PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Διαρκείας με αποσυνδέσεις στο DSLAM Νίκαιας



stathis argitis
14-12-04, 21:44
Καληπέρα...μένω στην Νίκαια και είμαι κι εγώ απο τους άτυχους που αναγκάστηκα να πάρω ADSL πρόσβαση από ΟΤΕ.
Πρίν από δυο εβδομάδες τέλιωσε το προηγούμενο μαρτύριο μου που ήμουν εκτός δυκτίου επί 10 συνεχόμενες ημέρες και μετά από 10αδες τηλεφωνήματα και πιέσεις το κοίταξαν και μου είπαν ότι έφταιγαν από μέρους τους με κάποια κατεστραμένη πλακέτα στο DSLAM Νίκαιας.
Τώρα τα προβλήματα επανήλθαν σε χειρότερη μορφή.
Εδώ και 4-5 μέρες έβρικα σε ανύποπτες στιγμές την σύνδεση πεσμένη και έβλεπα τον router συντονισμένο (γιατί είχε ξανασυντονιστεί όταν τον έβλεπα).
Μόλις σήμερα μετά απο συνεχή παρακολούθηση τον είδα να χάνει την συνδεση του δηλαδή να σβήνει εντελώς το led @ και μετά απο δευτερόλεπτα να χανασυντονίζεται.
Η Σύνδεση μου Βέβαια παραμένει κρεμασμένη και χρειάζεται επανασύνδεση manualy κάθε φορά.
Εχω πλέον απαγοητευτεί εντελώς και δεν χέρω τι να κάνω....πως να αντιδράσω αυτή την φορά.
Αν κάποιος στην περιοχή της Νίκαιας αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ας στείλει ένα μήνυμα εδώ μήπως και βγεί κάποιο συμπέρασμα.
Αν πάλι κάποιος έχει πρόσβαση στους τεχνικούς DSL που είναι δυσεύρετοι και τους κρύβουν απο τους πελάτες του ΟΤΕ....θα τον ευγωμονούσα αν με έφερνε σε επαφή με κάποιον.
Τέλος αν κάποιος στο παρελθόν είχε παρόμοιο πρόβλημα που τελικά αποκαταστάθηκε ας μου πει τι έφταιγε τελικά μήπως και πάρω κάποια ιδέα και τους το πω σε περίπτωση βέβαια που έρθω σε επαφή μαζί τους..γιατί διαφορετικά δεν βλέπω φώς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.