PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζήσε Μάη μου...(Η Επαρχία στα αζήτητα)



makdimnik
18-07-07, 17:45
Φίλοι μου, η επαρχία αποξενώνεται όλο και περισσότερο από τις νέες broadband εφαρμογές και τα ιδιόκτητα δίκτυα. Έτσι, ως Πατρινός πολίτης με χαρά έβλεπα τους τελευταίους 2 μήνες την ανακοίνωση της Forthnet για ιδιόκτητο δίκτυο στην Πάτρα την 20/8/2007 όπως έλεγε χαρακτηριστικά ο οδηγός κάλυψης για το τηλέφωνό μου 261045#### ( και έλεγα μέσα μου αλλά και σε συζητήσεις ότι πραγματικά για τις ιδιωτικές επιχειρήσεις όπως η Forthnet Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα).
Δυστυχώς σήμερα βλέπω φαρδιά πλατιά τον προγραμματισμό για τουλάχιστον ένα δίμηνο αργότερα...

" Αναμενόμενη κάλυψη: 15/10/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών. "

Εγώ εύχομαι άντε και Καλά Χριστούγεννα (τουλάχιστον...)

ντροπή σας καλοκαιριάτικα :down:

kx5
18-07-07, 17:52
Ήττα :down:
Έχω γνωστούς που περιμένουν πως και πως την επερχόμενη κάλυψη τον Αύγουστο.

mamep
18-07-07, 18:01
Το θέμα είναι πως έχουν αρπάξει κ φράγκα από το 3ο κοινοτικό πλαίσιο στήριξης για την περιφέρεια..

agmarios
18-07-07, 18:05
Έτσι είναι φίλε μου, δυστυχώς τα ίδια και χειρότερα (για μια ημέρα ο wizzard έδινε διαθεσιμότητα) έγιναν στο Ηράκλειο.

Όσο οι επενδύσεις συμφέρουν στην Αθήνα περισσότερο από ότι στην επαρχία τα λεφτά θα πέφτουν εκεί. Καλά καλά ούτε την Θεσ/νίκη δεν καλύπτουν φαντάσου εμάς.

Να σου θυμίσω βέβαια και την ακατονόμαστη που κλείνει τους κόμβους της στις πόλεις μας.

Επειδή την έχω πατήσει άσχημα συνιστώ να ξανακοιτάξεις τις διαθεσιμότητες σε 5-6 μήνες. Τουλάχιστον έτσι θα έχεις την ηρεμία σου.

sotos65
18-07-07, 18:53
Υπερβολικό το συμπέρασμα του τίτλου, για μόλις δύο μηνών (και λιγότερο) καθυστέρηση στη συγκεκριμένη περιοχή. Τι να πουν και άλλες περιοχές (πιο επαρχία από την επαρχία σε σχέση με Πάτρα, Ηράκλειο κλπ!) που πηγαίνουν στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!

agmarios
18-07-07, 19:18
Υπερβολικό το συμπέρασμα του τίτλου, για μόλις δύο μηνών (και λιγότερο) καθυστέρηση στη συγκεκριμένη περιοχή.
Τουλάχιστον στο Ηράκλειο που το παρακολουθώ, δεν ήταν η πρώτη αναβολή.


Τι να πουν και άλλες περιοχές (πιο επαρχία από την επαρχία σε σχέση με Πάτρα, Ηράκλειο κλπ!) που πηγαίνουν στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!
Ακριβώς αυτό είναι το θέμα μας. Αν Η Πάτρα, Το Ηράκλειο και οι υπόλοιπες πόλεις ίδιας τάξης μεγέθους (Λάρισα τι γίνεται; δεν ξέρω) τρώνε τέτοια σουτ φανταζόμαστε όλοι τι γίνεται σε μικρότερες πόλεις ή κωμοπόλεις.
Να σου θυμίσω περιπτώσεις (Νησιά Κυκλάδων, Χαλκιδική) που δεν έχουν καθόλου adsl

Για μένα το τι έγινε στην Πάτρα και το Ηράκλειο είναι απλά η αφορμή για τον προβληματισμό που υπάρχει στον τίτλο. Η Επαρχία είναι όντως στα αζήτητα

aris60
18-07-07, 19:20
Καλησπερα για πιον Μαη λες. :hmm:

sotos65
18-07-07, 19:25
Τουλάχιστον στο Ηράκλειο που το παρακολουθώ, δεν ήταν η πρώτη αναβολή.


Ακριβώς αυτό είναι το θέμα μας. Αν Η Πάτρα, Το Ηράκλειο και οι υπόλοιπες πόλεις ίδιας τάξης μεγέθους (Λάρισα τι γίνεται; δεν ξέρω) τρώνε τέτοια σουτ φανταζόμαστε όλοι τι γίνεται σε μικρότερες πόλεις ή κωμοπόλεις.
Να σου θυμίσω περιπτώσεις (Νησιά Κυκλάδων, Χαλκιδική) που δεν έχουν καθόλου adsl

Για μένα το τι έγινε στην Πάτρα και το Ηράκλειο είναι απλά η αφορμή για τον προβληματισμό που υπάρχει στον τίτλο. Η Επαρχία είναι όντως στα αζήτητα

Δεν διαφωνώ, απλά επειδή η αφορμή για το τόπικ ήταν η δίμηνη καθυστέρηση στην Πάτρα, μου φάνηκε υπερβολικός ο τίτλος. Τώρα για πολλές άλλες περιοχές, όπως λες κι εσύ, ισχύει και με το παραπάνω...

body125z
18-07-07, 19:33
Ρε παιδια αν ειναι επαρχια στην πατρα τοτε εδω στην αλεξ.πολη τι να πουμε...:worthy:

aris60
18-07-07, 19:35
Καλησπερα ειναι νωρις για ελπιδες μεγαλες νομιζω, η Αθηνα ακομη δεν εχει καθολου χρονους ενεργοποιησης βολικους, σκεφτειτε μετα Θεσ/νικη και μετα οι αλλες μεγαλες.Υπομονη εσεις θα βγητε μετα πιο δυνατα και με λυμενα τα προβληματα απο την αρχη ολα.

makdimnik
18-07-07, 19:41
Υπερβολικό το συμπέρασμα του τίτλου, για μόλις δύο μηνών (και λιγότερο) καθυστέρηση στη συγκεκριμένη περιοχή. Τι να πουν και άλλες περιοχές (πιο επαρχία από την επαρχία σε σχέση με Πάτρα, Ηράκλειο κλπ!) που πηγαίνουν στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!

Λαμβανομένου του προηγούμενου του Ηρακλείου που μαζί με την Πάτρα είναι οι δύο μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας μετά Αθήνα και Θεσ/νίκη, μπορώ να υποθέσω με αρκετή σιγουριά ότι ούτε ο Οκτώβριος του 2007 θα είναι ο μήνας του ιδιόκτητου της Forthnet στην Πάτρα, γι' αυτό και ο τίτλος.
Άλλωστε 1 μήνα πριν την προβλεπόμενη ημερομηνία κατάλαβαν οι υπεύθυνοι της Forthnet ότι το δίκτυό τους θα αργήσει? 2 και 3 μήνες πριν τα έβλεπαν όλα εντός προβλέψεων και δεν έβγαζαν ανακοίνωση?


Καλησπερα για πιον Μαη λες. :hmm:

από την γνωστή Ελληνική παροιμία " ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι" που χρησιμοποιείται για πράγματα που θεωρούνται πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθούν ή αν τελικά γίνουν θα αργήσουν πολύ..

karavagos
18-07-07, 20:37
Στην επαρχία εκκρεμούν πολλά θέματα εκτός των ιδιόκτητων υποδομών, με κυριότερο το θέμα της τοπικής τεχνικής υποστήριξης. Αγνοείστε τις εκτιμόμενες (βάση των χρόνων παραδόσης των Α/Κ από τον ΟΤΕ) ημερομηνίες και όταν με το καλό έρθει στην περιοχή σας, χαρείτε το.

Tetix
18-07-07, 21:11
Καλησπέρα σε όλους ;)

Λέω να στείλω την αίτηση για να αποκτήσω το ίντερνετ με τα 21.50ε το μήνα από τη Forthnet... Και ταυτόχρονα το καλοκαίρι να γίνουν οι απαραίτητες διαδικασίες και να πάρω και το modem μαζί με την ενεργοποίηση δωρεάν τώρα! Σε θέμα διαδικασίας διαφέρει από αυτό αυτό για το 2play? Αναμενόμενη κάλυψη ήταν 20/08 και τώρα πήγε στις 15/10 όπως φαίνεται και από το παρακάτω σχόλιο

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 15/10/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

Υπάρχει κάποιος άλλος στην ίδια θέση και τι πιστεύετε για τις ταχύτητες στην Πάτρα; Θα έχει καμία σχέση με τις τωρινές ταχύτητες (30kB/s με 768) ή πρόκειται για τελείως διαφορετική τεχνολογία/υποδομή;

Ευχαριστώ και καλές διακοπές !:p

panoc
18-07-07, 21:16
οτι και να κανεις τώρα δε θα εισαι στο ιδιόκτητο, αυτη τη στιγμη στη Πάτρα και ειδικα στο dslam Κων/λεως οι ταχυτητες ειναι κατα βαση για κλάμματα.
Καλυτερα να περιμένεις να ερθει πρωτα το ιδιόκτητο και μετα να προχωρίσεις.
και μη βασίζεσε στο 15/10 μεχρι προχθες ηταν για 20/8 αν θυμαμαι καλα και κανενας δεν εγγυάτε οτι δε θα ξανα αλλάξει.

Tetix
18-07-07, 21:26
Αυτό ακριβώς έγραψα στο νήμα μου και η απορία δεν είναι αν μου δώσουν το 1Mbit αν θα αλλάξει η κατάσταση, αυτό ξέρω ότι δεν θα γίνει.

Λέω αν με το ιδιόκτητο θα είναι αλλιώς τα πράγματα, σε παρακαλώ ξαναδιάβασε τι γράφω ;)





Ευχαριστώ τον moderator που μέσα σε τόση λίγη ώρα το έβαλε στο σωστό μέρος :)

crustest
18-07-07, 22:34
Παιδιά, καταρχάς συγνώμη που δεν μίλησα νωρίτερα να σας προετοιμάσω για την ήττα της αλλαγής της ημερομηνίας στην Πάτρα.
Πήγα με ένα φίλο μου στα κεντρικά της Forthnet στην πατρέως, να ρωτήσουμε για το ιδιόκτητο και μας είπαν (με επιφύλαξη και χωρίς να αναλαμβάνουν ευθύνη γιατί δεν είναι υπεύθυνοι) ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσει το ιδιόκτητο τον αύγουστο καθώς δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα τα έργα τοποθέτησης των οπτικών ινών. Μου είπε ότι υπολόγιζε ότι κατα τον Οκτώμβρη θα ξεκίναγαν τα έργα οπότε να μην περιμένω κάτι για πριν τον Δεκέμβρη. Επαναλαμβάνω μου ξεκαθάρισε το παιδί ότι πρόκειται για δική του πρόχειρη εκτίμηση που μπορεί και να μην είναι σωστή, γιατί δεν είναι της αρμοδιότητος του (οπότε παραμένει η ελπίδα το νέο χρονοδιάγραμμα στην σελίδα τους να μην είναι μούφα).

vaggoul
19-07-07, 00:10
Φίλοι μου, η επαρχία αποξενώνεται όλο και περισσότερο από τις νέες broadband εφαρμογές και τα ιδιόκτητα δίκτυα. Έτσι, ως Πατρινός πολίτης με χαρά έβλεπα τους τελευταίους 2 μήνες την ανακοίνωση της Forthnet για ιδιόκτητο δίκτυο στην Πάτρα την 20/8/2007 όπως έλεγε χαρακτηριστικά ο οδηγός κάλυψης για το τηλέφωνό μου 261045#### ( και έλεγα μέσα μου αλλά και σε συζητήσεις ότι πραγματικά για τις ιδιωτικές επιχειρήσεις όπως η Forthnet Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα)...
ντροπή σας καλοκαιριάτικα :down:

Στα ελεγα εγω, αλλα δεν ακουγες!!! Ειναι δυσκαμπτη η οπτικη ινα...

kx5
19-07-07, 02:01
Πάντως το ξεκίνημα ενός εναλλακτικού πάροχου στην Πάτρα θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
α)Θα γίνουν πάρα πολλές αιτήσεις.
β)Οι περισσότεροι θα είναι φοιτητές, δηλαδή heavy users.
γ)Οι υπάρχοντες χρήστες θα περάσουν στο ιδιόκτητο (ναι ή όχι?)
δ)Θα στριμωχτούν πολλοί χρήστες ανά dslam.

Είμαι περίεργος να δω πως θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία.

Koala_
19-07-07, 02:10
Βρισκόμαστε σε μια νέα τάση που προωθεί και πάλι την αστυφιλία.

Δεν νομίζω πώς το πρόβλημα είναι στα τεχνικά έργα, αλλά κάπου αλλού... Υπάρχουν κέντρα που αυτή τη στιγμή έχουν παραδοθεί επίσημα στους παρόχους, και ο wizard βγάζει πάλι διαθεσιμότητα τον Οκτώβρη με τα πρωτοβρόχια...

Ενημερωτικά στο Ηράκλειο που είμαι, η ημερομηνία έχει αλλάξει 4 φορές
Απρίλιος 2007 --> Σεπτέμβριος 2007 --> Αύγουστος 2007 --> και τώρα Οκτώβρης 2007

Προσωπικά δεν το βλέπω και πολύ έμπιστο όλο αυτό το κόλπο οπότε θα παραμείνω σε FORTHnet αλλά μέσω ΑΡΥΣ για ένα εξάμηνο ακόμα τουλάχιστον, και αν η "κάποτε" εξυπηρετική FORTHnet μείνει ώς έχει, OTEnet σου 'ρχομαι!

mamep
19-07-07, 12:02
Στο τέλος όλοι της επαρχίας θα αναγκαστούν να πάνε ΟΤΕ με 4 κ 8 Mbitia.

Να το θυμηθείς αυτό.

makdimnik
19-07-07, 14:56
Στο τέλος όλοι της επαρχίας θα αναγκαστούν να πάνε ΟΤΕ με 4 κ 8 Mbitia.

Να το θυμηθείς αυτό.

Μάλλον προς τα εκεί πάει η κατάσταση, και μου φαίνεται το μόνο που έχουμε να ελπίζουμε είναι μια εκ νεόυ μείωση τιμών από Σεπτέμβριο. Είναι όμως άδικο για κάποιον που δεν πολυχρησιμοποιεί σταθερό τηλέφωνο να πληρώσω π.χ. για 4096 Kbps στον ΟΤΕ μαζί με το πάγιο της PSTN κοντά 53 ευρωπουλάκια το μήνα!!!

lamesaint
25-07-07, 19:46
ας είναι καλά η επαρχία να στηρίζει τον ΟΤΕ :p

Hwoarang
25-07-07, 19:50
Περιμενα και γω την Μεγαλη Κυρια να ερθει. Βλέπω οτι ειναι ενα τρελο χάος και αυτη σαν το αλλο το καφενειο την Βιβόντι οπότε η λύση ειναι μία


ΟΤΕ Ruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulez :worthy::worthy:

ntsioupl
25-07-07, 20:49
και στην θεσνίκη στο πιο μεγάλο κέντρο (ΡΟΣΤΑΝ) είχε διαθεσιμότητα στις 10/6 και μεταφέρθηκε στις 22/7. τώρα που είδα λέει οτι υπάρχει κάλυψη αλλά με τόση αναξιοπιστία που έχει δείξει η 4νετ είναι λογικό πολλοί να πηγαίνουν ΟΤΕ γιατί σε ενεργοποιεί στις 10 μέρες max.
από την άλλη, αυτό που παραδέχτηκα στον ΟΤΕ, είναι οτι δεν σου λέει πότε θα έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου για να μην τρως απογοήτευση με αναβολές. απο τη στιγμή που σου λέει έχω διαθεσιμότητα σε 10 μέρες έχεις αξιόπιστο(αν και αργό) νετ. και τέλος ας μην ξεχνάμε ότι δίνει 8μβιτ μέχρι και στην Ορεστιάδα στην οποία η 4νετ θα βάλει ιδιόκτητο από του χρόνου στην καλύτερη περίπτωση.
δυστυχώς επιβεβαιώνεται για μια ακόμη φορά η φράση : ότι δίνεις -παίρνεις...

sdikr
25-07-07, 21:02
και στην θεσνίκη στο πιο μεγάλο κέντρο (ΡΟΣΤΑΝ) είχε διαθεσιμότητα στις 10/6 και μεταφέρθηκε στις 22/7. τώρα που είδα λέει οτι υπάρχει κάλυψη αλλά με τόση αναξιοπιστία που έχει δείξει η 4νετ είναι λογικό πολλοί να πηγαίνουν ΟΤΕ γιατί σε ενεργοποιεί στις 10 μέρες max.
από την άλλη, αυτό που παραδέχτηκα στον ΟΤΕ, είναι οτι δεν σου λέει πότε θα έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου για να μην τρως απογοήτευση με αναβολές. απο τη στιγμή που σου λέει έχω διαθεσιμότητα σε 10 μέρες έχεις αξιόπιστο(αν και αργό) νετ. και τέλος ας μην ξεχνάμε ότι δίνει 8μβιτ μέχρι και στην Ορεστιάδα στην οποία η 4νετ θα βάλει ιδιόκτητο από του χρόνου στην καλύτερη περίπτωση.
δυστυχώς επιβεβαιώνεται για μια ακόμη φορά η φράση : ότι δίνεις -παίρνεις...

Η Ορεστιάδα έχει εδώ και καιρό adsl up to 2mbit, υπάρχει και αυτό στην εξίσωση
Και εγώ ροσταν είμαι, είπε ο ΟΤΕ θα δώσω 4 και 8 σε Αθήνα - Θεσσαλονική και σύντομα και σε άλλες περιόχες, και είχα 4 μέσα σε 15 μέρες απο την ανακοίνωση, ενώ περίμενα τα llu απο το 2001 απο άλλον :p

ntsioupl
25-07-07, 21:51
εγω σου μιλάω για την 4αρα. την παρηγγειλα στα Γιαννιτσά και από σεπτέμβρη θα βάλει και ένας φίλος στην ορεστιάδα.
πιστεύω οτι η 4νετ θα μπορούσε να το χειριστεί καλύτερα το ζήτημα. δώσε 24μβιτ με 40 ε και για 2πλεη κάντο 60ε. θα έβγαζε και κάνα φράγκο παραπάνω για να παρέχει καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών, και κανένας δεν θα δυσανασχετούσε κιόλας να τα δώσει αυτά τα λ7 για 24μβιτ.
επιβεβαίωση των παραπάνω απότελεί η στάση του ΟΤΕ του οποίου το αυτί δεν πολυίδρωσε με την σούπερ ουάου προσφορά της 4νετ και προχωράει μέχρι εκεί που τον πέρνει, εκνευριστικά αργά και ΑΚΡΙΒΑ , ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ.

sdikr
25-07-07, 21:57
εγω σου μιλάω για την 4αρα. την παρηγγειλα στα Γιαννιτσά και από σεπτέμβρη θα βάλει και ένας φίλος στην ορεστιάδα.
πιστεύω οτι η 4νετ θα μπορούσε να το χειριστεί καλύτερα το ζήτημα. δώσε 24μβιτ με 40 ε και για 2πλεη κάντο 60ε. θα έβγαζε και κάνα φράγκο παραπάνω για να παρέχει καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών, και κανένας δεν θα δυσανασχετούσε κιόλας να τα δώσει αυτά τα λ7 για 24μβιτ.
επιβεβαίωση των παραπάνω απότελεί η στάση του ΟΤΕ του οποίου το αυτί δεν πολυίδρωσε με την σούπερ ουάου προσφορά της 4νετ και προχωράει μέχρι εκεί που τον πέρνει, εκνευριστικά αργά και ΑΚΡΙΒΑ , ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ.


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

voithostyrempora2
25-07-07, 21:58
ενώ περίμενα τα llu απο το 2001 απο άλλον :p

Τώρα δε χρειάζεται να περιμένεις άλλο. Καλύπτεσαι από προχθές και σου προσφέρεται ταχύτητα έως 24 μβιτ ;) .

manual2100
25-07-07, 21:59
Σε μερικές περιοχές δεν υπάρχει καν κάλυψη dsl. Η Ιρλανδία που άρχισε παράλληλα με εμάς την ανάπτυξη του δικτύου της έχει ήδη οπτικές ίνες παντού.. Εδώ θα βάλουμε σε 50 χρόνια....Ευρώπη κατά τα άλλα..

sdikr
25-07-07, 22:02
Τώρα δε χρειάζεται να περιμένεις άλλο. Καλύπτεσαι από προχθές και σου προσφέρεται ταχύτητα έως 24 μβιτ ;) .

Αυτό λέει η σελίδα τους, (με ανανέωση στις 18/7), δεν σου λέω για το γράφειο πού ήταν εδώ και 4μήνες................

Ασε μας ρε συ

ntsioupl
25-07-07, 22:10
Η Ιρλανδία που άρχισε παράλληλα με εμάς την ανάπτυξη του δικτύου της έχει ήδη οπτικές ίνες παντού.. Εδώ θα βάλουμε σε 50 χρόνια....Ευρώπη κατά τα άλλα..
στην Ιρλανδία είπαν να βάλουν χ κεφάλαιο και να τελειώνουν μια και καλή με το θέμα dsl. σε εμάς βάζουν χ/100 κεφάλαιο περιμένουν με αρπαχτές να βγάλουν χρήμα και ταλαιπωρούν τον κοσμάκη. η διαφορά δεν είναι στην διαθεσιμότητα του κεφαλαίου αλλά στην ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που έχουν οι ''επιχειρηματίες'' μας και περιμένουν μέσα σε ένα μήνα να πλουτίσουν.:down:

voithostyrempora2
25-07-07, 22:11
(με ανανέωση στις 18/7),

Ουπς , φάουλ . τελευταία ενημέρωση 24/07...




Αυτό λέει η σελίδα τους, (με ανανέωση στις 18/7), δεν σου λέω για το γράφειο πού ήταν εδώ και 4μήνες................

Ασε μας ρε συ

Εχουν ενα προβληματακι με τις πόρτες , αλλά κάλυψη υπάρχει και σε Ροσταν και σε Τούμπα ;). Τώρα αμα δεν έχεις επιχειρήματα , μπορείς να καταφυγεις σε ανακρίβειες (aka κάνουμε το 24/07--->18/07 ;)). Ηδη καλύπτεσαι και σε δουλειά και σε σπίτι ;) .

sdikr
25-07-07, 22:14
Ουπς , φάουλ . τελευταία ενημέρωση 24/07...





Εχουν ενα προβληματακι με τις πόρτες , αλλά κάλυψη υπάρχει και σε Ροσταν και σε Τούμπα ;). Τώρα αμα δεν έχεις επιχειρήματα , μπορείς να καταφυγεις σε ανακρίβειες (aka κάνουμε το 24/07--->18/07 ;)). Ηδη καλύπτεσαι και σε δουλειά και σε σπίτι ;) .

Ασε με να ξέρω καλύτερα εφόσον έχω κάνει αίτηση και στα δύο, οκ;
εκτός φυσικά το αν το "τεχνικό προβλήμα" για εσένα είναι δικαιολογία
Το 24 εχτές ήταν 18/07, αυτό μπορείς να το δείς και στο φόρουμ, οκ;

Ευχαρίστω ό μέγα Αθηναίε :evil:

voithostyrempora2
25-07-07, 22:22
Ασε με να ξέρω καλύτερα εφόσον έχω κάνει αίτηση και στα δύο, οκ;

ΟΚ, αλλά το γεγονός της επίσημης κάλυψης παραμένει είτε έτσι είτε αλλιώς. Πράγματι δεν υπάρχουν πόρτες , αλλά το να ομαλοποιηθεί η κατατσταση είναι θέμα εβδομάδων , ίσως και ημερών. Το δύσκολο ήταν να έρθουν κει πάνου ;).


Το 24 εχτές ήταν 18/07, αυτό μπορείς να το δείς και στο φόρουμ, οκ;

Πράγματι , μέχρι χθες το πρωί ήταν 18/07 η τελευταία ενημέρωση , αλλά προφανώς μιλάμε για το τώρα .Και τώρα (βασικά από χθες το μεσημέρι) τελευταία ενημέρωση είναι στις 24/07...

Καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να είμαστε όσο το δυνατόν πιο σίγουροι και όταν κάνουμε λάθος (γιατί κάποια στιγμή θα κάνουμε) να παραδεχόμαστε το λάθος μας ζητώντας συγνώμη για την (ακούσια) παραπληροφόρηση .


Ευχαρίστω ό μέγα Αθηναίε :evil:

Ναι , σαφώς. Όπως άλλωστε ξέρεις και είμαι από την Αθήνα (Κως Δωδεκανήσων here) και δε θέλω να έχει η υπόλοιπη Ελλάδα εναλλακτικούς... Φαίνεται άλλωστε από τα ποστ μου πόσο δε θέλω την επέκταση των εναλλακτικών ...
:down:

ntsioupl
25-07-07, 22:32
και που υπάρχει διαθεσιμότητα εγώ που μίλησα με το γραφείο της 4νετ μου λένε τουλάχιστον 1 μήνα μέχρι να λυθούν όλα τα προβλήματα και τότε θα αρχίσει η αναμονή που χρειάζεται για ενεργοποίηση(κανας μήνας πάνω κάτω). στην σελίδα σου λένε οτι υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά δεν σου λένε ότι μετά από 2 μήνες θα ποστάρει εδώ μέσα ο πρώτος ενεργοποιημένος στο ροσταν.
άσε και απο 4νετ χορτάσαμε υποσχέσεις....
by the way κως rulez! ήμουν και ένα χρόνο κάτοικός της.

knc
28-07-07, 11:43
Στην Ρόδο, που μένω από 1/9/2006,
- Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 15/12/2007 -

Ευτηχώς το καλοκαίρι περνάει ευχάριστα στη Ρόδο :-)

A_gamer
28-07-07, 12:36
Σε εμένα (Μαρκόπουλο Μεσογαίας) δίνει τα παρακάτω:


Διαθεσιμότητα broadband υπηρεσιών Forthnet 2play & Forthnet ADSL:
Υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στην περιοχή σας.
Αρ. τηλεφώνου: 22990 25ΧΧΧ Είδος σύνδεσης: PSTN
Κέντρο: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (MARK)

Επωφεληθείτε από τις απίθανες προσφορές στις υπηρεσίες Broadband της Forthnet και κερδίστε ταχύτητα, δωρεάν μήνες συνδρομής και ασυναγώνιστες τιμές. Επιλέξτε τώρα Forthnet 2play και συνδεθείτε άμεσα χωρίς κόπο και καθυστερήσεις.

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 01/10/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1333433&postcount=11

@ ADSLgr.com All rights reserved.