PDA

Επιστροφή στο Forum : 4Mbps....... 4KB/s Download!



rock_soul20
28-07-07, 12:50
Καλημέρα παιδιά! Λοιπόν, προσφατα συνδεθηκα (κ καλα!) κ εγω στα 4Mbps της Τελλας Zisto. Αλλα παει πιο αργα κ απο dialup! Απο την Τριτη που εγινε η συνδεση κ μου στειλανε το router Speedstream 4200 ολα πανε πολυ αργα... Στην καλυτερη κατεβαζω με 4kB/s... Τους εχω αναφερει το προβλημα απο την Τριτη αλλα ακομα τιποτα, αν κ μου ειπαν θα το κοιταξουν αμεσα ... !:down:

To router συγχρονιζει εδω :

ATU-C Current Tx Rate
(bits/sec)
4092000
ATU-R Current Tx Rate
(bits/sec)
511000


Και οταν τρεχω τα diagnostics παιρνω τα παρακατω ( το Dns προσεξτε) :

LANTest the Ethernet/USB ConnectionPASS
ADSLTest ADSL synchronizationPASS
Eth to ATMTest Ethernet connection to ATMPASS
OAM SegmentTest ATM OAM segment pingPASS
OAM end-to-endTest ATM OAM end-to-end pingPASS Internet Service

PPPoETest PPPoE Server connectionN/A
PPPoE SessionTest PPPoE sessionN/A
PPP Authentication Test authentication with ISPPASS
IP AddressTest the assigned IP addressPASS
Default GatewayPing the default gatewayPASS
DNSPing the primary Domain Name ServerFAIL
DNS QueryTest DNS QueryPASS
InternetPing a well-known Internet hostPASS

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι συμβαινει, τι ειναι αυτο το DNS κ αν τελικα φταιω εγω αν εχω κανει κατι λαθος, ή η τελλας... Κ τι μπορω να κανς περα απο το να περιμενω ?:(

no_logo
28-07-07, 13:26
γιατί δεν παίρνεις την τεχνική υποστήριξη της tellas; :hmm::hmm:

να ρωτήσεις για αυτό το

DNSPing the primary Domain Name Server FAIL

sdikr
28-07-07, 18:35
γιατί δεν παίρνεις την τεχνική υποστήριξη της tellas; :hmm::hmm:

να ρωτήσεις για αυτό το

DNSPing the primary Domain Name Server FAIL

Αυτό σήμαινει οτι απλά ο dns server δεν απαντά στο Ping, τίποτα το ανησυχητικό

Αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις για την ταχύτητα, να αλλάξεις την κάρτα δικτύου να δουλέυει σε 10half dublex, αλλιώς τηλέφωνο στην υποστηρίξη και αναφόρα σαν βλάβη

rock_soul20
30-07-07, 21:40
Πως μπορω δηλαδη να το κανω αυτο το 10half duplex; Μια βδομαδα εχει περασει κ ακομα να λυθει το προβλημα... Τους εχω παρει απειρα τηλεφωνα... Τι να κανω; Καμια ιδεα;

rock_soul20
10-08-07, 17:53
Ακομα να φτιαχτει το προβλημα ..... Ελεος...

kloklo
12-08-07, 04:18
Φιλε, εχεις μεγαλο πρόβλημα, δεν δικαιολογεται αυτη η ταχυτητα που λες ειναι σχεδον μηδενική....
Δηλωσε το αμεσως βλάβη, στο 1212 ή στο 13800...
Οσο για το θεμα με τους DNS , μην σε απασχολει οπως σου ειπε ο sdikr δεν τρεχει τιποτε με αυτο....

Μηπως απο την μεριά σου, κατι αλλο δεν παει καλα? Ελεγξε το και αυτο, γιατι τοσο χαμηλη ταχυτητα πρωτη φορά ακουω, ειναι πολυ ασυνηθιστο

rock_soul20
13-08-07, 02:41
Το εχω δηλωσει ως βλαβη εδω κ σχεδον ενα μηνα, τους περνω καθε μερα κ ακομα τιποτα... Ειπανε οτι το προβλημα ειναι απο το dslam κ θα το διορθωσουν μεχρι τΗν τεταρτη που μασ περασε, αλλα ακομα τιποτα... Κ τους πρηζω καθε μερα αλλα τιποτα... Απο την μερια μου τα εχω ελενξει ολα... Κ λαπτοπ εβαλα κ τα ιδια... Δεν ξερω πια τι γινετε... να αλλαξω εταιρια?

Gordito
13-08-07, 02:45
Πολυ απλα.... ΝΑΙ!!!

rock_soul20
13-08-07, 02:54
ΧαΧα...!!! Μαλλον αυτο θα κανω! Τελευταια εβδομαδα, δινω αλλη μια ευκαιρια!!! Τι προτινεται ομως; Που να παω; Φορθνετ?

kloklo
14-08-07, 01:26
Φιλε, δεν εχεις ομως δεσμευτει με 12μηνο συμβολαιο?
Αν ναι, τοτε θα πρεπει να πληρωσεις μια ρητρα και αρκετα υψηλη για να το σπασεις απο τωρα....:down:

nrg_polini
14-08-07, 01:34
Φιλε, δεν εχεις ομως δεσμευτει με 12μηνο συμβολαιο?
Αν ναι, τοτε θα πρεπει να πληρωσεις μια ρητρα και αρκετα υψηλη για να το σπασεις απο τωρα....:down:

Για τη φυγη του ευθεινεται η Τελλας, οποτε δεν θα πληρωσει τιποτε αν το χειριστει σωστα.

supermario
14-08-07, 11:11
Το εχω δηλωσει ως βλαβη εδω κ σχεδον ενα μηνα, τους περνω καθε μερα κ ακομα τιποτα... Ειπανε οτι το προβλημα ειναι απο το dslam κ θα το διορθωσουν μεχρι τΗν τεταρτη που μασ περασε, αλλα ακομα τιποτα... Κ τους πρηζω καθε μερα αλλα τιποτα... Απο την μερια μου τα εχω ελενξει ολα... Κ λαπτοπ εβαλα κ τα ιδια... Δεν ξερω πια τι γινετε... να αλλαξω εταιρια?

Εχεις δοκιμασει με αλλο ρουτερ να δεις τι γινεται;

rock_soul20
16-08-07, 18:10
εβαλα το crypto f200 !!! λολ !:worthy:

villasg
16-08-07, 19:20
και τι ειδες ????

rock_soul20
17-08-07, 18:07
τιποτα.... τα ιδια....

FHR67
30-08-07, 21:41
ΦΙΛΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ: ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΗΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΟΝΟΠΜΑ ΤΗΣ ΔΕΞΝ ΘΕΛΩ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΥΡΟ ΧΕΙΜΩΝΑ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ... ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΟΤΑΝ ΝΥΧΤΩΝΕ!!!
18.000 (ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΛΕΩ) τηλ. τουσ ειχα κανει και απο απαντηση??? λαλακιεσ!!!
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ...
ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ, ΚΑΝΤΗΝΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΩΡΙΣ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.