PDA

Επιστροφή στο Forum : Η χαρά του να "απελευθερώνεσαι" από την Tellas.



xlntstay
12-07-07, 18:33
Συνδρομιτής της από τα γενοφάσκια της (2003):oops:, και με αρκετά προβήματα στο θέμα υποστήριξης και Λογαριασμών-Χρέωσης (Μου χρεώνανε υπηρεσίες για εξτρα 2 ΧΡΟΝΙΑ:rtfm: σε τηλέφωνο που είχε καταργηθεί :evil:- με φυσικά αναρίθμητα φαξ για αυτό και άλλες διορθώσεις), χωρίς βεβαια ιδιέταιρα προβλήματα από την ποιότητα των υπηρεσιών (adsl κυρίως) κατάφερα με "μαλαγανίες":whistle: του τύπου ......"μετακομίζω και έμαι πολύ ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες σας και εκεί που θα πάω πάλι Τελλάς θα βάλω..." :p ΚΑΤΑΦΕΡΑ να διακόψω σε λογικό διαστημα (μόνο 2 μήνες)....
Στην απόφαση διακοπής βεβαια ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο έπεξε το aDLSgr ,όχι αυτό καθαυτό, αλλά οι φίλοι συμφορουμήτες που μεσα από τις "τραγικές":down: πολλές φορές εμπειρίες τους από την Τελλάς με οδηγούσαν στην σκέψη....προλαβαίνω η όχι να την κάνω....(πολλές φορές μικροηλίθιοι λόγοι όπως η αλλαγή email ειναι αυτοί που σε κρατάνε η αναβάλουν την απόφαση).
Και θα μου πείτε ....και τι μας το λές τώρα ρε φίλε αυτό....
Απλά μου φένεται περίεργο που από ΧΤΕΣ ειμαι ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ:clap: που είμαι "ελεύθερος" από την Τελλάς...
Εχει νίωσει και άλλος έτσι ή πρέπει να ανησυχώ....:cool:

Tem
12-07-07, 18:40
.......Εχει νίωσει και άλλος έτσι ή πρέπει να ανησυχώ....:cool:
μην ανησυχείς καθόλου ;):p

gpktm
13-07-07, 20:40
Εμενα ληγει τον επομενο μηνα η 12 μηνη ελαχιστη δεσμευση και ειναι αοριστου χρονου, τι πρεπει να κανω για να την σταματησω, ξερει κανεις?

Απ'οτι ξερω πρεπει να τους ειδοποιησω εναν μηνα πιο πριν. Ετυχε σε εναν φιλο μου που εφευγε φανταρος και τους πηρε τηλ για να κανει τη διακοπη και του ειπαν οτι επρεπε να τους ειχε ειδοποιησει εναν μηνα πιο πριν, ετσι τον χρεωσαν ενα μηνα παραπανω.

kmixalis
13-07-07, 21:30
Εγω ρε φιλε νοιθω ακριβως ετσι.
Μου δωσανε σημερα την μεγαλυτερη χαρα με το να με αποδεσμευσουν επειτα απο εξωδικο.
Ο λογος? απο τις 17-04-07 ειχα στειλει το αιτημα και αυτοι δεν ειχαν μαλλον την διαθεση.
Αλλα σημερα παρασκευη και 13 ετσι οπως ειναι μαυρες γατες διαλεξαν την μερα τους.
ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
:clap:

kloklo
15-07-07, 04:03
Φυσιολογικό ειναι να νιώθεις έτσι...:p
Και εγω σκοπέυω να το νιώσω σε λίγο καιρό...

mustap
15-07-07, 15:50
καλη λευτερια :rofl:

Master_Maker
15-07-07, 21:25
Συνδρομιτής της από τα γενοφάσκια της (2003):oops:, και με αρκετά προβήματα στο θέμα υποστήριξης και Λογαριασμών-Χρέωσης (Μου χρεώνανε υπηρεσίες για εξτρα 2 ΧΡΟΝΙΑ:rtfm: σε τηλέφωνο που είχε καταργηθεί :evil:- με φυσικά αναρίθμητα φαξ για αυτό και άλλες διορθώσεις), χωρίς βεβαια ιδιέταιρα προβλήματα από την ποιότητα των υπηρεσιών (adsl κυρίως) κατάφερα με "μαλαγανίες":whistle: του τύπου ......"μετακομίζω και έμαι πολύ ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες σας και εκεί που θα πάω πάλι Τελλάς θα βάλω..." :p ΚΑΤΑΦΕΡΑ να διακόψω σε λογικό διαστημα (μόνο 2 μήνες)....
Στην απόφαση διακοπής βεβαια ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο έπεξε το aDLSgr ,όχι αυτό καθαυτό, αλλά οι φίλοι συμφορουμήτες που μεσα από τις "τραγικές":down: πολλές φορές εμπειρίες τους από την Τελλάς με οδηγούσαν στην σκέψη....προλαβαίνω η όχι να την κάνω....(πολλές φορές μικροηλίθιοι λόγοι όπως η αλλαγή email ειναι αυτοί που σε κρατάνε η αναβάλουν την απόφαση).
Και θα μου πείτε ....και τι μας το λές τώρα ρε φίλε αυτό....
Απλά μου φένεται περίεργο που από ΧΤΕΣ ειμαι ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ:clap: που είμαι "ελεύθερος" από την Τελλάς...
Εχει νίωσει και άλλος έτσι ή πρέπει να ανησυχώ....:cool:

Φιλε μου εγω νιωθω ετσι υστερα απο τρεις μηνες απενεργοποιηθηκα εδω περιπου και μια εβδομαδα...μιλαμε μονο για ADSL οχι ζιστο.:p:p:p

klgrpls
15-07-07, 23:35
Το να αποδεσμέυεσαι απ'αυτή την εταιρία είναι μεγάλη ανακούφηση αν μη τι άλλο. Το να νιώθεις χαρούμενος λογικότατο. Θυμήσου που στα έλεγα με όλα όσα είχα τραβήξει και εγώ. Το 2μηνο, 2μηνο πάντος.

kasi
15-07-07, 23:42
και σε πιο isp θα πας τωρα ????

xlntstay
16-07-07, 01:18
και σε πιο isp θα πας τωρα ????

Οπως βλέπετε για την ώρα στο παλιό γνωστό (ΟΤΕ - 4Μb) και αν ειναι, σε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ γραμμή και ΜΟΝΟ, θα δοκιμάσω τωρα που με καλύπτει kαι τη Forthnet...και στο εξάμηνο πια βλέπω που συνεχίζω (άλλωστε μονο η ενεργοποίηση της Forthnet παίρχει κανα 2μηνο)...

kasi
16-07-07, 19:06
Οπως βλέπετε για την ώρα στο παλιό γνωστό (ΟΤΕ - 4Μb) και αν ειναι, σε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ γραμμή και ΜΟΝΟ, θα δοκιμάσω τωρα που με καλύπτει kαι τη Forthnet...και στο εξάμηνο πια βλέπω που συνεχίζω (άλλωστε μονο η ενεργοποίηση της Forthnet παίρχει κανα 2μηνο)...


αμα ο οτε βγάλει το παγιο θα βάλω ξανα οτε... για το πάγιο την έκανα....

hadderakk
17-07-07, 10:05
Καλη λευτερια !



αμα ο οτε βγάλει το παγιο θα βάλω ξανα οτε... για το πάγιο την έκανα....

Οταν βγει το παγιο πες το, για να το πω στον Αγιο Βασιλη, γιατι στην Shangri-La μου ειπε οτι τον ειχαν ρωτησει ο Πηγασος, ο Χαρυ Ποττερ και ο Batman για το θεμα...

MrSolo
18-07-07, 15:00
εγώ κέρασα και τους συνάδελφους στη δουλειά:clap:
Αίτηση διακοπής 22-4-2007 και διακοπή στις 9-7-2007:worthy:
το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με κανέναν απολύτως εναλλακτικό
πλέον!:nono:

outerheaven
22-07-07, 16:28
Καλη λευτερια !


Οταν βγει το παγιο πες το, για να το πω στον Αγιο Βασιλη, γιατι στην Shangri-La μου ειπε οτι τον ειχαν ρωτησει ο Πηγασος, ο Χαρυ Ποττερ και ο Batman για το θεμα...


Ήθελε να πάει και ο Σούπερμαν να ρωτήσει για τον Ρόμποκοπ, γιατί του είχαν σκάσει μία σφαίρα στο κεφάλι και δεν είχε πλέον wireless , αλλά έκοβε σταφύλια με τον Τυροσούζα εκείνες τις μέρες. Ε, μετά τους καλέσανε από τη Λεγεώνα να πάνε να βρούνε τον Φόνζι από το Happy days, γιατί είχε χαθεί στη Φρουτοποία, οπότε το ξεχάσανε το όλο θέμα :p

Nintendo!!!

kostas_pav
23-07-07, 02:51
ΩΧ... Τόσο καιρό κάνουν; Και έστειλα fax 17/07 και το καταχώρησαν στην καρτέλα μου 20/07!

Καμμιά συμβουλή;:cry:


Έστειλα και καταγγελία ταυτόχρονα στο Συνήγορο του καταναλωτή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.