PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL στην Πορταρια



Stylianos
14-07-07, 22:30
Καλως σας βρηκα....
Τετριμενο να ξεκινησω με ΟΤΕ... αλλα ακομα ο πολιτισμος του γρηγορου ιντερνετ
δεν εχει ακουμπησει την επαρχια. Σημειωστε οτι η Πορταρια εχει περισσοτερα απο
20 ξενοδοχεια, ΕΛΤΑ, ΚΕΠ και οι αρμοδιοι στον Βολο δεν γνωριζουν ποτε θα μας
δωσουν την ευλογια του ADSL. Κριμα.... Ωστοσο αν κανεις εχει καποια πληροφορια
σχετικα με τον ΟΤΕ η αν αξιζει καποια αλλη λυση συνδεσης(δορυφορικο η κινητη)
για οικιακη χρηση με χαρα θα την ακουσω.
Ευχαριστω

DaveMurray
15-07-07, 00:41
ε και φυσικά αξίζει αν δεν γνωρίζεις πότε θα έχεις dsl στην περιοχή και δεν μπορείς να μάθεις για το άμεσο μέλλον, η λύση του δορυφορικού η του 3G Ιντερνετ. Φυσικά λίγο και πιο ακριβά αλλά αν δεν ξέρεις τι θα γίνει; έτσι θα κάτσεις; Μπορείς βέβαια να στείλεις και κάποια επιστολή στον ΟΤΕ για να ρωτήσεις εαν υπάρχει στο σχέδιο τους η περιοχή σου και αναλόγως να πράξεις. Καλως ήρθες και στην κοινότητα του adslgr.com. Καλά να περάσεις εδώ :)

Yagos
09-02-09, 16:02
Καλησπέρα,

Μένω Μακρινίτσα Πηλίου και εδώ και 3 μέρες έχει ενεργοποιηθεί adsl σε pstn γραμμή, ύστερα από αναβάθμιση των mini Dslam του ΟΤΕ. Ποιότητα πολύ καλή.

Να υποθέσω ότι η Μακρινίτσα (24280) πέφτει στο ΤΕΚ Πορταριάς ή ΤΕΚ Βόλου;

Φιλικά,
Γιάγκος

hel
10-02-09, 01:27
Στοιχεία γραμμής; Μέγιστη ταχύτητα;

Papanebo
09-09-09, 19:35
τι λένε παιδιά οι συνδέσεις στην Πορταριά γενικώς?
Μέγιστο 2MB?
Pings?

volos_74
11-09-09, 18:04
με χαρα βλεπω ποστ απο πορταρια εδω.Οποιος επιθυμει να μαζεψουμε υπογραφες να το στειλουμε στον οτε για να αναβαθμιστουε επιτελους στο ADSL2+ επιτελους.Με λενε λασκαρη μενω πορταρια και οποιος μενει πορταρια με γνωριζει οποτε ας επικοινωνησει μαζι μου να δουμε τι μπορουμε να πετυχουμε.ΛΕΥΤΕΡΙΑ (ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑΡΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:worthy:

Papanebo
11-09-09, 18:27
Φίλε μου αν ξέρεις μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για τις πληροφορίες που ζήτησα? Δεν μένω πορταριά αλλά ίσως μετακομίσω εκεί στο άμεσο μέλλον...

@ ADSLgr.com All rights reserved.