PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω τηλέφωνο,αλλα Internet τίποτα!!!



tftony
12-07-07, 14:02
Τελικά μου κάνανε την φορητότητα εχθές,με την διαφορά οτι έχω μόνο τηλέφωνο και οχι Internet!!Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε να κάνω την κλασσική διαδικασία,να βγάζω τα καλώδια,να αποσυνδέζω το ρούτερ κτλ,αλλα τίποτα.Ξανα παίρνω τηλ. και μου θα με παρει τηλέφωνο ο τεχνικός για να το κοιτάξουμε..
Αυτο συμβαίνει και σε αλλους,να εχει τηλέφωνο και οχι internet?Διότι εχω ακούσει οτι απαιτεί 1-2 ημέρες για να μπεί το internet.Ξέρει κανεις αν ισχυεί τελικά αυτο?

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τον χρόνο σας..:)

AnastasiosK
12-07-07, 15:15
Μπες και στο interface του router http://192.168.1.1 username/pass on/on και κοιτα τι ip σου εχει δωσει 1ον και 2ον αν λεει unable to boot file (καπως ετσι) στο log του status.

tftony
12-07-07, 15:24
Κοίταξε το έχω δοκιμάσει κι αυτό το να έχω μόνο το καλώδιο Adsl στο ρούτερ,αλλα το είχα συνδέσει απευθείας στην πρίζα παροχής γραμμής το καλώδιο και όχι με το spliter μαζί.Και τελικά δεν έγινε τίποτα.Θα δοκιμάζω κι αυτό που με προτείνεις πάντως.Εσένα σου δούλεψε τελικά με τον τρόπο αυτο..?
Σε ευχαριστώ για την βοήθεια..:oneup:

tftony
12-07-07, 15:34
Αnastasiosk δηλαδή υπάρχει περίπτωση να το επιδιορθώσο μέσα απο το ιinterface του Ρουτερ?Και αν δείχνει οτι είναι unable to boot file στο log του status είναι σωστό?
Thanks πάντως για την βοήθεια..΄)

AnastasiosK
12-07-07, 18:09
Ναι θα σου στειλω εγω ενα αρχειακι (backup.bin) μηπως και φταιει αυτο.

tftony
12-07-07, 18:21
Αν σου είναι έυκολο και μπορείς θα το εκτιμίσω πολυ..
Thanks again..;)

AnastasiosK
12-07-07, 22:41
Ευχαριστηση μου , στειλε μου σε προσωπικο μηνυμα οποτε μπορεις ενα email.

CMS
13-07-07, 09:55
Τελικά μου κάνανε την φορητότητα εχθές,με την διαφορά οτι έχω μόνο τηλέφωνο και οχι Internet!!Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε να κάνω την κλασσική διαδικασία,να βγάζω τα καλώδια,να αποσυνδέζω το ρούτερ κτλ,αλλα τίποτα.Ξανα παίρνω τηλ. και μου θα με παρει τηλέφωνο ο τεχνικός για να το κοιτάξουμε..
Αυτο συμβαίνει και σε αλλους,να εχει τηλέφωνο και οχι internet?Διότι εχω ακούσει οτι απαιτεί 1-2 ημέρες για να μπεί το internet.Ξέρει κανεις αν ισχυεί τελικά αυτο?

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τον χρόνο σας..:)

Φίλε χίλια συγγνώμη που δεν είχα δει το μήνυμά σου μήπως και βοηθήσω με κάποια λεπτομέρεια...

Υπάρχει μία βασική λεπτομέρεια για το πρόβλημά σου ... μήπως κατά τύχη ΕΧΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ την ώρα που μιλάς στο τηλέφωνο ?

Φίλοι καλοί ... στις περισσότερες αυτών των περιπτώσεων ... να ελέγξετε ότι όλες οι τηλεφωνικές συσκευές σας πάνω στην γραμμή έχουν κάθε μία από αυτές ΦΙΛΤΡΟ ... αν μία τηλεφωνική συσκευή σας είναι σε μία πρίζα μόνη της χωρίς φίλτρο και μάλιστα ο router βρίσκεται καλωδιακά σε άλλη πρίζα μετά την την τηλεφωνική συσκευή ... ακόμα κι αν εκεί έχετε βάλει splitter και χρησιμοποιείται εκεί στον splitter άλλη τηλεφωνική συσκευή ... το πρώτο τηλέφωνο χωρίς φίλτρο σας την έκανε την ζημιά ... φίλτρα λοιπόν παντού όπου έχετε τηλέφωνο ... το πρόβλημα είναι δεδομένο και δοκιμασμένη η λύση του ,,, και εν πάσει περιπτώσει πριν από κάθε άλλη κίνηση θα πρέπει να έχετε λύσει αυτό ...:oneup:

tftony
13-07-07, 12:51
Καταρχήν σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας στο προβλημά μου.
Δοκίμασα εχθές να μπώ στο Interface του ρούτερ και τελικά δεν είχε καμία ανταπόκριση,δηλαδή δεν μπορύσα να μπώ καν.Και παρατήρησα και κάτι άλλο,πριν γίνει η φορητότητα το Ρούτερ το είχα ανοιχτό,όπου ανάβανε μονο το power,το WLAN σταθερά και που και που αναβόσβηνε το Adsl παρόλο που δεν είχα γραμμή(Τηλέφωνο και internet).Όταν έγινε η φορητότητα άρχισε να ανάβουνε τα εξής,Power κλασσικά σταθερό και το ONLINE και WLAN να αναβοσβήνουνε συνεχώς.Πέρα απο εκει το ADSL δεν ανάβει καθόλου απο τοτε,ούτε μια φορά,παρατήρησα το εξής.Οταν βγάζω όλα τα καλώδια απο πίσω και αφήνω μόνο το καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος,αυτα παραμένουν να αναβοσβήνουν τα ίδια.Δηλαδή αναβοσβήνουνε τα ONLINE και WLAN ακομα.Παρόλο που δεν έχω συνδέσει το καλώδιο γραμμής πίσω στο Ρούτερ,που υποτίθεται οτι αμα έχεις συνδέσει το καλώδιο γραμμής αναβοσβήνει το ONLINE λαμπκάκι,οτι ανταποκρίνεται έστω με την γραμμή τηλεφώνου.Πιστέυω οτι έχει φαει σκάλωμα το pireli και οτι να του κανεις,κάνει τα ίδια κόλπα.Τώρα ξανα πήρα την ON τηλέφωνο και μου ειπανε οτι θα με πάρει ένας τεχνικός τηλ.και θα δείξει.Τι να πω,έχω απογοητευτεί πάρα πολυ και πιστέυω κι αλλοι παρα πολλοι..:(
Συγνώμη για την κούραση και ελπίζω να μειωθούν τα προβλήματα σε όλους μας σύντομα.
Σας ευχαριστώ παρα πολυ και πάλι..:oneup:

tftony
13-07-07, 12:53
AnastasiosK τελικά δεν μας βοηθάει προς το παρόν αυτό που λέγαμε,διοτι δεν μπορώ να μπώ καθόλου στο ρούτερ..
Σε ευχαριστω και πάλι μαν..:oneup:

AnastasiosK
13-07-07, 13:05
Για να συγχρονιζει το adsl σημαινει οτι εχεις γραμμη οποτε το προσπερναμε αυτο.Τωρα οσον αφορα το online μου φαινεται ειναι θεμα .bin που σηκωνει το ρουτερ για να μπει. Γιατι ομως δεν μπορεις καν να μπεις στο interface...με usb + drivers το εχεις συνδεσει? Περασες δλδ cd κανονικα? Εγω θα ξαναδοκιμαζα hard reset και θα προσεχα τον τροπο που το εχω συνδεσει πανω στο pc.

tftony
13-07-07, 13:15
Το ρουτερ το έχω συνδέσει με Ethernet στο pc.δηλαδή με ενα μονο καλώδιο LAN.Πρεπει να το έχω usb και να περάσω τους drivers απο το cd κτλ??Που το εχω Ethernet δεν μπορω να μπω στο Ρουτερ.?

AnastasiosK
13-07-07, 14:13
Το ρουτερ το έχω συνδέσει με Ethernet στο pc.δηλαδή με ενα μονο καλώδιο LAN.Πρεπει να το έχω usb και να περάσω τους drivers απο το cd κτλ??Που το εχω Ethernet δεν μπορω να μπω στο Ρουτερ.?

Οχι καλα εκανες , το cd το θελει μονο αν το συνδεσεις μεσω usb (εχει μεσα τους drivers).

29gk
13-07-07, 14:16
Δοκιμασε μια ακομα φορα να κανεις reset, να το βγαλεις και να μεινει εκτος ρευματος για κανα 15λεπτο και τελικα να περασεις παλι τις ρυθμισεις απο την αρχη. Η συνδεση καλο ειναι να ειναι ethernet.

Aν δεν δουλεψει, παρτους τηλεφωνο και ανεφερε ελλατωματικη συσκευη η ζητα τεχνικο για να το ελεγξει.

tftony
13-07-07, 14:39
Να κάνω reset το ρουτερ που έχει απο πίσω ενα μικρό κουμπάκι λετε??Διοτι το είχα προτείνει στην On αν μπορώ να κάνω Reset και μου λενε οτι δεν το συνιστούν να κάνω Reset.Και φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα με το Reset,διοτι δεν ειμαι τελείως άσχετος με τα pc,αλλα με την On γενικώς νοίωθο άχρηστος και δεν μπορω να βγάλω άκρι πραγματικά.Αν κάνω reset θα χάσω τιποτα το ιδιαιτερο?

Thanks παντως παιδία..

AnastasiosK
13-07-07, 14:55
Οχι απο την στιγμη που δεν εχεις να χασεις κατι..δοκιμασε το , ενω εχεις βγαλει ολες τις τηλ. συσκευες και το αφησεις μερικα λεπτα μονο του ανοιχτο μετα.

29gk
13-07-07, 14:56
Υποτιθεται πως μολις κανεις reset και αφηνοντας το ρουτερ online το ρουτερ "μιλα" με τη μαμα και οι αρχικες ρυθμισεις ξαναπερνουν.

Δοκιμασε το λοιπον, αστο για λιγο, μπες στο interface με 192.168.1.1 και on/on και εδω ειμαστε.

tftony
13-07-07, 15:41
Εγινε παιδες!θα το δοκιμάσω και σας πω συντομα τα νέα..
Χιλια ευχαριστώ παιδιά!!:clap:

beatnick
14-07-07, 09:00
ΠΡΙΝ κάνεις reset κάνε backup.

AnastasiosK
14-07-07, 09:38
Δεν μπορει να μπει στο interface για να κανει backup.

beatnick
14-07-07, 11:13
tftony
να ελέγχξεις από τις ρυθμίσεις tcp/ip του δικτύου ότι είναι και τα 2 αυτόματα. Τουλάχιστον έπρεπε να μπαίνεις στο router, έστω και χωρίς internet

tsokas
14-07-07, 11:32
Καλημερα παιδια απο χτες και εγω εχω συνεχομενα disconnect καθε 5 λεπτα μηπως ξερεται τι γινεται ? τουσ περνω τηλεφωνο αλλα οι κοπελιες που απαντουν μου λενε τα αυτονοητα

tftony
14-07-07, 15:39
Τελικά παιδια δοκίμασα όλα αυτά,αλλα τίποτα μέχρι στιγμής.Απο την στιγμή που δεν μπορώ να μπώ στο interface του ρούτερ έχει φάει σκάλωμα τρελό το Ρούτερ.Δεν υπάρχει καμια ανταπόκριση με την συσκευή,χωρίς το καλώδιο γραμμής απο πάνω έχοντας μόνο το καλώδιο ρέυματος,παραμένει να ανάβει το Online και το Wlan(Αναβοσβήνουνε).Που στην περίπτωση αυτή πιστέυω οτι θα ανάβανε μονο το Power και το Wlan σταθερά.Επειδή δεν βλέπω να με εξυπηρετει η On,βλέπω να παίρνω ένα δικό μου Ρουτερ.Αλλα και πάλι δεν είμαι και πολυ σίγουρος αν το πρόβλημα είναι στο Pireli.
Σας ευχαριστώ και πάλι παιδια για την βοήθεια.Χίλιες φορες με εξυπηρετείτε εσεις,παρα η On.
Να ειστε καλα..;)

original21paul
14-07-07, 16:32
Τελικά παιδια δοκίμασα όλα αυτά,αλλα τίποτα μέχρι στιγμής.Απο την στιγμή που δεν μπορώ να μπώ στο interface του ρούτερ έχει φάει σκάλωμα τρελό το Ρούτερ.Δεν υπάρχει καμια ανταπόκριση με την συσκευή,χωρίς το καλώδιο γραμμής απο πάνω έχοντας μόνο το καλώδιο ρέυματος,παραμένει να ανάβει το Online και το Wlan(Αναβοσβήνουνε).Που στην περίπτωση αυτή πιστέυω οτι θα ανάβανε μονο το Power και το Wlan σταθερά.Επειδή δεν βλέπω να με εξυπηρετει η On,βλέπω να παίρνω ένα δικό μου Ρουτερ.Αλλα και πάλι δεν είμαι και πολυ σίγουρος αν το πρόβλημα είναι στο Pireli.
Σας ευχαριστώ και πάλι παιδια για την βοήθεια.Χίλιες φορες με εξυπηρετείτε εσεις,παρα η On.
Να ειστε καλα..;)να παρεις τηλεφωνο στο 6161700 και να τους ζητησεις αλλαγη ρουτερ!

beatnick
14-07-07, 21:19
Αν ήταν μόνο στο ρεύμα έπρεπε να είχες power on, adsl blinking (μια στις τόσες), wlan on, και τα υπόλοιπα σβηστά. Εφόσον ανάβει και το online όπως προείπες υπάρχει πρόβλημα.
Μην σκάσεις λεφτά για άλλο ρούτερ. Είναι εφθύνη τους να το φτιάξουν (έχουν αυτή την δυνατότητα απομαρκρυσμένα) ή να το άντικαταστήσουν.

AnastasiosK
14-07-07, 23:07
Εγω λεω να δοκιμασεις με ενα αλλο ρουτερ ενος φιλου , μη δινεις λεφτα χωρις να εισαι σιγουρος για την αιτια , ασε που αν εχει οντως προβλημα το πιρελλι θα στο αλλαξουν.

Νικαετός
14-07-07, 23:33
Aν είσαι κοντά έλα πάρε το δικό μου...(ω ναι ακόμα εδώ το έχω LOL)...4 μήνες μετά.

zatast
15-07-07, 00:12
για να δουμε λιγο το θεμα στη σωστη του βαση και να βρεις επιτελους λυση,επειδη κατι μου παει στραβα με τη καρτα δικτυου και τις ρυθμισεις δικτυου,κοιτα πρωτα μηπως εχει απεγκατασταθει η καρτα δικτυου και αν τα windows βλεπουν ενεργη αυτη την τοπικη συνδεση.κι αν δεν βγαλεις ακρη απο εκει περασε τους usb drivers απο το cd και συνδεσε το Pirelli σε μια usb θυρα για να δεις τι γινεται.και σε πρωτη φαση εχε ολα τα τηλεφωνα αποσυνδεδεμα και το pirelli κατευθειαν στην πριζα.Θα πρεπει φυσικα το λαμπακι ADSL να ειναι σταθεροποιηθει αναμενο.
Αν δεν γινει τιποτα ουτε ετσι,μιλα στο 2106161700 με τεχνικους.

ghbgr
15-07-07, 01:59
@zatast :oneup:
@tftony .. συμφωνώ με τον zatast .. έλεγξε μήπως το πρόβλημα είναι στο pc ή στο καλώδιο..
το tvbox το έχεις δοκιμάσει???γιατί αν δουλέψει σωστα, έχεις νετ απλα στις ρυθμίσεις του pc έχεις προβλημα.

tftony
18-07-07, 11:28
Για σας παιδιά!Τελικά με πολυ κόπο και αγώνα έπεισα στην On οτι το Ρουτερ είναι ελατωματικό.Επρεπε μετα απο ημέρες να με πάρει ο τεχνικός για να μου εγκρίνει αν θα χρειαζτει αλλαγη το Ρουτερ.Τέλως παντων,μου το αλλάξανε το εβαλα και το σύνδεσα με τα καλώδια του και δουλευει όπως θα έπρεπε να δουλέυει.(ηταν χαλασμένο το ρουτερ που είχα στην αρχή).Απο εκει και πέρα πάω να μπώ στο Pc και προς εξπλήξεως δεν έχω internet,τρελάθηκα!!!Κοιτάω τα settings μου στο pc,τις συνδέσεις μου τα πάντα.Πρίν έρτθω στην ON είχα Forthnet 1024 και απο εκει και πέρα δεν είχα κανει format το pc ή κάτι διαφορετικό.Δηλαδή είναι πολύ κουλό να μου δέιχνουν οι ενδέιξεις οτι έχω ADSL,αλλα να μην έχω internet όπως είχα και ήξερα πάντα.Παίρνω τηλέφωνο στην Οn και μου έλεγαν να κάνω τυπικα πράγματα και κλασσικες διαδικασίες,αλλα τίποτα.Μου είπανε οτι θα με πάρει ο τεχνικός τηλέφωνο να μου πει τη συμβαίνει.Μπήκα στο interface του Pireli και απο τι βλέπω παίζει κανονικα,πχ ADSL connected,download 12224 upload 1024 και διαφορα αλλα.Το firmware version που έχω επάνω ειναι 1 14 S2-O,λετε να φταέι αυτο και πρεπει να μου το κάνουν upgade?Γνωρίζει κανεις άλλος τι μπορεί να φταέι?Και εκει που είχα χαρα οταν πήρα το καινούργιο ρουτερ και δουλέυει,απογοητέυτικα.:sorry::(

Σας ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη αν σας κουράζω..

AnastasiosK
18-07-07, 11:31
Μπορεις να μου πεις αν η ip σου ξεκιναει apo 10.***. ή απο 91.***. ?

Μαλλον δεν εχει παρει το αρχειο για να μπορει να μπει στο ιντερνετ.

Υ.Γ οχι δεν φταιει το firmware κι εμεις με αυτο μπαιναμε πριν την αναβαθμιση.

Δεν μας κουραζεις , γ'αυτο μπαινουμε εδω , για να συζηταμε ;)

tftony
18-07-07, 12:11
Η ip μου ξεκινάει απο 91.***.Τι είδος αρχείο πρέπει να πάρει δηλαδή?

Thanks again.

AnastasiosK
18-07-07, 12:14
Σωστη ειναι η ip.. και εφοσον βλεπεις και το adsl αναμενο , εχεις κανονικα ιντερνετ ..τσεκαρε παλι την συνδεση με το pc σου , δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο..:(

Nikolas1980
18-07-07, 14:12
Τελικά μου κάνανε την φορητότητα εχθές,με την διαφορά οτι έχω μόνο τηλέφωνο και οχι Internet!!Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε να κάνω την κλασσική διαδικασία,να βγάζω τα καλώδια,να αποσυνδέζω το ρούτερ κτλ,αλλα τίποτα.Ξανα παίρνω τηλ. και μου θα με παρει τηλέφωνο ο τεχνικός για να το κοιτάξουμε..
Αυτο συμβαίνει και σε αλλους,να εχει τηλέφωνο και οχι internet?Διότι εχω ακούσει οτι απαιτεί 1-2 ημέρες για να μπεί το internet.Ξέρει κανεις αν ισχυεί τελικά αυτο?

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τον χρόνο σας..:)

Φιλε μου κ εγω ακριβως τ ιδιο προβλημα ειχα και την 4η μερα δεν αντεξα πηγα στα γραφεια της ΟΝ και μιλησα με εναν τεχνικο...σε μια ωρα ειχα Ιντερνετ...

Το ρουτερ μου δεν συγχρονιζε καν πριν...ειχαν ξαχασει να μου ανοιξουν καποια βασικα πορτς της γραμμης μου και το ρουτερ μου δεν επικοινωνησε καν με το DSLAM τους... Για τσεκαρε το Status στο pirelli να δεις τι σου λεει. Aν λεει physical down τοτε εχεις το ιδιο προβλημα με εμενα.
Πηγαινε λοιπον στα γραφεια τους και ζητα να δεις τεχνικο...ΑΜΕΣΗ ΛΥΣΗ!!

nikos1890
07-08-07, 02:27
....εγω δεν εχω internet απο την Τεταρτη...τους παιρνω και ολο μου λενε οτι θα επικοινωνησει τεχνικος μαζι μου αλλα τιποτα 6 μερες τωρα!!!:mad:

sportis
07-08-07, 08:06
Η ip μου ξεκινάει απο 91.***.Τι είδος αρχείο πρέπει να πάρει δηλαδή?

Thanks again.


Φίλε μπες στο status to Pirelli και δες την wan ip ξεκινάει από 91χχχ η 10χχχ . και πάρε τηλ στο αφαίρεση τηλεφώνου και στο εσωτερικό αφαίρεση τηλεφώνου και πες το πρόβλημα σου και ότι αν δεν στο φτιάξουν άμεσα θα κανείς ακύρωση.

LEFTKOYL
07-08-07, 10:26
εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω τηλ. απο της 31/7 και ιντερνετ ακομα το περιμενω. εχω κανει reset ston router και δεν βλεπω το web interface 192.168.1.1 προσπαθησα να κανω update to firmware αλλα δεν ειδα διαφορα. στο router τα λαμπακια adsl ειναι ενεργα και συνεχει το οnline δεν αναβει καθολου.
περνω καθε μερα τηλ. στο 13801 και δεν εχω τηλ. απο τεχνικο τους μια ενημερωση τιποτα.
εβαλα το παλιο routeraki tis otenet to sagem και βλεπω οτι περνω 12224 upload 1024 αλλα δεν εχω WAN IP.
αυτα τα ευχαριστα!

με πηραν τηλ. οταν ημουν στο αυτοκινητο και δεν μπορουσα να το σηκωσω και ηταν απο το 2106161770 της ΟΝ.πηρα μετα τηλ. και μου ειπαν οτι θα ξανακαλεσουν!
τραβαω τα μαλλια μου.

LEFTKOYL
10-08-07, 09:31
με πηραν στις 9-8-07 τηλ. ο τεχνικος της ΟΝ και μου ειπε για να δουμε το μοντεμ αλλα φαγαμε πακετο για τι με ικαλεσε στις 11 το πρωι και ημουν στην δουλεια.
του λεω του τεχνικου (ηθελα να ηξερα πως εγινε τεχνικος με αυτα που μου ελεγε) θα σας παρακαλουσα να με καλεσετε στις 7 το απογευμα για να βρισκομαι σπιτι.
περιμενω το τηλ. στο σπιτι που ειπαμε οτι θα με περνανε : παει 7:15 , παει 7:30 , παει 7:45, παει 8:00 περνω τηλ. την ΟΝ στο τηλ. που με πηραν αυτοι στο 2108097400 αλλα τελεικα βγηκε το κεντρο εξυπηρετησης της ΟΝ, τους το λεω οτι περιμενω τηλ. απο τους τεχνικους μου λενε θα σας καλεσουν σε 1 ωρα, ωραια κλεινω το τηλ. περιμενω.
παει 8:30 παει 9:00, εε στις 9:15 περνω παλι τηλ. τα ιδια ακουσα<<θα σας παρουν τηλ.>>.
σημερα θα περιμενω σιγουρα να με παρουν παλι στην δουλεια μου, οποτε αυτοι την φορα θα παρω τηλ. και θα το κανω με την μανα μου πρακτικη στο pc μου,αυτα που θα μου λεει αυτος στο κινητο.

LEFTKOYL
11-08-07, 13:21
τελεικα με πηραν τηλ. εχθες και μιλησαμε με τον τεχνικο αλλα ακρη δεν βρηκαμε!
το ADSL αναβει το ONLINE αρνητε πεισματικα να αναψει πρασινο!
θα το δωσει βλαβει στα κεντρικα και θα με ξανακαλεσουν απο Δευτερα ή Τριτη ή .....!!!!

LEFTKOYL
12-08-07, 21:49
αφου το εψαξα λιγο γιατι μου την βιδωσε εβαλα το sagem τις otenet απανω και ξεκινησα τα τεστ.
ωσπου εφτιαξα μια συνδεση,
---------------------------------------------------
VC1 --> Protocol --> PPoE
VPI/VCI --> 8/35
Encapsulation --> LLU
PCR/SCR/MBS --> 4000/4000/10
MTU --> 1492
username --> on
password --> on
----------------------------------------------------
Public IP: 91.132.197.XXX/255.0.0.0, DNS1=91.132.4.4, DNS2=91.132.4.20
---------------------------------------------------
ADSL: CONNECTED MULTIMODE 1181 Kb 10011 Kb
----------------------------------------------------
Upstream Downstream
Noise Margin 5 dB 19 dB

Attenuation 13 dB 13 dB
----------------------------------------------------
θα μιλησω την δευτερα να μου αλλαξουν το pirelli τους!(ειναι για πεταμα)

CMS
13-08-07, 10:39
---------------------------------------------------
ADSL: CONNECTED MULTIMODE 1181 Kb 10011 Kb
----------------------------------------------------
Upstream Downstream
Noise Margin 5 dB 19 dB

Attenuation 13 dB 13 dB
----------------------------------------------------
θα μιλησω την δευτερα να μου αλλαξουν το pirelli τους!(ειναι για πεταμα)

Η γραμμή σου είναι κουκλίτσα :oneup:... αν βγεις στο μπαλκόνι σου μάλλον θα δεις και το DSLAM της περιοχής σου απέναντι ... το SNR δείχνει ότι μάλλον δεν θα έχεις κανένα disconnect και όλα internet , IPTV θα πάνε μία χαρά ... αρκεί να αλλάξεις το pirelli ...

Δικές μου μετρήσεις:

ADSL: CONNECTED MULTIMODE 982 Kb 10022 Kb
----------------------------------------------------
Upstream Downstream
Noise Margin 5 dB 19 dB

Attenuation 15 dB 24 dB

Με αυτές τις μετρήσεις δεν έχω ποτέ disconnects ... ούτε και όταν συγχρόνιζα στα 15Mbps (πριν με κατεβάσουν) είχα ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.