PDA

Επιστροφή στο Forum : Χάλια ποιότητα τηλεφωνικής γραμμής (Χολαργός)



ioannis32
12-07-07, 22:31
Ο τίτλος του θέματος είναι εύγλωτος.

Είμαι από τους πρώτους συνδρομητές και παρά το ότι έχω κλείσει περίπου 3 μήνες στο δίκτυο της ΟΝ, η ποιότητα της τηλεφωνικής γραμμής είναι πολύ κακή. Συχνά ακούω φύσημα, υπάρχουν περίοδοι με απότομες διακοπές και άλλα ευτράπελα.

Έχω αφήσει 1-2 μηνύματα στο Crap-Desk με μηδενικό αποτέλεσμα.

Κανένας άλλος από Χολαργό να πει τις εμπειρίες του;

coil
12-07-07, 22:48
Σήμερα που μίλησα με φίλο στην Αγγλία, η ποιότητα ήταν απογοητευτική.
Και επιπλέον η σύνδεση κοβόταν μέσα σε 5 λεπτά ...

Περιοχή: Αγ. Παρασκευή

CMS
12-07-07, 23:38
Ο τίτλος του θέματος είναι εύγλωτος.

Είμαι από τους πρώτους συνδρομητές και παρά το ότι έχω κλείσει περίπου 3 μήνες στο δίκτυο της ΟΝ, η ποιότητα της τηλεφωνικής γραμμής είναι πολύ κακή. Συχνά ακούω φύσημα, υπάρχουν περίοδοι με απότομες διακοπές και άλλα ευτράπελα.

Έχω αφήσει 1-2 μηνύματα στο Crap-Desk με μηδενικό αποτέλεσμα.

Κανένας άλλος από Χολαργό να πει τις εμπειρίες του;

Γιάννη ενεργοποιήθηκες τέλη Μάρτη ... δέκα μέρες πριν από μένα ... κόντευα να λιποθυμίσω όταν με pm μου είπες ότι μένεις εκατό μέτρα από μένα ... και δεν είχες τηλέφωνο ... ευτυχώς σε μένα μέσα σε δύο ώρες πέρασα από ΟΤΕ σε ΟΝ χωρίς πρόβλημα ...

Δυστυχώς Γιάννη, το DSLAM Χολαργού δεν είναι ο λόγος προβλημάτων σου ... όταν βλέπεις προβλήματα σε τηλέφωνο, disconnects... θόρυβο γραμμής τότε η κατάσταση μυρίζει κακή γραμμή ... με κακές επαφές, κατανεμητή, ΚΑΦΑΟ, και γενικά όλα τα κακά του χαλκού μέχρι το DSLAM ...

Εχεις φωνάξει ηλεκτρολόγο να μετήσει θόρυβο μέχρι το σπίτι, μέχρι τον κατανεμητή, να τραβήξει ενδεχομένως αν χρειάζεται νέα γραμμή από το σπίτι μέχρι τον κατανεμητή σου αν οι μετρήσεις το υποδεικνύουν? :hmm:

Για Χολαργό υπάρχει link ...http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106292

lefteris
13-07-07, 09:04
Μερικες φορες αντιμετωπιζω και εγω διαφορα , οπως ,

σκρατς , θορυβο , σαν ρομποτ...

DSLAM : Αγ.Γεωργιου

@ ADSLgr.com All rights reserved.