PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοιμούνται στο λογιστήριο της Forthnet



nmavro73
20-07-07, 07:49
Όταν είχα ανανεώσει τη dsl είχε κολλήσει το σύστημα αλλά η ανανέωση έγινε κανονικα. Δύο φορές όμως μου έστειλαν τιμολόγιο για λάθος ποσό.
Στη μέση του διμήνου που εκδίδεται ο λογαριασμός του telephony ζήτησα να μπώ σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο. Εκδόσαν όμως το λογαριασμό με το πάγιο. Μετά μου είπαν ότι ο επόμενος είναι πιστωτικός και θα πληρώσω τη διαφορά. Και για να μην γίνει μπέρδεμα θα ακύρωναν τη χρέωση μέσω πιστωτικής και θα πλήρωνα μετρητα. Ομως μία μερα μετά που πλήρωσα μετρητά, χρέωσαν και την κάρτα!
Επίσης έλαβα και άλλο λογαριασμό με τη συγκεκριμένη διαφορά που λέει ότι πάλι θα εισπράξουν από την κάρτα!
Τελικά μου είπαν ότι θα καταθέσουν το ποσό που πληρώθηκε δύο φορές στο λογαριασμό και ότι έδωσαν πάλι εντολή να μην εισρπαχθεί τίποτα από την κάρτα
ΕΛΕΟΣ

Karoulias
20-07-07, 09:29
Ποιος περίμενε δηλαδή να είναι το λογιστήριο πιο ικανό από τις υπόλοιπες υπηρεσίες?

Η μη αποτελεσματικότητα είναι κολλητική, πασίγνωστο αυτό!

deniSun
20-07-07, 09:45
Και που να δεις το λογιστήριο της vivodi τι χάλια έχει.
Στην κυριολεξία δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Panagioths
20-07-07, 10:51
Αυτό το λογιστήριο έχει χαρίσει και έχει φάει πολλά λεφτά... Τι να πούμε και εμείς οι εταιρικοί με τα κουφά εκεί μέσα που έχουν γίνει.... ;)

psytransas
20-07-07, 11:02
Η συνδεση μεταξυ των επιμερους τμηματων τους με το λογιστηριο ειναι για ....:rofl::rofl:

Αντι να ενημερωνεται αμεσα, καθονται και παιδευονται με πιστωτικα μετα....:down:

body125z
20-07-07, 22:34
Η συνδεση μεταξυ των επιμερους τμηματων τους με το λογιστηριο ειναι για ....:rofl::rofl:

Αντι να ενημερωνεται αμεσα, καθονται και παιδευονται με πιστωτικα μετα....:down:
+1 Μια απο τα ιδια σου βγαζουν πιστωτικα αλλα κ το λαδι μαζι:whistle:

nmavro73
24-07-07, 18:32
Πήραν λογαριασμό τράπεζας για να καταθέσουν το ποσό που κράτησαν από την κάρτα. Είπαν θα γίνει την παρασκευή. Αν δεν γίνει αμφισβητώ τη χρέωση. Εχω αρκετά χαρτιά για να το δεχτεί η τράπεζα

charilaos
24-07-07, 19:41
Όταν είχα ανανεώσει τη dsl είχε κολλήσει το σύστημα αλλά η ανανέωση έγινε κανονικα. Δύο φορές όμως μου έστειλαν τιμολόγιο για λάθος ποσό.
Στη μέση του διμήνου που εκδίδεται ο λογαριασμός του telephony ζήτησα να μπώ σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο. Εκδόσαν όμως το λογαριασμό με το πάγιο. Μετά μου είπαν ότι ο επόμενος είναι πιστωτικός και θα πληρώσω τη διαφορά. Και για να μην γίνει μπέρδεμα θα ακύρωναν τη χρέωση μέσω πιστωτικής και θα πλήρωνα μετρητα. Ομως μία μερα μετά που πλήρωσα μετρητά, χρέωσαν και την κάρτα!
Επίσης έλαβα και άλλο λογαριασμό με τη συγκεκριμένη διαφορά που λέει ότι πάλι θα εισπράξουν από την κάρτα!
Τελικά μου είπαν ότι θα καταθέσουν το ποσό που πληρώθηκε δύο φορές στο λογαριασμό και ότι έδωσαν πάλι εντολή να μην εισρπαχθεί τίποτα από την κάρτα
ΕΛΕΟΣ

Μα καλά περίμενες κάτι καλύτερο απο μια "εταιρεία σκουπίδι"
Πραγματικά με κάνει και απορώ... :hmm:

body125z
24-07-07, 22:21
Φιλε οσο αναφορα τις αδικες χρεωσεις τις διορθωνουν σε αυτα ειναι ενταξει ;)

izam
28-07-07, 01:40
Η συνδεση μεταξυ των επιμερους τμηματων τους με το λογιστηριο ειναι για ....:rofl::rofl:

Αντι να ενημερωνεται αμεσα, καθονται και παιδευονται με πιστωτικα μετα....:down:


Φιλε οσο αναφορα τις αδικες χρεωσεις τις διορθωνουν σε αυτα ειναι ενταξει ;)

Το ελπίζω γιατί σε εμένα εκδώσαν λογαριασμό πριν τη λήξη της προσφοράς :mad: και στο τηλέφωνο μου είπαν ότι θα κανουν πιστωτικό το επόμενο δίμηνο . ("Απόσυρση Dial up 768 in a box (http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=183257)" για 6+2 μήνες)

@ ADSLgr.com All rights reserved.