PDA

Επιστροφή στο Forum : winweb



fon
01-07-03, 02:42
Πριν δυο βδομαδες, αλλαξα τιν otenet 64 που ειχα με την αντιστοιχη της winweb.
Τις πρωτες 5 μερες "πετουσε" και αναρωτιομουν για ποιο λογο πληρωνα 80+ για τρεις μηνες, ενω τωρα δινω 50+ με αντιστοιχη ποιοτητα.

Τις επομενες 5 μερες αρχισε να χειροτερευει...

Τις τελευταιες 5 μερες σερνεται. Τις περισσοτερες φορες χρειαζονται 5-6 προσπαθειες για να μπω στο net, κατι που ειχα ξεχασει απο τοτε που ειχα την PSTN (παντα "εμπαινα με την πρωτη και γρηγορα")...

Πηρα την τριμηνη της winweb αφ' ενος επειδη ειναι καλοκαιρι και θα λειπω αρκετες μερες για διακοπες οποτε δεν εχει νοημα να πληρωνω ακριβα κατι που δεν θα το χρησιμοποιω και αφ' ετερου λογω αναμονης εξελιξεων στο DSL.

Το τελευταιο πενθημερο ομως εξοργιστηκα. Δεν θελω να κατηγορησω την winweb γιατι ισως ειναι κατι παροδικο...αλλα, αν καποιος εχει παρομοια συνδεση ( winweb 64 isdn ) μπορει να με βοηθησει να συμπερανω αν ειναι κατι παροδικο η μονιμο ???

aguila21
01-07-03, 07:16
Έχω την winweb 3 μήνες περίπου και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.Αυτο που αντιμετωπίζεις τον τελευταιο καιρό το αντιμετωπίζω και εγώ.Η αδυναμία εισόδου δεν οφείλεται σε "κινηση" αλλά σε κάποιο άλλο πρόβλημα το οποίο πρέπει να δημιουργήθηκαι μετά το σεισμο στην Αλγερία διοτι τοτε το παρατηρησα.Αν δεν το εχεις αναφερει στην τεχνικη υποστηριξη πρεπει να το κανεις αμεσα.Ισως να νομιζουν πως ειναι μεμονομενο προβλημα.Το δικτυο το νοικιαζει απο την ACN

SiR_DreAm
01-07-03, 10:35
Έχω και εγω winweb και την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Προσπαθώ να τους πάρω τηλέφωνο και τις πιο πολλές φορές το τηλ τους είναι συνεχώς κατειλλημένο και μέχρι να πιάσω γραμμή έχει ανοίξει η σύνδεση! Μάλλον θα try σε λίγο να ξαναπάρω να τους ενημερώσω γιατί μου την δίνει στα νεύρα να μην μπορώ να συνδεθώ!
(Α,ρε PSTN που τους χρειάζεται :evil: )

aguila21
01-07-03, 13:25
801 11 20000 αυτο δεν μιλαει σχεδον ποτε και ειναι και δωρεαν.Πρέπει να υπαρχει γενικό προβλημα.Καλα που το αναφερατε διοτι νομιζα πως ηταν δικο μου μονο και ειχα ναφερθει σε αλλο post.Απο την εταιρεια μου ελεγαν οτι ειναι δικο μου αλλα κανουν λαθος απ'οτιι φενεται

fon
01-07-03, 21:38
Τους εστειλα χτες e-mail. Σε 20 λεπτα ( !!! ) με πηραν τηλεφωνο απο την τεχνικη τους υποστηριξη και αφου συζητησαμε λιγο ( ο ανθρωπος ηξερε τι ελεγε και προφανως "αντιμετωπισε" και αλλους που ειχαν παρομοιο προβλημα ) καταληξαμε στο συμπερασμα οτι μαλλον φταιει το netmod.

Για να μη γραφω πολλα και βαρετα, καντε που και που κανα reset στο Κοκκαλοnetmod και βαλτε το καπου "δροσερα"... Εγω δεν εχω αρκουδισιο στο σπιτι και το "καημενο" ζεσταινεται... :lol:

PS : στελνω email τωρα και με παιρνουν τηλεφωνο σε 20 λεπτα....
Ρε μπας και ηταν ονειρο ??? :lol:
( με τους οτετζηδες που μπλεξαμε, δε θα μπορουμε να πιστεψουμε και τα αυτονοητα σιγα-σιγα...)

Εκ πρωτης οψεως, αφου εδω και 24 ωρες "πεταει" παλι η συνδεση, ΠΑΛΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ... :evil: :evil: :evil:

aguila21
01-07-03, 22:31
Προσωπικά το εχω τρελάνει στα reset και εχω και λιματισμο και ειναι σε δροσερο μερος.Σε λιγες μερες ληγει η συνδρομη μου και θα παρω ενα πακετο απο την compulink για 1 μηνα.Αν κανει και εκει τα ιδια θα τηλ/σω στον ποτε

@ ADSLgr.com All rights reserved.