PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova: ανακοίνωση για τα τηλεοπτικά δικαιώματα των ομάδων για την σεζόν 2020-2021



nnn
11-09-20, 11:26
Η Nova, κορυφαίος πάροχος ψυχαγωγίας και επικοινωνίας στην Ελλάδα, ανακοινώνει ότι για τη σεζόν 2020-2021, διαθέτει τα τηλεοπτικά δικαιώματα των εντός έδρας αγώνων των ΠΑΕ ΑΕΚ, ΑΕΛ, Απόλλων Σμύρνης, Άρης, Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος Αθηνών, Βόλος ΝΠΣ, Ολυμπιακός, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Γιάννινα Car.gr και ΠΑΣ Λαμία. Έτσι, οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών Novasports, θα έχουν την ευκαιρία να απολαμβάνουν στη …θύρα τους, τις μεγάλες «μάχες» του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τόσο στην κανονική διάρκεια της σεζόν όσο στα Play Off και στα Play Out.

Σε αυτό το πλαίσιο η Nova, υποδέχεται τη νέα σεζόν με δυνατές προσφορές που καλύπτουν με τον καλύτερο τρόπο τις ανάγκες κάθε σπιτιού για επικοινωνία και διασκέδαση, κάνοντας δώρο τα τέλη ενεργοποίησης σε όλες τις υπηρεσίες premium αθλητικού περιεχομένου, αλλά και σε όλες τις υπηρεσίες με Internet έως 100 Mbps.

Τα κανάλια Novasports, θα συνεχίσουν να προσφέρουν και τη νέα σεζόν το καλύτερο και πιο πλούσιο αθλητικό περιεχόμενο στους συνδρομητές τους καθώς εκτός από το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, θα απολαμβάνουν αποκλειστικά μέχρι και την σεζόν 2022-23 την κορυφαία ευρωπαϊκή μπασκετική διοργάνωση της EuroLeague με την εξασφαλισμένη συμμετοχή του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ και του Ολυμπιακού, σπουδαία ξένα πρωταθλήματα (Serie A, Ligue 1, Eredivisie), το κορυφαίο τουρνουά τένις Wimbledon, κι άλλες σημαντικές διοργανώσεις.

Rage
11-09-20, 12:09
Ηρθε ο παοκ εφυγε ο παο: 1-1:popcorn:

deniSun
11-09-20, 13:16
Ηρθε ο παοκ εφυγε ο παο: 1-1:popcorn:

Για ένα κ κάνεις έτσι;

Zus
11-09-20, 15:04
Το πιθανότερο είναι πως και ο παναθηναικός θα υπογράψει.

deniSun
11-09-20, 17:00
Το πιθανότερο είναι πως και ο παναθηναικός θα υπογράψει.

Πάνε δηλαδή οι ιδιωτικές πλατφόρμες streaming (paok tv).
Ήταν καλή προσπάθεια.

Zus
11-09-20, 17:26
Πάνε δηλαδή οι ιδιωτικές πλατφόρμες streaming (paok tv).
Ήταν καλή προσπάθεια.

Το χρήμα πάντα ορίζει την τελική απόφαση. Με μία αξιοπρεπή προσφορά της Nova και ο Παναθηναϊκός θα επιστρέψει. Οι πληροφορίες αναφέρουν οτι υπάρχει ήδη νέα προσφορά και επειδή το πρώτο εντός του Παναθηναϊκού αργεί, υπάρχει χρόνος για διαπραγματεύσεις.

deniSun
11-09-20, 17:30
Το χρήμα πάντα ορίζει την τελική απόφαση. Με μία αξιοπρεπή προσφορά της Nova και ο Παναθηναϊκός θα επιστρέψει. Οι πληροφορίες αναφέρουν οτι υπάρχει ήδη νέα προσφορά και επειδή το πρώτο εντός του Παναθηναϊκού αργεί, υπάρχει χρόνος για διαπραγματεύσεις.

Στην περίπτωση του ΠΑΟΚ νομίζω ότι δίνανε και εξοπλισμό.
Πακέτο με internet και μίνι ρούτερ... κάτι τέτοιο.

Zus
11-09-20, 17:36
Στην περίπτωση του ΠΑΟΚ νομίζω ότι δίνανε και εξοπλισμό.
Πακέτο με internet και μίνι ρούτερ... κάτι τέτοιο.

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι. Έδινε ρούτερ η διοίκηση του παοκ?

deniSun
11-09-20, 17:44
Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι. Έδινε ρούτερ η διοίκηση του παοκ?

Είχα πάει σε ένα καφέ για άλλη δουλειά...
Και ο τύπος μου δείχνει ένα μινι ρούτερ και μου λέει ότι το έχει μόνο για Internet.
Του το πέρασαν μόνο για το ΠΑΟΚ TV.
Ο συγχρονισμός που είχε ήταν πολύ καλύτερος από αυτόν του ρούτερ της cosmote.
Συγκεκριμένα... από cosmote έπαιρνε από κέντρο ενώ από το άλλο από καμπίνα και τερμάτιζε την 24άρα που του έδιναν.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Δεν έγραφε επάνω το ρούτερ εταιρεία κλπ.
Δεν ασχολήθηκα καθόλου γιατί 1. δεν με ένοιαζε 2. επικρατούσε η άποψη "αυτό δεν το αγγίσουμε γιατί αν γίνει κάτι δεν θα βλέπουμε τους αγώνες".
Λέω μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω.

Δεν το αποκλείω να του πούλησαν και φύκια γιατί ο τύπος ήταν...

Zus
11-09-20, 17:48
Είχα πάει σε ένα καφέ για άλλη δουλειά...
Και ο τύπος μου δείχνει ένα μινι ρούτερ και μου λέει ότι το έχει μόνο για Internet.
Του το πέρασαν μόνο για το ΠΑΟΚ TV.
Ο συγχρονισμός που είχε ήταν πολύ καλύτερος από αυτόν του ρούτερ της cosmote.
Συγκεκριμένα... από cosmote έπαιρνε από κέντρο ενώ από το άλλο από καμπίνα και τερμάτιζε την 24άρα που του έδιναν.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Δεν έγραφε επάνω το ρούτερ εταιρεία κλπ.
Δεν ασχολήθηκα καθόλου γιατί 1. δεν με ένοιαζε 2. επικρατούσε η άποψη "αυτό δεν το αγγίσουμε γιατί αν γίνει κάτι δεν θα βλέπουμε τους αγώνες".
Λέω μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω.

Δεν το αποκλείω να του πούλησαν και φύκια γιατί ο τύπος ήταν...

Δεν το είχα ψάξει ποτέ. Μήπως ηταν κάτι παράνομο απλά για να έχει πρόσβαση σε κλειδωμένα κανάλια?

deniSun
11-09-20, 17:55
Δεν το είχα ψάξει ποτέ. Μήπως ηταν κάτι παράνομο απλά για να έχει πρόσβαση σε κλειδωμένα κανάλια?

Όχι.
Γραμμή internet είχε κανονικά και είχε πρόσβαση σε όλες τις σελίδες από αυτή την σύνδεση.
Απλά του το φέρανε και καλά αποκλειστικά για τους αγώνες του ΠΑΟΚ.
Απλά όπως μου το είπε κατάλαβα ότι ήταν κάποιο πακέτο που προσέφεραν σε όποιον ήθελε με την συνδρομή.

Rage
11-09-20, 20:56
Για ένα κ κάνεις έτσι;Αν βολταρεις λευκο πύργο και αντί για παοκ γράφει η μπλούζα παο.......το κολύμπι δε το γλιτώνεις:lol:

vforvendetta85
11-09-20, 22:23
Το χρήμα πάντα ορίζει την τελική απόφαση. Με μία αξιοπρεπή προσφορά της Nova και ο Παναθηναϊκός θα επιστρέψει. Οι πληροφορίες αναφέρουν οτι υπάρχει ήδη νέα προσφορά και επειδή το πρώτο εντός του Παναθηναϊκού αργεί, υπάρχει χρόνος για διαπραγματεύσεις.

Εγώ αλλά διαβάζω. Βγήκε ο τιμοκατάλογος και απομένουν οι ανακοινώσεις για συνεργασία με cosmote tv.

Zus
11-09-20, 23:43
Εγώ αλλά διαβάζω. Βγήκε ο τιμοκατάλογος και απομένουν οι ανακοινώσεις για συνεργασία με cosmote tv.

Ναι ο τιμοκατάλογος νομίζω βγήκε μετά από το μήνυμα που έγραψα. :p

deniSun
12-09-20, 11:32
Αν βολταρεις λευκο πύργο και αντί για παοκ γράφει η μπλούζα παο.......το κολύμπι δε το γλιτώνεις:lol:

Δεν είμαι αιρετικός ούτε βλάσφημος.

Rage
12-09-20, 12:39
Δεν είμαι αιρετικός ούτε βλάσφημος.:oneup:

stratus
12-09-20, 13:11
Παροτι ειμαι βαζελος δεν πληρωνω φραγκο για να δω ξεφτιλικια που ονομαζουν ποδοσφαιρο στον ΠΑΟ και κατα προεκταση στην Ελλαδα.Εχω νοβα αλλα βλεπω ελαχιστο ελληνικο ποδοσφαιρο.

deniSun
12-09-20, 13:38
Παροτι ειμαι βαζελος δεν πληρωνω φραγκο για να δω ξεφτιλικια που ονομαζουν ποδοσφαιρο στον ΠΑΟ και κατα προεκταση στην Ελλαδα.Εχω νοβα αλλα βλεπω ελαχιστο ελληνικο ποδοσφαιρο.

Γιατί το λες αυτό;
Από την αρχή του πρωταθλήματος ξέρεις ποιος θα είναι ο πρωταθλητής.
Απλά δεν γνωρίζεις την διαφορά με τον δεύτερο.
Επίσης έχεις σίγουρο νικητή όταν αγωνίζεται τουλάχιστον μία ομάδα.
Θα μου πεις... δεν ξέρω το ακριβές σκορ.
Ε... μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.
Ας υπάρχει και λίγη αγονία.

dancerman
13-09-20, 10:36
Στην περίπτωση του ΠΑΟΚ νομίζω ότι δίνανε και εξοπλισμό.
Πακέτο με internet και μίνι ρούτερ... κάτι τέτοιο.

ξεκαθαρα παρανομο σπασμενο παοκτβ, ο παοκ αν εβγαλε 2 μυρια απο το παοκ τβ καλα θα ειναι θα φανει στους ισολογισμους και στα εσοδα, η νοβα εφαγε τη φολα και εδωσε πολλα για τον παοκ ενω περσι δεν πειρε ουτε το ενα 1 /3 με το παοκ τβ.

Zus
22-09-20, 15:07
Εγώ αλλά διαβάζω. Βγήκε ο τιμοκατάλογος και απομένουν οι ανακοινώσεις για συνεργασία με cosmote tv.

Στα 7 εκατ. ευρώ το deal Παναθηναϊκού – NOVA! (https://www.sdna.gr/podosfairo/761027_sta-7-ekat-eyro-deal-panathinaikoy-nova)

Rage
22-09-20, 19:11
Στα 7 εκατ. ευρώ το deal Παναθηναϊκού – NOVA! (https://www.sdna.gr/podosfairo/761027_sta-7-ekat-eyro-deal-panathinaikoy-nova)

Καλα το παιξε το παιχνιδι....

Zus
22-09-20, 22:34
Καλα το παιξε το παιχνιδι....

Είχε βρωμίσει η πιάτσα ότι ήταν θέμα χρόνου να τα βρουνε στο ποσό. Έχουν αλλάξει και λίγο τα κουμάντα στην NOVA το οποίο έχει την σημασία του.

Πολύ ευχάριστο επίσης ότι η παραγωγή είναι της ίδιας της ομάδας και όχι της Nova. Σε ένα πρωτάθλημα με λευκά Polo και φούρνους έχει και αυτό τη σημασία του.

ΜΑΙΚ
23-09-20, 16:09
Πολύ ευχάριστο επίσης ότι η παραγωγή είναι της ίδιας της ομάδας και όχι της Nova

Συγνώμη τι εννοείς με αυτό δεν κατάλαβα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.