PDA

Επιστροφή στο Forum : Είναι ενεργοποιημένη η γραμμή ή όχι;;;



prokopino
09-12-04, 11:37
Την 05 Οκτ 04 κάνω την αίτηση στον ΟΤΕς :)

Την 07 Δεκ 04 ο ΟΤΕς με ενημερώνει πως η γραμμή μου είναι ενεργοποιημένη :lol:

...όμως... :?

ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ του Alcatel 530i ΔΕΝ ανάβει συνεχόμενα σε πράσινο αλλά αναβοσβήνει σε πορτοκαλί-πράσινο :(

Σαν ένδειξη μέσα από το μενού του router παίρνω πως η γραμμή είναι enabled και η ταχύτητα 128/384.

Πήρα σύνδεση από Forthnet (256/128) αλλά ΔΕΝ μπορώ να συνδεθώ.. :cry:

Πήρα στο 1242 για να τους πω για το πρόβλημα και μου είπαν πως έτσι πρέπει να κάνει μέχρι να συνδεθώ (να αναβοσβήνει πράσινο-πορτοκαλί δηλαδή)

Είναι σωστό αυτό;

Είναι εντάξει η γραμμή μου όπως λέει ο ΟΤΕς ή όχι;

McAli
09-12-04, 11:51
Κάποιος παλαιώτερα είχε αναφέρει τα στάδια ενεργοποίησης και τί γίνεται σε κάθε ένα.....εσύ μάλλον είσαι στο τελικό στάδιο. Σε μένα πήρε μερικές ώρες "αναβοσβησίματος" για να γίνει τελικά μόνιμα πράσινο.....τώρα γιατί εσένα παίρνει τόσες μέρες δε ξέρω. Πάντως έχε υπομονή, και παίρνε τους τηλέφωνο κάθε μέρα.

Αν τώρα είναι κάποιο άλλο πρόβλημα δε ξέρω....

JohnGR
09-12-04, 16:10
Θα συμφωνήσω με τον φίλο McAli, δεν θα χρειαστεί να περιμένεις πολύ ακόμη! :)

SPARTAKOS
09-12-04, 17:11
ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ του Alcatel 530i ΔΕΝ ανάβει συνεχόμενα σε πράσινο αλλά αναβοσβήνει σε πορτοκαλί-πράσινο :(



Αυτό σημαίνει ότι προσπαθεί να συνδεθεί με κάποια σύνδεση που του έχεις περάσει μέσα .για να συνδεθεί πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί πλήρως η γραμμή .



Για να πεις ότι μπορείς να συνδεθείς πρέπει πρώτα να σινχρονίζετε με την γραμμή δηλαδή όταν αναβοσβήνει πορτοκαλί σημαίνει ότι προσπαθεί να σινχρονίσει και όταν μείνει αναμμένο πορτοκαλί σημαίνει ότι σιχρονίστικε και περιμένει εντολή συνδέσεις για να προσπαθήσει να συνδεθεί αναβοσβήνοντας εναλλάξ πράσινο πορτοκαλί και όταν μείνει συνεχόμενα αναμμένο πράσινο σημαίνει ότι καλό surf ….

prokopino
09-12-04, 17:43
ΑΛΕΛΟΥΪΑ!!!!!!!!!!!!

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΔΙ-ΕΣ-ΕΛ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ !!!

Καλώς σας βρήκα, να με χαίρεστε!!!!

McAli
09-12-04, 17:44
Είδες που λίγη υπομονή αποδίδει;....

Άντε.....και καλή χρήση!

SPARTAKOS
09-12-04, 17:46
Με για φίλε μου και καλό κουράγιο

JohnGR
09-12-04, 17:47
Καλά downloads κι από εμένα! :)

McAli
09-12-04, 17:52
Καλά downloads κι από εμένα!


Τα λέμε στον Κορυδαλλό από κοντά με όλους σας!! :lol: :lol: :lol: :lol:

prokopino
09-12-04, 18:13
κράτα κελί, από αυτά τα καλά που δώσανε στον Κουφοντίνα!!!! :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.