double Play. Τους ρώτησα αν έχει σημασία ότι θα κάνω μεταφέρω το νούμερο που είχα σε νέα περιοχή όπως σκόπευα ή αν θα έπρεπε να πάρω καινούριο αριθμό ή γραμμή. H απάντηση ήταν ότι μπορούσα να κάνω ότι με βολεύει. Ο χρόνος που θα έπρεπε να περιμένω (και καλά) ήταν 20 μέρες με ένα μήνα. Επειδή είχα διαβάσει από εδώ για τις καθυστερήσεις περίμενα ότι θα έκαναν γύρω στους δύο μήνες, οπότε ήμουν ψυχολογικά προετοιμασμένος. Που να ήξερα



13/03 κάνω την αίτηση μια εβδομάδα μετά την μετακόμιση και αφότου μου σύνδεσαν τη γραμμή.

03/04 αναγράφεται στο site τους ότι έγινε "Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet" και "Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ"
Μετά από αλεπάλληλες τηλεφωνικές επικοινωνίες με διαβεβαίωσαν ότι μέχρι τέλος του μήνα όλα θα ήταν ξεκαθαρισμένα

04/05 μαθαίνω ότι είχε απορρίψει την αίτηση μου ο ΟΤΕ και είχε γίνει νέα αίτηση. Το γνωστό πρόβλημα με την φορητότητα των αριθμών (που υποτίθεται σύμφωνα με τα αρχικά λεγόμενα της Forthnet ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα). Να αναφέρω ότι λόγω της νέας κατάστασης και λόγω ΟΤΕ καταλαβαίνω ότι μπορούν να υπάρξουν τέτοια προβλήματα και γι αυτό έκανα υπομονή τόσο καιρό και δεν έριχνα το φταίξιμο στην Forthnet.

Αρχές Ιουνίου μαθαίνω ότι απορίφθηκε και δεύτερη φορά η αίτηση μου και ότι ξαναπροωθήκηκε το αίτημα μου για τρίτη φορά. Έχοντας μάθει από τις προηγούμενες ότι ο ΟΤΕ κάνει περίπου ένα μήνα να απαντήσει έκανα υπομονή για ένα ακόμα μήνα. Τόσο καιρό ΧΩΡΙΣ Internet στο σπίτι. Μιας και είμαι με ISDN και θα γύριζε σε PSTN η γραμμή έλεγα να μην μπω στο extra έξοδο της αγοράς ISDN modem που μετέπειτα θα μου ήταν άχρηστο, μόνο και μόνο για 20 υποτίθεται μέρες.

Αρχές Ιουλίου και ο ΟΤΕ δεν έχει απαντήσει στη τρίτη προώθηση της αίτησης μου. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τους υπεύθυνους της Forthnet για το θέμα των προωθήσεων στον OTE. Κανένας δεν μπορούσε (ή δεν είχε την άδεια) να μου πει ένα τρόπο να επικοινωνήσω με το αρμόδιο τμήμα. Το ότι θα αφήσουν μύνημα στο σύστημα για να επικοινωνήσει το αρμόδιο τμήμα μαζί μου το άκουσα πάνω από 20 φορές από τα μέσα Ιουνίου και κανένας δεν με πήρε τηλέφωνο ούτε μία φόρα. Κανένας δεν γνώριζε το παραμικρό και δεν υπήρχε υπεύθυνος για αυτά τα πράγματα. Μετά από τηλέφωνα στα κεντρικά, mails και πολλές πιέσεις (κοινώς πρηξίματα) την περασμένη εβδομάδα μετά από 5-6 τηλεφωνήματα στα κεντρικά (ενάμιση ολόκληρο μήνα μετά την επαναπροώθηση) με παίρνει τηλέφωνο μία κυριά η οποία ήταν αρμόδια για αυτά τα θέματα και μου εξηγεί ότι όλες οι περιπτώσεις μεταφοράς του αριθμού είχαν το ίδιο πρόβλημα και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να περιμένουν την απάντηση του ΟΤΕ.

Όλα αυτά τα δέχτηκα και είπα ότι θα ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους μετά από μια εβδομάδα να δω τι έχει γίνει.



Εχθές 11/07/2007 έγινε το απίστευτο και ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ!!!!
Ξαναπήρα τηλέφωνο να μάθω τι έχει γίνει και μου ανέφεραν το απίστευτο. Ότι στο σύστημα τους δεν έχουν καμία απόλύτως προώθηση αίτησης στον ΟΤΕ και ότι από τις αρχές Μαίου δηλαδή 2 μήνες και μία εβδομάδα μετά, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ενέργεια από μέρους τους για την περίπτωση μου. Ο ΟΤΕ δεν έχει καμία αίτηση για το δικό μου νούμερο και απλά έχει μείνει στο σύστημα τους.


4 ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ μήνες μετά (και συνεχίζουμε) εγώ είμαι χωρίς Internet και ακόμα είμαστε στην αρχή και δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα. Κοίταζα το ακουστικό σαν χάνος και δεν πίστευα σε αυτά που άκουγα.

Εννοείται ότι από μένα από τους γνωστούς μου που περιμένανε να δουν πως πάει σε μένα η γραμμή για να προχωρήσουν στην κίνηση αλλά και όπου σταθώ και όπου βρεθώ θα τρώνε μαύρο σαν ελεεινή εταιρία στον αιώνα τον άπαντα. Ποιός είναι ο ποιό καλός τρόπος με τον οποίο μπορώ να τους βάλω σε μπελάδες και να πληρώσουν την πλήρη ανευθυνότητα τους και τα ψέματα που ακούω τόσο καιρό?

voudas
12-07-07, 09:47
ο προβληματισμός μου είναι εφώσον έκανες 10άδες τηλεφωνήματα μέχρι και το τελευταίο και προφανώς έπεσες σε πολλούς διαφορετικούς τηλεφωνητές, λίγο δύσκολο να ήταν "μιλημένοι", κάπου στο σύστημα θα έβλεπαν για ακυρώσεις κλπ... τώρα τί έγινε μετά... μπας και ήταν βλάκας ο τελευταίος και δεν είδε αυτός σωστά?

όπως και να έχει...ΠΙΚΡΑ...

billy14
12-07-07, 09:50
Καλή ερώτηση.

Το πρόβλημα δεν είναι ο οτε πάντα, το σύστημα που καταχωρούν τις αιτήσεις είναι για πεταμα.
Ξέρεις ποσες αιτήσεις μένουν εκεί και ξεχνιούνται; Εμένα είχε κολήσει εκεί η αίτηση 2 μήνες και μου λέγαν οτι την στείλαν οτε και αλλα τέτοια όπου μετά από πιέσεις με παίρνουν και μου λένε ξέρετε είχε κολήσει η αίτηση στο σύστημα και δεν προχωρούσε η διαδικασία.

Πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται


Ακόμα τίποτα σχετικά με την ενεργοποίηση, παίρνω σπιτι και λειτουργει κανονικά η γραμμή. Φαβάμαι οτι θα έχουμε μια από τα ίδια πάλι.

billy14
12-07-07, 09:57
ο προβληματισμός μου είναι εφώσον έκανες 10άδες τηλεφωνήματα μέχρι και το τελευταίο και προφανώς έπεσες σε πολλούς διαφορετικούς τηλεφωνητές, λίγο δύσκολο να ήταν "μιλημένοι", κάπου στο σύστημα θα έβλεπαν για ακυρώσεις κλπ... τώρα τί έγινε μετά... μπας και ήταν βλάκας ο τελευταίος και δεν είδε αυτός σωστά?

όπως και να έχει...ΠΙΚΡΑ...

Αυτό είναι σίγουρο, είναι πολιτική της εταιρίας αυτή.

Και το επιβεβαίωσα προσωπικά όταν ρώτησα γιατί άργησαν εως και 1,5 μηνα να στείλουν τις πρώτες αιτήσεις στον οτε. Και είπανε οτι ήταν αναμενόμενο και σχεδιασμλενο να αργήσουν. Την προσφορά την ανακοινώσαν στις 15/1 χωρίς να είναι έτοιμοι κάτω από την πίεση του ανταγωνισμού. Το καναν για να κερδίσουν πελάτες ή καλύτερα να τους εγκλωβίσουν σε αυτούς.
Τα έχω δει όλα με τη συγκεκριμένη εταιρία.:rofl::rofl::rofl:

user9
12-07-07, 10:46
Ξεκίνα και κάνε μια έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στείλε την στο info@eett.gr (για να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου, άτομα μέσα στην ΕΕΤΤ μου παραδέχτηκαν ότι δεν γίνεται το ίδιο και με το katanalotes@eett.gr).

Αμέσως μετά πήγαινε στα γραφεία της Forthnet και ζήτα έναν υπεύθυνο. Σε αυτό να επιμένεις. Κατά πάσα πιθανότητα έχεις πέσει σε ηλίθιους πωλητές που δεν μπορούν να ελέγξουν σε ποιο τηλεφωνικό κέντρο ανήκεις και σε ταλαιπωρούν άδικα.

Μην περιμένεις από το τηλέφωνο κάποια λύση, γιατί κοιτάνε πως να σε αποφύγουν. Και έχε υπόψη σου πως όλοι αυτοί που μιλάς πλέον είναι η "νέα γενιά" πωλητών της Forthnet που έχουν εκπαιδευτεί στο να ακούνε βρισιές και όχι να βοηθάνε...

Μετά από την δική μου ταλαιπωρία με 3μήνες χωρίς Internet και 20 μέρες χωρίς τηλέφωνο, κατάλαβα πως μόνο αν πας από εκεί θα βγάλεις άκρη. Και φώναξε και λίγο... Αυτοί φταίνε όχι εσύ... (Για την ιστορία έχοντας κάνει αίτηση στις 4 Απριλίου, ενεργοποιήθηκα στις 3 Ιουλίου :down:)

kostas_pav
12-07-07, 10:56
Αυτό είναι σίγουρο, είναι πολιτική της εταιρίας αυτή.

Και το επιβεβαίωσα προσωπικά όταν ρώτησα γιατί άργησαν εως και 1,5 μηνα να στείλουν τις πρώτες αιτήσεις στον οτε. Και είπανε οτι ήταν αναμενόμενο και σχεδιασμλενο να αργήσουν. Την προσφορά την ανακοινώσαν στις 15/1 χωρίς να είναι έτοιμοι κάτω από την πίεση του ανταγωνισμού. Το καναν για να κερδίσουν πελάτες ή καλύτερα να τους εγκλωβίσουν σε αυτούς.
Τα έχω δει όλα με τη συγκεκριμένη εταιρία.:rofl::rofl::rofl:
Υπάρχει τρόπος να δεις αν ποτέ προωθήθηκε το αίτημα στον ΟΤΕ!;)

Πάρε 134 (και πάτα 1) και ζήτα εάν υπάρχει σε εκκρεμότητα ή εάν υπήρχε και ακυρώθηκε αίτημα εξωτερικής φορητότητας.

(Πάρε 2 φορές και να ακούσεις θέση για να είσαι σίγουρος ότι έπεσες σε διαφορετικό αντιπρόσωπο)

ermis
12-07-07, 11:20
Με όλα αυτά που διαβάζω εδω μέσα....δε φεύγω απο τον ΟΤΕ, επιπλέον αισθάνομαι τυχερός που ενεργοποιήθηκα share στα 24 μετα απο 2 βδομάδες (προσφορα 1/6).. Επίσης σε 1 mail που τους έστειλα με καλέσανε την επόμενη ημέρα. Τεχνική Υποστήριξη εύχομαι να μη χρειαστώ, γιατί 1 φορά προσπάθησα να καλέσω και βούιζε!... Πιστεύω κάποιτε να διαβάσουν κι εκείνοι όλα αυτά...και να φτιάξουν και το after sales support τους!

jimiol
12-07-07, 11:37
ο προβληματισμός μου είναι εφώσον έκανες 10άδες τηλεφωνήματα μέχρι και το τελευταίο και προφανώς έπεσες σε πολλούς διαφορετικούς τηλεφωνητές, λίγο δύσκολο να ήταν "μιλημένοι", κάπου στο σύστημα θα έβλεπαν για ακυρώσεις κλπ... τώρα τί έγινε μετά... μπας και ήταν βλάκας ο τελευταίος και δεν είδε αυτός σωστά?

όπως και να έχει...ΠΙΚΡΑ...

Φίλε μου η απάντηση ειναι απλή , εχουν χασει το μπουσουλα και δεν μπορουν πλεον να βρουν άκρη, μπορει να έκανε λάθος ο τελευταίος, μπορει να βλέπαν την αυτόματη επαναδρομολόγηση στο σιτε της Φόρθνετ και να του λέγαν πως έχει γίνει επαναπροώθηση, μπορει, μπορει, το θέμα είναι το παληκάρι είναι κοντα 4 μήνες χωρίς internet (και δεν είναι ο μόνος βεβαια) και ξεκινάει σήμερα απο το 0.
Θα επικαλεσθω τα λεγόμενα του φίλου magnum και θα πω στον Ragg πως υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια ... :cool:

Jazzer
13-07-07, 18:41
Λέγαμε για τον ΟΤΕ, αλλά γίνονται και στη 4net ακατανόμαστα πράγματα...:down:
Υπομονή φίλε RAGG και πήγαινε από τα γραφεία τους εκεί στην Ατθιδών, απαιτώντας λύση άμεσα.

vaggoulas
13-07-07, 18:58
Υπομονή φίλε RAGG και πήγαινε από τα γραφεία τους εκεί στην Ατθιδών, απαιτώντας λύση άμεσα.
Συμφωνώ και γω να πας μία βόλτα από τα κεντρικά τους να πάρεις μία επίσημη απάντηση γιατί όπως έχω καταλάβει και από την δική μου περιπέτεια με την Forthnet τα παιδιά στο cc διαβάζουν την μαγική σφαίρα και λένε ότι θέλουν γιατί και γω όταν πήγα μετά στα κεντρικά μου έλεγαν άλλα και φυσικά ακύρωσα.

psytransas
13-07-07, 18:59
Μ' αυτους που δεν μπορουν να πανε απο τα γραφεια τους τι γινεται....οπως εμεις απο θεσ/κη ? :whistle:

vaggoulas
13-07-07, 19:07
Μ' αυτους που δεν μπορουν να πανε απο τα γραφεια τους τι γινεται....οπως εμεις απο θεσ/κη ? :whistle:
Στα γραφεία της Forthnet στην Θεσσαλονίκη δεν βγάζεται άκρη?

blackjim
13-07-07, 19:41
Sorry για το ψιλο-offtopic και την χαζη ισως ερωτηση , αλλα βλεπωντας παντα αυτο το "θα περιμενετε 20-30-100 εργασιμες μερες" πραγματικα εχω την απορια τι δι@ολο κανουν τοσες μερες.
Δηλαδη οταν σου κανει καποιος αιτηση για να παρει internet απο σενα , ποση ωρα θες να ξεκινησεις την διαδικασια και να τον βαλεις στο δικτυο σου? Μιση ωρα , μια ωρα?
Παω στοιχημα οτι απο τεχνικης αποψης πατας 50-100 κουμπακια και τελος. Αντε να θελει 2 ωρες να γινει. Τις υπολοιπες 3-4 βδομαδες τι κανουν , κοιτανε την αιτηση ? Το συζητανε μεταξυ τους ? Το σκεφτονται πως θα γινει ?
Ναι ξερω , γραφειοκρατια , πολλες αιτησεις , που να προλαβουμε , πανικος κτλ κτλ...
( και τα λεει αυτα καποιος που ειναι επαρχια και οχι Αθηνα )

2 και 3 μηνες ειναι εξωφρενικα πολλοι ομως.

Πραγματικα θα ηθελα να δω σε μια εκπομπη ( στυλ discovery channel ) ολη την διαδρομη που κανει μια "αιτηση" για να βαλει καποιος ADSL στην Ελλαδα...

psytransas
13-07-07, 22:23
Στα γραφεία της Forthnet στην Θεσσαλονίκη δεν βγάζεται άκρη?

Ειναι απλως μεταπωλητες. Καμια αρμοδιοτητα σε τιποτα. Σε παραπεμπουν στο cc :mad:

arial
13-07-07, 23:05
Ισως σε 2-3 χρονια φτιαξουν λιγο τα πραγματα με τους εναλλακτικους , προς το παρων ειναι χαος :)

LeonFR
13-07-07, 23:13
Δε χανεις τιποτα και να σε ενεργοποιησουν και εγω περιμενα 3μηνες και 34μερες χωρις internet και τι κερδισα μια γραμμη για κλωτσιες που απο 24mbit βλεπω 4250 ζορισμενα :down:
Συνεχη τηλεφωνα αποτελεσμα στην ταχυτητα κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ δεν μπορει να πιασει περισσοτερο ΚΥΡΙΟΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ

Batigoal
13-07-07, 23:32
Φίλε ρίξε μια ματιά στην υπογραφή μου να δεις την περίπτωση μου. Εγώ πάντως έχοντας και κάποια εμπειρία από μέσα σε κάποιες εταιρίες κατέληξα στο ότι μιλάμε για μπ…λα και όχι για εταιρίες. Και αυτό ισχύει για ΟΛΟΥΣ Πραγματικά για να γίνουν τα αυτονόητα θέλει πίεση και πρήξιμο και απειλές σε υπευθύνους…

magnan
14-07-07, 15:02
δεν ειναι ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ. Υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις με την εταιρια να λεει ψεματα.
Στη δικη μου περιπτωση μου ελεγαν οτι εστελναν ξανα την αιτηση υπερεπειγον αλλα αυτο δεν εγινε ποτε! (αιτηση 23/1). Διασταυρωθηκε με τους εξης τροπους:
α) τηλ στο 134 του ΟΤΕ να σου πουν απο ποτε εκκρεμει η φορητοτητα
β) πας σε ΟΤΕσοπ και ζητας να σου πουν απο το συστημα " προμηθεας " τι γινεται και απο ποτε εκκρεμει η φορητοτητα , αλλά και για ποτε εχει δοθει ημερομηνια!! ( εμενα ελεγε 28/01/2018!!!!!)
γ) πας και ρωτας του υπευθυνους τμηματος ΟΤΕ για το θεμα σου
δ) η 4ΝΕΤ αν και εχει εκπαιδευτει στο ψεμα, ολο και καποιος θα βρεθει να σου πει την αληθεια οπως και την εμαθες!!!

Ειμαι σχεδον σιγουρος, πως οπως στη δικη μου περιπτωση, ετσι και στη δικη σου αλλα και στου billy14 δεν εχει γινει ποτε πραγματικη επαναπροωθηση της αιτησης σας...
Δειτε το στο συστημα "Προμηθεας " σε οτεσοπ...
θα πεσει το γελιο της αρκουδας ή θα σας ερθει εγκεφαλικο. Να ειστε προετοιμασμενοι!

Jazzer
14-07-07, 21:16
Αργά ή γρήγορα θα γίνει ένα καλό ξεκαθάρισμα στην αγορά τηλεπικοινωνιών. 'Αντε γιατί έχει πέσει πολύ παραμύθι και δούλεμα από "παρόχους"...:mad:

ermis
15-07-07, 14:03
Τελικά αισθάνομαι πολύ τυχερός, που όλα κύλισαν ομαλά και σε 15 μέρες είχα internet.. Και τώρα συγχρονίζω πάνω απο 21

billy14
15-07-07, 14:12
δεν ειναι ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ. Υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις με την εταιρια να λεει ψεματα.
Στη δικη μου περιπτωση μου ελεγαν οτι εστελναν ξανα την αιτηση υπερεπειγον αλλα αυτο δεν εγινε ποτε! (αιτηση 23/1). Διασταυρωθηκε με τους εξης τροπους:
α) τηλ στο 134 του ΟΤΕ να σου πουν απο ποτε εκκρεμει η φορητοτητα
β) πας σε ΟΤΕσοπ και ζητας να σου πουν απο το συστημα " προμηθεας " τι γινεται και απο ποτε εκκρεμει η φορητοτητα , αλλά και για ποτε εχει δοθει ημερομηνια!! ( εμενα ελεγε 28/01/2018!!!!!)
γ) πας και ρωτας του υπευθυνους τμηματος ΟΤΕ για το θεμα σου
δ) η 4ΝΕΤ αν και εχει εκπαιδευτει στο ψεμα, ολο και καποιος θα βρεθει να σου πει την αληθεια οπως και την εμαθες!!!

Ειμαι σχεδον σιγουρος, πως οπως στη δικη μου περιπτωση, ετσι και στη δικη σου αλλα και στου billy14 δεν εχει γινει ποτε πραγματικη επαναπροωθηση της αιτησης σας...
Δειτε το στο συστημα "Προμηθεας " σε οτεσοπ...
θα πεσει το γελιο της αρκουδας ή θα σας ερθει εγκεφαλικο. Να ειστε προετοιμασμενοι!

Λες ρε φίλε;
δηλαδή απλώς βγάζουν εκτιμωμενη ημερομηνία στην τύχη μονο και μόνο για να μας εφησυχάσουν και να μας εγκλωβισουν χωρίς να εχουν στειλει την αιτηση;

δεν το είχα σκεφτει αυτό. Και το περίεργο είναι και τις 3 φορές που ήταν για ενεργοποιηση μεσα σε Ιουνιο-Ιουλιο, την ίδια μερα που δεν εγινε η ενεργοποίηση βγηκε η επόμενη εκτιμωμενη ημερομηνία χωρίς φυσικά αν συμβεί όπως βλέπεις και την υπογραφή μου,
Και προχτες που δεν έγινε η ενεργοποίηση το απόγευμα βγήκε εκτιμώμενη ημερομηνία ενώ το μεσημερι που μιλησα με το τηλ. κεντρο δεν ξεραν τιποτα και λεγανε υπομονή.

αν είχαν επαναπροωθήσει την αιτηση στον οτε θα το ξερανε. Εκτος αν ειναι τοσο μπροστα που τη στειλανε μεσα σε 5 ωρες και προλαβε και βγηκε ημερομηνία.

Μου άναψες φωτιές, αυριο παω στην Ατθιδων.

magnan
15-07-07, 14:30
πριν πας στην Ατθιδων, τσεκαρε το συστημα "προμηθεας " σε οτεσοπ ή στο 134. Εκει θα σου πουν απο ποτε εκκρεμει ή τελευταία αιτηση. αλλά και ολο το ιστορικο. Δηλσδη ποτε εγινε η πρωτη αιτηση , ποτε και αν εγινε η ακυρωση σε αυτη, ποτε εγινε ( αν εγινε ποτε) επαναπροωθηση ποτε εγινε ξανα ακυρωση κτλ...
Αν εγινε ακυρωση μπορεις να μαθεις απο τις τεχνικες υπηρεσιες του οτε, για ποιο λογο

Μετα απο αυτες τις ενεργειες, θα ξερεις τι ακριβως εχει συμβει. Μετα πας Ατθιδων και χωρις να τους πεις στην αρχη τι ξερεις....ρωτα απλα τι γινεται με την αιτηση. Ετσι μπορεις να δεις αν σου λενε ψεματα και απο κοντα...( για απο το τηλ σου λενε! ). Εφοσον σου που αυτοι τα δικα τους θα διασταυρωσεις με αυτα που εχεις μαθει απο τον οτε. Απο κει και περα και αναλογα το αποτελεσμα κρινεις πως θα κινηθεις!

και κατι αλλο πολυ σημαντικο!
Αν κανουν την επαναπροωθηση της αρχικης σου αιτησης....χωρις να την εχουν αλλαξει τοτε θα τρως συνεχεια ακυρο! και ο λογος ειναι οτι στις αρχες οι ηλιθιοι τυποι εστελναν λαθος σχεδον ολες τις αιτησης isdn! πρεπει να κανεις εντελως καινουργιο αιτηση αφου πρωτα οι βλακες ακυρωσουν την παλια
μονο που ετσι θα παει σαν καινουργια και θα περιμενεις ακριβως οπως ενας νεος

TonyMontana
15-07-07, 22:37
μας βλέπω να κανουμε πορεία έξω απτα γραφεία στην Καλλιθέα με τα κανάλια να καταγράφουν ιστορικές στιγμές στα ελληνικά δεδομένα τηλεπικοινωνιών.... λέω να τους δώσουμε κάνα δυό βδομάδες και μετά να οργανώσουμε πανό και πορεία.... αν μαζευτούμε καμιά 50αρια αρκεί για να μας δείξουν στις ειδήσεις... πριν τον αύγουστο όμως για να έχουμε καλό ακροατήριο.

jimiol
15-07-07, 23:12
Λες ρε φίλε;
δηλαδή απλώς βγάζουν εκτιμωμενη ημερομηνία στην τύχη μονο και μόνο για να μας εφησυχάσουν και να μας εγκλωβισουν χωρίς να εχουν στειλει την αιτηση;

δεν το είχα σκεφτει αυτό. Και το περίεργο είναι και τις 3 φορές που ήταν για ενεργοποιηση μεσα σε Ιουνιο-Ιουλιο, την ίδια μερα που δεν εγινε η ενεργοποίηση βγηκε η επόμενη εκτιμωμενη ημερομηνία χωρίς φυσικά αν συμβεί όπως βλέπεις και την υπογραφή μου,
Και προχτες που δεν έγινε η ενεργοποίηση το απόγευμα βγήκε εκτιμώμενη ημερομηνία ενώ το μεσημερι που μιλησα με το τηλ. κεντρο δεν ξεραν τιποτα και λεγανε υπομονή.

αν είχαν επαναπροωθήσει την αιτηση στον οτε θα το ξερανε. Εκτος αν ειναι τοσο μπροστα που τη στειλανε μεσα σε 5 ωρες και προλαβε και βγηκε ημερομηνία.

Μου άναψες φωτιές, αυριο παω στην Ατθιδων.

Ενωείται πως η επόμενη ημερομηνία βγαίνει αυτόματα μέσω συστήματος, σιγα μην μπεναν και να ενημερωναν εναν εναν χρήστη για το πόσο θα καθυστερήσουν.
Εδω δεν καταχωρούνε τις νές αιτήσεις....
Όσο για σένα και για όλους τους υπόλοιπους που μπαίνουν και μπαίναν να τσεκάρουν :jailed::jailed:
Αλλωστε είναι καλυμένοι, εκτιμώμενη λέλει, άρα τελείως υποκειμενικά.

herbal
16-07-07, 12:36
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι εφόσον έχετε πρόβληματα,επιμένετε να βάλετε forthnet.Δεν μπορείτε να ακυρώσετε την διαδικασια?Πιστευω πως μπορείτε,αρα βάλτε καποια αλλη εταιρία,γιατί εαν συμπεριφερονται ετσι,μονο επιλεγοντας αλλη εταιρια θα ξυπνήσουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.