PDA

Επιστροφή στο Forum : "Failed to connect to a Windows service” σε Windows 7. Υπάρχει λύση;



AMD64
12-04-20, 01:47
Καλησπέρα στο φόρουμ.

Εδώ και 10-12 μέρες περίπου, λαμβάνω το παραπάνω μήνυμα και το desktop μοιάζει σαν safe mode, μην πω καλύτερα σαν το desktop των Win'95.

Δοκίμασα απο το google, κάποιες γρήγορες λύσεις (Winsock Reset, System Event Notification Service, κλπ), χωρίς αποτέλεσμα.
Μπορεί μετά το restart των συγκεκριμμένων λύσεων, να ήταν οκ, αλλά μόνο προσωρινά, καθώς με το επόμενο άνοιγμα του υπολογιστή, την επόμενη μέρα, πάλι τα ίδια.

Επειδή, είμαι ένα βήμα πριν να κάνω καινούργια εγκατάσταση των windows, σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως υπάρχει καμιά μόνιμη λύση γι αυτό το πρόβλημα.

Το λειτουργικό είναι: Windows 7 Ultimate 64 bit with Service Pack 1.

Ευχαριστώ.

sweet dreams
12-04-20, 11:10
Δοκίμασε αναβάθμιση/επανεγκατάσταση των Windows. (https://www.adslgr.com/forum/threads/982673-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-windows-update-%CF%83%CE%B5-Windows-7?p=6136003#post6136003)

sdikr
12-04-20, 13:10
Καλησπέρα στο φόρουμ.

Εδώ και 10-12 μέρες περίπου, λαμβάνω το παραπάνω μήνυμα και το desktop μοιάζει σαν safe mode, μην πω καλύτερα σαν το desktop των Win'95.

Δοκίμασα απο το google, κάποιες γρήγορες λύσεις (Winsock Reset, System Event Notification Service, κλπ), χωρίς αποτέλεσμα.
Μπορεί μετά το restart των συγκεκριμμένων λύσεων, να ήταν οκ, αλλά μόνο προσωρινά, καθώς με το επόμενο άνοιγμα του υπολογιστή, την επόμενη μέρα, πάλι τα ίδια.

Επειδή, είμαι ένα βήμα πριν να κάνω καινούργια εγκατάσταση των windows, σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως υπάρχει καμιά μόνιμη λύση γι αυτό το πρόβλημα.

Το λειτουργικό είναι: Windows 7 Ultimate 64 bit with Service Pack 1.

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε να κάνεις έναν νέο χρήστη και να μπεις με εκείνον

Black3539
13-04-20, 21:31
Και μένα μου το κάνει αυτό... βέβαια δεν το κάνει σε κάθε restart, απλά χάνεται το aero.

AMD64
13-04-20, 23:06
Τελικά το επανέφερα στο τελευταίο restore point και γλύτωσα την εγκατάσταση εκ νέου.
Έχω βάλει τον scheduler κάθε τέλος του μήνα, να τραβάει ένα back up μαζί με ένα image και το σώσαμε.

Πάντως, ύστερα και από αρκετό ψάξιμο, δεν κατάφερα να βρώ γιατί το έκανε και τι ακριβώς το προκάλεσε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.