PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα ταχυτητας zisto



Reorx
22-07-07, 20:13
ενα φιλαρακι εχει προβλημα με την ταχυτητα του ζιστο..ενω συνχρονιζει στα 4096 δεν μπορει να κατεβασει με πανω απο 230-260 απο κανενα site/tprrent/private/ftp περαν απο το ntua που εχουμε κανει κανα δυο δοκιμεσ και κατεωασε 420-430..απο tellas τοθ λενε οτι η γραμμη ειναι ενταξει και αφου τουσ πειραμε 2-3 φορεσ ειπαν θα το κοιταξουν..καμμια ιδεα?

ermis333
23-07-07, 20:34
ενα φιλαρακι εχει προβλημα με την ταχυτητα του ζιστο..ενω συνχρονιζει στα 4096 δεν μπορει να κατεβασει με πανω απο 230-260 απο κανενα site/tprrent/private/ftp περαν απο το ntua που εχουμε κανει κανα δυο δοκιμεσ και κατεωασε 420-430..απο tellas τοθ λενε οτι η γραμμη ειναι ενταξει και αφου τουσ πειραμε 2-3 φορεσ ειπαν θα το κοιταξουν..καμμια ιδεα?


Download manager είναι η λύση, η Tellas έχει πολύ γρήγορο δίκτυο για να μπουκώνει στα 4Mbit.

harry79
24-07-07, 15:21
Επίσης στον torrent client αν ταυτόχρονα κάνει και upload με το up απεριόριστο, τότε ας το περιορίσει λιγάκι.

Reorx
25-07-07, 13:31
με download manager δεν δοκιμασαμε αλλα απο ολα τα αλλα ασχετος upload το download δεν ξεπερασε τα 250..τι μπορει να φτεει ρε παιδια?επισης ειναι 2 τετραγςνα απο το σπιτι μου και εγω ειμαι 430-460

epilas
25-07-07, 13:35
με download manager δεν δοκιμασαμε αλλα απο ολα τα αλλα ασχετος upload το download δεν ξεπερασε τα 250..τι μπορει να φτεει ρε παιδια?επισης ειναι 2 τετραγςνα απο το σπιτι μου και εγω ειμαι 430-460

Ταχυτηα επηρεαζεται απο:
-Αποσταση απο dslam
-Απομακρυσμενος server
-Δρομολογιο πακετου

Δοκιμασε και εσυ απο το σπιτι σου ΤΑ ΙΔΙΑ σαιτ με το φιλο σου και δες.Εφοσον κλειδωνει στα 4096 η Τελλας μια χαρα ειναι.

GeorgeTF
26-07-07, 19:53
καλησπέρα παιδια!είμαι νέος στο φορουμ και θα ήθελα και εγώ να πω για το πρόβλημα με την τελλας!απο σήμερα έχω ζιστο επιτέλους μετά απο 4 μήνες περίπου.βρισκομαι στην νέα σμύρνη και ακόμα δεν το έβαλα και η ταχύτητα μου είναι 200kb/sec!αν ειναι δυνατόν!λέτε να μπήκα στο club αυτών που βρίζουν γτ έβαλαν ζιστο??????περιμένουμε

droulas13
26-07-07, 21:00
Η εκφραση "ακομα δεν το εβαλα" δεν στεκει. Δεν ειναι αυτοκινητο για να πεισ οτι ακομα δεν εκανα λιγα χιλιομετρα και μου εσκασε το λαστιχο.


Αντιθετως στην αρχη ειναι και "λογικο" να εχεις καποια προβληματα απο καποιες ρυθμισεις που ειτε εσυ δεν εχεις κανει καλα ειτε η τελλας.


Παρε την τελλας να μηπως και βγαλεις ακρη που βρισκεται το προβλημα και πες και καμια παραπανω πληροφορια εδω μηπως και σε βοηθησουμε.


Αυτα!

GeorgeTF
27-07-07, 10:43
Καλημέρα. Καταρχήν δεν μου αρέσει το ειρωνικό στυλ σου οπότε δεν θα το συνεχίσω! Πέρα από αυτό όμως σε όλες τις συνδέσεις με διάφορες εταιρίες που έχω κάνει στην αρχή η γραμμή μου ήταν πολύ γρήγορη και πολύ αργότερα άρχισα και έβλεπα να πέφτει!anyway πείρα την τελλας και μου είπαν ότι δημιουργήθηκε πρόβλημα και θα το λύσουν! Αυτά

gkosto
27-07-07, 11:40
η γραμμη σου ειναι οκ?
εχει θορυβο οταν μιλας? αν εχεις πολλα προβληματα παρε στο 1212 και μιλα τους

GeorgeTF
27-07-07, 11:51
gkosto η γραμμή μου είναι μια χαρά απλα ειναι το προβληματάκι με το download αλλά ελπίζω να κάνουν κάτι για αυτό

gkosto
27-07-07, 12:01
file pare to 1212 ,θα το δουν καποια στιγμη , ειναι οι πρωτες ωρες και μπορει να μην εχει γινει κατι σωστα , μην σκας
αντε και καλο κατεβασμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.