PDA

Επιστροφή στο Forum : Oteshop Related



DaveMurray
19-07-07, 13:00
Θα ήθελα να κάνω ερώτηση μέχρι πότε είναι ανοιχτά την ημέρα; Ήθελα να προμηθευτώ ένα καλό splitter για pstn και αναρωτιέμαι αν δεν προλαβαίνω, μπορείς να τα βρείς και αλλού; :)

sdikr
19-07-07, 13:04
Ανάλογα το Oteshop έχει και μερικά που είναι ανοιχτά το απογευγμα

panoc
19-07-07, 13:06
μπορεις να δοκιμασεις και τα crypto που εχουν τα multirama, αλλαξα το δικο μου με ενα τετοιο (ειχα ενα alcatel) και η κατασταση βελτιωθηκε αισθητα σε σημειο που ειτε εχω το splitter επανω είτε οχι τα στατιστικα ειναι τα ιδια.

DaveMurray
19-07-07, 13:09
πόσο έχουν δαυτά panoc; sdikr Στης Νίκαις που είναι στην Πλατεία Δαβάκη (Περιβολλάκι) η εκεί που πληρώνουμε τον λογαριασμό να πάω λέω με ένα ταξάκι τώρα :)

panoc
19-07-07, 13:12
7,5 E το ειχα παρει

βεβαια το δικο μου ειναι spliter ετσι ?

DaveMurray
19-07-07, 13:15
και εγώ splitter θέλω για PSTN όχι για ISDN... Και άκουσα καλά λόγια. Τουλάχιστον μπορεί να με γλυτώσει απο τις αποσυνδέσεις που κάνει το DSL όταν παίρνω, η με παίρνουν τηλ, τουλάχιστον αυτό, δλδ μακάρι... Για τα υπόλοιπα, αν δω και μια διαφορά προς το καλύτερο δεν θα πώ όχι. Πάω μπας και προλάβω :)

Παρεπιπτόντως τα φίλτρα speetouch που έχω να τα βγάλω; Να φάνε σουτ όταν το πάρω;

deniSun
19-07-07, 13:55
Λογικά δεν θα χρειάζεσαι φίλτρα (αν είναι καλό το φίλτρο).
Και της alcatel που δίνει η oteshop είναι πολύ καλό.

manolism3
19-07-07, 14:07
πόσο έχουν δαυτά panoc; sdikr Στης Νίκαις που είναι στην Πλατεία Δαβάκη (Περιβολλάκι) η εκεί που πληρώνουμε τον λογαριασμό να πάω λέω με ένα ταξάκι τώρα :)

Γείτονα εχει φιλτρα ZYXEL στη κουταΐση 34 λιγο ποιο κάτω, 50 μέτρα απο το μανάβικο.

DaveMurray
19-07-07, 14:21
ξέρω γείτονα, στον Παναγιώτη δεν λες; στο DCS2 δεν λες; Εκεί έκανα την αναβάθμιση το pc, ε τώρα κατέβηκα δαβάκη στο oteshop (περιβολλάκι) και μου έδωσαν ένα speedtouch DSL4231001 (NA306SEB) Adsl Over Pots Splitter λέει το μαραφέτι πάνω. Χμ έχω ακούσει πως τα routers speedtouch είναι καλά, λέτε να είναι και τα splitters; Μακάρι

Tem
19-07-07, 14:41
ξέρω γείτονα, στον Παναγιώτη δεν λες; στο DCS2 δεν λες; Εκεί έκανα την αναβάθμιση το pc, ε τώρα κατέβηκα δαβάκη στο oteshop (περιβολλάκι) και μου έδωσαν ένα speedtouch DSL4231001 (NA306SEB) Adsl Over Pots Splitter λέει το μαραφέτι πάνω. Χμ έχω ακούσει πως τα routers speedtouch είναι καλά, λέτε να είναι και τα splitters; Μακάρι

και τα speedtouch σπλιτεράκια είναι πολύ καλά

DaveMurray
19-07-07, 15:06
Μακάρι, τουλάχιστον αδερφέ να γλιτώσω τις αποσυνδέσεις όταν με παίρνουν η παίρνω τηλέφωνο :(

DaveMurray
20-07-07, 13:55
Τελικά το έβαλα, δεν έχω αποσυνδέσεις όταν παίρνω η με παίρνουν τηλέφωνο και γενικώς οι αποσυνδέσεις δεν είναι σε τόσο εφιαλτικό επίπεδο που ήταν πριν. Ακόμα υπάρχουν όμως και είναι πολλές, αλλά όχι εφιαλτικά πολλές... Επίσης κλειδώνει το modem/router σε καλές ταχύτητας ποτέ κάτω των 7000kbps. Μακάρι να συνεχίσει έτσι μέχρι να δώ τι άλλο μπορώ να κάνω :)

panoc
20-07-07, 14:34
Τελικά το έβαλα, ...........

ποιο από όλα πήρες τελικά ?

DaveMurray
20-07-07, 14:52
ε τώρα κατέβηκα δαβάκη στο oteshop (περιβολλάκι) και μου έδωσαν ένα speedtouch DSL4231001 (NA306SEB) Adsl Over Pots Splitter λέει το μαραφέτι πάνω. Χμ έχω ακούσει πως τα routers speedtouch είναι καλά, λέτε να είναι και τα splitters; Μακάρι

απάντησα πιο πάνω :)

ax8os.arouris
20-07-07, 14:59
@panoc
Βλέπω ότι χρησιμοποιείς αρκετά πολύμπριζα και ένα πάνω στ'άλλο. Επειδή έχω κι εγώ ένα μικρό πρόβλημα έλλειψης πριζών, στο δωμάτιο που έχω τον Η/Υ είναι μόνο 2 οι πρίζες, θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις τίποτα προδιαγραφές για τα πολύμπριζα. Καμιά καλή μάρκα, τίποτα χαρακτηριστικά κ.α.:hmm:

panoc
20-07-07, 15:16
@panoc
Βλέπω ότι χρησιμοποιείς αρκετά πολύμπριζα και ένα πάνω στ'άλλο. Επειδή έχω κι εγώ ένα μικρό πρόβλημα έλλειψης πριζών, στο δωμάτιο που έχω τον Η/Υ είναι μόνο 2 οι πρίζες, θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις τίποτα προδιαγραφές για τα πολύμπριζα. Καμιά καλή μάρκα, τίποτα χαρακτηριστικά κ.α.:hmm:

βασικα δεν εχω παρει τιποτε τρομερα, απλα πολυμπιρσα απο praktiker ειναι τα οποια ειναι πανω σε 2 1000aria mustek ups τα οποια ειναι πανω σε 1 πολυμπριζο-σταθεροποιητη τασης της apc.

@ ADSLgr.com All rights reserved.