PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποζημιωση 200 ευρω στην vodafone για την απαραδεκτη πολιτικη



eridion
12-04-20, 17:10
Λοιπων ολα ξεκινισαν το δεκεμβριο του 2019 οταν ηρθε ενα δεμα "δωρεαν" απο την vodafone και ηταν vodafone tv χωρης να το ζητησουμε πηγα να το συνδεσω με το wifi με το wps κουμπι μετα απο 10 ερευνα βρηκα οτι το vodafone tv δεν εχει wifi λεω σιγα δεν θα πληρωσουμε κατι ερχεται ο λογαριασμος το ιανναριο του 2020 με 2.50 για το εξοπλησμο vodafone tv και 3 ευρω για την υπηρεσια vodafone tv δυστυχος αναγαζομαι να πληρωσω αδικα λεφτα χωρης να εχω προσβαση στην υπηρεσια vodafone tv και δυστυχος το συμβολαιο ειναι για 24μηνες οποτε δεν μπορω να το ακηρωσω απετω λεφτα για αποζιμιωση απο την vodafone γιατι η υπηρεσια μπηκε αυτοματα χωρης την εγκριση μας που μπωρω να απευθηνθω για αυτην την καταγελια?

sdikr
12-04-20, 17:21
Δεν γίνεται να σου ήρθε δωρεάν, κάποιος έκανε αίτηση, ψάξε το λίγο καλύτερα μήπως κάποιος το έκανε.
Αν δεν υπάρχει, τότε τους ζητάς να σου στείλουν την καταγραφή κλήσης ή το συμβόλαιο

eridion
12-04-20, 17:27
Δεν γίνεται να σου ήρθε δωρεάν, κάποιος έκανε αίτηση, ψάξε το λίγο καλύτερα μήπως κάποιος το έκανε.
Αν δεν υπάρχει, τότε τους ζητάς να σου στείλουν την καταγραφή κλήσης ή το συμβόλαιο

Δεν θυμαμαι καλα αλλα πηραν τηλεφωνο επιδη ελιξε το συμβολαιο και υπαν μπλα μπλα μπλα αφου εχεται κινιτο με συνδεση θα εχετε δωρεαν το vodafone tv

sdikr
12-04-20, 17:30
Δεν θυμαμαι καλα αλλα πηραν τηλεφωνο επιδη ελιξε το συμβολαιο και υπαν μπλα μπλα μπλα αφου εχεται κινιτο με συνδεση θα εχετε δωρεαν το vodafone tv

Οπότε κάποιος είπε ναι και δεν ήταν ακριβώς χωρίς να το ζητήσετε. Τους ζητάς την καταγραφή λοιπόν ή το συμβόλαιο

eridion
12-04-20, 17:41
Οπότε κάποιος είπε ναι και δεν ήταν ακριβώς χωρίς να το ζητήσετε. Τους ζητάς την καταγραφή λοιπόν ή το συμβόλαιο

Ηπα ναι χωρης να ηξερα τι γινοτανε

baskon
12-04-20, 17:59
Α. Μάλλον το αποδεχτηκες τηλεφωνικά ακόμα και αν δε το κατάλαβες καλά.
Β. Ακόμα και αν δε το κατάλαβες καλά σου ήρθε ένα πακέτο που σίγουρα είχε και τους όρους μέσα. Είχες 14 ημέρες να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις δε θέλω τίποτα. Δε το έκανες κακώς τότε..
Γ. Γράφεις εδώ ότι θέλεις απόζημίωση 200 ευρώ ή οτιδήποτε.. Αν πιστευεις ότι θα πρέπει να σε πληρώσουν θα πρέπει να κάνεις αγωγή να πληρώσεις μερικά χιλιάρικα σε δικηγόρους και σε μια πενταετία βλέπεις. Αν θέλεις απλά να ακυρωθεί το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις εσύ ζήτα καταγραφή συνομιλίας μίλα και με ΕΕΤΤ και βλέπεις. Αν το έχεις αποδεκτεί εσύ ο ίδιος και οι υπάλληλοι που σε ενημέρωσαν ήταν τυπικοί στην ενημέρωση δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.

eridion
12-04-20, 18:11
Α. Μάλλον το αποδεχτηκες τηλεφωνικά ακόμα και αν δε το κατάλαβες καλά.
Β. Ακόμα και αν δε το κατάλαβες καλά σου ήρθε ένα πακέτο που σίγουρα είχε και τους όρους μέσα. Είχες 14 ημέρες να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις δε θέλω τίποτα. Δε το έκανες κακώς τότε..
Γ. Γράφεις εδώ ότι θέλεις απόζημίωση 200 ευρώ ή οτιδήποτε.. Αν πιστευεις ότι θα πρέπει να σε πληρώσουν θα πρέπει να κάνεις αγωγή να πληρώσεις μερικά χιλιάρικα σε δικηγόρους και σε μια πενταετία βλέπεις. Αν θέλεις απλά να ακυρωθεί το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις εσύ ζήτα καταγραφή συνομιλίας μίλα και με ΕΕΤΤ και βλέπεις. Αν το έχεις αποδεκτεί εσύ ο ίδιος και οι υπάλληλοι που σε ενημέρωσαν ήταν τυπικοί στην ενημέρωση δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.
Το παραδεχομαι ημουνα μαλακας τοτε αλλα θελω να λυσω αυτο το ζητημα

paanos
12-04-20, 21:28
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς, η τηλεφωνική ανανέωση ισούται με την υπογραφή.
Αν όντως σου είπαν ότι θα έχεις δωρεάν το πάγιο επειδή έχεις κινητό, μπορούν να ακούσουν την συνομιλία.
Μπορείς με 30€ να πάρεις ένα ζευγάρι powerline και να συνδέσεις το Vodafone tv χωρίς να έχεις καλώδιο από το ρούτερ στον αποκωδικοποιητή.

eridion
12-04-20, 22:41
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς, η τηλεφωνική ανανέωση ισούται με την υπογραφή.
Αν όντως σου είπαν ότι θα έχεις δωρεάν το πάγιο επειδή έχεις κινητό, μπορούν να ακούσουν την συνομιλία.
Μπορείς με 30€ να πάρεις ένα ζευγάρι powerline και να συνδέσεις το Vodafone tv χωρίς να έχεις καλώδιο από το ρούτερ στον αποκωδικοποιητή.

Ναι εγω στο skroutz ηδα οτι το powerline κανει 140€

paanos
12-04-20, 23:34
Υποθέτω ότι μπορείς να συμβιβαστείς με ένα οικονομικότερο μοντέλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.