PDA

Επιστροφή στο Forum : Tp link wa850re bricked



tolis13
03-05-20, 12:13
Σημερα το βραδυ μου brickare το συγκεκριμενο repeater.υπαρχει κανενας τροπος να το επαναφερω;;;σε tftp mode δεν μπαινει..μονο αναβοσβηνουν τα λαμπακια του..

sweet dreams
03-05-20, 14:27
Ούτε με Hard Reset γίνεται κάτι;;

sdikr
03-05-20, 16:43
Σημερα το βραδυ μου brickare το συγκεκριμενο repeater.υπαρχει κανενας τροπος να το επαναφερω;;;σε tftp mode δεν μπαινει..μονο αναβοσβηνουν τα λαμπακια του..

Αν δεν του έκανες εσύ κάτι με το software, τότε μάλλον το θέμα σου είναι τροφοδοσία, ίσως κάποιος πυκνωτής, αν πιάνουν τα χέρια σου το κάνεις μόνος σου, αν δεν πιάνουν απλά το αλλάζεις.

tolis13
03-05-20, 17:47
του ειχα περασει openwrt και ηθελα να το γυρισω σε στοκ και ενω περασε η στοκ ρομ στο boot εγινε brick..

dsluser1
04-05-20, 21:20
για να το γυρίσεις πίσω σε stock rom απο openwrt δεν κάνεις flash το official αρχείο bin που θα βρείς online. Θα πρέπει πρώτα να του κόψεις κάποια byte κ μετά να το flashάρεις.

Έχω παίξει με το wa850re κι εγώ, του πέρασα openwrt κ επέστρεψα στο original firmware , 3 φορές.

Τώρα εαν έχει κολλήσει, δοκίμασε μέσω command line (CLI) και terminal μήπως καταφέρεις κάτι.

tolis13
04-05-20, 21:48
για να το γυρίσεις πίσω σε stock rom απο openwrt δεν κάνεις flash το official αρχείο bin που θα βρείς online. Θα πρέπει πρώτα να του κόψεις κάποια byte κ μετά να το flashάρεις.

Έχω παίξει με το wa850re κι εγώ, του πέρασα openwrt κ επέστρεψα στο original firmware , 3 φορές.

Τώρα εαν έχει κολλήσει, δοκίμασε μέσω command line (CLI) και terminal μήπως καταφέρεις κάτι.

του περασα το file που ηταν ηδη με κομμενα bytes μεσω winscp αλα στην εντολη εβγαλε ερρορ..πως το γυρισες πισω σε στοκ??

dsluser1
04-05-20, 23:32
πως το γυρισες πισω σε στοκ??
Μέσα απο το menu του openwrt... System | BackUp Flash Firmware και μετά Flash new firmware image.

Επέλεξα το κομμένο αρχείο του tplink και flashάρισμα.

Τίποτα το ιδιαίτερο.

tolis13
05-05-20, 00:59
Μέσα απο το menu του openwrt... System | BackUp Flash Firmware και μετά Flash new firmware image.

Επέλεξα το κομμένο αρχείο του tplink και flashάρισμα.

Τίποτα το ιδιαίτερο.

εμενα δεν με αφηνε με αυτο το τροπο..οποτε μπηκα και φλασαρα μεσω scp μεσω cmd line..

dsluser1
06-05-20, 21:25
θυμάσαι τι μήνυμα σου εβγαζε κ δεν flashαρε;

tolis13
07-05-20, 12:02
error 9 και σταματησε στο 90%

@ ADSLgr.com All rights reserved.