PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή ταχύτητα σε bit Comet παρόλα όσα διάβασα στο forum



TrObAs
08-12-04, 16:36
Ρε παιδία έχω πρόβλημα ενώ έχω διαβάσει όλα τα pοst και ακόμα δεν είδα διαφορά. Έχω γραμμή 384/128 forthnet και στο bit comet με τις ρυθμίσεις του How To κατεβάζω με 15-20Kb/s.Το θέμα είναι τι πρέπει να αλλάζω ώστε να δω ποιες ρυθμίσεις είναι οι καλύτερες. Ακόμη το Maximum connects per task από 100 το έκανα 200 και εκεί είδα μια αύξηση 30-35 Kb/s αλλά μόνο πολύ βράδυ (μεσάνυχτα και μετά) και το πρωί είχα χειρότερες ταχύτητες 10-15 kb/s και πολύ ασταθείς.

Έχω ανοίξει την port 10334 στο router (alcatel 530i) και σε tcp και σε udp.
Στο norton έχω πατήσει allow this program to access all ports .

Βοηθήστε please

pelasgian
08-12-04, 16:45
Μακάρι να είχα τις ταχύτητές σου. Πρόσεξε, παρόλο που 15-20kb/sec είναι για ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ αν μιλάμε για ftp από κοντινό site και ιδανικές συνθήκες, για p2p προγράμματα και εφόσον κατεβάζουν 3-4 αρχεία, είναι ΘΕΙΚΟ.

Αν έχεις forthnet, έλεγξε τις ταχύτητές σου από το adsltest.forthnet.gr. Είναι μία μέθοδος που τη δέχεται και ο ΟΤΕ όταν του πεις στο 121: «πληρώνω 384 και το Forthnet μου λέει ότι μπορώ να κατεβάσω μόνο με 284, λόγω τεχνικών προβλημάτων του ΟΤΕ στο bbras/dslam, μάλλον overbooking».

Επίσης, αν σου κουβαληθεί κάνας τεχνικός, μπορείς να του το δείξεις και να μη κοπανίσει κάνα «άσκοπη μετάβαση τεχνικού». Αν το router σου δίνει καλό attainable bandwidth (π.χ. 11Mbit που δίνει το δικό μου!) τότε μπορείς να τους πεις (μην ακουμπάτε τα καλώδιά μου, κάντε καμιά αναβάθμιση στα dslam).

Αυτή τη στιγμή το κέντρο Αλεξάνδρας είναι ΦΕΤΕΣ!

Το καλοκαίρι πριν τους Ολυμπιακούς ήταν 41-45!!! και τώρα είναι 30 στο τασκίρ κέφι. Να φανταστείς σκεφτομαι να κάνω υποβάθμιση σε παροχή 256, γιατί δεν παίρνω ούτε ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ 384.

morpheous
08-12-04, 17:33
παντος έχει πολύ σημασία απο πού έχεις κατεβάσει και το .torrent αρχείο...

TrObAs
08-12-04, 18:40
Τα αρχεία τα κατέβαζα απο το γνωστό www.supr....... αι τςρα δοκιμάζω από ένα racker που αναφερόταν στο forum.
Το θέμα είναι τι μπορώ να κάνω και τι να αλλάξω μήπως γίνει τίποτα θέλω 3 μέρες να κατεβάσω μια ταινία.

morpheous
08-12-04, 20:55
με το site που λές και γω είχα τραγικές ταχύτητεσ.. δές εδώ http://www.adslgr.com/policy.php στα 2 πρώτα έχω πιάσει 40αρια

TrObAs
08-12-04, 21:17
Στο σιτε που λες κατεβάζω τώρα αλλα 20 το πολύ σπανίος και για λίγο 35

@ ADSLgr.com All rights reserved.