PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιόκτητο Δίκτυο Forthnet και μεταφορά γραμμής



toRus
28-07-07, 01:47
Είμαι με Forthnet ΑΡΥΣ και τελευταία σκεφτόμουνα για Double Play, πρωτίστως για το bandwidth και έπειτα για την απαλλαγή από το πάγιο του OTE. Τηλέφωνα σε σταθερά δεν παίρνω τόσο οπότε λογικά έλεγα για SOHO.

Ρώτησα τι γίνεται σε περίπτωση που θελήσω να αλλάξω κατοικία (μάλλον προς το τέλος του έτους και πιθανότατα στην ίδια περιοχή που είμαι τώρα, η οποία πλεον καλύπτεται από το ιδιόκτητο) κατά τη διάρκεια μιας συνδρομής double play. Αφού άκουσα διαφορετικά πράγματα από διάφορους στη Forthnet, διαπιστώνοντας ότι υπάρχει κάποια σύγχηση και ανοργανωσιά σε διάφορα θέματα ("σώπα ... " :rofl: ), από ότι κατάλαβα η διαδικασία έχει ως εξής:

1) Αίτηση διακοπής από Double Pray στη Forthnet. Έαν είμαστε στον πρώτο χρόνο πληρώνουμε 70 ευρώ, είτε πρόκειται για full double play είτε για SOHO.
2) Αίτηση μεταφοράς τηλεφώνου στον OTE.
3) Νέα αίτηση για νέα συνδρομή Double Play. Ξανά μανά αναμονή 2+ μήνες μέχρι να ενεργοποιηθώ στο ιδιόκτητο. Σ΄αυτό το διάστημα Internet γιοκ, εκτός αν μετά το βήμα 2 στο καπάκι βάλω ξανά ΑΡΥΣ (προφανώς αορίστου).

Φυσικά μου είπανε ότι κάποτε στο (μακρυνό ; ) μέλλον η Forthnet θα παρέχει δυνατότητα μεταφοράς αλλά εφόσον κάνω την αίτηση τώρα, από τους όρους της αίτησης συνεπάγεται ότι η απαιτούμενη διαδικασία είναι η παραπάνω, με άλλα λόγια δεν καλύπτομαι αν δεν υπάρξει υπηρεσία μεταφοράς, ή αν αυτή καθυστερήσει τελοσπάντων.

Ως συμπέρασμα: ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!

pappoulis
28-07-07, 11:04
Τα ίδια ισχύουν και στους υπόλοιπους εναλλακτικούς;

liomelissinos
31-07-07, 22:02
Θα κάνεις αίτηση για 2play soho απλά πάρτους να σου πούνε

@ ADSLgr.com All rights reserved.