PDA

Επιστροφή στο Forum : Siemens Siemens ADSL MODEM NTi XPRESSLINKD



David
02-07-03, 17:24
Siemes ADSL MODEM NTi XPRESSLINKD

Γνωρίζει κανείς για αυτό το dsl modem; Αυτό μου δίνουν για την γραμμή μου, κοστίζει € 211,00 χωρίς ΦΠΑ, ελπίζω να μην είναι καμία πατάτα …

roiy1
02-07-03, 18:10
David, edo paizeis mpalla : http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1259&highlight=siemens

David
02-07-03, 18:13
David, edo paizeis mpalla : http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1259&highlight=siemens

Thanx!
:lol:

Andy1972
02-07-03, 19:01
και εγω αυτο εχω και ειναι μια χαρουλα

newcommer
02-07-03, 19:18
gia to siemena pou dinoun router 5935 ti lete re paides?

akrivo? (mallon ee) alla ta axizei ta lefta tou ?

ti lete genikos?

chatasos
02-07-03, 19:39
gia to siemena pou dinoun router 5935 ti lete re paides?

akrivo? (mallon ee) alla ta axizei ta lefta tou ?

ti lete genikos?

πολύ καλό, όχι όμως για gamers :wink:

waste
02-07-03, 23:31
εγω θα ελεγα να μην παραμυθιαζεσαι γιατι δεν τα αξιζει τα λεφτα του. Ψαξε λιγο στο ιντερνετ να βρεις modem/router/firewalls πραγματικα κουκλακια που κοστιζουν 170ευρα. εαν δεν μπορεις να περιμενεις παρε ενα jetspeed500 και κανε τη δουλεια σου μεχρι να βρεις κατι καλυτερο. Δηλαδη για πες μου τι θα κερδισεις με ενα τοσο ακριβο μηχανημα?

newcommer
03-07-03, 00:03
nai alla ama o ote mou dinei to siemens kai oxi to jetspeed stin ilektroniki forma ti na kano?

bond
03-07-03, 00:03
εαν δεν μπορεις να περιμενεις παρε ενα jetspeed500 και κανε τη δουλεια σου μεχρι να βρεις κατι καλυτερο. Δηλαδη για πες μου τι θα κερδισεις με ενα τοσο ακριβο μηχανημα?

Πως θα αγοράσει το jetspeed, αφού ο ΟΤΕ του δίνει προφανώς μόνο Siemens; Εξάλλου έχουν αναφερθεί στο φορουμ αρκετά προβλήματα με jetspeed, ενώ κανένας δεν είχε πρόβλημα με τα siemens (αν και το δείγμα είναι ακόμη μικρό για να κρίνουμε, είναι μία ενδειξη).

waste
03-07-03, 00:09
newcomer θα σου προτεινα να περιμενεις λιγακι να δεις τι θα γινει τελικα με τα μοντεμ (ισως μεχρι τον Αυγουστο ;-)....

bond δεν ειπα οτι το jetspeed ειναι καλυτερο απο το siemens, απλα ειπα οτι τα χρηματα που κανει το δευτερο ειναι εξωφρενικα πολλα για αυτα που προσφερει. τι στιγμη που η αγορα προσφερει παρομοιες λυσεις με το 1/3 των χρηματων

chatasos
03-07-03, 11:18
To efficient 5935 είναι τουλάχιστον 10 φορές καλύτερο (από θέμα δυνατοτήτων αλλά και ποιότητας) από το jetspeed 500.
Είπαμε όμως ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ GAMERS!!!!

beez
03-07-03, 11:39
giati den kanei gia gamers?

chatasos
03-07-03, 11:47
giati den kanei gia gamers?

+10ms 8O 8O 8O

bond
03-07-03, 11:57
To efficient 5935 είναι τουλάχιστον 10 φορές καλύτερο (από θέμα δυνατοτήτων αλλά και ποιότητας) από το jetspeed 500.
Είπαμε όμως ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ GAMERS!!!!

Είμαι σίγουρος ότι έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά δεν μπορέις να μας το αναλύσεις λίγο; Και δεν κάνει συγκεκριμένα το efficient, για gamers ή κανένα router; Και ποιο είναι το πρόβλημα, αυξημένα pings, πρόβλημα στο NAT ή κάτι άλλο;

chatasos
03-07-03, 16:18
To efficient 5935 είναι τουλάχιστον 10 φορές καλύτερο (από θέμα δυνατοτήτων αλλά και ποιότητας) από το jetspeed 500.
Είπαμε όμως ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ GAMERS!!!!

Είμαι σίγουρος ότι έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά δεν μπορέις να μας το αναλύσεις λίγο; Και δεν κάνει συγκεκριμένα το efficient, για gamers ή κανένα router; Και ποιο είναι το πρόβλημα, αυξημένα pings, πρόβλημα στο NAT ή κάτι άλλο;

Φίλε bond, τον λόγο τον έγραψα παραπάνω....
Δεν έχουν όλοι οι routers το ίδιο "μειονέκτημα" οπότε μην ανυσηχείς :wink: :wink:

ΥΓ1: Πάντως για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια, είναι ίσως η καλύτερη value-for-money επιλογή του ΟΤΕ.

ΥΓ2: Η efficient πολύ σύντομα θα βγάλει καινούργια σειρά από modems (τα οποία θα μετατρέπονται από modem σε router και το αντίστροφο με την εγκατάσταση νέου firmware) οπότε όσοι μπορείτε να περιμένετε, δεν θα βγείτε χαμένοι.

dsl-guru
03-07-03, 16:25
To efficient 5935 είναι τουλάχιστον 10 φορές καλύτερο (από θέμα δυνατοτήτων αλλά και ποιότητας) από το jetspeed 500.
Είπαμε όμως ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ GAMERS!!!!

...και σε τιμη αντίστοιχη με αυτη που διατιθεται στην Αμερικη: 470 USD :!: :!: :!:

@ ADSLgr.com All rights reserved.