PDA

Επιστροφή στο Forum : upgrade_config???



chango_gr
15-07-07, 11:12
Γεια χαρα,

δηλωνω εξ αρχης ασχετος, αλλα τολμω να πω οτι απο το forum σας εχω βοηθηθει αφανταστα.

Περα απο διαφορα αλλα προβληματα με την ΟΝ (κ λογω αγνοιας μου) σε αυτην την φαση τρεχει το εξης: εχω ενα αρχειο upgrade_conf στον σκληρο, το οποιο υποτευομαι οτι εχει να κανει με το router,σωστα; Ειχε εμφανιστει σε παραθυρακι ενω ειμουν στο web-interface και με ρωτησε τι ηθελα να κανω. Οποτε το εχωσα στον σκληρο, χωρις τωρα να ξερω πως να το δουλεψω.

Ενεργοποιηση ειχα πριν 10 μερες κ τρεχω ακομη με 1.14. Ειναι ΟΚ?

Τις πρωτες μερες ενω επαιζε το tvbox τωρα ειναι οφ (με γραμμουλες).Εχω κανει ρισετ απο το γνωστο backup που κυκλοφορει στο φορουμ αλλα τιποτα. Τι πρεπει να κανω;

Ευχαριστω.

Craven
15-07-07, 14:05
Προφανώς το tv box σταμάτησε να παίζει απ την στιγμή που έβαλες το backup...
Το backup έχει βγεί από άλλο Modem όπου και η mac του tv box ήταν διαφορετική γιαυτό τον λόγο τώρα δεν παίζει το δικό σου (αν δείς στις συνδέσεις θα δείς πως σαν wired σύνδεση έχει μια στην 192.168.1.5 αλλά με άλλη mac πλέον απ την πραγματική του tv box σου)
Ελπίζω πριν να έβαλες αυτό το backup να είχες κρατήσει σαν backup το δικό σου ώστε να το ξαναβάλεις πάνω..
Δεν ξέρω αν με κάποιο hard reset ξαναπάρει την νέα Mac του tv box στην 192.168.1.5

chango_gr
15-07-07, 16:45
Εκανα hard reset αλλα εχασα στη συνεχεια την συνδεση στο internet, ευτυχως ομως βρηκα ενα backup.bin, το οποιο επαιζε παλια στα εδω forum κ τωρα ολα ΟΚ. Μεχρις που εβγαλε κ την ωρα στο tvbox.

Το ερωτημα μου τωρα ειναι με το upgrade_config αρχειο εαν ειναι απο αγνοια μου σε λαθος σημειο εγκαταστημενο. Γνωριζει κανεις να μου πει? Υπενθυμιζω οτι τρεχω ακομη με 1.14

Φιλε Craven ευχαριστω για την απαντηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.