PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακύρωση αίτησης Zisto και ενεργοποίηση Conn-X



Davout
23-07-07, 18:08
Λοιπόν ως γνωστό πλέον, έχω κάνει αίτηση για Zisto εδώ και 3 μήνες και ακόμα τίποτα. Μιας που γύρισα από στρατό και άρχισε να μου λείπει το γρήγορο internet λέω να τους σκάσω μια ωραιότατη ακύρωση και να βάλω Conn-X που απ'ό,τι μου ΄πανε θα έχει ενεργοποιηθεί σε 7-10 μέρες. Ερωτώ λοιπόν και παρακαλώ μη συγχωνεύσετε το τόπικ μιας που το ερώτημα είναι συγκεκριμένο:

Τους στέλνω αύριο 10 φαξ ότι επιθυμώ ακύρωση κλπ και κάνω την αιτησούλα μου για Conn-X. Υπάρχει περίπτωση να γκρεμιστεί κανένας φούρνος και να περάσει η δική τους αίτηση για φορητότητα (ναι, μετά από 2 μήνες που και καλά εκρεμμεί) και να υπάρξει καμιά εμπλοκούλα με την αίτηση στον ΟΤΕ; Δεν ξέρω μήπως προπληρώσω και στον ΟΤΕ και έχουμε και άλλα. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Υπόψη πως αυτή τη στιγμή δεν έχω καθόλου DSL αλλά μόνο ISDN.

Σημειωτέον, για όσους πιστεύουν ότι οι καθυστερήσεις στους εναλλακτικούς όντως οφείλονται στον ΟΤΕ, δε με ενδιαφέρει, πρόβλημα της Tellas είναι, να το χε λύσει. Εγώ θέλω internet. :P

apostol70
23-07-07, 18:47
Έχει συμβεί σε άλλους να κάνουν αίτηση σε νέο πάροχο, όχι μόνο ΟΤΕ και ξαφνικά να λύνονται όλα τα προβλήματα να ανοίγουν πόρτες θύρες πύλες κλπ και ξαφνικά μια ωραία μέρα να βρίσκεις το zisto ενεργοποιημένο

Davout
24-07-07, 11:01
Και τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση; Τι μου προτείνετε να κάνω. Το φαξ ακύρωσης θα το στείλω ούτως ή άλλως διότι τους βαρέθηκα. Το Conn-X προπληρώνεται ή μπαίνει στο λογαριασμό του ΟΤΕ; Αν γίνει η γραμμή Zisto πού θα με χρεώσουν; Έχει νόημα να περιμένω λέτε μερικές μέρες μετά το φαξ;

apostol70
24-07-07, 11:17
Δες και το παρακάτω

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1325523&postcount=847

Αν σου ενεργοποιηθεί το zisto έχεις δύο επιλογές: Ή μένεις ή ζητάς διακοπή και αντίστροφη φορητότητα για ΟΤΕ (θα πρέπει να παρουσιάσεις και δικαιολογητικά που να αποδεικνύουν ότι ζήτησες διακοπή του zisto για να γλυτώσεις το πρόστιμο για την διακοπή).

Το conn-x απ' ότι ξέρω πληρώνεται στον λογαριασμό του ΟΤΕ.

Σε τελική ανάλυση η επιλογή είναι δική σου

@ ADSLgr.com All rights reserved.