PDA

Επιστροφή στο Forum : λεω να την κανω!



Xtraktor
17-07-07, 11:13
Διαβαζονταςτα σολια σας που μπορω να πω καπου εκει κυμαινονται και τα δικα μου θελω να πω οτο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να φυγω απο την εταιρεια. Ο κυριος λογος δνε ειανι μονο η στασιμοτητα στο θεμα της ταχυτητας αλλα και οτιο βλεπω οτι αρκετες μειωσεις υπαρχουν και σε αλλες εταιρεις. Δεν ξερω ενα τελικα θα το καω τωρα η λιγο αργοτερα γιατι δυστηχως αντιμετωπιζω θεμα ....ρητρας!!!
λοιπον..
εμενα το συμβολαιο μου αρχισε τον φεβρουαριο και μαλλον εχω συμπληρωσει ενα εξαμηνο...Μιλησα με την On telecoms και μου ειπαν οτι στον χρονο αναμονης για την συνδεση δεν θα χρειαστει να μεινω χω4ρις ιντερνετ απλα θα κινησουν εκεινοι ολες τις διαδικσιες. Το μονο που δεν ηξερε και δεν μπορουσε να με οπληροφορησει ο υπαλληλος που μιλησα ηταν τι γινεται οταν δεν εχει οολοκληρωθει η 12μηνη συξμβαση με το παλιο παροχο.. θα πρεπει αν τα πηρωσω στην τελλας και μετα να ξεκινησω τηδ ιαδικαια?Γιατι με αυτον τον τροπο εαν κανω διακοπη τοτε στον χρονο αναμονης θα ειμαι χωρις ιντερνετ!
Εαν καποιος εχει κανει καποια παρομοια διαδικασια θα ηθελ να ακουσω την γνωμη του!
ευχαριστω!

kmixalis
17-07-07, 11:47
μια συμβουλη σου δινω και αν θες ακουσε την.
ειμαι καμμενος κυριολεκτικα απο την on telecoms.Στις 17-04-7 εκανα την κουταμαρα να παρω τηλεφωνο στο 13801.Ρωτησα μονο,τιποτα περισσοτερο.
Στις 11-05-07 το μεσημερι δεν εχω ουτε προσβαση στο ιντερνετ ουτε μπορω να παρω και να με παρουν.
προσπαθω να παρω εστω το 121(βλαβες) η το 134 να ρωτησω.Δεν με αφηνε .Απο γειτονικο διαμερισμα μιλω με 134. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ μου απαντουν.Απο σημερα 11-05-07 φυγατε με εξωτερικη φορητοτητα.ΠΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΑΡΟΧΟ? ΜΕ ΠΟΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ??? ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΤΟΝ ΠΑΡΟΧΟ.ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ Η Ε.Ε.Τ.Τ
Κοντευα να παθω εγκεφαλικο.
αργα το βραδυ της ιδιας μερας εμαθα οτι ειμαι στην ΟΝ. Ξεκινησα με εξωδικα και αγωγες.Να τραβιεμαι μαρουσι, να προσπαθω ωρες να βρψ καποιον στο 13801, να μην ξερουν τι τους γινεται.
Στις 8-06-07 επιτελους ξαναγυρισα στον οτε.
Δεν υπαρχειι περιπτωση στο μελλον να ασχοληθω με τα σκουπιδια που λεγονται εναλακτικοι παροχοι οποιος και αν ειναι απο αυτους.
θα φτασω δε την υποθεση με την ΟΝ στα ακρα.Μεχρι εκει που δεν παει.
Οποιος επισκευθει ενα καταστημα οτε η oteshop ας ρωτησει ποσες αιτησεις επιστροφης πολιτων υπαρχουν την ημερα απο τους αλλους παροχους.
ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ
να την χαιρονται την απελευθερωση των επικοινωνιων

Xtraktor
17-07-07, 12:04
μια συμβουλη σου δινω και αν θες ακουσε την.
ειμαι καμμενος κυριολεκτικα απο την on telecoms.Στις 17-04-7 εκανα την κουταμαρα να παρω τηλεφωνο στο 13801.Ρωτησα μονο,τιποτα περισσοτερο.
Στις 11-05-07 το μεσημερι δεν εχω ουτε προσβαση στο ιντερνετ ουτε μπορω να παρω και να με παρουν.
προσπαθω να παρω εστω το 121(βλαβες) η το 134 να ρωτησω.Δεν με αφηνε .Απο γειτονικο διαμερισμα μιλω με 134. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ μου απαντουν.Απο σημερα 11-05-07 φυγατε με εξωτερικη φορητοτητα.ΠΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΑΡΟΧΟ? ΜΕ ΠΟΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ??? ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΤΟΝ ΠΑΡΟΧΟ.ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ Η Ε.Ε.Τ.Τ
Κοντευα να παθω εγκεφαλικο.
αργα το βραδυ της ιδιας μερας εμαθα οτι ειμαι στην ΟΝ. Ξεκινησα με εξωδικα και αγωγες.Να τραβιεμαι μαρουσι, να προσπαθω ωρες να βρψ καποιον στο 13801, να μην ξερουν τι τους γινεται.
Στις 8-06-07 επιτελους ξαναγυρισα στον οτε.
Δεν υπαρχειι περιπτωση στο μελλον να ασχοληθω με τα σκουπιδια που λεγονται εναλακτικοι παροχοι οποιος και αν ειναι απο αυτους.
θα φτασω δε την υποθεση με την ΟΝ στα ακρα.Μεχρι εκει που δεν παει.
Οποιος επισκευθει ενα καταστημα οτε η oteshop ας ρωτησει ποσες αιτησεις επιστροφης πολιτων υπαρχουν την ημερα απο τους αλλους παροχους.
ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ
να την χαιρονται την απελευθερωση των επικοινωνιων

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ καταλαβω γιατι εγινε αυτο..εμενα η κατασταση μου ειαι λιγακι διαφορετικη ομως..ΕΓΩ θελω να παω εκει! παραπονα παντως υπαρχου σε ολους ρτους παροχους και στον κρατικο οργανισμο αλλα και σε ολους τους υπολοιπους..αυτο πιστευω οτι γινεται γιατι εμεις..σαν ελληνες εννοω στυον κοσμο τςη ευρηζωνικοτητας καναμε ενα τεραστιο βημα αμελωντας τα ενδιαμεσα..γιαυτο και το πληρωνουμε τωρα,...πειτε το υποδομη η οπως αλλιως θελετε!
το ζητουμενο ειναι οτι θελω να παω καπου..που ναι μεν να προσφερει περισσοτερα..αλλα και να μη εχω συνεχη προβληματα!
δεν ξερω οπμως ποπιες ειναι οι διαδικασιες μιας και τις κανουν τοσο πολυπλοκες ετσι ωστε α μη θες να ασχοληθεις!

zachos
17-07-07, 12:13
@ kmixalis

Μηπως τους ειχες δωσει τα στοιχεια σου και το ΑΦΜ; Αν ειχες επιβεβαιωσει τα στοιχεια σου τηλεφωνικα, ειναι σαν να εβαλες την υπογραφη σου.

Xtraktor
17-07-07, 12:18
@ kmixalis

Μηπως τους ειχες δωσει τα στοιχεια σου και το ΑΦΜ; Αν ειχες επιβεβαιωσει τα στοιχεια σου τηλεφωνικα, ειναι σαν να εβαλες την υπογραφη σου.

και αυτο σωστο..το εχω ακουσει οτι εχει γιενι και σε ολους μεσω τηλεφωνου! χαλια η κατασταση!

Barlong
17-07-07, 12:19
Προτείνω να το σκεφτείς καλά για ON. Είναι καινούργια εταιρία και έχει πολλά προβλήματα. Επίσης δεν έχει απεριόριστα αστικά υπεραστικά Αν δεις νομίζω ότι καλύτερα τώρα είναι η forthnet που δίνει και τα 24MB και έχει και τα λιγότερα προβλήματα

Xtraktor
17-07-07, 12:26
Προτείνω να το σκεφτείς καλά για ON. Είναι καινούργια εταιρία και έχει πολλά προβλήματα. Επίσης δεν έχει απεριόριστα αστικά υπεραστικά Αν δεις νομίζω ότι καλύτερα τώρα είναι η forthnet που δίνει και τα 24MB και έχει και τα λιγότερα προβλήματα

ο κυριος λογος γπου θελω α παω εκει ειανι η τηλεοραση και οχι τα καναλια σαν καναλια και το oncinema αλλα επειδη δεν μπορω να βαλω καιρεα στο σπιτι μοπυ..αυτο θα ειναι μια καλη λυση χωρις εγκατασταση κεραιας!

@ ADSLgr.com All rights reserved.