PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά δωρεάν Router με conn-x



Σελίδες : [1] 2

Yupi
22-07-07, 01:44
Γεια σας.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το conn-x, το οποίο συνοδεύεται με δωρεάν ασύρματο modem/router. Τα προσφερόμενα, σύμφωνα με το oteshop.gr είναι τα εξής:

Philips PSTN
Philips ISDN
Baudtec PSTN
Baudtec ISDN
Sagem Fast 1500WG PSTN
Sagem Fast 1540WG ISDN
TELLINDUS 1132 PSTN
TELLINDUS 1133 ISDN
Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN
Thomson Speedtouch 585i v6 ISDN

(σε ορισμένες μάρκες δεν δίνεται πληροφορία για το μοντέλο).

Έχω PSTN γραμμή και θα ήθελα να μάθω, από τα στοιχεία που είναι διαθέσιμα, ποιο να προτιμήσω. Το χρειάζομαι κυρίως ως ασύρματο και δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ. Μέχρι τώρα είμαι με απλό USB modem.Ενδιαφέρομαι κυρίως για την ευχρηστία και την αξιοπιστία του.

Γνωρίζει κάποιος περισσότερα για το ποια είναι ακριβώς τα άγνωστα μοντέλα; Τέλος, έχετε ακούσει αν υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από αυτά;

panoc
22-07-07, 01:50
Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN από μενα, αν και το σημα του wifi του δεν ειναι πολυ δυνατο.

gtl
22-07-07, 01:59
Εντωμεταξύ, έχει παρατηρήσει κανείς πόσο απαράδεκτο είναι το site του ΟΤΕ για παραγγελίες? Στην ιστοσελίδα του OTE-shop αναφέρουν τον κατάλογο των δωρεάν modems που έγραψε ο Yupi, αλλά δίνουν μόνο δύο επιλογές στον πελάτη : είτε να διαλέξει "δωρεάν modem", γενικώς και αορίστως (με την υποσημείωση "ο ΟΤΕ σας προσφέρει δωρεάν ένα από τα παρακάτω WiFi modem/router της λίστας, ανάλογα με τη διαθεσιμότητα"), είτε να επιλέξει κάποιο συγκεκριμένο από τα modem με κανονική χρέωση!!

Επιπλέον, στο κάτω μέρος της σελίδας έχουν ένα link "συμμετάσχετε στην έρευνα του ConnX", το οποίο οδηγεί σε pop-up που μας πληροφορεί ότι η έρευνα έχει... λήξει!

Έλεος. Δεν είναι ικανοί να στήσουν μια στοιχειώδη σελίδα παραγγελιών? :p

DaveMurray
22-07-07, 21:01
Yupi και εγώ προτείνω Thomson Speedtouch 585 v6... Ξακουστό, με απόδοση, δεν θα σε απογοητεύσει...

Yupi
22-07-07, 22:09
Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN από μενα, αν και το σημα του wifi του δεν ειναι πολυ δυνατο.


Yupi και εγώ προτείνω Thomson Speedtouch 585 v6... Ξακουστό, με απόδοση, δεν θα σε απογοητεύσει...

Κι εγώ εκεί σκέφτομαι να καταλήξω. Έχει ακούσει κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας; Κάτι πήρε το αυτί μου, ότι τους έχουν ξεμείνει μόνο τα σκάρτα. Λέει να πάρω όλα τα 0teshop και Γερμανός στη σειρά κι όπου βρω; Υπάρχει άλλος τρόπος να μάθω; (π.χ. τηλεφωνικώς κλπ)

psyxakias
22-07-07, 22:39
gtl, αν και θα προτιμούσα μια καλύτερη σελίδα στις παραγγελίες ConnX, δε νομίζω πως είναι θέμα για το εάν ξέρουν να στήσουν μία σελίδα η όχι (εντάξει με εξαίρεση την έρευνα του ConnX).

Όσον αφορά τα modems, μέχρι πρότινος είχαν επιλογή στα δωρεάν modems και τώρα την έβγαλαν και σου στέλνουν ότι προτιμούν εκείνοι (όπως στην ουσία κάνουν και κάποιοι ISPs, βλέπε Forthnet με Crypto/USR/Siemens/Airties). Κρίμα γιατί μ' άρεσε που έδιναν η επιλογή, και θα έπρεπε ο ΟΤΕ σε αυτό το θέμα να γινόταν παράδειγμα για τους ISPs, όμως τελικά προτίμησε να κάνει κι αυτός ότι και οι άλλοι και να δίνει ότι "διαθέσιμο" modem υπάρχει. Ας ελπίσουμε κάποια στιγμή όλοι να σου επιτρέπουν την επιλογή modem :(

Yupi, δεν γνωρίζω εάν στο δίνουν επί τόπου εάν πας σε Γερμανό ή Oteshop, ρώτησέ τους. Ειδάλλως θα πρέπει να παίξεις lotto και να ελπίζεις για το speedtouch (που θα σου πρότεινα και εγώ, αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία) ;)

sdikr
22-07-07, 23:21
Σε Oteshop /Γερμανό το δίνουν εκείνη την στιγμή, στον γερμανό δίνουν λίγο διαφορετικό κουτί απο ότι στα oteshop (Μικροδιαφορές στην ενεργοποίηση τουλάχιστον σε αυτό που είχα πάρει παλιότερα για γνωστό)

JoeBar
22-07-07, 23:43
Συμφωνώ και εγώ οτί το speedtouch είναι η καλύτερη επιλογή μεταξύ των ασύρματων που δίνει το conn-x. Όπως ακόμα πιστεύω οτί θα έπρεπε να σου δίνει την δυνατότητα να διαλέγεις εσύ όποιο θες, για την τιμή που πληρώνεις για adsl στον ΟΤΕ και ειδικά για τις premium ταχύτητες.

Πάντως αυτό που έχω ακούσει είναι οτι τα speedtouch βρίσκονται γενικότερα σε έλλειψη.

Να ευχεσαι να μην σου στείλουν tellindus. Εμένα κατα λάθος μου έστειλαν το tellindus αντι για το 530v6 που έπρεπε να πάρω. Είπα να το βάλω για τσεκάρισμα και σε 1 μέρα είχε ξαναμπεί στο κουτάκι του... :p

Geminimax
23-07-07, 01:27
Ρε παιδια μην ταλαιπωρείστε άδικα....... Το philps στελνουν, αντε και το baudtec, τα αλλα εχουν ελλειψεις.

mavrose
23-07-07, 01:56
Γεια σας.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το conn-x, το οποίο συνοδεύεται με δωρεάν ασύρματο modem/router. Τα προσφερόμενα, σύμφωνα με το oteshop.gr είναι τα εξής:

Philips PSTN
Philips ISDN
Baudtec PSTN
Baudtec ISDN
Sagem Fast 1500WG PSTN
Sagem Fast 1540WG ISDN
TELLINDUS 1132 PSTN
TELLINDUS 1133 ISDN
Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN
Thomson Speedtouch 585i v6 ISDN

(σε ορισμένες μάρκες δεν δίνεται πληροφορία για το μοντέλο).

Έχω PSTN γραμμή και θα ήθελα να μάθω, από τα στοιχεία που είναι διαθέσιμα, ποιο να προτιμήσω. Το χρειάζομαι κυρίως ως ασύρματο και δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ. Μέχρι τώρα είμαι με απλό USB modem.Ενδιαφέρομαι κυρίως για την ευχρηστία και την αξιοπιστία του.

Γνωρίζει κάποιος περισσότερα για το ποια είναι ακριβώς τα άγνωστα μοντέλα; Τέλος, έχετε ακούσει αν υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από αυτά;

Παντως στη δικια μου περιπτωση (αναβαθμιση απο αοριστου Οτενετ σε Connex) αυτο--> Thomson Speedtouch 585i v6 ISDN το πληρωσα (30 ευρω) ..μονο το PSTN εδιναν free ..ή με πιασανε κοροιδο :p

sevi
23-07-07, 18:10
Παιδιά να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και ειμαι καμενη;
8 Ιουνιου εκανα αιτηση στην forthnet ου ειπαν ότι τελικά θα γίνει τέλη Σεπτ με αρχές Οκτ!
Λέω λοιπόν να κάνω διακοπή και να πάω conn-x ή vodafone
Τι λέτε;

maik
23-07-07, 18:32
Επισης καλο ειναι το sagem το 1500 ή 1540, τουλαχιστον οσον αφορα το ασυρματο κοματι.

@sevi

Το καλυτερο ειναι να ρωτησεις στα αντιστοιχα φορουμ των εταιριων ,εκει θα ακουσεις πολλα και διαφορα για τους χρονους ενεργοποιησης.

Tem
23-07-07, 19:34
Thomson Speedtouch 585

aris60
23-07-07, 19:37
Παιδιά να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και ειμαι καμενη;
8 Ιουνιου εκανα αιτηση στην forthnet ου ειπαν ότι τελικά θα γίνει τέλη Σεπτ με αρχές Οκτ!
Λέω λοιπόν να κάνω διακοπή και να πάω conn-x ή vodafone
Τι λέτε;

Kαλησπερα δεν σου ειπανε ποιον Οκτωβριο? :hmm:


Kαλησπερα δεν σου ειπανε ποιον Οκτωβριο? :hmm:

Να περιμενης να βαλουν σε ενεργεια αν τελικα το βαλουν το κονεχ με τα απεριοριστα τηλεφωνα 24ωρου ιναι η λυση αμα γινη. :)


Kαλησπερα δεν σου ειπανε ποιον Οκτωβριο? :hmm:

Να περιμενης να βαλουν σε ενεργεια αν τελικα το βαλουν το κονεχ με τα απεριοριστα τηλεφωνα 24ωρου ειναι η λυση αμα γινει. :)

kmixalis
23-07-07, 21:31
Baudtec PSTN
αξιοπιστο

gtl
23-07-07, 21:50
Ρε παιδια μην ταλαιπωρείστε άδικα....... Το philps στελνουν, αντε και το baudtec, τα αλλα εχουν ελλειψεις.

Δυστυχώς έτσι είναι. Σε διερευνητικό τηλεφώνημα για γνωστό με ενημέρωσαν ότι αυτή την στιγμή δίνουν μόνο Baudtec, και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να διαλέξουμε οι ίδιοι ποιόν router θα παραλάβουμε.

Ήταν καλή προσφορά όσο διήρκεσε, με την τωρινή όμως μορφή... όχι.

Yupi
24-07-07, 01:39
Δυστυχώς έτσι είναι. Σε διερευνητικό τηλεφώνημα για γνωστό με ενημέρωσαν ότι αυτή την στιγμή δίνουν μόνο Baudtec, και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να διαλέξουμε οι ίδιοι ποιόν router θα παραλάβουμε.

Ήταν καλή προσφορά όσο διήρκεσε, με την τωρινή όμως μορφή... όχι.

Στο www.oteshop.gr πάντως αναφέρει:

" ΔΩΡΟ το ασύρματο modem/ router της επιλογής σας! "

Αν έτσι εννοούν αυτοί την επιλογή μας...:rant:

no_logo
24-07-07, 02:04
" ΔΩΡΟ το ασύρματο modem/ router της επιλογής σας! "

Αν έτσι εννοούν αυτοί την επιλογή μας...:rant:

τα speedtouch είναι σε έλλειψη

φίλος πάντως που πήρε το baudtec είναι ευχαριστημένος

blueled
24-07-07, 15:05
Στις 13/7 που εκανα τηλεφωνικα στο 134 την παραγγελια για 6μηνη connx μετα απο 3-4 μερες μου εστειλαν το BaudTec. Ακομα περιμενω ενεργοποιηση οποτε δεν εχω αποψη για το αν ειναι καλο ή οχι. Ειναι και το πρωτο μου adsl modem οποτε δε μπορω να κανω συγκριση με αλλα modem.

valen01
24-07-07, 16:24
ρωτώντας πριν απο λίγο με ενημέρωσαν οτι θα μου έστελναν το speedtouch !!!!! Μήπως παίζει και ανάλογα το stock που θα έχει κάθε κατάστημα του ΟΤΕ στην περιοχή?

Yupi
24-07-07, 17:41
ρωτώντας πριν απο λίγο με ενημέρωσαν οτι θα μου έστελναν το speedtouch !!!!! Μήπως παίζει και ανάλογα το stock που θα έχει κάθε κατάστημα του ΟΤΕ στην περιοχή?

Εμένα μου είπαν πριν λίγο στο 134 ότι έχουν μόνο το SAGEM στην Πάτρα. Τους ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να βρω κάποιο άλλο ρούτερ στα καταστήματα και μου είπαν ότι ανάλογα με το τι υπάρχει διαθέσιμο στο καθένα.

panoc
24-07-07, 17:43
Εμένα μου είπαν πριν λίγο στο 134 ότι έχουν μόνο το SAGEM στην Πάτρα.

Blame με... προχθες αγορασα τα 2 τελευταια 585 και 585i που υπηρχαν και τα βρηκα στο καταστημα Κορινθου & Αράτου :p.
Ζητησα αλλα 4 παραγγελία αλλα δεν ηξερε ποτε και ΑΝ θα φερουν.

ax8os.arouris
25-07-07, 12:27
Κι εγώ SpeedTouch 585 v6 θα πρότεινα. Εγώ πρόλαβα και το πήρα. Απ' ότι ξέρω όμως πλέον υπάρχει έλλειψη στο συγκεκριμένο routerάκι... Επίσης έχω την εντύπωση πως πλέον με τις προσφορές conn-x δε δίνουν δωρεάν κάποιο από τα καλά routerάκια. Δίνουν απλά μια μικρή έκπτωση. Εγώ υποτίθεται πως πήρα δωρεάν το router μου αλλά μου ήρθε λογαριασμός ΟΤΕ με χρέωση 30κάτι ευρώ για τον εξοπλισμό... Στο 134 μου είπαν ότι έγινε λάθος στο λογαριασμό γιατί ενώ όταν έκανα τη διαδικασία ήταν δωρεάν, όταν συντάχθηκε ο λογαριασμός δινόταν με έκπτωση και τα ξυπνοπούλια με χρέωσαν! Έκανα έγγραφο παράπονο σε ένα OTEshop και θα δούμε τι θα έρθει στον επόμενο λογαριασμό... Αν δεν μου αφαιρέσουν το ποσό θα τους πάρει και θα τους σηκώσει:angryr:

Yupi
25-07-07, 14:52
Blame με... προχθες αγορασα τα 2 τελευταια 585 και 585i που υπηρχαν και τα βρηκα στο καταστημα Κορινθου & Αράτου :p.
Ζητησα αλλα 4 παραγγελία αλλα δεν ηξερε ποτε και ΑΝ θα φερουν.

Στο συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχαν κανένα ρούτερ για PSTN γραμμή χθες που πήγα. Πάντως σήμερα, που πήγα να αγοράσω το conn-x από το κατάστημα της Γούναρη, μου είπε η υπάλληλος ότι θα κοιτάξει να μου βρει το speedtouch. Τώρα τι θα γίνει τελικά, δεν ξέρω. Θα δείξει.

panoc
25-07-07, 16:33
Στο συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχαν κανένα ρούτερ για PSTN γραμμή χθες που πήγα. Πάντως σήμερα, που πήγα να αγοράσω το conn-x από το κατάστημα της Γούναρη, μου είπε η υπάλληλος ότι θα κοιτάξει να μου βρει το speedtouch. Τώρα τι θα γίνει τελικά, δεν ξέρω. Θα δείξει.

E πως να εχει αφου τα πήρα σου λεω :p και μαλλιστα το ενα (585i) ηταν σκετη συσκευη χωρίς κακετο.

Στα κεντρικα της Γουναρη το ίδιο ειπαν και σε μενα εδω και μια βδομαδα.. προφανως ακομα ψαχνει.

Aν ενδιαφερεσε μονο για συσκευη παντως κοιτα εδω (http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=585&page=1&cat_id=130)

ECEP
26-07-07, 11:53
Κι εγώ μόλις πληροφορήθηκα πως διαθέσιμο είναι μόνο το ασύρματο phillips για pstn.
Έχει κανείς άποψη περί αξιοπιστίας του συγκεκριμένου?
Σκέφτομαι αν δεν είναι καλό να περάσω μόνος μου από oteshop/γερμανό και να ρωτήσω για το speedtouch 585

o_iatros
26-07-07, 14:30
Κι εγώ μόλις πληροφορήθηκα πως διαθέσιμο είναι μόνο το ασύρματο phillips για pstn.
Έχει κανείς άποψη περί αξιοπιστίας του συγκεκριμένου?
Σκέφτομαι αν δεν είναι καλό να περάσω μόνος μου από oteshop/γερμανό και να ρωτήσω για το speedtouch 585

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=115024

:)

ECEP
26-07-07, 15:11
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=115024
:)
Το έχεις πάρει τελικά ή όχι? γιατί δεν υπάρχει κανένας χαρακτηρισμός...

ntsioupl
26-07-07, 18:40
τελικα και εγω αυτο παρελαβα σημερα απο την οτενετ(phillips) αλλά δεν με ικανοποίησαν οι απαντήσεις σας. ειναι καλύτερο απο το thomson ναι, όχι, γιατί, σε τι? μήπως να βρίσκαμε κάνα benchmark να τα δοκιμάζαμε όλα και να μπορούσαμε να εκφερουμε γνώμη ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΑ για να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις οτι εκτός απο το speedtouch όλα τα άλλα είναι κουβάδες???

MrSolo
27-07-07, 05:10
Εμένα πάντως μου έστειλαν BaudTec το οποίο και δουλεύω εδώ και μια εβδομάδα...είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και σαν ταχύτητα και σαν ευκολία στη εγκατάστασή του,ακόμα και ασύρματα το WII μου το βρήκε άμεσα και σε 2 λεπτά ήμουν On-line!
Για τσάμπα είναι πολύ καλό!

ax8os.arouris
27-07-07, 19:24
τελικα και εγω αυτο παρελαβα σημερα απο την οτενετ(phillips) αλλά δεν με ικανοποίησαν οι απαντήσεις σας. ειναι καλύτερο απο το thomson ναι, όχι, γιατί, σε τι? μήπως να βρίσκαμε κάνα benchmark να τα δοκιμάζαμε όλα και να μπορούσαμε να εκφερουμε γνώμη ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΑ για να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις οτι εκτός απο το speedtouch όλα τα άλλα είναι κουβάδες???


Εύχομαι να τα πάτε καλά με το νέο σου ρουτεράκι :oneup:... ...αλλά τα σχόλιά σου δεν με βρίσκουν σύμφωνο! Δικαίωμά σου να μην νιώθεις ικανοποιημένος! Καλώς ή κακώς, στο παρόν φόρουμ θα βρεις πολλές απαντήσεις σε απορίες σου, αλλά όχι σε όλες! Πάντως δεν βλέπω να ρώτησες κάτι συγκεκριμένο για να σου απαντήσει, όποιος γνωρίζει, συγκεκριμένα! Η συγκεκριμένη διαδικτυακή κοινότητα απαρτίζεται και από βαθείς γνώστες της ADSL (και όχι μόνο) τεχνολογίας, αλλά και από απλούς (όπως εγώ) χρήστες. Όλοι συνεισφέρουν όπου (και όσο) μπορούν! Αν παραμένεις ανικανοποίητος να προσλάβεις έναν τεχνικό!
Φιλικά!:oneup:

SpeedTouch 585 v6:worthy::respekt: από την άλλη όμως είναι το πρώτο ρουτεράκι μου, οπότε μπαίνουν στην μέση και οι συναισθηματισμοί:hearts::tongue::smile:

ntsioupl
27-07-07, 20:02
Μα και εγώ σαν μέσος χρήστης μιλάω και επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός με το θέμα ρούτερ θα ήθελα αυτοί που γνωρίζουν αποδεδειγμένα και με παραπομπές να μου προτείνουν το καλύτερο σε εμένα και σε όλους τους άλλους που ακόμα ''την ψάχνουν''. δεν θέλω να θίξω κανένα απλά ζητάω το αυτονόητο. δεν είναι δυνατόν σε θέματα με 100αδες απαντήσεις να λέει ο καθένας το δικό του και κανένας από όσους γνωρίζουν 5 πράγματα παραπάνω να μην καταθέτει ένα συγκριτικό για να μας ανοίξει τα ματια..

Άντε να πω και εγώ το δικό μου: crypto f200 usb!!! γιατί? ΕΤΣΙ! επειδή μου αρέσει το χρώμα του!

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση παντα..

mper47
29-07-07, 19:44
Ελάχιστες απορίες γιατί μπερδεύτηκα και εδώ μέσα έχω διευκρινίσει πολλά πράγματα.

(Α)

Με βάση τα σημερινά δεδομένα, τι είναι καλύτερο αν θέλει κάποιος conn-x και ένα συγκεκριμένο, ας πούμε, router (π.χ. SpeedTouch);

-Να πάρει τηλ. το 134 ώστε μαζί με την κατάθεση της αίτησης να του πουν αν έχουν το εν λόγω router;
-Να αγοράσει κάποιο πακέτο conn-x από κατάστημα; (υπάρχουν τέτοια αν δεν κάνω λάθος; ) Αν υπάρχουν περιλαμβάνουν μέσα και κάποιο router; Αν ναι, γράφει απ' έξω ποιο είναι;
-Να κάνει την αίτηση ηλεκτρονικά από το www.conn-x.gr, όπου και καλά διαλέγει ποιο router θέλει (ασχέτως του αν υπάρχει διαθέσιμο ή οχι);

(Β)

Διάβασα ότι με conn-x (σε αντίθεση με onDSL kit) μετά το πέρας της υποχρεωτικής παραμονής στο δίκτυο σου μένει η γραμμή dsl, άρα διαλέγεις πάροχο αν θες να αλλάξεις.

Αν ΔΕ θέλεις να αλλάξεις πάροχο, η συνδρομή σε τι τρέπεται; Αορίστου onDSL Home;

Και τέλος (Γ):

Τον λογαριασμό όσο έχει κάποιος την αρχική δέσμευση conn-x ποιος τον εκδίδει; Η ΟΤΕnet; Ή πληρώνεται μέσω λογαριασμού ΟΤΕ; Και μετά το τέλος της δέσμευσης;

Είδα στην αρχή στο site σας "OTE dsl" και "OTEnet dsl" και νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα, αλλά ψάχνοντας βρήκα λίγες διαφορές μεταξύ τους (κυρίως για την κυριότητα της γραμμής dsl).

DaveMurray
30-07-07, 07:17
(Α)

Με βάση τα σημερινά δεδομένα, τι είναι καλύτερο αν θέλει κάποιος conn-x και ένα συγκεκριμένο, ας πούμε, router (π.χ. SpeedTouch);

ένα απο τα παρακάτω 2 από ότι μας είπες

-Να πάρει τηλ. το 134 ώστε μαζί με την κατάθεση της αίτησης να του πουν αν έχουν το εν λόγω router;
-Να αγοράσει κάποιο πακέτο conn-x από κατάστημα; (υπάρχουν τέτοια αν δεν κάνω λάθος; ) Αν υπάρχουν περιλαμβάνουν μέσα και κάποιο router; Αν ναι, γράφει απ' έξω ποιο είναι;


(Β)

Διάβασα ότι με conn-x (σε αντίθεση με onDSL kit) μετά το πέρας της υποχρεωτικής παραμονής στο δίκτυο σου μένει η γραμμή dsl, άρα διαλέγεις πάροχο αν θες να αλλάξεις.

Αν ΔΕ θέλεις να αλλάξεις πάροχο, η συνδρομή σε τι τρέπεται; Αορίστου onDSL Home;

Ναι, και μετά το πέρας των 12 μηνών, δεν έχεις την σταθερή τιμή που είχες, αλλάζει

andreasp
30-07-07, 10:20
Υπάρχει κανένα router απο αυτα που δινουν δωρεν, που να το αλλαζεις απο pstn σε isdn και τουμπαλιν ?
Είτε απο την κονσόλα του, είτε με firmware.

maik
30-07-07, 16:10
Υπάρχει κανένα router απο αυτα που δινουν δωρεν, που να το αλλαζεις απο pstn σε isdn και τουμπαλιν ?
Είτε απο την κονσόλα του, είτε με firmware.

Απο τα ασυρματα κανενα.

scorpios
30-07-07, 21:24
Thomson Speedtouch 585.
24 ώρες το 24ωρο.
Αποσύνδεση ...... άγνωστη λέξη.:oneup:

stmour
01-08-07, 12:33
Thomson Speedtouch 585.
24 ώρες το 24ωρο.
Αποσύνδεση ...... άγνωστη λέξη.:oneup:

Baudtec ISDN Ethernet ADSL2+ τα ίδια. Βραχος και επιπλέον ασφάλεια στο μέγιστο!
Για να μη σας φέρουν καμιά πατάτα ζητήστε Βαudtec που έχουν σίγουρα!
Αααα επειδή είναι καινουργιο προιόν δε γωρίζουμε τίποτα σχετικά με συχνότητα αναβάθμισης firmware καθώς και άν κάποια μέρα τα παίξει και από router γίνει προσάναμμα για τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Αλλά μάλλον για δωρεάν δεν αξίζει να ασχοληθείτε με αυτά.;)

prodromosfan
02-08-07, 10:26
Baudtec ISDN Ethernet ADSL2+ τα ίδια. Βραχος και επιπλέον ασφάλεια στο μέγιστο!
Για να μη σας φέρουν καμιά πατάτα ζητήστε Βαudtec που έχουν σίγουρα!
Αααα επειδή είναι καινουργιο προιόν δε γωρίζουμε τίποτα σχετικά με συχνότητα αναβάθμισης firmware καθώς και άν κάποια μέρα τα παίξει και από router γίνει προσάναμμα για τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Αλλά μάλλον για δωρεάν δεν αξίζει να ασχοληθείτε με αυτά.;)

site της εταιριας εχουμε? Δεν εχουμε.
μια μ@λκια που φερνει ο οτε ειναι.
Μεχρι και το telindus εινια καλυτερο απο αυτο

maik
02-08-07, 12:05
site της εταιριας εχουμε? Δεν εχουμε.
μια μ@λκια που φερνει ο οτε ειναι.
Μεχρι και το telindus εινια καλυτερο απο αυτο

Το telindus ειναι βαθεια νυχτομενο.

prodromosfan
02-08-07, 12:49
Το telindus ειναι βαθεια νυχτομενο.

εχει πολυ δυνατο σημα wireless ομως και μερικες αλλες ευκολιες που ουτε τα speedtouch δεν εχουν

DaveMurray
02-08-07, 13:27
Μωρέ όλα καλά, αλλα γιατί σε μετρήσεις, σε reviews, σε άρθρα κτλ κτλ πάντα το alcatel thomson speedtouch κερδίζει και με διαφορά; Το είχατε ποτέ για να δείτες τι "τέρας" είναι; ....

andreasp
02-08-07, 15:12
Παραγγειλα Conn-x με Speedtouch 585i αφου παει για ISDN γραμμη.
Δυστηχως δεν το σκεφτηκα πιο νωρις (ηδη εχει φυγει ο εξοπλισμος με courrier) και δεν ζητησα την pstn εκδοση για να το βαλω στην Forthnet στο σπιτι που θα μου ειναι χρησιμο και το ασυρματο και το 4πορτο.
ISDN routers εχω καμια δεκαρια!
Υπάρχει κανένας τρόπος τώρα να κάνω αλλαγη του εξοπλισμού?

prodromosfan
02-08-07, 15:45
Μωρέ όλα καλά, αλλα γιατί σε μετρήσεις, σε reviews, σε άρθρα κτλ κτλ πάντα το alcatel thomson speedtouch κερδίζει και με διαφορά; Το είχατε ποτέ για να δείτες τι "τέρας" είναι; ....

To ειχαμε και τα εχουμε και το 585v6 και το 536v5 και ειναι πολυ καλά.
Κερδιζει με διαφορα γιατι ειναι "ρατσα" δηλαδη απο επωνυμη εταιρια.
Εχει καλο web site υποστηριξης
συν οτι βγαινουν καινουρια firmware καθε λιγο και λιγακι.
Επισης ενα βασικό για μενα ειναι οτι οταν μπαίνεις στο interface του router δεν χωνεσαι κατευθειαν στα βαθια. Ενω σε telindus πρεπει να κρατας manual απο την πρωτη σελιδα.
Αλλα αμα εισαι ξεφτερι τα βρισκεις και στο speedtouch.

και κατι άλλο για το wireless που ανεφερα. Αν δεν ειχα ακολουθησει ενα κολπακι που καποιος ειπε απο εδω μεσα (αλλαγη channel απο automatic σε manual) ακομα θα επιανε μεχρι τα 3 μετρα χωρις εμποδια σημα.



Παραγγειλα Conn-x με Speedtouch 585i αφου παει για ISDN γραμμη.
Δυστηχως δεν το σκεφτηκα πιο νωρις (ηδη εχει φυγει ο εξοπλισμος με courrier) και δεν ζητησα την pstn εκδοση για να το βαλω στην Forthnet στο σπιτι που θα μου ειναι χρησιμο και το ασυρματο και το 4πορτο.
ISDN routers εχω καμια δεκαρια!
Υπάρχει κανένας τρόπος τώρα να κάνω αλλαγη του εξοπλισμού?

δινουν μονο για τον τυπο γραμμης που εχεις
στο εχουν παραδωσει αν οχι στειλε pm να δουμε αν μπορουμε να κανουμε τιποτα. βρηκα πηγη μεσα στο μεγαρο

valen01
02-08-07, 16:02
εγώ μόλις παρέλαβα το κουτί και ανοίγωντάς το ανακάλυψα οτι η θεά τύχη που έκρυβε ένα Philips. Περισσότερα επι του testing. Αν και οι περισσότερες συσκευές στο σπίτι μου είναι Philips ποτέ δεν πίστευα οτι θα έιχα και wireless router :-). Λέτε να έχει τίποτα HDMI και Digital output ?????? :p ok just joking

andreasp
03-08-07, 10:40
εγώ μόλις παρέλαβα το κουτί και ανοίγωντάς το ανακάλυψα οτι η θεά τύχη που έκρυβε ένα Philips. Περισσότερα επι του testing. Αν και οι περισσότερες συσκευές στο σπίτι μου είναι Philips ποτέ δεν πίστευα οτι θα έιχα και wireless router :-). Λέτε να έχει τίποτα HDMI και Digital output ?????? :p ok just joking

Μπορεις να μου πεις το ακριβες μοντελο του Philips?
Φαντάζομαι ειναι adsl2 .... σωστα?

ΣΠΥΤΖΙΜ
04-08-07, 14:15
Τα δύο καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στη ΠΑΛΛΗΝΗ έχουν πακέτα CONN-X με wireless modem/router SAGEM 1540WG.
ΠΡΟΣΟΧΗ!. Δίνουν δώρο ένα πακέτο της MICROSOFT που περιλαμβάνει ενσύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι συν κάμερα με μικρόφωνο συνολικής αξίας 50 euros.:)

dennis2006
04-08-07, 23:44
καλησπερα παιδια για ανανεωση συνδεσης δεν δινουν καποιο modem? στην προηγουμενη ανανεωση που ειχα κανει μου ειχαν δωσει το speedtouch τωρα τιποτα.

Lumens
05-08-07, 11:58
Εγώ έκανα την αίτηση μέσω internet και έγραψα στις σημειώσεις ότι θέλω το 585 αν μπορεί να βρεθεί :p

Σε 5 μέρες ήρθε :)

Yupi
10-08-07, 14:00
Εμένα πάντως έδωσαν το Sagem. Το Speedtouch τούς είχε τελειώσει, όπως μου είπαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.