PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο ευχαριστημένοι είστε από την αξιοπιστία της γραμμής 24Mbit



referravag
13-07-07, 13:47
Μιας και στις αρχές του Αυγούστου λήγει η ετήσια συνδρομή που έχω στην οτενετ, θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι εντυπώσεις όσων έχουν internet εώς 24Μbit στο ιδιόκτητο δύκτιο της Forthnet όσων αφορά την αξιοπιστία.

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η αξιοπιστία της σύνδεσης παρά η ταχύτητα, γιατί μην γελιόμαστε 24άρια πραγματικά δεν πιάνουμε με τις γραμμές που έχουμε. Στην Γερμανία που μένουν οι γονείς μου και όπου η 2MB είναι η μικρότερη σύνδεση, για συνδέσεις από 6Mbit και πάνω οι σοβαρές εταιρίες βάζουν άλλες καλωδιώσεις, πιο χοντρές για να έχεις πραγματική ταχύτητα.

Αυτό λοιπόν στο οποίο θέλω να εστιάσετε κυρίως είναι οι αποσυγχρονισμοί και η συχνότητα των βλαβών που σας συμβαίνουν. Το 2ο δεν θα έχει συμβεί σε όλους σας, αλλά απλά το αναφέρω γιατί έχω παλιά τραύματα από βλάβες βδομάδα παρά βδομάδα από άλλο πάροχο στο ιδιόκτητό του δύκτιο (ονόματα δεν λέμε...:lol:) με αποτέλεσμα να μένω χωρίς internet για περίπου 5-9 μέρες κάθε φορά μέχρι να επισκευαστεί η βλάβη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

unameit
13-07-07, 13:53
τι καλυτερο απο το συγκεκριμενο poll ?
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=111039

νομιζω πως αν και ειναι λιγο νωρις για συμπερασματα , δειχνει καποιες "τασεις"

@ ADSLgr.com All rights reserved.