PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet username



ikaros
09-12-04, 10:44
To username μου στη forthnet εχει μεσα το ath. Αυτο σημαινει οτι δε μπορω να το χρησιμοποιήσω σε άλλη πόλη εκτος της Αθήνας??

Ευχαριστώ.

mandrav
09-12-04, 11:07
Όχι, καμμία σχέση...
Αν δεν είχε το ath μέσα, όταν έκανες αίτηση στην Forthnet για σύνδεση, αν υπήρχε άλλος με το nick "ikaros" οπουδήποτε στην Forthnet δεν θα μπορούσε να στο δώσει. Ενώ με το extra "ath" αρκεί το nick να είναι μοναδικό ανά περιοχή (στην περίπτωσή σου Αθήνα. Έτσι μπορεί να υπάρχει "ikaros.ath", "ikaros.thes" κ.ο.κ.
Αυτά όσον αφορά την πλευρά του χρήστη.
Από τεχνικής απόψεως, το "ath" υποδηλώνει τον RAS (Remote Access Server) που διατηρεί το account σου...

McAli
09-12-04, 11:39
Για να είμαστε πρακτικοί....όταν έφυγα από αθήνα, μου είπαν ότι έπρεπε να αλλάξω το ath με τον κωδικό της περιοχής μου.

nedo2
09-12-04, 12:32
ο mandrav εχει δικιο. Δεν παιζει κανενα ρολο...

ikaros
09-12-04, 16:10
thanx σε ολους. επειδη θα χρησιμοποιώ το account μου και εκτος Αθηνας (Τριπολη συγκεκριμένα) ας ελπισουμε να μην εχει κι'αλλος στην Τριπολη το ikaros :D

@mandrav thanx για το tip περι RAS. Με την ευκαιρια θα το ψαξω για να μαθω τι παιζεται.

McAli
09-12-04, 17:50
mandrav, :


Ενώ με το extra "ath" αρκεί το nick να είναι μοναδικό ανά περιοχή (στην περίπτωσή σου Αθήνα. Έτσι μπορεί να υπάρχει "ikaros.ath", "ikaros.thes" κ.ο.κ.


McAli, :


όταν έφυγα από αθήνα, μου είπαν ότι έπρεπε να αλλάξω το ath με τον κωδικό της περιοχής μου.


Δηλαδή στην Αθήνα υπάρχει άτομο με username ίδιο με το δικό μου :?: :?:

Δεν είμαι φαίνεται ο μοναδικός τρελός στο κόσμο τούτο! Θα ήθελα να το γνωρίσω αυτό το άτομο!! :lol: :lol:

WAntilles
09-12-04, 18:05
Δεν χρειάζεται να αλλάξετε το username σας.

Μπορείτε να το χρησιμοποιείτε μονίμως και κανονικότατα από οποιαδήποτε περιοχή της Ελλάδας.

bixlibidias
09-12-04, 18:40
thanx σε ολους. επειδη θα χρησιμοποιώ το account μου και εκτος Αθηνας (Τριπολη συγκεκριμένα) ας ελπισουμε να μην εχει κι'αλλος στην Τριπολη το ikaros :D

@mandrav thanx για το tip περι RAS. Με την ευκαιρια θα το ψαξω για να μαθω τι παιζεται.

Δεν έχει σημασία αν υπάρχει ikaros.tri... Εσύ και από Τρίπολη με ikaros.ath θα μπεις! :wink:

ikaros
11-12-04, 13:34
@bixlibidias

Ναι σωστα, ήδη μπαίνω με το ath.

@ ADSLgr.com All rights reserved.