PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση από HiBOX σε Double Play



rivol
13-07-07, 15:39
Καλησπέρα σε όλους !!!

Ήμουν κάτοχος του ΗιΒοχ 1024/256 και αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στο Double Play 6/1 Mbps. Η αίτηση έγινε τηλεφωνικά στις 14/6 και το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε στις 26/6. Μετά την ενεργοποίηση η γραμμή μου από 1024/256 έγινε 768/192.

Να πω εδώ ότι μένω στην Βούλα και το ιδιωτικό κύκλωμα της Hol αναμένεται στα μέσα Αυγούστου.

Την Δευτέρα 9/7 παρέλαβα και το Fritz Box 7140 το οποίο και εγκατέστησα αμέσως.
Η ταχύτητα παραμένει στα 768/192, πολύ φυσικό αφού δεν είμαι στο ιδιωτικό δίκτυο της Hol.

Το πρόβλημα μου είναι με τα τηλέφωνα, στο overview δεν βλέπει κανένα από τα δυο ιντερνετικο και fixed line και το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω κλήση από το (213).

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την ΤΥ δεν μπορούσαν καν να δούνε ότι ήμουνα συνδεδεμένος. Με τα πολλά ανακάλυψαν ότι με το 7140 επειδή έχει άλλο username από το HiBox με έβλεπαν σαν διαφορετικό χρήστη και μου είπαν ότι πρέπει να μου δώσουν νέο νούμερο (213) αλλά δεν ήταν και απολύτως σίγουροι.

Αποτέλεσμα, έχω βάλει πάλι το παλιό Fritz Box για να λειτουργεί η γραμμή (213) που είχα και περιμένω τρεις μέρες τώρα να δουν πως θα παντρέψουν το HiBox με το Double play.

Άντε να δούμε !!!

Φιλικά

@ ADSLgr.com All rights reserved.