PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα Σύνδεση στη Βούλα - Βοήθεια!



Roseman
20-07-07, 12:24
Helloooo.. Εχω το 2play της Forthnet στη Ν.Σμυρνη εδω κ 2 μηνες περιπου κ μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος. Ειμαι ενας μεσος χρηστης, κυριως κατεβαζω ταινιες, mp3, surfarisma, αντε κ κανα online παιχνιδακι που κ που. Δεν αντιμετωπισα μεχρι τωρα καποιο προβλημα και στο speedtest.net επιασα ταχυτητα 13Mbit. ΟΚ δηλαδη.
Σε μια βδομαδα ομως μετακομιζω Βουλα κ δεν ξερω για την καλυψη εκει. Μπορειτε να με βοηθησετε?
Εχει η Forthnet ιδιοκτητο δικτυο εκει? Αντιμετωπιζει προβληματα?

Μηπως ειναι καλυτερα να διακοψω την Forthnet κ να στραφω προς Tellas - ON telecoms? Βαζω τον OTE σαν τελευταια λυση λογω των υψηλων χρεωσεων.

Ευχαριστω!

ifesys
20-07-07, 12:47
Από το site της forthnet μπορείς να δεις αν έχει ιδιόκτητο εκεί. Χρειάζεται βέβαια έναν αριθμό τηλεφώνου της περιοχής. Αν έχεις εκεί καλώς , αν δεν έχεις χρησιμοποίησε κάποιου γείτονα.

Πάντως για τηλ 210899ΧΧΧΧ δείχνει ότι υπάρχει κάλυψη από το ιδιόκτητο.

Roseman
20-07-07, 12:52
Τσεκαρα κ λεει οτι εχει... Μηπως ξερεις τιποτα για την γραμμη εκει? Εχει προβληματα - αργει - διακοπες κτλ??

ifesys
20-07-07, 13:06
Από ποιότητα σύνδεσης δεν γνωρίζω τίποτα για forthnet. Το τεστ το έκανα με το τηλέφωνο ενός γνωστού. Αυτός βέβαια έχει conn-x αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.