PDA

Επιστροφή στο Forum : Speedbooster HA-35 Vs. Speedport Entry 2i ADSL ταχύτητα



stsalkit
05-04-20, 09:39
Προ 3 ημερών μου έφεραν το Speedbooster HA-35. Αμέσως διαπίστωσα διαφορά σημαντικη στην ταχύτητα του ADSL. Mετά από επκοινωνία με τον ΟΤΕ διαπίστωσα ότι μου είχαν αλλάξει το profil. Τους ζήτησα να το επανφέρουν εκεί που ήταν. Πιστεύω ότι έγινε, αλλά ουσιαστική διαφορά δεν είδα. Σήμερα το πρωί, αποφάσισα και ξαναέβαλα το Speedport Entry 2ι στην γραμμή για να δω διαφορά. ΜΕ εκπληξη διαπίστωσα ότι κλείδωσα πολύ παραπάνω (6+) με το speedport σε σχέση με το speedbooster (4+). Παραθέτω τις εικόνες από τα στατιστικά της γραμμής. Η πρώτη είναι από το speedport και η δεύτερη από το speedbooster
213473 213474
Η μόνη διαφορά μεταξύ των δύο είναι ότι στο speedboster έχω καλώδιο 3 μέτρα από την πρίζα για να μπορέσω να το τοποθετήσω σε σημείο με ισχυρότερο σήμα, ενώ sto speedport έχω καλώδιο 1 μέτρο.
Δεν έχω πειράξει καμία άλλη παράμετρο. Τι μπορεί να φταίει? Κάποια ρύθμιση στο speedboster ίσως?

paanos
05-04-20, 19:49
Είναι φυσιολογικό από εξοπλισμό σε εξοπλισμό να υπάρχει απόκλιση, αλλά ίσως να φταίει και το καλώδιο σου. Στο θέμα του speed booster τα παιδιά έχουν βρει κεραίες συμβατες με τον εξοπλισμό που ίσως να σε βοηθήσουν.

GregoirX23
06-04-20, 05:11
Μάλλον έχει ανοιχτεί 2 φορές το παρόν..
Οπότε μιλάμε στο άλλο;; https://www.adslgr.com/forum/threads/1153523-Speedbooster-HA-35-fastpath-interleaved

@ ADSLgr.com All rights reserved.