PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στα 24Mbps με €138 το χρόνο από you.gr



jap
12-07-07, 22:40
Γεια σας, μου ήρθε το παρακάτω εκπληκτικό, ειδική προσφορά για τα μέλη του U. Παίζει και ίδια προσφορά με δώρο ηχεία αντί για το ποντίκι. Ισχύει ως 27/7 (ή μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων) και η αίτηση πρέπει να σταλεί σε Forthnet ως το τέλος του μήνα.

6μηνη ADSL σύνδεση στο Internet από τη Forthnet & δώρο Ποντίκι GENIUS & Mousepad TUCANO

Απεριόριστο Broadband Internet, με ασύλληπτη ταχύτητα έως 24Mbps, στην καλύτερη τιμή της αγοράς. Μαζί ένα ποντίκι Genius και ένα mousepad Tucano


Αποκτήστε πραγματικά γρήγορο Internet. Σερφάρετε στην πιο γρήγορη ταχύτητα της αγοράς, που φτάνει τα 24Mbps*.

Αξιοποιήστε το πιο συμφέρον οικονομικό πακέτο σύνδεσης:

• Μόνο 49€ για τους πρώτους 6 μήνες

• Μόνο 14,83 €/μήνα, μετά την προπληρωμένη περίοδο των 6 μηνών

• Με ελάχιστη διάρκεια συμβολαίου τους 12** μήνες συμπεριλαμβανομένου του πρώτου προπληρωμένου 6μήνου.

• Ένα ποντίκι Genious & ένα mousepad Tucano, που θα … φτιάξουν τη διάθεσή σας!



* Η ταχύτητα έως 24Mbps προσφέρεται αποκλειστικά στις περιοχές που καλύπτονται από το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet και μπορείτε να δείτε στη διεύθυνση http://adslwizard.forthnet.gr . Στις υπόλοιπες περιοχές η υπηρεσία διατίθεται σε ταχύτητα 1024Κ, με αυτόματη αναβάθμιση έως και τα 24Mbps, όταν υπάρξει διαθεσιμότητα του ιδιόκτητου δικτύου.

** Το Τέλος Αποσύνδεσης πριν τη περίοδο των 12 μηνών ανέρχεται σε €70

mich83
12-07-07, 22:46
NTOIN! Mα πως γίνεται αυτό;;; :shock:

No-Name
12-07-07, 22:49
Ωχ μαυρες μέρες έρχονται...

jap
12-07-07, 22:50
NTOIN! Mα πως γίνεται αυτό;;; :shock:

Πολλά γίνονται... Υπάρχει και η ΑΛΦΑ που δίνει ακόμα την προσφορά 1ης Ιουνίου μαζί με οποιαδήποτε άλλη αγορά...

fadasma
12-07-07, 22:56
Πάρτε την 12μηνη προσφορά αλλά μετά όταν έρθετε εδώ να παραπονεθείτε οτι η forthnet δεν έχει καλή εξυπηρέτηση να θυμάστε οτι σας κρατάνε από τα αρχ***α λόγω της 12μηνης δέσμευσης.

contime
12-07-07, 23:05
Σαν προσφορα παντως ειναι μαματη...:whistle:

IneL
12-07-07, 23:20
Μηπως εννοει οτι σύνολο έρχεται στα 14,83 ευρω/μήνα εαν παραμείνεις 12 μήνες?
Γιατι αν υπολογίσουμε τα 49 ευρώ προπληρωμή για το πρώτο 6μηνο + 21,50 ευρω/μήνα * 6 μήνες για το δεύτερο εξάμηνο, δηλαδή σύνολο 178 ευρώ, τότε βγαινει μέση τιμή ανα μήνα, για το 12μηνο, ίση με 178/12 = 14,83 Ευρώ

jap
12-07-07, 23:32
Μηπως εννοει οτι σύνολο έρχεται στα 14,83 ευρω/μήνα εαν παραμείνεις 12 μήνες?
Γιατι αν υπολογίσουμε τα 49 ευρώ προπληρωμή για το πρώτο 6μηνο + 21,50 ευρω/μήνα * 6 μήνες για το δεύτερο εξάμηνο, δηλαδή σύνολο 178 ευρώ, τότε βγαινει μέση τιμή ανα μήνα, για το 12μηνο, ίση με 178/12 = 14,83 Ευρώ

Χα, λες να έχουμε ίδια περίπτωση με το περσινό φιάσκο του e-shop.gr, που είχε βγάλει για λίγες ώρες την προσφορά 1ης Ιουνίου 2006 αλλά έλεγε ότι ήταν σε ταχύτητα 1 Mbps αντί για 384/512 που ήταν το σωστό; Τείνω να συμφωνήσω μαζί σου, θα ήταν διαβολική σύμπτωση. Πάντως, στο you.gr πουλάνε πολλές φορές κάτω του κόστους. Προχτές έδινε τα πακέτα της Tellas αντί για 71 ευρώ στα 45...

Πάντως, στα ίδια πακέτα χωρίς υπολογισμένη την έκπτωση
http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/productdetail.do?productguid=A3CBB8ACF9A34B46BB848B6D527EEA0539E102D97F43EA499324B3922BAD8EB6&productarea=A3CBB8ACF9A34B46BB848B6D527EEA05&scenario=leaflet&next=tk&shop=IQ_B2C2_GR λέει και πάλι 14,83.

psytransas
12-07-07, 23:57
Καλα δεν της εφτασαν τοσους που κοροιδεψε !

Εδω τους υπαρχοντες και δεν μπορει να εξυπηρετησει και θελει να μαζεψει κι αλλους :wall::wall::wall:

tomasss
13-07-07, 00:31
Καλα δεν της εφτασαν τοσους που κοροιδεψε !

Εδω τους υπαρχοντες και δεν μπορει να εξυπηρετησει και θελει να μαζεψει κι αλλους :wall::wall::wall:

Κοιτάνε μπροστά!:rofl:

nnn
13-07-07, 00:35
Στο site τους δεν είδα κάτι πάντως.

IneL
13-07-07, 00:43
Μακαρι να ειναι οπως το γραφει στο site, δλδ 14,83 Ευρω/μήνα μετά το προπληρωμενο εξάμηνο. Τότε πρόκειται για μια πολύ καλή προσφορά..
Αυριο θα ξεκαθαριστεί ίσως με μια ερώτηση στο κέντρο εξυπηρέτησης.

thanasis38
13-07-07, 00:49
μαλλον δεν καταλαβατε καλα. η τιμη του πακετου ειναι 117 ευρω για 6 μηνες και μετα τους 6 μηνες ειναι 14.83 το μηνα

IneL
13-07-07, 00:58
μαλλον δεν καταλαβατε καλα. η τιμη του πακετου ειναι 117 ευρω για 6 μηνες και μετα τους 6 μηνες ειναι 14.83 το μηνα


Σε όσους είναι ήδη πελάτες της you.gr έχει στείλει ενημερωτικό e-mail , οπου προσφέρει το ίδιο πακέτο με 49 ευρώ μόνο. (αντι για 117€)

andreasp
13-07-07, 02:14
Παντως και που γραφτηκα, δεν ειδα καμια διαφορα στην τιμη.
117ευρω λεει.
τι χρειάζεται για να το πάρουμε στα 49ευρω?

jap
13-07-07, 10:36
Παντως και που γραφτηκα, δεν ειδα καμια διαφορα στην τιμη.
117ευρω λεει.
τι χρειάζεται για να το πάρουμε στα 49ευρω?

Δες παρακάτω:


Τιμή U
117€

Τιμή για εσάς 49€


Για να εκμεταλλευτείτε την προσφορά μας, δεν έχετε παρά κατά την ηλεκτρονική ή τηλεφωνική παραγγελία σας να δηλώσετε τον κωδικό προσφοράς (κουπόνι): 2ALM5Q3

IneL
18-07-07, 17:10
Ρώτησε κανεις αν τελικά ισχύει η προσφορα των 14,83 €/μήνα μετα το αρχικό προπληρωμένο εξάμηνο?

jap
19-07-07, 13:59
Ρώτησε κανεις αν τελικά ισχύει η προσφορα των 14,83 €/μήνα μετα το αρχικό προπληρωμένο εξάμηνο?

Πιστεύω ότι είναι λάθος, το 14,83 εξαφανίστηκε από την περιγραφή των προϊόντων στο site, οπότε η σούμα μάλλον πάει στα 178 ευρώ (δηλ., όπως έγραψες κι εσύ παραπάνω, εννοούσαν μέσο όρο 14,83 το μήνα για το πρώτο 12μηνο). Να τονίσω επίσης πως δεν αναφέρει καθόλου αν δίνει εξοπλισμό (πάντως εμένα πιο χρήσιμο θα μου ήταν το ποντίκι των 15 ευρώ που δίνουν παρά κανένα μπρίκι crypto).

Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, δεν είναι και κακή η προσφορά. Ισχύει αυτή, με 178 ευρώ το χρόνο, η προσφορά της ΑΛΦΑ με 189 το χρόνο (ίδια ακριβώς με της 1ης Ιουνίου) και μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και η προσφορά της Eurobank με 193,50. Μικρές οι διαφορές, και έχει να κάνει με το τι επιδιώκει ο καθένας, πότε λήγει τυχόν τωρινή σύνδεση, πότε έχει καλυφθεί/θα καλυφθεί ο καθένας από το ιδιόκτητο forthnet. Εγώ έχω πάρει την προσφορά 1ης Ιουνίου και από 20 Ιουνίου που έληξε η προηγούμενη έχω δωρεάν Internet με απανωτές παρατάσεις, μέχρι να δεήσει η Forthnet να με πάει στο ιδιόκτητο, μας καλύπτει λέει από 15 Ιουλίου.

IneL
19-07-07, 16:18
Πιστεύω ότι είναι λάθος, το 14,83 εξαφανίστηκε από την περιγραφή των προϊόντων στο site, οπότε η σούμα μάλλον πάει στα 178 ευρώ (δηλ., όπως έγραψες κι εσύ παραπάνω, εννοούσαν μέσο όρο 14,83 το μήνα για το πρώτο 12μηνο). Να τονίσω επίσης πως δεν αναφέρει καθόλου αν δίνει εξοπλισμό (πάντως εμένα πιο χρήσιμο θα μου ήταν το ποντίκι των 15 ευρώ που δίνουν παρά κανένα μπρίκι crypto).

Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, δεν είναι και κακή η προσφορά. Ισχύει αυτή, με 178 ευρώ το χρόνο, η προσφορά της ΑΛΦΑ με 189 το χρόνο (ίδια ακριβώς με της 1ης Ιουνίου) και μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και η προσφορά της Eurobank με 193,50. Μικρές οι διαφορές, και έχει να κάνει με το τι επιδιώκει ο καθένας, πότε λήγει τυχόν τωρινή σύνδεση, πότε έχει καλυφθεί/θα καλυφθεί ο καθένας από το ιδιόκτητο forthnet. Εγώ έχω πάρει την προσφορά 1ης Ιουνίου και από 20 Ιουνίου που έληξε η προηγούμενη έχω δωρεάν Internet με απανωτές παρατάσεις, μέχρι να δεήσει η Forthnet να με πάει στο ιδιόκτητο, μας καλύπτει λέει από 15 Ιουλίου.


Παντως σημερα που μίλησα με το τμημα πωλήσεων μου ειπαν οτι ισχύει κανονικά η προσφορά με τα 14,83 ευρώ/ μήνα μετα το εξάμηνο...ας το εχουν αφαιρέσει απο το site τους :confused:

Το θέμα ειναι μην πουν μετά οτι δεν ισχύει και δω τιποτα 21,50ευρώ το μήνα..

dakis
19-07-07, 17:20
Γεμίσαμε προσφορές. Να εξυπηρετούσαν και κανέναν πελάτη κιόλας....

nrg_polini
19-07-07, 19:39
Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, δεν είναι και κακή η προσφορά. Ισχύει αυτή, με 178 ευρώ το χρόνο, η προσφορά της ΑΛΦΑ με 189 το χρόνο (ίδια ακριβώς με της 1ης Ιουνίου) και μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και η προσφορά της Eurobank με 193,50. Μικρές οι διαφορές, και έχει να κάνει με το τι επιδιώκει ο καθένας, πότε λήγει τυχόν τωρινή σύνδεση, πότε έχει καλυφθεί/θα καλυφθεί ο καθένας από το ιδιόκτητο forthnet. Εγώ έχω πάρει την προσφορά 1ης Ιουνίου και από 20 Ιουνίου που έληξε η προηγούμενη έχω δωρεάν Internet με απανωτές παρατάσεις, μέχρι να δεήσει η Forthnet να με πάει στο ιδιόκτητο, μας καλύπτει λέει από 15 Ιουλίου.

Που μπορουμε να βρουμε λεπτομερειες για τη προσφορα της Alpha bank ;

jap
20-07-07, 09:47
Που μπορουμε να βρουμε λεπτομερειες για τη προσφορα της Alpha bank ;

Δεν είναι Alpha bank, είναι ΑΛΦΑ Πληροφορική, δοκιμασμένοι και πολύ σωστοί

http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=4915

jded
25-07-07, 16:08
Παντως σημερα που μίλησα με το τμημα πωλήσεων μου ειπαν οτι ισχύει κανονικά η προσφορά με τα 14,83 ευρώ/ μήνα μετα το εξάμηνο...ας το εχουν αφαιρέσει απο το site τους :confused:

Το θέμα ειναι μην πουν μετά οτι δεν ισχύει και δω τιποτα 21,50ευρώ το μήνα..
Την πήρα τη προσφορά (49€ για έξι μήνες) και χθες έμαθα ότι δεν ισχύει το 14 αλλά το 21!!!!! :rtfm:

Έκανα φασαρία στη you γιατί σε κανένα από τα 3 τηλέφωνα πριν τη παραγγελία δε μου ανέφεραν ότι έχει γίνει τέτοιο λάθος όπως και όταν με πήραν για επιβεβαίωση της παραγγελίας δε μου το ανέφεραν...

Μου λένε δώσε πίσω τη προσφορά. Ναι ΟΚ αλλά εγώ έκρινα με βάση αυτή τη προσφορά ότι με συνέφερε να βάλω ΟΤΕ τηλέφωνο και forthnet internet και έτσι έκανα αίτηση νέας γραμμής από τον ΟΤΕ (πράγμα που δε θα έκανα αλλά θα πήγαινα σε κάποιο εναλλακτικό για 2play). Δηλαδή 35€ ενεργοποίηση νέας γραμμής + 4 πάγια αναγκαστικά.
Τελικά με τα πολλά αφού μίλησα και με κάποιον προϊστάμενο θα μου δώσουν τη διαφορά (6x7€=42€) σε εκπτωτικό κουπόνι για να πάρω κάτι από τη you...

Υπάρχει κάτι που δουλεύει κανονικά σε ότι έχει να κάνει με internet??

IneL
25-07-07, 17:59
Την πήρα τη προσφορά (49€ για έξι μήνες) και χθες έμαθα ότι δεν ισχύει το 14 αλλά το 21!!!!! :rtfm:

Έκανα φασαρία στη you γιατί σε κανένα από τα 3 τηλέφωνα πριν τη παραγγελία δε μου ανέφεραν ότι έχει γίνει τέτοιο λάθος όπως και όταν με πήραν για επιβεβαίωση της παραγγελίας δε μου το ανέφεραν...

Μου λένε δώσε πίσω τη προσφορά. Ναι ΟΚ αλλά εγώ έκρινα με βάση αυτή τη προσφορά ότι με συνέφερε να βάλω ΟΤΕ τηλέφωνο και forthnet internet και έτσι έκανα αίτηση νέας γραμμής από τον ΟΤΕ (πράγμα που δε θα έκανα αλλά θα πήγαινα σε κάποιο εναλλακτικό για 2play). Δηλαδή 35€ ενεργοποίηση νέας γραμμής + 4 πάγια αναγκαστικά.
Τελικά με τα πολλά αφού μίλησα και με κάποιον προϊστάμενο θα μου δώσουν τη διαφορά (6x7€=42€) σε εκπτωτικό κουπόνι για να πάρω κάτι από τη you...

Υπάρχει κάτι που δουλεύει κανονικά σε ότι έχει να κάνει με internet??


Τελικα ειναι τελείως ανεύθυνοι...
Kαι εγω πηρα την προσφορά, αφου με διαβεβαιωσαν 2 φορες απο το τηλεφωνο οτι δεν εχει γινει καποιο λαθος στη μηνιαία συνδρομή που θα πληρωνω μετα το 6μηνο..
Ηδη εχω στειλει την αιτηση στη forthnet.

Φυσικα, οπως ανεφερα σε προηγουμενο post, το περιμενα οτι εχουν κανει καποια πατατα αλλα εφοσον τους ρωτησα για το συγκεκριμενο και μου ειπαν οτι ειναι σωστο, τοτε θα απαιτήσω να μου πληρωσουν τη διαφορά...εστω και με εκπτωτικο κουπονι. Ας προσεχαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.