PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑ 10



Σελίδες : [1] 2 3 4

georges-ath
13-07-07, 09:49
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΝΤΟΣ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑ 10 MBS

ΠΑΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΗΣ ADSL, ΠΛΕΟΝ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ. ΤΥΧΕΡΟΣ ΕΙΜΑΙ

Gap
13-07-07, 10:27
:blabla: μα καλά τι έγινε αυτοί λένε ότι δεν υπάρχουν τέτοιες ταχύτητες.... :p

supermario
13-07-07, 10:32
Τωρα να πω οτι η "τεχνικη υποστηριξη" (της τελλας) και η "ενημερωση" εχουν τσακωθει τοσο ασχημα που δεν μιλιουνται;;;

apostol70
13-07-07, 10:48
Οι 2 μήνες πόσα τέρμινα είναι;

voyager_sat
13-07-07, 10:50
οταν εμεις θα ειμαστε στα 10 οι αλλοι θα ειναι στα 50

supermario
13-07-07, 11:08
οταν εμεις θα ειμαστε στα 10 οι αλλοι θα ειναι στα 50

Για να μη σου πω οτι οταν η τελλας θα ειναι στα 10, εμεις θα ειμαστε σε αλλο παροχο.

BoGe
13-07-07, 11:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΝΤΟΣ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑ 10 MBS

Αφού πλησιάζει τότε ο καιρός που θα αρχίσουν να λήγουν τα πρώτα συμβόλαια, λογικό δεν είναι;

lx911
13-07-07, 11:22
Καλυτερα να μας δωσουν 10 παρα να 24 και συνχρονιζονται τα modem οπου θελουν...
Απο ενα post απο την forthnet ελαχιστοι ειναι αυτοι που πιανουν 16-18...
Παντος εμενα εχτες με πηρε μια γκομενα απο Tellas και μου ελεγε για τα πακετα και μου ειπε εαν θελω να γινω συνδρομητης...
Σκαω κατι γελοια και της λεω πλακα μου κανετε...
Ειμαι ενεργος zisto απο το Φλεβαρη!!!
Μιλαμε εκει μεσα ενας και ενας!!! Oλοι αστερια ετσι;;;
Με τα πολλα την ρωτησα για αναβαθμιση και μου ειπε οτι σιγουρα θα γινει το Σεμπτεβρη...
Δεν ηξερε για την ταχυτητα αλλα ηταν σιγουρη...
Οποτε πιστευω την θεωρια του georges-ath :p

ace1774
13-07-07, 11:42
Καλά στην αδερφή στην Αθήνα - Μελίσσια δίπλα στην Κηφισίας 18700 μέγιστο download που είδα κυριακη πρωί σε κλειστό tracker με πολλούς seaders ήταν 12000.Και πολύ ασταθές στο Download πήγαινε από 3800 μέχρι 11000.Σε εμένα τουλάχιστον καρφωτό 4100

minovg
13-07-07, 12:11
Καλά στην αδερφή στην Αθήνα - Μελίσσια δίπλα στην Κηφισίας 18700 μέγιστο download που είδα κυριακη πρωί σε κλειστό tracker με πολλούς seaders ήταν 12000.Και πολύ ασταθές στο Download πήγαινε από 3800 μέχρι 11000.Σε εμένα τουλάχιστον καρφωτό 4100
Πάρτο λίγο απ'την αρχή.

Να υποθέσουμε ότι η αδερφή σου στα Μελίσσια έχει Φορθνετ και επίσης να υποθέσουμε ότι οι χιλιάδες που αναφέρεις είναι Κbps και όχι Κb/sec.

lx911
13-07-07, 12:16
Φυσικα και αναφερεται σε kbps... υπηρχε περιπρωση να ειναι kb/sec :rofl:

harry79
13-07-07, 12:44
Σε ένα δίμηνο... Αυτός ο χρονικός ορίζοντας δεν ξέρω κατα πόσο πείθει ή αν απλά το λένε έτσι στον κόσμο. Αλήθεια καμιά μείωση στην τιμή δε θα γίνει; Φανταστείτε να κάνουν και αύξηση λόγω των 10!!!!!!! :rofl:

nrg_polini
13-07-07, 13:08
Αναβαθμιση στα 10; Αφου δεν υπαρχουν τετοιες ταχυτητες ρε παιδια :rofl:

georges-ath
13-07-07, 15:19
Αναβαθμιση στα 10; Αφου δεν υπαρχουν τετοιες ταχυτητες ρε παιδια :rofl:

Δεν ξέρω ..., παντος γενικά από οτι διαβαζω παντού εχουν προβλήματα.

Εγω από την αρχή ειχα διακοπές. Μετά από 4 μηνες, τους ειπα αρκετα, ή το φτιαχνετε ή φευγω. (Υπαρχει σχετικό ποστ). Ε, το εφτιαξαν. Δεν εχω πλεον διακοπές.

Τηλεφωνησα στην Τεχνική υποστιριξη, να ρωτησω αοριστα, εαν προκειτε να γινει αναβαθμιση. Η απαντηση που πειρα, την εγραψα.

Τώρα μετά τα 24 - υπαρχουν τα 100 αλλά για την Ελλάδα εντελώς χλωμό το βλέπω.

Στην Γαλλία 100 mb + τηλεφωνία δωρεάν Γαλλία & Εξωτερικό (ζώνες) + TV = 30 EURO :oops:

Αααα, ξεχασα να σας πω οτι το μονο προβλημα ηταν οι διακοπες, απο ταχυτητα παντα στο maximum

digenis
13-07-07, 16:30
το χω ακουσει καιρό τώρα οτι θα αναβαθμιστουν αλλα δεν βλεπω φως στον οριζοντα, μονο σκοταδι.Εχουν ασπρισει τα μαλλια μας!

epilas
13-07-07, 16:43
Ταχυτητες 100mb δεν μπορει να δωσει με adsl2+ τεχνολογια.Μαξιμουμ 24mbit.

Οσον αφορα την Τελλας ασ δωσει 10 εγγυημενα με μια καλη μειωση στο τιμολογιο και θα ειμαι ευτυχης.

Gordito
13-07-07, 16:55
Στην Γαλλία 100 mb + τηλεφωνία δωρεάν Γαλλία & Εξωτερικό (ζώνες) + TV = 30 EURO :oops:


Aυτο τωρα τι το γραφεις? Για να δημιουργησεις εντυπωσεις? Τι λαο εχει η Γαλλια και ποσο "εκπαιδευμενοι" ειναι εκει?

Εδω ο Ελληνας μονο τορεντς θελει και "ταχυτητα".

Andy12
13-07-07, 17:18
.

Τώρα μετά τα 24 - υπαρχουν τα 100 αλλά για την Ελλάδα εντελώς χλωμό το βλέπω.

Στην Γαλλία 100 mb + τηλεφωνία δωρεάν Γαλλία & Εξωτερικό (ζώνες) + TV = 30 EURO :oops:

Αααα, ξεχασα να σας πω οτι το μονο προβλημα ηταν οι διακοπες, απο ταχυτητα παντα στο maximum

Μήπως θα μπορούσες να περιγράψεις ποιά x-DSL τεχνολογία είναι αυτή με τα 100Mbps, στα πόσα μέτρα από τον κατανεμητή εγγειάται η France Telecom (μαζί με την Alcatel) την παραπάνω ταχύτητα , και αν αυτή η ταχύτητα δεν παραβένει τους νόμους της φύσης όταν εφαρμόζεται σε μέσο όπως ο συνεστραμένος χαλκός........

Εντελώς φιλικά πάντα.....

vaggoulas
13-07-07, 19:03
Εγώ πάντως πιστεύω πως αν δεν ξεκαθαρίσει το τοπίο με το ιδιοκτησιακό και να λυθούν πλήρως τα προβλήματα αξιοπιστίας σε τηλεφωνία&dsl δεν πρόκειται να υπάρξει κάποια αλλαγή σε τιμή ή ταχύτητα :(

DRAKOS70
13-07-07, 20:19
Η αλήθεια είναι ότι τα προβλήματα έχουν περιοριστεί σημαντικά.
Αν είναι να δώσουν 10mbps τουλάχιστον να είναι πραγματικά και εγγυημένα.
Πράγμα που πιστεύω ότι θα γίνει αν κι εγώ νομίζω ότι θα δώσουν κάτι παραπάνω..
Δεν τους παίρνει άλλωστε και δεν νομίζω ότι θέλουν να το κλείσουν το μαγαζί..γιατί είναι γωνία και έχει και βιτρίνα..Θα πετύχουν μια καλή τιμή πώλησης με μια καλή αναβάθμιση και όλα θα στρώσουν..Έτσι τουλάχιστον πιστεύω.
35.000 συνδρομητές δεν τους γράφεις εύκολα και δεν νομίζω ότι είναι τόσο ηλίθιοι για να τους χάσουν όλους..

harry79
13-07-07, 20:23
Από την άλλη όμως βλέπουμε ότι κάποια προβλήματα κάνουν πάλι την εμφάνισή τους. Αήδια έχει καταντήσει πια αυτή η ιστορία.

DRAKOS70
13-07-07, 20:35
Το χειρότερο είναι ότι πληρώνουμε πολλά και παίρνουμε λίγα..
Το δίκαιο θα ήταν μια αναβάθμιση στα 10-12mbps με μια γενναία μείωση της τιμής.
Το πόσο γενναία θα είναι, μένει να το δούμε..
Όσοι το δούμε και αν το δούμε..
Ειδάλλως αντε γειά..

harry79
13-07-07, 23:31
Πάντως παραπάνω από 30 ευρώ δε θα πρέπει να είναι. Το θέμα είναι ότι όταν θα βγει, οι άλλοι θα έχουν προχωρήσει ή θα ετοιμάζονται για νέα πακέτα-προσφορές.

DiM
14-07-07, 02:33
More ας δώσει και 10 δεν είναι άσχημα αρκεί όμως στο πακέτο με την dsl μονο να το πάει από 30 euro στα 20 euro και το πακέτο dsl+τηλεφωνα στα 35 euro αλλιώς δεν τους βλέπω καλά με το χτύπημα που κανε η forthnet και με την HOL-vodafone από την άλλη.....

lx911
14-07-07, 03:50
Εγω παντος για να συνεχισω το συμβολαιο θα πρεπει να δινουν τουλαχιστον 10mbps και 47 ευρω θα δινω καθε διμηνο...
Αυτη θα ειναι η προταση μου εαν με θελουν για πελατη τους...
Αλλιως θα του ζητησω πισω τα λεφτα μου για μη αξιοπιστες υπηρεσιες και los poulos...
Ετσι απλα!

georges-ath
14-07-07, 10:19
το χω ακουσει καιρό τώρα οτι θα αναβαθμιστουν αλλα δεν βλεπω φως στον οριζοντα, μονο σκοταδι.Εχουν ασπρισει τα μαλλια μας!

Λοιπόν καποιος με ματιασε. Από χτες το απογευμα και μετα από 15 ημερες λειτουργειας χωρις προβληματα, δεν εχω Ιντερνετ. Δεν βρισκει adress IP !!!!!!!!!!!!!

ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΜΑΤΙΑΣΕ ???? :hmm:

cakavera
14-07-07, 10:36
Λοιπόν καποιος με ματιασε. Από χτες το απογευμα και μετα από 15 ημερες λειτουργειας χωρις προβληματα, δεν εχω Ιντερνετ. Δεν βρισκει adress IP !!!!!!!!!!!!!

ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΜΑΤΙΑΣΕ ???? :hmm:


Τι περιοχη εισαι;

psyxakias
14-07-07, 11:04
Καλυτερα να μας δωσουν 10 παρα να 24 και συνχρονιζονται τα modem οπου θελουν...
Απο ενα post απο την forthnet ελαχιστοι ειναι αυτοι που πιανουν 16-18...Εγώ πάντως στις θέση σας θα προτιμούσα να ελευθερωθεί όπως στην Forthnet και να μπορεί ο συνδρομητής να συγχρονίσει όσο αντέχει η γραμμή και όσο εκείνος επιθυμεί. Εγώ κλειδώνω στα 19.5-20 κανονικά, αλλά αν θέλω κατεβαίνω στα 16, 14, 12, αναλόγως με τα κέφια μου και τα standard θορύβου (SNR) που επιθυμώ. Τώρα όσον αφορά τις ταχύτητες, δε νομίζω κανένα ιδιόκτητο δίκτυο να έχει "μπουκώσει", συνήθως άλλοι παράγοντες ευθύνονται (έλλειψη ack λόγω μικρού upload, προβλήματα modem, ρυθμίσεις tcp window, κτλ).

Αυτό που θα ήθελα να δω από την Tellas για να ξαναμπεί στο παιχνίδι δυναμικά, είναι να αποδεσμεύσει και το upload στο 1.5 Mbps διότι η Forthnet με το 512 απογοήτευσε πολύ κόσμο. Σκεφτείτε έως (ναι έως, δεν είναι δυνατόν να εγγυηθεί κανείς συγχρονισμό 24): 24M/1.5M από Tellas ;)

georges-ath
14-07-07, 13:15
Τι περιοχη εισαι;

ΚΥΨΕΛΗ

georges-ath
14-07-07, 13:20
Μήπως θα μπορούσες να περιγράψεις ποιά x-DSL τεχνολογία είναι αυτή με τα 100Mbps, στα πόσα μέτρα από τον κατανεμητή εγγειάται η France Telecom (μαζί με την Alcatel) την παραπάνω ταχύτητα , και αν αυτή η ταχύτητα δεν παραβένει τους νόμους της φύσης όταν εφαρμόζεται σε μέσο όπως ο συνεστραμένος χαλκός........

Εντελώς φιλικά πάντα.....


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ LINK. http://www.lecable.fr/offre/offre_internet_100-mega.php


Le 100 Méga est la plus grande vitesse existante aujourdʼhui dans le monde de lʼInternet en France.

La qualité de LʼULTRA-HAUT DEBIT dépend de la fibre optique (FFTH : Fiber To The Home).
Cette fibre, que vous apporte le câble, vous garantit des débits réservés pour tous les services.
Aucun problème de réception, lʼère de l'instantané est aujourdʼhui à votre porte.

Et profitez dès maintenant du modem Net 100 Méga mis à disposition gratuitement !

30 adresses e-mail
500 Mo par boîte mail
200 Mo d'espace perso
50 Giga de volume d'échanges upload + download !

TIMH 29,90 TO MHNA
+
135 KANALIA TV
FREE APPEL TEL. EN FRANCE


ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ, ΜΟΝΟ 1 ΠΑΡΟΧΟΣ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ. ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ FRANCE TELECOM, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΑΥΤΗ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ FRANCE TELECOM ΕΧΕΙ ΠΧ ΚΑΙ Η LYONNAISE D'EAUX, ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΟΠΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ

paixthsss
14-07-07, 16:29
Παιδιά, αυτά τα δίνουν με ADSL ή με οπτική ίνα? Έχει διαφορά. Έχω διαβάσει ότι το xDSL μπορεί σε ιδανικές συνθήκες να πιάσει μέχει 50 mbps. Δεν παίζουν ούτε θεωρητικά 100 mbps.

liberostelios
15-07-07, 05:58
Λογικά θα γίνεται με τεχνολογίες FTTx... Δεν παίζει να αφορούν DSL και, ασφαλώς, δεν μπορούμε να απαιτήσουμε από μια χώρα που είναι δεδομένο ότι έχει μείνει πίσω εν σχέση με τις άλλες, να φτάσει σε αυτά τα επίπεδα!

Και επιστρέφοντας στα θέματα της Tellas, να πω κι εγώ ότι πιστεύω ότι θα πρέπει να ξεκαθαρίσει κάπως το ιδιοκτησιακό για να περιμένουμε σημαντικές εξελίξεις αλλά, θέλω να πιστεύω ότι, μέχρι το Σεπτέβρη θα έχει συμβεί... Από εκεί και πέρα, πράγματι τα προβλήματα έχουν φτιάξει και, προσωπικά, έχω να αντιμετωπίσω βλάβη ή δυσλειτουργία σε τηλ. ή DSL περίπου 1,5-2 μήνες! Νομίζω ότι το έδαφος είναι πρόσφορο για την αναβάθμιση και, λογικά, η λήξη των συμβολαίων του Zisto θα πιέσει για την αναβάθμιση οπότε είναι λογικό να ευσταθούν τα σενάρια που μιλούν για Σεπτέμβρη...

Προς το παρόν, ας πάμε τις διακοπές μας και, όταν επιστρέψουμε, θα έχουμε το χρόνο και τα σωστά δεδομένα για να συζητήσουμε το θέμα διεξοδικά... ;)

georges-ath
15-07-07, 10:25
Παιδιά, αυτά τα δίνουν με ADSL ή με οπτική ίνα? Έχει διαφορά. Έχω διαβάσει ότι το xDSL μπορεί σε ιδανικές συνθήκες να πιάσει μέχει 50 mbps. Δεν παίζουν ούτε θεωρητικά 100 mbps.

ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΠΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ

Andy12
16-07-07, 10:35
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ LINK. http://www.lecable.fr/offre/offre_internet_100-mega.php



ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ, ΜΟΝΟ 1 ΠΑΡΟΧΟΣ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ. ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ FRANCE TELECOM, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΑΥΤΗ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ FRANCE TELECOM ΕΧΕΙ ΠΧ ΚΑΙ Η LYONNAISE D'EAUX, ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΟΠΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ


1_Δεν αναφέρεται σε DSL τεχνολογία αλλά σε παροχή internet όπου το last mile είναι οπτικές ίνες.

2_Δεν αναφέρεται στο Παρίσι ( ούτε καν στο μητροπολιτικό Παρίσι), αλλά, στο λεγόμενο ψηφιακό δίκτυο των παρακάτω πόλεων Bordeaux, Lyon, Issy, Marseille, Joinville, Asnieres, Nancy, Nimes με την επιφύλαξη η κατοικία του υποψήφιου πελάτη να μπορεί να συνδεθεί στο παραπάνω δίκτυο

3_Κοστίζει 50 € τα πρώτα 50 Giga, και μετά 10 € για κάθε 10 Giga.

4_Η αγορά ενός modem 100 Mega κοστίζει περίπου 200 €

Andy12
16-07-07, 10:43
Παιδιά, αυτά τα δίνουν με ADSL ή με οπτική ίνα? Έχει διαφορά. Έχω διαβάσει ότι το xDSL μπορεί σε ιδανικές συνθήκες να πιάσει μέχει 50 mbps. Δεν παίζουν ούτε θεωρητικά 100 mbps.

Η Deutsche Telekom έχει πιλοτικά δώσει 48 Mbps μέσω x-DSL σε επαγγελματίες με την προϋπόθεση η απόσταση από τα mini DSLAM που τοποθετεί σε εξωτερικούς χώρους να είναι γύρω στα 50 μέτρα.

Φανταστείτε να προσπαθήσετε να σκάψετε π.χ. όλο τον δήμο Αμπελοκήπων στην Θεσ/κη για να περάσετε οπτική ίνα , και ανά 100 μέτρα να θελήσετε να τοποθετήσετε ένα outdoor rack για mini DSLAM.......Ε ρε γλέντια.....

harry79
16-07-07, 13:31
Από ότι έμαθα μέσω κάποιου που έχει κάποιες προσβάσεις ο Σαουίρις με την κυβέρνηση έχουν συμφωνήσει σε όλα δεδομένου ότι επιδιώκουν να κάνει και άλλες επενδύσεις στη χώρα μας. Το μόνο εμπόδιο είναι η ΔΕΗ και αυτό προσπαθούν να επιλύσουν,η οποία δε διατίθεται να αφήσει το δίκτυο της στην Tellas.

georges-ath
16-07-07, 14:05
1_Δεν αναφέρεται σε DSL τεχνολογία αλλά σε παροχή internet όπου το last mile είναι οπτικές ίνες.

2_Δεν αναφέρεται στο Παρίσι ( ούτε καν στο μητροπολιτικό Παρίσι), αλλά, στο λεγόμενο ψηφιακό δίκτυο των παρακάτω πόλεων Bordeaux, Lyon, Issy, Marseille, Joinville, Asnieres, Nancy, Nimes με την επιφύλαξη η κατοικία του υποψήφιου πελάτη να μπορεί να συνδεθεί στο παραπάνω δίκτυο

3_Κοστίζει 50 € τα πρώτα 50 Giga, και μετά 10 € για κάθε 10 Giga.

4_Η αγορά ενός modem 100 Mega κοστίζει περίπου 200 €

???? Που τα διαβασες αυτά ????

Λοιπον εαν ξέρεις γαλλικά http://www.lecable.fr/offre/conditions_offres.php#net


NET 100 Mega;****
(mise a disposition du modem incluse)
29,90 €/mois
Tarifs TTC hors promotion


ΠΧ Που βρισκονται COURBEVOIE, ASNIERES, BOIS COLOMBES, LA GARENNE COLOMBES, ISSY LES MOULINEAUX ... Region Paris 92 ...

Σε πληροφορώ οτι από το 1997/98 εαν γνωριζεις στην Defense, δηλαδή εκει που ειναι τα μεγαλα κτιρια, οπως της ELF κλπ, υπαρχει δυκτιο τηλεφωνίας με οπτικες ινες.

Τωρα για την χρεωση γινεται μονο εαν ξεπερασεις τα 50GB/μήνα, και στοιχιζει 10 ευρώ για 10 Giga

Αυτή ηταν ανεκαθεν η πολιτική του cable, από ιδρυσης, και που ξεκινησε με καλωδιακή τηλεωραση, οπου ειχα συνδρομή.

Τα 30 Mega στοιχιζουν 19,90 υπαρχουν παντου.

Andy12
16-07-07, 14:16
???? Που τα διαβασες αυτά ????



http://www.myadsl.fr/myadsl/cat/noos_Net_100_MEGA_L_Ultra_Haut_Debit_jusqu_a_100_Mega.php

georges-ath
16-07-07, 14:46
http://www.myadsl.fr/myadsl/cat/noos_Net_100_MEGA_L_Ultra_Haut_Debit_jusqu_a_100_Mega.php

Εεε, γραφει, οτι εχω αναφερει, με την μονη διαφορά οτι εδω ομιλει για χρεωσει της modem από 199 σε 149 ευρώ, στην προσφορά γραφει οτι η modem εισωκλειται στην τιμή.

Τα 50 Γιγα και το +, οπως τα ανεφερα
Οι περιοχες ειναι οπως τις ανεφερα, 19 χρονια στο Παρισι, κατι ξερω ....
και
100/1 mb
200 mo χωρος για site
30 e-mail με 40 mo για καθε e-mail Δηλαδή 30Χ40

ΟΚ;)

DiM
16-07-07, 23:38
Ωραία όσα λέτε αλλα μπας και είστε εκτος topic λιγουλάκι? :)

hadderakk
17-07-07, 10:00
Για να μη σου πω οτι οταν η τελλας θα ειναι στα 10, εμεις θα ειμαστε σε αλλο παροχο.

Απο το στομα σου και στου Eric Clapton το αυτι...:respekt:

supermario
17-07-07, 11:19
Απο το στομα σου και στου Eric Clapton το αυτι...:respekt:

http://www.rocklibrary.com/Library/image.aspx?id=1242

DiM
17-07-07, 13:04
Aν η tellas θελει να παει μπροστα πρεπει να δωσει 25Μ π ρ α γ μ α τ ι κ α,μερικες ωρες δωρεαν κλησεις προς κινητα τηλεφωνα,μια τουλαχιστον επιπλεον τηλεφωνικη συνδεση με αριθμο,με ενα παγιο που να μη ξεπερναει τα 25 ευρω μαζι με το Φ.Π.Α.Το τολμα;:hmm:

Ένα κινητό δώρο μαζί με wifi router, δωρεάν sms παντού και μια ρωσίδα :rofl: .... το έλεος.

epilas
17-07-07, 14:10
Εγω θελω και μια Lamborghini!!!!


Ας κανει μια μειωση στην τιμη σε πρωτη φαση μεχρι να ξεκαθαρισει το ιδιοκτησιακο (καμια 25αρια ευρω να δινουμε για 4μβιτ και τελ) και ας την αργησει την αναβαθμιση.Προσωπικα δεν με καιει η ταχυτητα μου ψιλοαρκουν και τα 4 μβιτ.Η τιμη ομως ειναι απαραδεκτη.

minovg
17-07-07, 14:28
Η σύνδεση δεν έχει ΟΥTΕ ένα disconnect, το τηλέφωνο δεν διακόπτεται πλέον ΟΥΤΕ για ένα δευτερόλεπτο καθόλο το 24ωρο. Όλα δείχνουν να λειτουργούν άψογα. Περιμένουμε την αναβάθμιση όχι επειδή την έχουμε άμεση ανάγκη, αλλά επειδή δεν γουστάρουμε να είμαστε κορόιδα και θέλουμε να «τρέχουμε» σύμφωνα με τον ανταγωνισμό.

Υ.Γ. Μαμιέται η ΕΡΤ. :cool:

pppetros
17-07-07, 17:26
Ένα κινητό δώρο μαζί με wifi router, δωρεάν sms παντού και μια ρωσίδα :rofl: .... το έλεος.

Τα λιγοτερα που μπορει να κανει α μ ε σ α.Αν θελει βεβαιως να κρατησει στο μελλον ενα αξιολογο μεριδιο στην αγορα.Οποσδηποτε, WIND+100%Tellas,θα ειναι καλυτερα!:).Πιστευω!!!

tolisd
17-07-07, 17:29
Καλά θα ήτανε τα 10 mbps...:respekt:

pppetros
17-07-07, 17:42
Καλά θα ήτανε τα 10 mbps...:respekt:

Πολλοι σημερα παροχοι εχουν ηδη ξεπερασει τα 10mbps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)Και οχι μονο!

pppetros
17-07-07, 18:21
Για δειτε και αυτο:
http://stocks.pathfinder.gr/news/295332.html

DiM
17-07-07, 18:53
Η σύνδεση δεν έχει ΟΥTΕ ένα disconnect, το τηλέφωνο δεν διακόπτεται πλέον ΟΥΤΕ για ένα δευτερόλεπτο καθόλο το 24ωρο. Όλα δείχνουν να λειτουργούν άψογα. Περιμένουμε την αναβάθμιση όχι επειδή την έχουμε άμεση ανάγκη, αλλά επειδή δεν γουστάρουμε να είμαστε κορόιδα και θέλουμε να «τρέχουμε» σύμφωνα με τον ανταγωνισμό.

Υ.Γ. Μαμιέται η ΕΡΤ. :cool:

Όσο ζούμε ελπίζουμε αγαπητέ γιατί με τις μετοχές τις τελλας που θέλει ο αιγύπτιος τις εκλογές από την άλλη δύσκολα μας κόβω.

Όσο για τον Αρη, βρε ζητήσατε και λεφτά για να σας δείξει η ΕΡΤ καλοκαιριάτικα φιλικούς αγώνες? :rofl: το έλεος είστε και εσείς :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.