PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιμενοντας...Την.αποστολη...



kostas_thess
18-07-07, 12:03
Καλησπέρα σας ! έχω την έξεις απορία ! έχω κάνει την αίτηση από της 31 Μαϊού Και Ακόμα περιμένω... Όπως Με είχε ενημερώσει ο εκάστοτε υπάλληλος τις courier που έστειλα την αίτηση μου είπε ότι ι αίτηση την επομένη ημέρα ήταν στα χεριά της 4νετ . Η αίτηση μου άρχισε να φαίνεται στο Στατυς της 4νετ από της 16/6 δηλαδή 15 μέρες μετά.....!@#@$@$@%$@ . Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία Μαζί τους την πρώτη φορά Μου είπανε Να μην ανησυχώ γιατί κάνει τόσο , Την δεύτερη φορά μου είπαν ότι όλες οι αιτήσεις θα προωθηθούν μαζί που είναι για το dslam , Την τρίτη φορά ότι υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα το οποίο δεν γνωρίζουμε..... , Ε δεν ξανά πηρα μην γνωρίζοντας τους κανόνες τις EETT Πλέων.. . Διαβάζοντας ωμός παρατήρησα ότι πρέπει να σταλεί η αίτηση σε 24 εργάσιμες μέρες από την στιγμή που θα την πάρουν... άλλα Δεν νομίζω να γίνει κατι τέτοιο....

Να μην σας πολυλογο τους εστιλα το παρακατο μηνημα :
Αγαπητοί Κύριοι,

Eχώ κάνει από τις 31/05/07 αίτηση για την υπηρεσία σας 2play. Όπως ενημερώθηκα
από τον courier που απεστάλε την αίτηση μου την επόμενη μέρα ήταν στα χεριά σας !
Μετά από παρακολούθηση στο on-line report της εταιρίας σας έχω διαπιστώσει πως η
αίτηση μου Καταχωρήθηκε στις 16/6 Δηλαδή 15 μέρες μετά . Δεν ξερώ τον λόγω .Και
ακόμα μέχρι σήμερα 17/7 παραμένει καταχωρημένη στα γραφεία σας και δεν
αποστέλλεται στον ΟΤΕ για να συνεχιστεί η διαδικασία ενεργοποίησης .Σε 3
τηλεφωνικές επικοινωνίες με την εταιρία σας κανένας τεχνικός σας δεν μου έδωσε
σαφή απάντηση του προβλήματος . Θα ήθελα άμεση απάντηση για το πρόβλημα της μη
προώθησης της αίτησης μου για ενεργοποίηση διαφορετικά θα βρεθώ στην δυσάρεστη
θέση να ασκήσω οποιοδήποτε νόμιμο δικαίωμα διαμαρτυρίας και καταγγελίας κατά της
εταιρίας σας μετά το πέρας των 24 εργασίμων ημερών . Όπως ορίζει ο κανονισμός τις
ΕΕΤΤ ! Από τις 16/6 Μέχρι και σήμερα 17/7 Έχουν περάσει 22 Εργάσιμες μέρες . Αν
Δεν Γίνει Κάποια Ενεργεία μέχρι το πέρας Τον 24 μερών θα είμαι στην δυσάρεστη
θέση να προβώ σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ .

Το όνομα χρηστή μου είναι το : ********* ( The )


Σας ευχαριστώ.

Το Παραπάνω e-mail εστάλη στις διευθύνσεις 1) Sales.at.forthnet.gr 2) Internet-Support.at.Forthnet.gr ( Βαζω .At Αντι για @ για τους προφανεις λογους )

Τη μπορώ να κανό στην περίπτωση που περάσουν η 24 εργάσιμες μέρες που δίνει η EETT ? Αν γνωρίζει κάποιος Ας απαντήσει :)

Σας Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)
Με εκτίμηση Κώστας

deniSun
18-07-07, 12:13
Προσπάθησε να διευκρινήσεις τι είδους πρόβλημα υπάρχει.
Από την μεριά την δική τους ή του ΟΤΕ;
Μετά πράξε αναλόγως.

Maximvs
18-07-07, 15:17
μαλλον δεν εχει πορτες στην περιοχη σου.

Unreal
18-07-07, 18:10
Εγώ λέω ότι είτε είναι σε PCM είτε παίζει κάτι άλλο περίεργο (π.χ να έχεις μετακομίσει πρόσφατα και να έχεις κρατήσει το νούμερο από την παλιά περιοχή).

Κάτι άλλο χωρίς παρεξήγηση οι λογαριασμοί με τον ΟΤΕ είναι όλοι τακτοποιημένοι?

deniSun
18-07-07, 20:07
Απ' ότι κατάλαβα έχει σύνδεση forthnet και απλά ήθελε να πάει σε 2Play.

kostas_thess
18-07-07, 21:37
Ναι @Unreal :) Δεν νομιζο να εχο Pcm γτ δεν θα ειχα και ιντερνετ 2μβιτ νομιζο :(

Φιλε @denis1276 Ναι εχω είδει 4νετ 2μβιτ ...

edit : Τους πηρα τηλεφωνο να τους ρωτησο γτ δεν γινεται ενεργοποιση και μου λεει δν ξερουν γιατι εχουν τεχνικα προβληματα... Τον ρωτησα ποσες μερες τους εχει πει ι EETT και λεει 40 μερες αν δεν ειπαρξει καποιο τεχνικο προβλημα και μετα μου ειπε οτι απο 40 ακομα μερες μεχρι να γινει ι ενεργοποίση..... Ελεος απλα.. Αυτα ΜΟΝΟ στην ελλαδα γινοντε.. Στην αμερικι σε 15 λεπτα εχεισ ιντερνετ σε οποια εταιρια θελεις...

Α και κατι κουφο επεσα στον ιδιο υπαλληλο που μίλησα τιν πρώτη φορά γτ πήρα δυο φορές :Ο

Αχ ελλαδα μου Οπος λεει και ι Νικος Παπαζογλου ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.