PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστερει ο Υπολογιστης μου αρκετα στα ανοιγμα



athletic
21-11-20, 16:57
Καλησπερα.Οταν ανοιγω τον H/Y μου, αργει αρκετα, κοντα στα 2.15 λεπτα....και ειδικα εκει που γραφει...<<Load operation System...>>εκει μου γυριζει & προσπαθει να μπει...ειναι πολυ εκνευριστικο...Οταν τελικα καταφερω να μπω & καποια στιγμη θελησω να κανω Restart(επανεκκινηση) εχω το ιδιο προβλημα της καθυστερησης...με το Ιντερνετ δεν εχω προβλημα. Μπορειται να μου δωσετε καποια βοηθεια ? Διορθωνεται αυτο ? Σας ευχαριστω πολυ.

Υ.Γ Εχω τα Win 10 τα Home.
Επισης μου βγαζει & αυτο το μηνυμα καποιες φορες: "Fixing (D:) Stage 1: 0% (879 of 314624); Total: 0% ETA

mzaf
21-11-20, 18:35
Ετοιμάζεται για :bless:
Πάρε ssd.

sweet dreams
21-11-20, 18:50
Γεια σου Γιώργο
Για αρχή ξεκίνα να κάνεις έναν έλεγχο στο δίσκο και στα αρχεία του συστήματος.

Hard Disk Sentinel Professional Portable
(https://www.hdsentinel.com/download.php)

https://www.howtogeek.com/222532/how-to-repair-corrupted-windows-system-files-with-the-sfc-and-dism-commands/

KostakisK
21-11-20, 18:55
Ετοιμάζεται για :bless:
Πάρε ssd.

Με πρόλαβες άνθρωπε

athletic
22-11-20, 15:14
Καλημερα...σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας...εχω αρχισει να το ψαχνω-οσο γνωριζω-αλλα τελικα το βλεπω για γενικη επισκευη.....Εν τω μεταξυ κατω στο Tray μου βγαζει τωρα και αυτο το μνμ...τι σημαινει αυτο ? και ενα 4% στο δισκο....για δες τε την φωτο:
221173

- - - Updated - - -

Τωρα μου βγαζει & αυτο, θα πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα ο Δισκος....να & η φωτο με το μηνυμα:

221178

KostakisK
22-11-20, 16:06
Καλημερα...σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας...εχω αρχισει να το ψαχνω-οσο γνωριζω-αλλα τελικα το βλεπω για γενικη επισκευη.....Εν τω μεταξυ κατω στο Tray μου βγαζει τωρα και αυτο το μνμ...τι σημαινει αυτο ? και ενα 4% στο δισκο....για δες τε την φωτο:
221173

- - - Updated - - -

Τωρα μου βγαζει & αυτο, θα πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα ο Δισκος....να & η φωτο με το μηνυμα:

221178

Ε ναι όταν σου λέει health 4% πάει να πεί οτι τα έχει φτύσει

athletic
22-11-20, 20:30
Ε ναι όταν σου λέει health 4% πάει να πεί οτι τα έχει φτύσει

Το εχω καταλαβει....θελει μαστορα τωρα.σας ευχαριστω πολυ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.