PDA

Επιστροφή στο Forum : Γινετε αυτο ?



vandofan21r
17-07-07, 11:27
Καλημερα ! Ενας φιλος μου εβαλε τηλεφωνο στον ΟΤΕ ακομα δεν του εχει ενεργοποιηθει του ειπαν 1 βδομαδα απο τον ΟΤΕ ! Εκεινος για να μην χανει χρονο επειδη απο τον ΟΤΕ του εδωσαν νουμερο θελει να στειλει τα στοιχεια του στην Φορθνετ για να ξεκινησει η διαδικασια ... Μπορει να γινει κατι τετιο ? Επισης αυτη τη στιγμη λυπει απο το σπιτι του και δεν ειναι κανενας αν παει ο ΟΤΕ χρειαζετε να μπει μεσα στο σπιτι του αν του ανοιξει καποιος απο την πολυκατικια μπορει να κανει την δουλεια του ?

Ευχαριστω :cool:

ΥΓ οταν δεν εχεις λογαριασμο ΟΤΕ για να στειλεις στην Φορθνετ τι κανεις ?

deniSun
17-07-07, 11:59
Μπορεί να κάνει αίτηση από τώρα στην forthnet.
Θα πρέπει να στείλει μαζί με την αίτηση και το συμβόλαιο του ΟΤΕ (την αίτηση για γραμμή στον ΟΤΕ που γράφει τον αριθμό που θα έχει κλπ).

Πολλές φορές χρειάζεται να ανέβουν και στο σπίτι.
Δεν χρειάζεται να είναι ο ίδιος απλά κάποιος να του ανοίξει για να μπει στο σπίτι.

vandofan21r
17-07-07, 12:15
Δυστηχως στο σπιτι δεν θα ειναι κανενας . Απλα επειδη ειναι πστν η γραμμη και δεν ειναι ισδν για να χρειαστει να βαλουν το κουτι ...

deniSun
17-07-07, 12:21
Δεν έχει σημασία.
Πολλές φορές ανεβαίνουν μέχρι επάνω για να δουν αν όλα είναι οκ.
Συνήθως παίρνουν τηλέφωνο για να κλείσουν ραντεβού.

vandofan21r
17-07-07, 12:23
Δεν έχει σημασία.
Πολλές φορές ανεβαίνουν μέχρι επάνω για να δουν αν όλα είναι οκ.
Συνήθως παίρνουν τηλέφωνο για να κλείσουν ραντεβού.

Απλα το συγκεκριμενο ατομο θα λειπει κανα 2 μηνο απο το σπιτι καλα θα δουμε τι θα γινει !

Ευχαριστω :)

miky_7
17-07-07, 16:22
Αν εχει κανει αιτηση για 2play τοτε θα πρεπει να ειναι πολυ τυχερος για να ενεργοποιηθει προ 2μηνου.

Themos3
17-07-07, 16:28
Αν λειπει ενα 2μηνο απ το σπιτι και εκανε τωρα αιτηση για τηλεφωνο και 2play ειναι αρχηγος :D.
Τι το καλυτερο να μη το εχεις αναγκη τωρα που ακομα η κατασταση ειναι οικος ανοχης (:P) και απο Σεπτεμβρη με το καλο που θα εχουν(μακαρι) ομαλοποιηθει τα πραγματα να πραξει τα αναγκαια.Σ ενα γενικοτερο πλαισιο παντως οι τεχνικοι του Οτε θα ασχοληθουν με τον πινακα της οικοδομης και λογικα δε θα χρειαστει να κανει τπτ για το σπιτι.Αν οντως παλι χρειαζεται δεν ειναι στην δικαιοδοσια του Οτε αλλα στον ιδιοκτητη του σπιτιου που πρεπει να βρει ακρη με ηλεκτρολογο ιδιωτη.

vandofan21r
18-07-07, 10:33
Τον πειραν τηλεφωνο και του ζητησαν !

Να ειναι ο ιδιος στο σπιτι !

Αλλιως να ειναι καποιος με την ταυτοτητα του να εχει αποδεικτικα στοιχεια οτι το σπιτι του ανηκει και αλλα χιλια 2 πραγματα !!!! Ελεος δηλαδη οτι να ναι εκει στον ΟΤΕ !

deniSun
18-07-07, 11:02
Μην τα πιστεύεις αυτά.
Έλεγχο θα σου κάνει ένας υπάλληλος του ΟΤΕ;
Μην τρελαθούμε.

vandofan21r
19-07-07, 11:51
Παντος στο παιδι το πειρε τηλεφωνο και του το εκλεισε στα μουτρα και λεει μολις βρεις τα χαρτια παρε τηλεφωνο !

drf
19-07-07, 12:52
Τον πειραν τηλεφωνο και του ζητησαν !

Να ειναι ο ιδιος στο σπιτι !

Αλλιως να ειναι καποιος με την ταυτοτητα του να εχει αποδεικτικα στοιχεια οτι το σπιτι του ανηκει και αλλα χιλια 2 πραγματα !!!! Ελεος δηλαδη οτι να ναι εκει στον ΟΤΕ !


να θυμίσουμε ότι τα 1000 δικαιολογητικά που χρειάζονται είναι


Ταυτότητα
ΑΦΜ
Συμβόλαιο οικίας / μισθωτήριο χώρου

deniSun
19-07-07, 13:15
Αν του ανοίξει κάποιος μέσα από το σπίτι θα του ζητήσουν συμβόλαιο κλπ.
Σοβαρά μιλάμε τώρα.
Πέρσι που έκαναν σύνδεση στον αδελφό μου τίποτε δεν ζήτησαν.
Αφού του ανοίγεις μέσα από το σπίτι.

drf
19-07-07, 17:26
Αν του ανοίξει κάποιος μέσα από το σπίτι θα του ζητήσουν συμβόλαιο κλπ.
Σοβαρά μιλάμε τώρα.
Πέρσι που έκαναν σύνδεση στον αδελφό μου τίποτε δεν ζήτησαν.
Αφού του ανοίγεις μέσα από το σπίτι.



:rofl:


καλό..!!! επίσης ακόμη καλύτερο, για γέλια βέβαια είναι που δε ζητάνε τα πιστοποιητικά ... οι λόγοι προφανείς...

deniSun
19-07-07, 17:45
Μου θυμίζει το ΑΜΑΝ:
http://www.youtube.com/watch?v=nvZdnA0k1bc

vandofan21r
23-07-07, 10:29
Οι μερες περνανε και δεν εχει παρει κανενας τηλεφωνο ! Η πλακα θα ειναι να μου ερθει κανενας λογαριασμος ! Εκει θα τα ακουσουν ασχημα !

DOC1979
23-07-07, 15:21
Φιλε vandofan21r πεσ και του φιλου σου να μην ελπιζει να μπει στο ιδιοκτητο δικτυο αμεσα και ασ υπαρχει καλυψη.Ο Ο.Τ.Ε(οπωσ και καθε αλλη εταιρια) επιβαλλει για καθε νεα συνδεση υποχρεωτικη παραμονη στο δικτυο του μεχρι να βγει ο πρωτοσ λογαριασμοσ!!(:down:)Αρα η forthnet θα του δωσει 1Μbps μεσω Α.ΡΥ.Σ στην αρχη και μετα τον πρωτο λογαριασμο θα μπορεσει να τον βαλει στο ιδιοκτητο.Και μαλιστα θα πρεπει να κανει νεα αιτηση!!!!:down:Επειδη μου συναιβει και εμενα σου ευχομαι καλη αναμονη!!!

deniSun
23-07-07, 17:13
Αν έχεις κάνει ήδη αίτηση για 2play δεν θα χρειαστεί να ξανακάνει.
Όσο για το αν θα πάει σε ΑΡΥΣ εξαρτάται.
Σου δίνουν 2 επιλογές:
1) περιμένεις μέχρι να έρθει το ιδιόκτητο
2) σε πηγαίνουν σε ΑΡΥΣ και όταν είναι έτοιμο τότε σε μεταφέρουν (ξεκινούν τις διαδικασίες)

zatast
23-07-07, 21:42
Φιλε vandofan21r πεσ και του φιλου σου να μην ελπιζει να μπει στο ιδιοκτητο δικτυο αμεσα και ασ υπαρχει καλυψη.Ο Ο.Τ.Ε(οπωσ και καθε αλλη εταιρια) επιβαλλει για καθε νεα συνδεση υποχρεωτικη παραμονη στο δικτυο του μεχρι να βγει ο πρωτοσ λογαριασμοσ!!(:down:)Αρα η forthnet θα του δωσει 1Μbps μεσω Α.ΡΥ.Σ στην αρχη και μετα τον πρωτο λογαριασμο θα μπορεσει να τον βαλει στο ιδιοκτητο.Και μαλιστα θα πρεπει να κανει νεα αιτηση!!!!:down:Επειδη μου συναιβει και εμενα σου ευχομαι καλη αναμονη!!!

λαθος !!το υποχρεωτικο διμηνο απο ΟΤΕ αφορα το οτι πρεπει να πληρωσεις τον πρωτο λογαριασμο στον ΟΤΕ.αιτηση 2 play μπορεις να κανεις και την επομενη μερα απο αυτη που σε συνδεει ο οτε τη νεα γραμμη και να μπεις στο ιδιοκτητο 1 μηνα μετα (γιατι καποιοι λενε με σιγουρια πανω απο διμηνο κλπ ενω πολλοι ενεργοποιηθηκαν στο μηνα???)
υπαρχουν χρηστες εδω μεσα που ενηργησαν ετσι κι ενεργοποιηθηκαν κανονικα .δειτε στο νημα των ενεργοποιησεων.απλα αν καλυπτει την περιοχη το ιδιοκτητο θα εχει αμεσα max 24mbps αλλιως ΑΡΥΣ 1mbit μεχρι να καλυφθει και δεν χρειαζεται νεα αιτηση.Το λεει η ιδια η Forthnet.

οσον αφορα για την παρουσια του , τυπικα πρεπει να ειναι εκει και να εχει συμβολαιο σπιτιου ή ενοικιου.Συνηθως αρκει μια ταυτοτητα ή φωτοτυπια αυτης και μονο.και φυσικα πρεπει να μπουν σπιτι για να ελεγξουν οτι δουλευει κανονικα το τηλεφωνο.

DOC1979
23-07-07, 23:06
φιλε zatast εμενα παντωσ το νεο μου νουμερο δεν το εμφανιζε ο wizzard τησ forthnet και οι πωλησεισ στο 8011008000 μου ειπαν οτι αυτο οφειλεται στο γεγονοσ οτι ειναι νεο νουμερο.Βεαια συνεχιζει να μην το εμφανιζει.:down:επισησ ενω η περιοχη μου καλυπτεται απο το ιδιοκτητο εδω και καιρο με εβαλαν στο 1Mbpsκαι μου ειπαν οτι σασ ειπα για την αιτηση.Επισησ μου ειπαν μολισ πληρωσω τον Ο.Τ.Ε να τουσ στειλω τον λογαριασμο και μια νεα αιτηση για να με βαλουν στο ιδιοκτητο.μηπωσ με δουλευουν?:hmm:

zatast
23-07-07, 23:25
προφανως!!
κοιτα και μονο σου την αιτηση και τους ορους και δες οτι αυτοαματα μεταφερεσε στο ιδιοκτητο μετα την ΑΡΥΣ.τωρα γιατι εισαι σε ΑΡΥΣ ενω καλυπτεσαι ρωτα τη forthnet :hmm:
οσο για τον αριθμο που δε φαινεται μαλλον δεν εχουν περασει τα στοιχεια σου ακομα εκει.

DOC1979
23-07-07, 23:57
Εντωμεταξυ ο γειτονασ απο κατω του οποιου γνωριζω το τηλ εχει καλυψη απο ιδιοκτητο.Αυτοσ στον 3ο οροφο εγω στον 40.Στο 134 του Ο.Τ.Ε παντωσ μου ειπαν και αυτοι για τουσ δυο μηνεσ υποχρεωτικα σε αυτουσ.θα τουσ ξαναπαρω βεβαια αυριο.Για τον wizzard ηταν παντωσ κατηγορηματικοι στην forthnet οτι δεν εχει ενημερωθει ακομα επειδη ειναι νεο νουμερο και για αυτο με βαλανε και στο 1Μbps.και απο οτι διαβαζω στο forum δεν τον πολυενημερωνουν και στην forthnet!:p.Και το πιο κορυφαιο ειναι οτι κανονικα δεν θα επρεπε να εχω ουτε καν προσβαση ADSL:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.